top of page

12 EKİM HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR
TERAZİ BURCUNDA YENİAY 16 EKİM CUMA


MERKÜR RETROSU 16 EKİM- 5 KASIM


Bu hafta yeniay haftası. 16 Ekim günü, 23 derece Terazi burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. SPİKA ADLI VERİMLİ BİR SABİT YILDIZLA KAVUŞUMDA. BEREKETLİ OLMASINI İSTEDİĞİMİZ BAŞLANGIÇ NİYETLERİMİZ VAR. 15 günlük yeni bir döngü başlayacak gökyüzünde. Yeniay Terazi burcunda gerçekleştiği için hayatımızda ilişkiler, evlilik ve iş ortaklıkları, hukuki işler ve sosyal yaşamımızla ilgili gelişmeler olmasını bekleyebiliriz. Tazelenmiş enerjilerle yeni adımlara başlayalım diye diliyorum ancak bunun biraz zor olacağını da görüyorum.

Yeniay ile birlikte Merkür geri harekete başlıyor. Yeniayın karşısında Mars var ve Retro, Yeniay Satürn Plüton kareli, yönetici gezegeni Venüs Başak’ta ve yeniayla açı kurmuyor. Tüm bu göstergeler ışığında yeniay sürecinde başlangıçların öyle kolay gelişmeyeceğini gösteriyor. Bol bol tartışma, kararsızlık ve yapılanma sorunu yaşanabilir. Evlilik ve özel ilişkilerde kurduğumuz bağlar bu süreçte daha mantıklı, rasyonel ve medeni çizgilerde kalmak durumunda, bunu tesis etmek için özellikle çaba harcamalıyız. Bu yeniay rollerimizi aramızda çizdiğimiz sınırları ve sorumluluklarımızın neler olduğunu daha net bir biçimde görmemize yarayacak. Duygusal değil mantıklı davranacağız. Merkür’ün geri harekette olması kuşkuların krizlerin ve kaygıların içte hissedilebileceğini ancak ilişkileri zedelememek için çok yüzeye çıkarılmamaya çalışılacağını gösteriyor.

Hafta başında Ay neşeli Aslan burcunda ve gökyüzünde Venüs Merkür destekleyici açısı olacak. İlişkilerde ve iletişimde destek verici bir görünüm. Daha rahat iletişim kurabiliriz yaratıcı sonuçlar elde edebiliriz.

Salı ve Çarşamba günü Ay Başak burcunda ve ışığının en az olduğu konumda olacak. Ay ışığı azaldıkça bizde içimize döneriz daha kabuğumuza çekilmek ruhumuzla baş başa kalmak arzusu duyarız. Hele Ay Başak burcunda Balzamik fazdayken bitkilerle uğraşmak , detoks yapmak, her şeyi yeni bir ritme ve mevsime hazırlamak için hazırlık yapabiliriz. Turşu kurmak bitkisel bakım ve beslenme vitaminler önem kazanır. BU İKİ GÜN AYRICA Merkür geri gitmek üzere DURAĞAN konumda. Fazlasıyla derleme toparlama yapmak isteyeceğimiz ve yarım kalmış bitmemiş işleri görüp el atmak için çaba harcayacağımız birkaç gün olacak. Merkür Durağan günlerde düzen değişikliği yapmak veya yeni bir başlangıç yapmak çok akıllıca olmaz süreçte eksiklikler belirsizlikler ve hatalar varsa sürekli aynı konu her Merkür Retro öncesi önümüze gelir ve bizi rahatsız eder. O bakımdan emin değilseniz şüpheniz varsa başlatmayın. Evdeki iş yerindeki araç ve gereçlerdeki sıkıntıların da üst düzeyde yer aldığı birkaç gün olabilir.

Perşembe Cuma Ay Terazi’de zaten yeniay enerjisinde olacağız. Yeniay Spika adını verdiğimiz bereketli bir sabit yıldızla kavuşum yaptığı için verimli üretken çalışkan bir tutum benimsersek işlerimiz daha yolunda gidecektir. Kurduğumuz ilişkilerin de bizler için verimli ve şanslı olabilmesi için kişisel haklara adil olmaya medeni bağlar yaratmaya diplomasi yapmaya ve özverili davranmaya ihtiyacımız var.

BURÇLARA GÖRE HAFTALIK ETKİLER

KOÇ: Yeniaydan en çok etkilenecek burçlar arasında Koç burçları da yer almakta. Burcunuzun karşısında yer alan yeniay sayesinde kalbi boş olan koçlar hayatlarına yeni birini almaya hazır hissedebilirler. Ilişkiler alanında bu hafta yeni bir başlangıç yapmak üzere adım attığınız durumlarda özellikle mantıklı davranmanız akıllıca olacaktır hala burcunuzda yer alan Mars geri harekette ve Yeni Ay sizin düzeninizi sorumluluklarınızı sembolize eden alanda yer alan Satürn ve Plüton ile Kare açı içerisinde bu sebeple Eğer yeni bir ilişkiye iş ortaklığına çalışma ortaklığına veya Bir anlaşmaya imza atacaksınız karşınızdaki kişi ile sınırlarınızı belirlemeniz bilinçli ve medeni bir şekilde karşılıklı bu ilişkideki rollerinizi konuşmanız gerekmektedir. yeni aya Mars'ın karşıtlık yapması üzerinize baskı ile gelebilecek sizi birtakım sorumlulukları almaya zorlayabilecek insanların veya durumların olabileceğini gösteriyor Eğer kararsız sanız istek sizseniz evet demek için bir süre düşünmeye ihtiyacınız varsa iç sesinizi dinlemelisiniz ve beklemelisiniz. yeni ay ile aynı gün 16 Ekim Cuma günü iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür geri hareketine başlıyor bu geri hareket sizlerin krediler borçlar para paylaşımı aile ile ortak bütçeyi miras vergi ve sigortaları sembolize eden alanda gerçekleşeceği için Merkür'ün geri harekette bulunacağı 5 Kasım'a kadar maddi konularda daha dikkatli davranmanız tavsiye olunur. harcamalarınızı kredi kart ödemelerinize ödemelerinizi vaktinde yapmak konusuna dikkat edilmelidir. Eğer bir kredi alınacaksa bunu bütçenizi çok aşacak miktarda almamaya dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan Merkür bu alanda geri harekette iken bilinçaltı çalışmaları terapiler korkulara yönelik danışmanlıklar Psikolojik rehberlik alınabilir. Özel hayatınızı daha koruyacağız ketum kalmak isteyeceğiniz Duygularınızı daha derinden araştıracağız bir süreç olacaktır.

BOĞA: bu hafta yeni ay haftası sevgili boğalar Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeni ay sizlerin iş ve çalışma alanında yer alacak. bu dönemde ş değiştirmek isteyen yeni bir işe başlamak isteyen veya İşyerindeki çalışma düzeninde yeni değişiklikler yapmak isteyen boğaların adım atmak isteyebilecekleri bir dönem ancak yeni a ile birlikte iletişim haberleşme eğitimler ulaşım gezegeni Merkür'ün geri hareketi başlayacak olması işlerimizi biraz geciktirecek gibi gözüküyor. En azından bu dönemde ne yapmak istediğinizi ve ne yapılması gerektiğini düşünüp Bununla ilgili kararları alırsanız eksikleri gedikleri tamamlayıp Merkür retrosu boyunca yapılanma nızı planlayarak Merkür'ün düze döneceği 5 Kasım'dan itibaren planlarınızı harekete geçirebilirsiniz. bu dönemde sanki bir adım ileri 1 adım geri gidiyormuşuz gibi bir etki var Gökyüzünde. Bu nedenle bir iş zamanında tamamlanamıyor sa Acele etmenize gerek yok gökyüzünün daha Sakin olacağı 5 Kasım'dan sonra veya 15Marsın da geri hareketini sonlandıracağı Kasım'dan sonra adımlarınızı başlatmak da fayda var. Diğer yandan 16 ekimde geri harekete başlayacak olan Merkür akrep burcunda ve sizin ilişkiler iş ortaklıkları ve evlilik alanınızda geri harekette bulunacak. özellikle ilişkiler alanında yer alacak bu retro sizleri özel bağ kurduğunuz kişilerle aranızdaki iletişimde zorlayabilir. ilişkide yanlış anlaşılmalar şüphe kaygı ve endişeler olağandan daha fazla yer alabilir .bu durumda karşınızdaki kişiye yaralayıcı veya kırıcı sözler Söylemek yerine daha ketum sakin içedönük davranmak ilişkinin zarar almasını engelleyebilir. Diğer yandan iş ortaklıklarının çalışma ortaklıklarınız varsa bu dönemde yine ilişkilerde daha dikkat ilerlemek de fayda var. Yeni bir ortaklık başlatmak iş sözleşmesi yapmak veya kredi borç gibi önemli imzalar atmak için uygun bir zaman değildir. keza hayatınıza yeni biri alacaksınız yine bu dönemde iki kez düşünmekte fayda var. karşınızdaki kişiye çok fazla güvenemiyor bilir veya Varolan ilişkiler içerisinde Güven problemleri yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Bu hafta sizler için önemli bir hafta olacak aşk ve ilişkiler alanınızda Terazi burcunda 16 Ekim Cuma günü bir yeni ay gerçekleşecek. dolayısı ile kalbi boş olan ikizler için bu yeni bir ilişki anlamına gelebilir hayatınıza beğendiğiniz hoşlandığınız yaratıcılığını zekasını görünümünü beğendiğiniz birini alabilirsiniz. Eğer halihazırda bir ilişkiniz varsa bu kişiyle kurduğunuz ilişkide daha Candan samimi Cömert ve medeni bir ilişki kurma şansımız var. sanat estetik ve yaratıcılıkla ilgili bir işiniz varsa Bu dönem içerisinde daha yüksek enerjilerle verimli ve bereketli bir çalışma ortamına kavuşma şansınız var. bu yeniaya hala geri harekette bulunan Mars karşıt açı yapıyor Dolayısıyla Bu dönem içerisinde özellikle arkadaşlıkların daha dikkatle ele alınması gerekiyor. bir grup bir ekip topluluklarla yapılacak faaliyetlerin hem hayatımızda aktif olduğunu görüyorum hem de Bu faaliyetlerin düzenli planlandığı gibi gitmesi konusunda bir takım engellerle zorluklarla karşılaşılabilir. her türlü sorunun bestesin üstesinden gelmek için sorumlulukları net belirleyen sınırları çizen ilişkilerde daha Adil ve resmi bir tavırla hareket edilirse ilişkilerini zarar görmesi engellenebilir. bu hafta yeni aile Aynı günde iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür geri hareket yapmaya başlayacak. bu geri hareket sizlerin iş ve çalışma alanınızda yer alacak. Dolayısıyla işle ilgili konuşmalar yazışmalar sözleşmeler ve planlar aksaklıklar ile engellilerle karşılaşabilir özellikle iletişim problemlerinin yer alabileceği bir süreç içerisinde olabilirsiniz Diğer taraftan yarım kalmış Tamamlanmamış modifiye edilecek işler için Merkür retro dönemi oldukça verimli geçebilir. 16 Ekim 5 Kasım tarihleri arasında Yeni bir iş başlatmak kaydıyla eldeki işleri tamamlamak eksiklikleri gidermek için faydalanabileceğiniz bir süreçte siz. böyle bir gökyüzünde yeni bir işe başlamak işten ayrılmamak yeni bir iş sözleşmesi yapmamak daha akıllıca olacaktır. bir yandan da sağlığınıza Özen göstermelisiniz özellikle sindirim boşaltım bağırsaklarla ilgili kendinize daha fazla dikkat etmelisiniz Detoks yapılabilir yeme içme düzeniniz yeniden ele alınabilir.

YENGEÇ: bu hafta Yeniay haftası Ekim Cuma günü 23 derece Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek bu yeni ay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda yer alacak. bu dönemde isteyen yengeçler ev taşımak yeni bir ev almak veya satmak evi yerleştirmek dekore etmek tadilat tamirat işleri ile uğraşmak isteyebilirler. yeni ay dönemleri Yeni başlangıçlar için oldukça elverişli olsa da bu Yeni Ay günü aynı zamanda Merkür'ün de geri hareketi başlayacak olması sebebiyle tam anlamıyla sıfırdan başlamak için çok da elverişli bir sürece işaret etmemekte. Bu dönem daha fazla geçmişten gelen işleri halletmek rektifiye etmek tekrar Elden geçirmek yarım kalan işleri tamamlamak için adım atmak bakımından bize daha fazla fayda sağlayacaktır. Sizler de uzun zamandır ev aile yerleşim evden çalışma evi yenileme satma veya satın alma konularıyla ile ilgili düşünüp planlar yapıyorsanız bu temalarla ilgili yarım kalmış adımları gena ile birlikte harekete geçirebilirsiniz. dediğim gibi yeni Ayla aynı gün iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür geri hareketine başlıyor 16 Ekim 5 Kasım tarihleri arasında yer alacak olan bu geri hareket sizlerin yaratıcılık Aşk flört ve çocuklarla alakalı alanınızda yer alacak. sevgilinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz bu kıskançlık şüphe ve aşırı sahiplenme duygusundan kaynaklanabilir. yaratıcılık içeren konularda hobiler ile alakalı veya hobilerden para kazanmakla ilgili bir başlangıcınız olacaksa bunu 5 Kasım'dan sonra ya bırakmanız faydalı olacaktır. çocukların iyiliği sağlığı onların Hobileri veya mesleki yeteneklerini geliştiren alanlardaki faaliyetleri de bu dönem içeride dikkatle takip edilmelidir aksamalar gecikmeler engelliler ve kısıtlamalar ortaya çıkabilir. Siz de bu süreçte düşüncelerinizde daha fazla kaygılı ve endişeli olabilirsiniz. psikolojik konuları daha fazla eğilip terapiler bilinçaltı çalışmaları metafizik konulara daha fazla ilgi duyabilirsiniz. arkadaşlarla Grup faaliyetleri ile kurduğunuz ilişkilerde Önümüzdeki hafta biraz daha dikkatli ilerlemek de fayda var. Eşinizin veya iş ortağınızın krizlerini maddi konularına çocuklarla ilgili sıkıntılarını veya yatırımlarıyla ilgili sorunlara destek olmak yardım etmek durumu söz konusu olabilir.