top of page

12 AĞUSTOS 2022 KOVA BURCUNDA DOLUNAY

BİZ OLMANIN GÜCÜNÜ KULLANMALIYIZ.


19 derece Kova burcunda 04:36 da bir dolunay gerçekleşecek. Kova burcunun yöneticisi Satürn ile yakın bir kavuşumda gerçekleşecek bu dolunay bizleri zihinsel konulara, topluluklarla, ekiplerle, arkadaşlarla ve projelerle ilgili işlere odaklayacak. Kova burcu iletişimi, düşünceleri ve idealleri objektif bir bakış açısıyla ifade etmeyi ve bireysel yanımızı ortaya dökme arzusunu sembolize eder. Gelecekte yapmak istediğimiz bir proje ile ilgili final kararları alabileceğimiz ve bu anlamda çevremizle, arkadaşlarımızla, sosyal ağımızla daha fazla iletişim içinde olacağımız, ekiplerle yapılacak çalışmaların iş birliklerinin ve etkinliklerin organizasyonu için planları devreye sokabileceğimiz bir zamandayız.


Kova burcu bireyselliği idealizmi entelektüel ve bilimsel düşünceyi sembolize ettiği ve bu dolunay Satürn ile yakın bir kavuşumda olduğu için kararlarımızı alırken her ne kadar dolunaylar duygu yükünün arttığı zamanlar olsa bile mantıklı davranmanın önemini düşündüğümüz, dolayısıyla gereksiz duygusallığa girmek istemeyeceğimiz bir süreçteyiz. Objektif bakmak ve elle tutulur sonuçlar elde etmek, sorumluluklarımızı ciddiyetle ele almak, arkadaşlıklarımızda alma verme dengesini kurmak, hak yememek ve ilişkilerde özenli bir mesafe oluşturmak için çaba harcayacağız.


Dolunay anında gökyüzünde Aslan burcu yükselecek ve dolunay Aslan’ın karşı evinde yani evlilik, uzun süreli ilişkiler ve iş birlikleri alanında yer alacağı için, bu dolunay ilişkiler temasını güçlü bir biçimde vurgulayacak olan bir dinamik içeriyor. Bu sebeple ilişkilerde farkındalık yaşamak, yakın ilişkilerde ben ve sen dengesini iyi kurmak, bireyselliğimizi koruyarak biz olma mantığını ele almak bizler için önemli olacak.


Bu dolunay Amerika Kızılderili kültüründe “Sturgeon Moon” adını alıyor. Mersin Balığı türünden bir balık olan Sturgeon göllerde ve nehirlerde bu dolunay döneminde bollukla yer almaya başlarmış. Bu nedenle doğanın bize sunduklarına minnettar olmak ve keyfini çıkarmak anlamını taşıyan bir mit içerir. Doğanın değerini kavramak, bize sınırsız ve bedava sunduğu iyiliklere şükran duymak için ritüeller yapılırmış. Yazın bu son dolunayında sonbahara ve hasat zamanına hazırlık yapılmaya başlanırmış. Bu da sembolik olarak aslında bizlere elimizdekilerin kıymetini bilmek ve önümüzdeki döneme hazırlık yapmak için planları oluşturmak bakımından fikirler verebilir. Elimizdekilerin değerini ve kıymetini bilmek için bilinçli bir biçimde zihinsel bir liste yapabiliriz.


Dolunay derecesine yakın Castra ve Nashira adında iki sabit yıldız var. Satürn ve Jüpiter karakterindeki bu iki sabit yıldız sinirlerin kontrol edilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor. Aslında ne kadar kontrollü gitsek te provokasyona da açık olacağımıza ve duygusal patlamalara müsait olabileceğimize işaret ediyor. Emir vermek ve başarmak için elindeki gücü kullanmak arzusunu da ifade eden bu yıldızlar ilişkilerde belki üstünlük kurmak isteyen birileri olabileceğini gösteriyor. Yazı yazmak, plan ve proje yapmak, zihinsel yetenekleri kullanmak ve resmi işlerde uğraş vermek gibi temaların aktif olması mümkün.


Dolunayda gökyüzünde Uranüs karesi var, Kova’nın bir üst oktav yöneticisi olan Uranüs karesi sebebiyle beklenmedik gelişmelere açık olacağımız aşikar. Sabit fikirleri ve değiştirmek istemediğimiz tutum ve duygu kalıplarımızı zorlayabilecek etkiler taşıyor. Kova alışılmışın dışında ve farklı bakış açılarını kabul etmeyi en azından farklılıkları göğüsleyebilmeyi iyi beceren bir burçtur, hepimiz başka olasılıkları göz önünde bulundurmak ve bakış açımızı değiştirebilmek için çaba sarf edebiliriz.

BURÇLARA GÖRE DOLUNAYIN ETKİLERİ

KOÇ: Bu dolunayda arkadaşlıklar sizler için oldukça ön planda olacak. topluluklar, gruplar, ekip çalışmaları ve birlikte yapılacak proje ve planlarla ilgili kararlar alabilir veya fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bir gelecek projeniz varsa bununla ilgili akılcı adımlar atabileceğinizi, analiz yeteneklerinizi ve sosyal becerilerinizi kullanarak başarı yakalayabileceğinize işaret ediyor. İlişkiler gezegeni Venüs bu dolunayda Aslan burcunda olacak ve sizlerin aşk hayatını oldukça canlandıracak bir etki yaratacak. Hem yaratıcı yeteneklerinizi rahatça kullanabileceğiniz hem de kendinizi cazip hissedeceğiniz aşikar. Aşk ve romantizm yaşamak isteğiniz artacağı için flörtçü yanınızı kullanın ve eğlenmeyi ihmal etmeyin. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dolunayda Plüton ile olumlu açı yapacağı için maddi konularda ve kariyer hedeflerinizde güç kazanabileceğiniz fırsatlara açık olabilirsiniz. Bir yandan da arkadaşlarla veya grup etkinliklerine yönelik olarak hem harcamalarınız artabilir hem de grupları toplulukları ilgilendiren projeleriniz aracılığı ile mali kazanç elde edebileceğiniz fikirleriniz olabilir. İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür artık Başak burcunda yer alıyor ve sizlerin bu dönemde uzun yolculukları, zihinsel konuları, basın yayın matbaa reklam tanıtım ve kampanyaları öne çıkaracağınız etkiler olacak. Eğitsel işlerle veya resmi mercilerle olan işlerinizle ilgilenebilir hukuki konularda evrak işleriniz varsa halledebilirsiniz. Yurt dışı şehir dışı veya uzaklarla alakalı yolculuklar yazışmalar ve görüşmeler sizlere yeni fikirler getirebilir ve imkanlar sunabilir. Sosyal medya mecraları içerisinde aktif olup düşüncelerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

BOĞA: Bu dolunayda kariyeriniz ile alakalı sürpriz gelişmeler elde edebilirsiniz. Dolunay kariyer hedefleri alanınızda gerçekleşeceği için uzmanlığınızı kullanarak profesyonel hedeflerinize yönelik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Satürn’ün de Kova burcunun yöneticisi olması ve bu dolunaya kavuşum yapması sebebiyle güçlü bir kariyer adımı atabilirsiniz. İş hayatında daha profesyonel davranmak size avantaj sağlayacaktır. Mesleki konularda bu dönemde iyi iletişim kurmak sosyal ağlarınızı iyi kullanmak ekip çalışmalarına önem vermek işinize yarayacaktır. Bireysel niteliklerinizi ön plana çıkarıp zihinsel yaratıcılığınızı işinize aktararak güç kazanacaksınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs artık Aslan burcunda yer alıyor ve sizi hem ev hayatına hem özel hayata dair şanslarınız artıyor. Evinizi güzelleştirmek dekore etmek evle ilgili işlere el atmak, evde misafir ağırlamak, alım satım ve kiralama işleri ile uğraşmanız da mümkün. Merkür artık Başak burcunda ve sizi bu dönemde oldukça güçlü bir biçimde yaratıcı kılıyor sözleri sanatçı yanınızı tasarım ve planlama becerilerinizi destekleyerek sizi tüm zihinsel eğitsel veya iletişimsel konularda verimli kılıyor. İlişkilerde diyalog kanallarını açık tutmak ve analiz yeteneğinizi iyi kullanmak karşınızdakileri daha iyi deşifre etmenize yarayacak ve size avantaj sağlayacaktır. Mars’ın burcunuzda geçiş yapması ve bu dönemde Plüton ile olumlu açı yapması sebebiyle basın yayın hukuki ve resmi işler uzun yolculuklar ve akademik işlerinizde rahat ilerleyebilirsiniz. Dolunaya gelen Uranüs karesi sebebiyle bazı Boğalar iş hayatında değişimlere açık olmakla beraber bir yandan da düzeni korumak arasında kararsız kalarak ikilem yaşayabilirler. Baş ve yüz sağlığınıza özen göstermeniz gereken bu dönemde dış görünümünüzü yenilemek için de kararlar alabilirsiniz.

İKİZLER: Bu dolunay sizlerin uzun yolculuklara veya yurt dışı seyahatlerine karar verebileceğiniz, hukuki ve resmi işlerinizi yoluna koyabileceğiniz bir zamana işaret ediyor. Basın yayın sosyal medya baskılı malzemeler ve akademik konularla ilgili kararlarınızı harekete geçirebilir, zihninizdekileri profesyonel bir biçimde insanlara aktarabilirsiniz. Fikirleriniz ve yaratıcı zihniniz ile dikkat çekebilirsiniz. Resmi işlerinizi yoluna koyabileceğiniz ve kurumsal alanda sorumluluklarınızı yerine getirebileceğiniz bir dönem olacak. ilişkiler ve para gezegeni Venüs bu dönemde Aslan burcunda yer alıyor ve bu geçiş sizlerin iletişimi eğitsel işleri ve yakın çevre ilişkilerinizi anlatan alanda yer aldığı için bol bol iletişim kuracağınız bir zaman olacaktır. Kardeşlerle daha fazla bir arada olmak mümkün, yakın akrabalarınız ile bir araya gelip vakit geçirebilirsiniz. Kısa yolculuklara çıkabilir, yazmak anlatmak tasarlamak öğrenmek istediğiniz konulara el atabilirsiniz. Mars bu dolunayda hala Boğa burcunda yer alıyor ve sizlerin bilinçaltınızı sembolize eden alanınızda 20 Ağustos’a kadar geçişini sürdürecek. Ruh ve beden bütünlüğünüzü daha fazla önemseyebilirsiniz. Bedeni dinlendirmek ve ruhunuza iyi gelen şeylerle ilgilenmek isteyebilirsiniz. İş konularında kalıplarınızı değiştirebileceğiniz ve düzeninizin sizi yoran hususlarına daha fazla dikkat edip kendinizi korumaya alabileceğiniz bir planınız olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Başak burcundaki geçişine başladı ve sizler için ev aile emlak konularını sembolize eden alandan geçiş yaptığı için evinizle ailenizle ve yerleşim ile ilgili işleriniz varsa bunları rahatlıkla yoluna koyabilirsiniz.

YENGEÇ: Bu dolunay sizlerin finansal alanınızda yer alıyor. Mali konularda önemli kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kredi almak borç ödemek vergi sigorta tazminat ve bonus almak gibi konularla ilgili işlerle uğraşmak söz konusu olabilir. Daha fazla gelir elde etmek ve kaynaklarınızı artırmak için girişimde bulunabilirsiniz. Ailenizle, eşinizle veya iş ortaklarınızla birlikte ortak akılla hareket ederek para işlerinizi organize edecek ve sizi daha ferah bir mali profile taşıyacak bir iyileştirme planı yapabilirsiniz. Ticari atılımlar ve yeni kazanç modelleri denemek için de avantajlı bir zaman diyebiliriz çünkü dolunayın yönetici gezegeni Satürn de bu dolunaya eşlik ediyor. Sizi daha mantıklı objektif ve sorumlulukla hareket etmek konusunda güçlendiriyor. Diğer taraftan ilişkiler ve para gezegeni Venüs para kaynaklarınızı sembolize eden alandan geçişine başladığı için bu dönemde yoğun bir biçimde para kazanmak paranızı idare etmek ve bütçe yapmak gibi konulara odaklanacağınız aşikar. Ev halkı ve ailenizle maddi konularda konuşup işe yarayan efektif bir bütçe planı yapmak isteyebilirsiniz. Harcamaların da bir miktar artacağı bir zamandasınız, ancak bir yandan da daha fazla para kazanmak için fırsatlarınız da ortaya çıkabilir. Mars bu dönemde hala Boğa burcunda geçiş yapıyor ve sizlerin sosyal alanınızda geçiş yapıyor. Arkadaşlar, grup aktiviteleri ve gelecek projeleri alanında yer alan Mars sayesinde faal günler geçiriyor olabilirsiniz. Topluluklar içinde aktifsiniz ve çevrenize enerji katmak için onları cesaretlendirebilirsiniz. Eski arkadaşlıklar önemli ve onların arasında güvende hissetmek ihtiyacınız da fazla olabilir. Birbirinize yardım ve destek verdiğiniz günlerdesiniz. Yine de bu dolunay esnasında gökyüzünde yer alan zorlayıcı açılar sebebiyle hızlı değişimlere veya aşina olmadığınız durumlara karşı direnç göstermeniz de mümkün. İletişim ve yolculuklar gezegeni Merkür Başak burcuna geçiş yaptı ve yakın çevrenizle kardeş ve akrabalarınızla çok daha sık görüşeceğiniz zihinsel olarak aktif ve iş bitirici olacağınız bir dönem. Cep telefonu bilgisayar araç ve gereçlerle ilgili işlerinizi halledebilir, kısa gezilere ve turlara çıkabilirsiniz.

ASLAN: Bu dolunay sizler için ilişkilerin oldukça ön planda olduğu bir zamana işaret ediyor. Evlilik, uzun süreli ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda gerçekleşecek bu dolunayda hayatınızdaki özel kişilerle denge kurmak dostluğunuzu pekiştirmek ve ilişkilere objektif bir bakış açısı ile yaklaşmak önemli olacaktır. Dolunayın yönetici gezegeni Satürn’de bu alanda yer aldığı için ilişkilerde birbirinize karşı üstlendiğiniz sorumlulukları yerine getirmek önemli olabilir. İş ortaklıkları kurulabilir, ticari atlımlar yapılabilir ve kariyeriniz ile ilgili gelişmeler yer alabilir. İlişkiler ve para gezegeni Venüs artık burcunuzda seyahat etmeye başladı bu sebeple kendinizi daha cazip ve çekici kılacağınız etkiler altındasınız. Dış dünyadan ilgi artacak ve Sosyal yaşamınız canlanacaktır. Güzelleşmek ve bakım yapmak için oldukça uygun bir dönemdesiniz. Kendinize bakmak özen göstermek işe yarayacaktır. Venüs aynı zamanda sanatçı yaratıcı ve organizasyon tarafınızı da besleyeceği için kendinizi ortaya koymak istediğiniz konularda başarı kazanmak daha kolay olabilir. İlişkiler açısından bu dönemde partneriniz kendi bireysel değerlerini özgürlüklerini ve prensiplerini korumak isteyebilir, siz de karşı taraftan daha fazla sevgi ilgi ve alaka görmek için istekli olabilirsiniz. Merkür bu dolunayda artık yöneticisi olduğu Başak burcunda geçişine başladı ve maddi konularda sizi akıllı adımlar atmaya yönel