top of page

19 EKİM HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLARA ETKİSİ


BU HAFTA EN AZINDAN VENÜS YÜZÜMÜZE GÜLÜYOR

HAFTA SONU GÜNEŞ AKREP BURCUNA GEÇİYOR

MERKÜR RETRO

MARS RETRO

MERKÜR URANÜS KARŞIT

MARS JÜPİTER KARE


Bu hafta geçtiğimiz haftanın yorucu etkileri bir nebze olsa da hafifliyor. 23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiyor ve derin duygu ve düşüncelerin, stratejik kararların, zihni odakladığımız konuların öne çıktığı bir ay var önümüzde. Kendimizi ifade ederken ketum ve korunaklı davranacağız. Sezgilerimizi önemsemeliyiz, gözümüzden bir şey kaçmayacak ancak farkındalığımızı hemen dile getirmek için söze dökmeyeceğiz veya bir durumu enlemesine boylamasına incelemeden eyleme geçmek istemeyeceğiz.


MERKÜR RETRO HAREKETİNE BAŞLADI Ev aletleri, araçlar, bilgisayar ve cep telefonları alım satım yapmak, sözleşmeler imzalamak, yolculuk planları başlatmak için çok elverişli bir süreçte olmayacağız. 5 Kasım’a kadar sürecek bu gerileme hareketinde duygular ve düşünceler daha derin olacak. Krizlerimizi daha derinden hissedeceğiz. Kaygı endişe korku ve acı duyma potansiyelimiz artacak. Daha şüpheci paranoyak davranma ihtimalimiz var. Sakladıklarımız içimizde tuttuklarımız her zaman bu dönemlerde bizler için daha önem kazanır susmak gerekir konuşmamayı tercih ederiz. Bazen de söylemediklerimiz söylediklerimizden önemlidir aslında ve bizi en çok yaralayan şeylerdir.


HAFTANIN AY GEÇİŞLERİNE BAKARSAK ;


Haftaya neşeli iyimser ve keşifçi Ay Yay burcunda başlıyoruz. Ay ayrıca Hilal fazında olacak. Yeniayın ardından ilişkilerle ilgili aldığımız kararların filizlerini verdiğini göreceğiz. Pazartesi ve Salı günleri, Sosyal aktiviteler, basın yayın sosyal medya matbaa işleri akademik konular uzun yolculuklar yabancılarla farklı kültürlerle ilgili konularla ilgilenebiliriz.

PAZARTESİ günlük işlerde ve iş hayatında ve ilişkilerde aşırılığı deneyimleyebiliriz, hızla ve birden büyüme beklediğimiz konular aklımızda olabilir. Bir aciliyet taşırız ve içimizde bir an evvel başarıyı yakalama kazanma veya ün tanınma elde etme arzusu olabilir. Ayrıca yeme içme, bedensel aktiviteler, para konuları, yatırım yapmayı ve genişlemeyi önemsediğimiz işler harekete geçebilir en azından aklımızda bu hevesi taşırız. Şimdi Merkür R iken yeni bir işe başlamamak en iyisi elbette.

Gökyüzünde haftanın ilk günlerinde gelişme para kazanma ve yatırım konuları ile ilgilenebileceğimizi gösteren bir çok gezegen konumu var. İlişkileri kullanarak sosyal hayatımızı öne çıkararak hedeflerimize ulaşmaya çabalayabiliriz.


PAZARTSİ VE SALI günleri özellikle sözlerimize ,verdiğimiz sözlere yapacağımız yazılı ve sözlü anlaşmalara konuşmalara dikkat etmeliyiz. Merkür Uranüs karşıtlığı yer aldığı için bu iki gün hem işler olması gerektiğinden hızlı ilerleyecektir hem de bir acele etme faktörü yer alacaktır. Bu nedenle somut ve elle tutulur hale dönüştürebilmek için konuşmalar üstün körü ve detayları ele almadan sürdürülmemelidir. Bu hafta başı daha fazla para kazanmak, güç kazanmak, ilişkilerde güçlenmek, yaratıcı fikirleri paraya dönüştürmek, hızlı gelişmek istediğimiz yaşam alanları ,sosyal çevremizden gelen fikirler ve yaratıcı projeler aklımızda olacak ve üzerinde düşüneceğiz.


ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE günü Ay ciddi sorumlu kariyer odaklı istikrarlı Oğlak burcuna geçiş yapacak. Aylık Satürn Jüpiter ve Plüton kavuşumlarını da yaparak Cuma günü akşam saatlerine kadar bu burçta kalacak. Duygular ve düşünceler ciddileşiyor. Görev odaklı olacağımız, yersiz bizi geride tutan duygulara kapılmak istemediğimiz birkaç gün yaşayacağız. Mantık duygulardan önce gelecek ve gözlerimiz kaparım vazifemi yaparım diyeceğiz. Ay Oğlak zamanları şahsen iç sıkıcı ve daraltıcı oluyor en azından ben Ay Oğlak’ta Plüton Satürn ile kavuşum yapınca hiçbir şeyin keyfi olmuyor.


CUMA günü akşamı ve HAFTASONU boyunca Ay Kova burcunda kalacak ve İlk dördün fazına geçecek. Nispeten hafta ortasında hissettiğimizden daha rahat enerjiler altında olacağız. Sosyal arkadaşlarla konuşarak sohbet ederek yaratıcı fikirlerle konuşarak eğlenerek dostluk ederek geçirebiliriz. İlk dördün fazı ev aile konularında bizi görevlere odaklayabilir, yapılması gereken acil işler çıkabilir, diğer taraftan kök salmak temel atmak istediğimiz fikir veya somut hedeflerde ilerleme kaydetmek imkanı var. Yapı kurmak istediğimiz, ciddi adımlar atmak istediğimiz işlerde ilerleyecek sağlam planlarla yola çıkma şansımız var.

BURÇLARA GÖRE GÖKYÜZÜ ETKİLERİ

KOÇ: Bu hafta sizler için iş ve çalışma koşullarının ele alınması çalışmak planlamak kariyer hedeflerinizi düşünmek ve gelecek planlarınızı derlemek toparlamak için oldukça verimli bir hafta olarak geçecektir. İlişkilerde hem detaycı ve kılı kırk yaran bir tutum benimseyeceksiniz. Ticari ve yatırımla ilgili konuları çok stratejik düşünerek halletmek işinize yarayacak. Agresif ve hızlı gelişen işler ve ilişkiler ağı sizi hafta başında yorabilir. Öfkenizi kontrol etmeyi hafta başında ihmal etmemelisiniz. Para konularında gerçekçi ve sağlam bir bakışla ilerlemelisiniz alım satım yapmak için pek uygun bir zamanda değiliz zira Merkür Retrosu sizin mali kaynakları sembolize eden alanınızda geçiş yapacağı için 5 Kasım’a kadar her türlü finansal işlerde temkinli davranmakta fayda olacaktır. Hafta boyunca Venüs’ün kuracağı olumlu açılar sayesinde iş ve çalışma konularında destek göreceksiniz. Bu hafta aşk alanında çok büyük bir gelişme beklemiyoruz. Ama geçtiğimiz hafta yer alan Terazi yeniayı kalbi boş olan Koçlara yeni bir ilişki fırsatı getirmiş olabilir veya ilişkilerinde artık bu haftadan itibaren daha çok medeni dengeli ve orta yolu bulmak isteyen bir tavırla ilerlemek istediklerine karar vermiş olabilirler. Yine de kim ne derse desin burcunuzun yönetici gezegeni Mars’ın Kasım 16 ya kadar geri harekette bulunacak olması nedeniyle kendinizi ancak o tarihten sonra her bakımdan derleyip toparlayacak enerjiye kavuşacaksınız.

BOĞA: Bu hafta sizler için oldukça dolu dolu ve verimli geçecek bir hafta olacak. Her şeyden evvel burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu hafta Jüpiter Plüton ve Satürn ile olumlu açılar yapacak, para kazanmak istediğiniz işlerde destek bulacaksınız. İş ve kariyerle ilgili sağlam somutlaştıran kararlar alabilirsiniz. Sosyal medya basın yayın baskılı malzemeleri işler kitaplar yayınlar akademik işler uluslararası konular devletle ilgili veya resmi işleriniz varsa olumlu ilerleyecektir. Yaratıcılık içeren düşünceler kazanç getirebilir. İlişkilerde de başarı yakalayacağınız bir dönemdesiniz. Tek dikkat etmeniz gereken ilişkiler alanınızda yer alan Merkür geri hareketidir. Geçmişte kalan aşklar flörtler geri gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak bu dönemde çok verimli veya kalıcı olmayabilir. İkili ilişkilerde şüphe kaygı veya kıskançlık içeren düşünceler ve konuşmalar gerilim yaratabilir. Sır saklamak söylenmemesi gerekenler içinizde sakladığınız korku veya krizler bu dönemde sizleri ruhen yoracaktır. Yine de 23 Ekim’de Güneşinde bu alana geçmesi ile birlikte daha fazla güç kazanacağınızı söyleyebilirim. İş ortaklıkları ve kariyer hedefleri için pozitif bir görünüm olacak. Siz yine de imzalamanız gereken önemli bir anlaşma belge vb varsa bunu yapmayı 16 Kasımdan sonra bırakınız ki işleriniz rast gitsin.

İKİZLER : Bu hafta sizler için ev aile yerleşim taşınma ev alım satım kiralama tadilat tamirat işleri etrafında gelişecek durumlara açık bir hafta. Hem evden çalışanlarınız, hem iş planların ve projeleri ile uğraşanlarınız , ticari atılımlar içinde olanlarınız için bu hafta son rötuşları atacağınız işlere odaklanacaksınız. Mali konularda sizi yoran ve geciktiren konular bu hafta daha kolay ele alınacaktır. Diğer yandan burcunuzun yönetici gezegeni Merkür 5 Kasım’a kadar geri harekette bulunacağı için bu dönemde çalışma koşullarınız yorucu olabilir. İş alanında konuşmalar, görüşmeler, iş mülakatları ve görüşmeleri sizler için engebeli ilerleyebilir. İş alanındaki kişilerle kurduğunuz iletişim ve günlük hayatınızda yer alan insanlar veya hizmetliler ile kurduğunuz iletişim sizi yorabilir, evcil hayvanlarınızın sağlığına da dikkat etmelisiniz. Bol bol sizi krizi sokacak temayı ele alıp çözüme kavuşturmaya uğraşacağınız bir dönem olacak. Bağırsak boşaltım sindirim sistemlerinize dikkat edin. Göz kulak burun boğaz alanında da kendinize özen gösterin. Bırakmak istediğiniz bırakamadığınız kötü alışkanlıklar varsa bu dönemde alacağınız kararları 5 kasımdan sonra harekete geçirebilirsiniz. 23 ünde Güneşin de bu alana geçmesi ile birlikte kendinize özgüven duyacağınız başarı yakalayacağınız konular olacak ve güç kazandığınızı hissedeceksiniz.

YENGEÇ: Bu hafta sizler için iletişim haberleşme kısa yolculuklar kardeşler ve yakın akrabalar alanında yer alan Venüs’ün olumlu açılar kurması sebebiyle işle ilgili konularda, çalışma ve iş ortaklıkları alanında ve kariyer hedeflerinde olumlu geçecek. Daha kararlı ciddi ve sorumlu ve görev odaklı davranacaksınız. Aşk ve romantizm alanınızda geçiş yapan Merkür’ün geri harekette olması sizler için kendinizi ifade etmek konusunda ilişkilerde zorlanabileceğinize işaret ediyor. Çocuklarla daha fazla uğraşacağınız anlamına da gelebilir. Onların yaratıcı yeteneklerini becerilerini hobilerini içeren konulara odaklanabilirsiniz. Bu dönemde aşk hayatında yanlış anlaşılmalar, şüphe ve kıskançlıkla ilgili konuşmalar yer alabilir. Güneş hafta sonu bu alana geçeceği için kendinizi ifade etmek yaratıcılığınızı ortaya koymak konusunda size 1 ay boyunca destek olmaya başlayacak. Kendinizi becerileriniz konusunda daha özgüvenli ve başarılı hissetmeye başlayacaksınız. Eskiden planlayıp ta hayata geçiremediğiniz bir takım projeleriniz varsa bu dönemde bunların üzerinden geçmeye ve yeniden projelendirmeye başlayabilirsiniz.

ASLAN: Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Güneş ev ve aile alanınızda geçiş yapmaya başlayacak ve bir ay boyunca aile içindeki konulara sizi odaklayacak. Ev ve yerleşim konuları kiralama satın alma ve tadilat tamirat gibi işlerde daha fazla plan yapabilirsiniz. Merkür geçişi ile birlikte evde, ev- ofis alanınızda yenilikler yapmaya istek duyabilirsiniz. Evden çalışan veya iş hayatındaki Aslanlar için bu süreç kendilerini başarıya götürecek hedefleri stratejik bir planlama ile derinden düşünerek geçecektir. Maddi planlarınızı nerede zorluklar çektiğinizi önünüze engel koyan konuları daha net görebileceksiniz ve sizi yoran konuların gerçekleri sizi üzse de en azından ne yapılması gerektiğini netlikle görebileceksiniz. Aile içinde çözüme kavuşmamış maddi manevi miras kredi borç vb gibi konular tekrar gündeme gelebilir veya geçmişte yaşanan krizler tekrar su yüzüne çıkabilir. Yaşadığınız alanın eski ve size zorluk çıkaran yanlarına el atmak ve düzeltmek isteyebilirsiniz. Bu hafta para ve ilişkiler gezegeni Venüs para alanınızdan iş ve çalışma alanınıza olumlu açılar yapacağı için çalışma koşullarınız ve kazanç elde etmek için adım attığınız işlerde olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Hafta sonunda Ay ilişkiler alanınızda yer alaca