top of page

18-24 EKİM KOÇ DOLUNAYİ HAFTASİ İLİŞKİLERLE COK UGRASACAGİZ


Koç dolunayı 20 Ekim saat 17:54 de 27 derecede gerçekleşiyor. Çetin bir dolunay olacağa benziyor, neden derseniz Güneş ile Mars kavuşumda olacak ve her ikisi de Plüton ile kare açı yapacak.

Her dolunay bir farkındalık zamanıdır ve bu dolunay ardından başlayacak 15 günlük süreç içinde enerjimizi dengelemeye çabalayacağız. Koç-Terazi aksında gerçekleşen dolunaylar çoğunlukla ilişkilerle alakalıdır. Kişisel isteklerinizin ve gereksinimlerinizin farkında olursunuz ancak diğer yandan karşınızdakilerin isteklerini de fark etmek ve onlara tolerans gösterip uyum sağlamak konusunda ikilemler yaşayabilirsiniz. Siz bir konuda hızla ve güvenle atılım yapar ve ilerlerken diğeri düşünmek beklemek ve ona buna sormak tavsiye almak ister. Mars’ın da Güneş’le kavuşuyor olması gerçekten adil ve eşit bir bakış açısıyla işleri ele almanın gerekliliğine işaret ediyor. Dolunayın yönetici gezegeni Mars zararlı yerleşimde kabul edildiği Terazi burcunda ve dolunayda Ay’la karşıtlık yaptığı için karşımızdaki insanları daha fazla kaale almak düşünmek ve onlarla uyum yakalamak için çaba göstereceğiz. Mars Spika adını verdiğimiz şanslı bir sabit yıldızla kavuşumda dolayısıyla sosyal bir proje, iş ortaklıkları, evlilik konuları her hangi bir sözleşme ve anlaşma için bu dolunay bir karar verme süreci olacak. İster evet deyin ister hayır, bu kararı almak için bayağı uğraşmış olacağınıza eminim “hayır” diyecekseniz kararınızı açıklarken özenli olun elinizden geldiği kadar diplomatik davranın ve hak yememeye özen gösterin.

Dolunayda Plüton ve Mars etkileşimi kontrolcü yaklaşımların artacağına işaret ediyor. Güç kullanmak ve gövde gösterisi yapmak isteyen gücünü ispat etmek için ısrarcı davranabilecek ve manipülasyon yapma potansiyeli olan ruhlar için bu dolunay kurt adam etkisi yapabilir. Dolunay zamanı duygular daha yoğun hissedildiği ve volümü artığı için duygusal patlamalar ortaya çıkabilir, insanlar birbirini ilgi göstermedin özel bir şeyi unuttun bana samimi ve candan davranmadın dürüst olmadın ilişkimizi önemsemedin vb gibi temalarda suçlayabilir. Ego triplerine maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle kurban olma psikolojisi artış gösterecektir.

Otorite figürleri iş arkadaşları veya onay beklediğimiz merciler bize zorluklar çıkarabilir. Sakin kalıp , isteklerimizi net ve kendine güvenir bir biçimde ifade edip fazla drama için girmeden nezaketle uzaklaşmayı denemeliyiz.


18-24 EKİM DOLUNAY HAFTASI VE BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ


KOÇ: Haftaya başlarken Ay sizin burcunuzda yer alacak ve Çarşamba günü dolunay da burcunuzda gerçekleşiyor. Koç burcundaki bu ateşli dolunay sizleri ilişkilere, ortak çalışmalara, evlilik ve sosyal paylaşımlara odaklayacak. İlişkilerde alttan almak fedakarlık yapmak ve özveri göstermek için enerjinizi dengelemeniz gerekebilir. Sanat estetik güzellik yaratıcılık ve sosyal aktivite gerektiren işleri daha enerjik bir biçimde ele alabilirsiniz. İlişkilerde dengeli olmaya çalışarak diplomatik bir tutum benimseyerek anlaşmazlıkları çözme fırsatınız olacaktır. Plüton Mars arasındaki kare açı sebebiyle iş hayatınızda üzerinizde baskı kuran kişiler veya omuzlarınıza sorumluluk bindiren bir iş yükü olabilir. İnsanları memnun etmek ve tatlı görünmek için daha fazla çaba harcamanız olası, biraz hem ağlarım hem giderim bir durumdasınız. Yapılması gerekenleri yapmak ve bunu şık yapmak için özen göstereceksiniz. Bir yandan da siz de otoriter iş bitirici ve kendine güvenli görüneceksiniz. Gücünüzü ortaya koyacak ve başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmak için hırslı olacaksınız. “Dediğim dedik çaldığım düdük” gibi bir tarzda davranmazsanız özgüven duygunuz bu hafta size başarı getirecektir. Bu hafta ayrıca Mars Jüpiter arasındaki açı sayesinde arkadaşlar gruplar ve topluluklarla ilgili sosyal birliktelikler veya gelecek projelerinde aktifsiniz ve çok şanslısınız. Atılım zamanındasınız aslında . Merkür’de düz hareketine başladığı için işlerinizi rahatlıkla ilerleteceğinizi göreceksiniz. Perşembe ve Cuma günleri Ay Boğa burcunda maddi konularda sağlam ve iş alanında bereketli adımlar atmanız daha kolay olacak. Konforunuzu ve keyiflerinizi daha fazla düşüneceksiniz. Cuma günü Güneş 1 aylık yolculuğunda artık Akrep burcuna geçiyor ve sizleri maddi konularda desteklemeye başlıyor. Atılımlarınız artacaktır. Krediler borçlar ortak gelirler ve para yönetimi ön planda olacak. Hafta sonu iletişimi bol yazma çizme anlatma ve bilgi aktarımı yoğun olacak. Zihinsel işlerde çok enerjik olacaksınız. İşlerinizin bolluk bereket ile rast gitmesini dilerim.

Naz Bayatlı #koçburcundadolunay #koçtadolunay #koçdolunayı


BOĞA: Bu hafta Çarşamba günü gerçekleşecek Koç dolunayı sizler için iş ve çalışma düzeninizle ve günlük hayat işlerinizle ilgili kararlar alabileceğinize işaret ediyor. İş alanında bir konu sizler için denge kurma teması içeriyor. İş ilişkileri ve ortak çalışmalarda diplomasi yaparak ilerlemelisiniz. İş arkadaşları ile sosyal paylaşımlarda ve birlikte hareket edeceğiniz bir planda her tarafın fikrini alarak bir orta yol bulmak için çaba sarf edebilirsiniz. Sağlığınıza ruh ve beden bütünlüğünüze de dikkat etmeniz gerekebilir. Bilinçaltınızda telaşlar ve aceleci davrandığınız beklentiler yer alabilir. Resmi işleriniz hukuki süreçleriniz sosyal medya ve eğitsel konularınız zihninizde size baskı oluşturabilecek yoğunlukta olabilir. Bu hafta Mars ve Jüpiter arasında yer alacak olumlu açı sayesinde işle ilgili atılımlarınız için oldukça fırsatlara açık bir görünüm sunuyor. Perşembe ve Cuma Ay burcunuzda seyahat edecek sizler için daha fazla keyif almaya yeme içmeye ve konforunuza yöneltecek. İlişkilerde somut ve gerçekçi davranabileceksiniz. Cuma günü Güneş ilişkiler alanınıza yerleşiyor ve bir ay boyunca ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları konusunu hayatınızda ön plana çıkaracak konulara odaklanacaksınız. Güven bulmak isteyeceksiniz ilişkinizde daha stratejik ve ketum davranmak eğiliminde olacaksınız. Maddi atılımlar ve iş ortaklıkları ya da iş birlikleri içine girmek adına hafta sonu yeni planlar ortaya çıkabilir.

Naz Bayatlı #boğaburcu


İKİZLER: Bu hafta Çarşamba günü Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor ve bu dolunay sizlerin arkadaşlıkları sosyal çevrenizi ve topluluk faaliyetlerinizi sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Sosyal aktiviteler, grup projeleri ve hobilerinizi içeren konularla ilgili konularda finalize edeceğiniz kararlar ve planlar olabilir. Sosyal yaşamınızı canlandıracak etkiler altında olacaksınız. Bu dönemde hem sevdiğiniz kişiyle ilgilenmek ve vakit geçirmek için planlar yapabilirsiniz hem de arkadaşlarınız veya sosyal yaşamınıza da önem verip ikisi arasında denge kurmaya çalışabilirsiniz. Çocuklarınızın kendini geliştirmesi için onlara destek olabilirsiniz. Mars ve Jüpiter arasındaki olumlu açı sayesinde eğitsel ev zihinsel işlerde başarı yakalamak kolay olacak uzun yolculuklar veya size iyi gelecek kültürel aktivitelerle meşgul olabilirsiniz. Cuma günü Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor ve sizlerin iş ve çalışma alanınızda 1 ay boyunca kalacağı için çalışma ve sağlık koşullarınız ile ilgili konulara eğilebilir varsa krizleri stratejik kararlarla çözüme kavuşturabilirsiniz. Hafta sonunda Ay burcunuzda geçiş yapacağı için bol bol iletişim içinde olacağınız sosyal olup fikirlerinizi insanlarla paylaşıp bilgi alışverişinde bulunacağınız bir zaman olacak.

Naz Bayatlı #ikizlerburcu


YENGEÇ:

Bu Çarşamba gerçekleşecek olan Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizlerin kariyer alanınızda yer alacak. Mesleki konularda veya kariyer hedeflerinizle ilgili oldukça dinamik kararlar alabilir iş alanında atılımlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Aynı zamanda ev aile ve özel hayatınızın huzuru için iş hayatı ve ev yaşamı arasında bir dengeleme yapmak ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Eşinizin veya iş ortağınızın iş hayatı veya ruh ve beden sağlığı ile ilgili temalarda ona destek vermeniz gerekebilir. Mars ve Jüpiter arasında yer alan olumlu açı sayesinde ev bütçesine olumlu yansıyacak işle ilgili gelişmeler olabilir. İş birlikleri ve ticari konularda sizi fırsatlara götürecek teklifler somutlaşabilir. İş arayan veya evden çalışmak için plan yapan Yengeçler için oldukça olumlu etkiler bunlar. Perşembe ve Cuma günü Ay Boğa burcunda olacak ve sizi arkadaşlıklar alanında destekleyecek sosyal yaşam canlanabilir. Cuma günü ayrıca Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor ve 1 ay boyunca aşk romantizm yaratıcı çalışmalar, hobiler ve çocuklar alanınızda geçiş yapacağı için bu konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Kendinizi oldukça yaratıcı hissedeceksiniz. İlgi alanlarınıza ve hobilerinize dair başarı elde edebileceğiniz açılımlar olabilir. Çocuklarınızın beceri ve yetenekleri ile gelişimlerini destekleyecek faaliyetlerde başarılı olduklarını görüp sevinebilirsiniz. Gönül işlerinde daha tutkulu ve özgüvenli olmanız mümkün. Diğer taraftan, gizemli, ketum ve sahiplenici davranarak çekiciliğinizi artırabilirsiniz. Hafta sonunda Ay bol iletişimi temsile den İkizlerde olacak ve bilinçaltınızı sembolize eden kapalı alandan geçeceği için evde kafanızı dinleyip sakin bir hafta sonu geçirmek akıllıca olabilir. Yoksa ufak tefek yapılacak bir çok iş arasında detaylara boğulabilirsiniz.

Naz Bayatlı #yengeçburcu


ASLAN: Bu hafta Çarşamba günü Koç burcunda: uzakları, uzun yolculukları, akademik çalışmaları, medyayı, sosyal mecraları ve resmi , hukuki işleri sembolize eden alanınızda bir dolunay gerçekleşiyor . Yolculuklar yapmak, yabancılarla kontak kurmak, uluslararası ticaret işleri , web siteler veya sosyal medya mecralarında dinamik atılımlar yapmak için kararlar alabilirsiniz. Resmi veya hukuki işlerinizin sonuca vardığı bir dönemde olabilirsiniz. Mars Plüton arasında yer alacak kare açı sebebiyle iş ve çalışma konuları ile ilgili çözmeniz gereken birkaç problem olabilir. Çalışma ortamınızda, bilgi aktarmak ve bilgi paylaşmak, eğitsel işler ve yapılması gereken görevleri yerine getirirken bu hafta daha fazla çabalamak ve ilişkilerde orta yolu bularak hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Kardeşlerle , iletişim kurmanız gereken kişilerle, planlanan eğitimler , kurslar, araç ve gereçlerle ilgili yapılması gereken işler bu dönemde daha yoğun el atmanız gereken işlerden olabilir . Taşınmak ve yer değiştirmek , ürün tanıtmak reklam ve kampanyalar yapmak için olumlu bir zamandasınız. Cuma günü Güneş Akrep burcuna geçiyor ve 1 ay boyunca ev ve aile alanınızda geçişini sürdürecek bu sayede evde daha fazla sözü geçer bir konumda olabilir , varsa aile için sorunlara kontrollü stratejik ve soğukkanlı bir biçimde ele alabilirsiniz. Aileye ve eve odaklı bir ay geçireceksiniz. Evle ilgili yatırımlar yapabilir ailenizin sorunlarını krizlerini çözen bir rol üstlenebilirsiniz. Perşembe ve Cuma Ay Boğa burcunda olacak ve sizi anne babayla ilgilenmeye yönlendirebilir veya kariyerle ilgili somut adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Hafta sonunda Ay sosyal alanınızda parlayacağı için arkadaşlarla etkinlikler planlayabilirsiniz.

Naz Bayatlı #aslanburcu


BAŞAK: Bu hafta Çarşamba günü Koç burcunda, sizlerin kredileri, borçları, vergi ve sigorta işlerinizi sembolize ede