top of page

18 OCAK 2022 YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY HAFTASI VE BURÇLARA ETKİSİ


Plütonik etkiler taşıyan Yengeç dolunayı ile başlayacağız haftaya. Her dolunay bir karar zamanıdır. Duygularımızı ön plana çıkaran Yengeç etkisi ile aşina olduklarımızı, bize güven veren şeyleri, bize kendimizi yuvada hissettiren kişileri ve sevdiklerimizi koruma hissi ile dolu olacağız. Bize güvende hissettirmeyen, sevgi vermeyen ve duygularımızı kucaklamayan ne varsa Plüton etkisi ile hayatımızdan çıkarmaya dönüştürmeye yerine başka bir şey koymaya niyet edebiliriz. Plüton’un bu dolunaya karşıtlık yapması ile içimizde baskı kuran duygular su yüzüne çıkabilir. Kıskançlık duygusu, sahiplenme ve sahiplenilme isteği, suçluluk hissi veya birilerini suçladığınız bir konu yüzeye çıkabilir. Birilerinin duygusal olarak sizi manipüle etmeye çalıştığını hissedebilirsiniz. Bu Oğlak ayında Venüs ve Merkür Retro harekette gerilerken açıkçası hiç birimiz için ilişkilerin gül bahçesi vaat etmediği günlerde olabiliriz. Genel olarak burçlara etkisini aşağıda okuyabilirsiniz.


KOÇ: Bu hafta ev yaşamınızı özel hayatınızı ailenizle ilişkilerinizi sembolize eden alanda gerçekleşecek olan Yengeç dolunayı sizlere güven bulduğunuz bir sığınak yaratmak ve duygusal anlamda güven elde etme ihtiyacı hissettirebilir. Ev yerleşim ikamet konuları sizi meşgul eden konulardan olabilir. Sevdiklerinizden sizi anlamalarını ve duygusal destek göstermelerini isteyebilirsiniz. Sizi seven ve koruyan yakınlara daha fazla ihtiyaç hissettiğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Aşina olduğunuz ev yaşamı ve aile düzeninizi değiştirmek konusunda tutucu davranmak isteyebilirsiniz. Kariyer ve mesleki konularının üzerinizde baskı kurduğu bir hafta olabilir ancak siz bir yandan da güvenli sıcak kabuğunuzdan çıkmamak için yoğun iş veya sosyal hareketliliğe girmemeyi tercih edebilirsiniz. Salı Çarşamba ve Perşembe günleri mutlu olmak eğlenmek güzelleşmek yaratıcı yanınızı harekete geçirmek üzere Ay Aslan size destek verecek. Hafta sonunda Ay Başak burcunda yer alacak ve daha fazla görev odaklı olup günlük işlerinizi halletmek üzere çalışıyor olacaksınız. Sağlık temizlik mutfak beslenme ve derlenme toparlanma işleri için size enerji verecektir. Perşembe günü ayrıca Güneş bir aylık Kova burcu geçişine başlıyor. Sosyal yaşamınızı ve arkadaşlıklarınızı canlandıracak etkiler taşıyacak. Grup ve ekip faaliyetleri ve gelecek projeleri alanında sizi aktif kılacak.


BOĞA: Bu hafta yakın çevre iletişiminizi sembolize eden alanda gerçekleşecek olan Yengeç dolunayı sebebiyle yakın çevre ilişkileriniz mercek altında olacaktır. Kurduğunuz Duygusal bağları, kendinizi ilişkilerde güvende hissetme arzunuzu ve aşina olduğunuz yakın çevreniz içinde ne kadar kendinizi yuvada hissettiğinizi ön plana çıkaracak bir dolunay etkisi altında olabilirsiniz. Kardeşler, akrabalar, yakın arkadaşlar ve komşularla kurduğunuz bağlarda kendinizi ne kadar korunma ve şefkat duygusu ile beslediğinizi fark edebilirsiniz. Yakın çevrenizde yer alan insanların sizin için duygusal önemini bir kez daha değerlendirmek fırsatı bulabilirsiniz. Bir taraftan da iletişim kurarken duygu alışverişi içinde olmak empati kurmak, paylaşırken karşılıklı olarak birbirini güvende hissettirmek, birbirine kulak ve omuz vermek önemli olacaktır. Taşınmak yer değiştirmek ofis işleri eğitsel konular kurslar ve zihinsel faaliyetler alanında yapılması gerekenlerin üzerinizde baskı kurduğu bir haftada olabilirsiniz. Hafta ortasında yaratıcı yanınızın ve kendinizi mutlu etme isteğinizin artacağı birkaç güne işaret ediyor. Hafta sonunda ise aşk flört romantizm ve hobiler ön plana çıkabilir. Perşembe günü Güneş 1 ay boyunca geçiş yapacağı özgür ve özgün Kova burcuna geçiyor ve sizlerin kariyer alanınızı aydınlatacağı için mesleki konularda oldukça enerjik olacağınız bir döneme giriş yaptığınıza işarete ediyor. Ev aile ve çocuklarla da daha fazla ilgilenmek ve sorumluluk üstlenmek durumunda kalabilirsiniz.


İKİZLER: Bu hafta maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda Yengeç dolunayı gerçekleşecek. Maddi kaynaklarınızı geliştirmek birikim yapmak veya birikimlerinizi iyi değerlendirmek için neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz bir döneme giriş yapmaktasınız. Kazançlarınızı artırmak ve sizi güvende hissettiren bir mali bütçeye sahip olmak için farklı bir şeyler yapmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Diğer yandan, Yengeç aşina olduklarınızı tutmak ve risk taşıyan şeylerden uzak durmak anlamına da geldiği için kendinizi bir yandan da korumak ve bildiğiniz yoldan gitmek konusunda da üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Yenilik yapmak ve değişim gerekli ama bunu güvende olduğunuzu hissederek yapmak isteyeceksiniz. Evinizi ailenizi ve sevdiklerinizi bu dönemde korumak onlara şefkat göstermek ve karşılıklı olarak birbirinize güven vermek duygusu ön planda olacaktır. Salı, Çarşamba, Perşembe günleri Ay Aslan burcunda yer alacak ve sizler için yakın çevrenizle ve kardeşlerle iletişim kurmak zihinsel faaliyetlerde bulunmak kurslar eğitsel işler web siteleri satış ve pazarlama işleri ile ilgilenmek yer değiştirmek, trafikte yollarda olmak veya ofis işlerini halletmek gibi konular ön planda olabilir. Hafta sonunda Ay Başak burcunda kalacak ve ailenizle evinizde özel hayata odaklı olacağınız birkaç gün olacaktır. Derlenme toparlanma temizlik yapma mutfak işleri veya çalışma alanınızı ele almak isteyebilirsiniz. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiş yapacak ve 1 ay boyunca eğitsel konular akademik işler hukuki ve resmi süreçler sosyal medya ve basın yayın işleri gündeminizde olabilir.


YENGEÇ: Sevgili Yengeçler bu hafta dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor ve sizler için önemli olabilecek bir 2 haftaya giriş yapıyorsunuz. Kalbinizin duygularla daha dolup taştığı bir etki altında olabilirsiniz. Eviniz, aileniz, çocuklarınız ve yaşamınızda sizin için önemli bulduğunuz duygusal bağlarınızın ön plana çıktığı bir süreç içindesiniz. Kendinizi maddi manevi güvende hissetmek ve hem sevdiklerinizi korumak hem de sevdikleriniz tarafından korunmak sarıp sarmalanmak ihtiyacını daha derinden hissedebilirsiniz. İlişkilerde aşina olduğunuz duygusal kalıpların farkında olduğunuz ve sizi mutlu eden şeylerin gerçekten ne olduğunu bir kez daha düşündüğünüz bir süreç var önünüzde. Gelecek planlarında yolunuzu çizmek için düzen değiştirecek değişimlerden uzak durmak ve risk alacak atılımlarda bulunmadan elinizdeki ile mutlu olmak arzusu taşıyabilirsiniz. Bu hafta ayrıca sağlığınıza özen göstermeli midenize ve beslenmenize önem vermelisiniz. Salı Çarşamba ve Perşembe günlerini harcamalar dengesini tutturmakla, maddi konularla ve bütçenizi ele almakla geçirebilirsiniz. Hafta sonunda, yakın çevrenizle, kardeşler ve yakın arkadaşlarla kuracağınız iletişim ve haberleşme ile geçebilir. Daha zihinsel olacaksınız, yazmak anlatmak ve konuşmak bakımından aktif birkaç gün olacaktır. Yollarda gidip gelmek kısa yolculuklar yapmak ta mümkün. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiyor ve sizlerin krediler borçlar vergi sigorta ödemeler gibi para konularını ticari atılımları sembolize eden alandan 1 ay boyunca geçiş yapacağı için mali konulara daha fazla odaklı olacağınız bir döneme işaret ediyor.


ASLAN: Bu hafta gerçekleşecek Yengeç dolunayı sizlerin ruh ve beden bütünlüğünüzü sembolize eden alanda gerçekleşecek. Enerjinizi doğru kullanmak zamanınızı içsel ritminize göre düzenlemek akıllıca olacaktır. Bilinçaltınızda sizi yoran duyguların duygusal bağların ve günlük hayat içinde yapmanız gereken işlerin baskısını taşıyabilirsiniz. Eve aileye ve mesleki konulara harcamanız gereken enerji ve zaman bu dolunay ile birlikte size kendinizi korumak ve kollamak gerekliliğini hatırlatacaktır. Kendinize de zaman ayırmak ve özel alanınızda yapmanız gereken ne varsa ona enerjinizi yönlendirmek iyi gelebilir. Eğer isterseniz yaratıcılık içeren, spiritüel veya manevi konulara da vakit ayırabilirsiniz. Sezgilerinizin ve ilhamın yüksek olacağı bir döneme girmektesiniz. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçecek ve 1 ay boyunca ilişkiler alanınızı aydınlatacak. Bu geçişle birlikte eşinize partnerinize ve yakın çevrenize daha fazla odaklanabilir, onların desteğini ve güvenini arkanızda hissedebilirsiniz. Kariyer alanında, toplulukları içeren faaliyetlerde ve başarı kazanmak istediğiniz tüm konularda size Güneş enerjisi ile destek olacaktır. Özgün ve bireysel yanınızı açığa çıkarmak için fikirlerle dolu olacaksınız.


BAŞAK: Bu hafta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizlerin arkadaşlıklar ekip ve gruplarla yaptığınız faaliyetler ve gelecek planları alanınızda yer alacak. Bu dönemde bir grup veya ekip içinde birbirine duygusal bağlarla entegre olmak ve birbirine güven duymakla alakalı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Aşina olduğunuz ilişki kalıplarını korumak değişimler karşısında risk ihtimalini azaltacak davranış kalıpları ile ilerlemek isteyeceksiniz. Bildik tanıdık insanlarla arkadaşlarla veya dostlarla bir arada olmanın ve birbirinize kol kanat germenin önemini hissedebilirsiniz. Bir gelecek projesi bu dönemde arkadaşlarla aranızda planlanmaya başlanabilir. Size kendinizi yuvada hissettirecek ve kök salabileceğiniz duygusal ortamlara girmek için çaba sarf edebilirsiniz. Bireysel bir projeyi sezgi ve ilhamla besleyip toplulukların hizmetine sunmak için de bu dönemde uğraş verebilirsiniz. Hafta sonunda ay burcunuzdan geçiş yapacak. Kendinize sağlık bakımından daha fazla önem vermek ve özen göstermek isteyebilirsiniz. Güneş Perşembe günü 1 ay boyunca geçiş yapacağı Kova burcunda olacak ve sizlerin iş mesleki konular çalışma düzeni ekip çalışmaları sağlık beslenme ve günlük hayat düzeni alanında yer alacağı için bu konular daha öncelikli olarak gündeminizde olacaktır.


TERAZİ: Bu hafta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizlerin iş ve kariyer hedefleri alanınızda yer alacak. İş konularında kendinizi güvende hissetmek önemli olabilir. İş hayatında kurduğunuz duygusal bağlar ve aşina olduğunuz mesleki düzen bu dolunayda sizi test edecek konulara sebebiyet verebilir. Aile ve eve harcadığınız vakit ile işe harcadığınız zaman, evden çalışmak veya kendi işinizi yapmak veya kariyer alanında seçim yapmak adına hangi yolun güven verici olduğu konusunda kafanız karışık olabilir. Duygusal olarak size en güven veren ve risk almadan seçeceğiniz yol sizin için en doğru olandır diyerek üzerinizde baskı oluşturan kararlara bu hafta moral bozmadan kendi temponuzda kalarak karar vermelisiniz. Perşembe günü Güneş özgün ve özgür Kova burcuna geçiş yapıyor ve 1 ay boyunca sizlerin yaratıcılık alanınızda kalacak ve sizi ideal olanı bulmak konusunda destekleyecek. Aşk ve romantizm alanında duygularınızı değerlendirecek, sizi mutlu eden ve eğlendiren şeylerin ne olduğunu bir kez daha gözden geçirerek enerjinizi yukarı çekmeye çalışacaksınız. Çocuklarınızın da yaratıcı yanını desteklemek ve onları mutlu etmek için yapabileceğiniz faaliyetler konusunda harekete geçebilirsiniz. Hafta ortasında daha sosyal ve aktif olacaksınız ancak hafta sonunda daha içe dönük ve kafanızı dinlemek ister bir ruh halinde olabilirsiniz.


AKREP: Bu hafta gerçekleşecek Yengeç burcundaki dolunay sizlerin basın yayın sosyal medya akademik çalışmalar uzun yolculuklar hukuki ve resmi işler alanınızda yer alacak. Duygusal olarak sizi mutlu hissettirecek konuların ne olduğu ile ilgili derin bir içsel araştırma yapıp kendinize yeni bir yaşam trendi oluşturmak için adım atmak isteyebilirsiniz. Etik ahlaki konularda insanlarla kurduğunuz ilişkileri değerlendirebilir ve ilkeleriniz ve prensiplerinizi gözden geçirebilirsiniz ve görüşlerinizi daha kalpten ifade etmek istediğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Aşina olduğunuz kişiler yakın olduğunuz görüşler veya politik ifade bulunduğunuz ve ait olduğunuz sosyal çevre ve bu çevrede yer alan insanların tutum ve davranışları sizler için mercek altında olabilir. Duygusal anlamda kendinizi kime ve neye daha yakın hissettiğinizi keşfetme zamanı gelmiş olabilir. Bu hafta ortasında iş ve kariyer konularında daha aktif olmak kendinizi ortaya koymak şansınız var. Hafta sonunda oldukça sosyal ve hareketli geçebilir. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiş yapacak ve bir ay boyunca sizlerin ev aile ve yerleşim alanında yer alacağı için özel hayatınızla daha fazla ilgilenmek , evinize ve evle ilgili konulara daha fazla önem vermek söz konusu olabilir.


YAY: Bu hafta gerçekleşecek Yengeç burcundaki dolunay sizlerin mali kaynaklarınızı ve paranın nasıl kullanıldığını sembolize eden alanınızda yer alacak. Kendinizi maddi anlamda güvende hissetmek konusunu ön plana çıkaracak bir dolunay etkisi altında olabilirsiniz. Genel anlamda aile ile para paylaşımı eşin parası iş ortaklıklarından gelen güven duygusu gibi hayatınızda birçok alanda maddi ve manevi anlamda duygusal güvende hissetmek konusu gündeminizde olabilir. Para biriktirmek, parayı koruyacak yatırımlar yapmak, sizi güvende tutacak kaynakların sürdürülebilirliği, krediler borçlar vergi veya sigorta gibi işler aklınızda olabilir. Diğer yandan da bu alan psikolojik sağlığımızı bilinç altımızdaki korkuları ve sahiplenme sahiplenilme konularını da sembolize ettiği için yakın ilişkilerde bu konularda duygu dalgaları yaşamak beklenebilir. Kıskançlık suçlu hissetmek veya suçlamak affetmek veya affetmemek gibi ilişki temaları ortaya çıkabilir. Duygusal krizleri çözmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Perşembe günü Güneş artık Kova burcuna geçiş yapıyor ve 1 ay boyunca sizlerin iletişim haberleşme eğitsel konular kardeş ve yakın çevre ilişkileri alanınıza geçiş yapacağı için bu dönemde çok daha yoğun bir konuşma yazma ve anlatma temposu içinde olabileceğiniz oldukça zihinsel bir döneme giriş yapmaktasınız.


OĞLAK: Bu hafta yer alacak Yengeç burcundaki dolunay sizlerin evlilik uzun süreli ilişkiler ve iş ortaklıkları alanınızda yer alacak. Bu duygusal zamanda ilişkilerdeki duygusal bağların ön plana çıkmaması imkansız gibi gözüküyor. Var olan ilişkilerinizde yer alan duygusal bağlarınızın sağlamlığı, aşina bilindik ilişki kalıplarınızı korumak ve karşılıklı olarak birbirinize ne kadar güven verdiğiniz ve destek olduğunuz bu dolunay zamanında sizlerin önem verdiğiniz konulardan olabilir. Elbette her dolunay bir farkındalık zamandır ve ilişkilerle ilgili kararlar alabileceğiniz bir zamandır. Dolayısıyla ilişkilerinizde huzur ve güven duygusunu yaratan besleyen ve size bunu yaşatan , yuvada olma hissi veren özel kişilere karşı yaşayacağınız bir duygu yükselmesi veya farkındalık deneyimi hayatınızda yer alabilir. Zaten halı hazırda burcunuzda Venüs gerilemesi yaşamaktasınız bu ilişkiler alanınızı oldukça göz önüne çıkarak etkiler anlamına geliyor. Bu dolunay size klasik değerlerin önemini tekrar fark ettirebilir. Üzerinizde baskı kuran sorumluluklar olsa da bu sorumlulukların ilişkileri sürdürmek bakımından üstlenilmesi ve yerine getirilmesi zorunlu olan konular olduğunu görerek emek harcadığınız ilişkilerinizi her ne olursa olsun sürdürmek konusunda azimli davranmak isteyebilirsiniz. Eskilerden anılardan ve geçmişten bahsetmek ve ilişkinizin güçlü yanlarını kutlamak için bu dolunay size enerji verecektir. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiş yapacak ve sizlerin mali konularını sembolize eden alanda yer almaya başlayacak 1 ay boyunca maddi konularda daha özgüvenli hareket edebileceksiniz. Özgün ve bireysel yanınızı açığa çıkaracak konulara önem verecek ve daha fazla kaynak yaratacak yenilikler yapmak üzere adım atabileceksiniz.


KOVA: Bu hafta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizlerin iş çalışma günlük hayat ve sağlık alanınızda yer alacak. Bu dönemde çalışma temponuzu ruhsal ve bedensel dengenizi koruyacak biçimde ele almak sizler için önemli olabilir. Sağlığınıza beslenmenize ve hareket temponuza dikkat etmek sizler için gerekli olabilir. İş alanında kurduğunuz ilişkilerde yakın samimi ve güven içeren bir tutumla hareket etmek önemli olabilir. İş hayatınızda ve günlük hayatınızda kurduğunuz bağlar bu dolunayda mercek altına gelebilir. İş değiştirmek yeni bir işe geçmek veya var olan işinizde yer alacak değişimlere ayak uydurmak söz konusu olabilir. İş hayatında aşina olduğunuz düzeni ve kalıpları korumak sizler için oldukça önemli bir konu olabilir. İşiniz ve günlük hayat temponuz arasında size huzur verecek bir denge oluşturmak için karar almanız gerekebilir, günün sonunda duygusal olarak kendinizi nasıl hissettiğiniz sizin için önemli olacaktır. Perşembe günü Güneş burcunuza geçiş yapacak ve bir ay boyunca sizi başarı kazanmak, iradenizi ortaya koymak ve bireysel yanınızı korumak ve gelecek hedeflerinize rasyonel bir biçimde odaklanmak için size destek olacak.


BALIK: Bu hafta gerçekleşecek Yengeç burcundaki dolunay sizlerin aşk romantizm ve yaratıcılık alanınızda yer alacak. Bu dönemde duygusal olarak kendinizi çok daha hassas ve duyarlı hissedebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle duygusal paylaşımınızı mercek altına alacak bir dolunay dönemine giriş yapmaktasınız. İlişkilerde kendinizi ne kadar güvende hissettiğiniz, duygusal anlamda birbirinize gösterdiğiniz empati ve şefkat duygusu sizin için oldukça önemli olacak. Bilindik ve aşina olduğunuz duygusal kalıplarınız bu dönemde testten geçebilir. Karşınızdaki kişiden daha fazla sarıp sarmalanmak ve korunma hissi bekleyebilirsiniz. Diğer yandan, kalbi boş olan Balıklar bu dönemde bir ilişkiye sırf kendilerini daha mutlu hissetmek ve güvende olmak için başlayabilirler. Çocuklarla kurduğunuz ilişkilerde bu dönemde oldukça ön planda olacak onlara annelik etmek korumak beslemek ve büyütmekle ilgili sorumluluklarınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Yaratıcı yanınızı besleyecek sizi mutlu edecek yeteneklerinizi geliştirecek etkinliklere hobilere çalışmalara katılmak veya var olan çalışmalara başarı ile devam etmek mümkün. Çocuk sahibi olmak isteyen Balıklar için de önemli bir zamandayız. Aşk ve romantizm yaşamak arzusu ön planda olacağı için kalbinize iyi gelecek bir duygusal ilişki yaşama ihtimaliniz oldukça fazladır. Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiş yapacak ve 1 ay boyunca daha ilhama ve sezgilere açık , spiritüel çalışmalar yapabileceğiniz, daha içe dönük, ruh ve beden bütünlüğünüze önem verdiğiniz bir süreçte olacaksınız.


NAZ BAYATLI
1.303 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page