top of page

2019 TERAZİ GENEL ETKİLER

TERAZİLER

BU YIL ŞANSLAR NEREDEN:


Sevgili Teraziler bu yıl şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter sizin iletişim, zihinsel faaliyetler, geziler, eğitim ve kurslar, kardeşler , komşular, mahalle çevresi, yakın akrabalar alanınızdan size destek vermeye yıl sonuna kadar devam edecek. Bu dönemde zihninizi ve yeteneklerinizi geliştirecek eğitimler alabilirsiniz, sınavlarda başarı yakalayabilirsiniz, okul hayatınızda mutlu tercihler yapabilirsiniz, bol bol kısa geziler yaparak kültürünüzü geliştirebilir yeni deneyimlere sahip olabilirsiniz. Daha fazla yabancılarla veya farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişim içinde olabilirsiniz. Taşınmak yer ve şehir değiştirmek isteyenleriniz de olabilir. İş için bol bol seyahat etmek de olasılık dahilindedir. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile sorunları çözmek daha iyi bir diyalog kurmak küslükleri sona erdirmek ve aileyi bir araya getirmek için çaba sarf edebilirsiniz. ticari konularda atılım yapmak isteyen Teraziler için de bu dönem şanslı fırsatlar sunmaktadır. Sadece bu yıl Jüpiter Neptün arasında yer alacak 3 zorlayıcı kare açı nedeniyle özellikle Ocak-Haziran ve Eylül aylarında yanılsamalara ve hayal kırıklıklarına karşı tedbirli olmalı. İş yerinde veya çalışma arkadaşlarıyla iletişim ve haberleşme sıkıntılı ilerleyebilir , iş görüşmeleri veya seyahatleri , yakın çevre ilişkileri, sınavlar veya zihinsel faaliyetler karmaşık geçebilir. Net olmakta ve sağlam kararlar almakta bu aylar da daha fazla çaba göstereceğiz.


BU YIL ZORLUKLAR , ÇABA ve KAZANIM ALANLARINIZ NELER:

Bu yıl da Satürn Oğlak burcundaki geçişine devam edecek ve yıl sonuna kadar tutulmalar da Oğlak ve Yengeç burçlarında yer alacağından çaba göstereceğiniz odak noktanız ev ve aile konuları olacak. Aile ile ilgili görev ve sorumlulukları bu yıl daha fazla önemseyeceksiniz. Ebeveynlerinize ve aile büyüklerine önem vermek onların iyiliği ve sağlığı ile ilgilenmek gerekebilir. Ev değiştirmek, evle ve yerleşimle ilgili sorunlara el atmak gerekecektir. İsteyen Teraziler bu yıl iş değiştirebilir, ya da var olan işlerini büyütmek geliştirmek ve daha kurumsal bir nitelik kazandırmak için sorumluluk hissedebilirler. Bu yıl ev ve kariyer alanında 5 tutulma yer alacağı için kendinizi iş hedeflerinize ve hayatınızla ilgili majör kararlara kanalize edeceğiniz kesindir. Evlenmek ev kurmak ev satmak almak, aile içindeki yapınızı sağlamlaştırmak kurallar koymak ve çocuklara karşı daha planlı ciddi ve kararlı davranmak gerekebilir. Kendi işinizi kurmak , tek başınıza çalışmak veya evden ek işler yaparak aile bütçenizi desteklemek isteyebilirsiniz. Arzu eden Teraziler Temmuz –Ağustos aylarında iş alanlarını değiştirebilir veya başka bir alandan da para kazanmaya başlayabilir.

Mart ayında Uranüs 8 yıl kalacağı Boğa burcuna geçiş yapacak ve sizin para kaynakları ve paylaşımı alanınızda yer almaya başlayacak. Gelirlerinizi dengede tutmak için çaba sarf edeceğiniz, yeni maddi kaynaklar bulmak ve yaratmak için orijinal fikirleri somutlaştırmaya çalışacağınız yıllarda olacaksınız. Krediler ve borçlar almak, yatırım yapmak, aile ile para paylaşımı ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşayabileceğiniz yıllarda olacaksınız. Ticari atılımlar yapmak için de yaratıcı fikirlerle dolu olabilirsiniz.


AŞKTA ŞANSLI ZAMANLAR:

Aşkta Nisan sonu Mayıs ve Haziran aylarında çok da şanslı olacaksınız. Bu dönemde aşk hayatınız renklenecektir. 15 Eylül 9 Ekim tarihleri arasında dikkat çekici ve sosyal olacağınız bir dönemdir bu zamanlarda ilişkiler bakımından rahatlatıcı etkiler altında olacağınız için ilişkilerde uyum ve beraberliği yakalamak mümkün olabilir.


MERKÜR RETRO DÖNEMLERİ:

5 MART-28 MART : MERKÜR BALIKTA RETRO: Bu Retro dönemi iş çalışma ve sağlık alanınızda gerçekleşecek. İş değiştirmek, yeni iş projelerine atılmak için harika bir zaman sayılmaz. İş mülakatların veya işlerle ilgili girişimleri Retro öncesinde veya sonrasında yapmak çok daha akıllıca olacaktır. Sağlığınıza da bu dönemde özen gösteriniz. Ayaklar, ödem, sindirim, beslenme gibi konularda dikkatli olmalı.

7 TEMMUZ – 2 AĞUSTOS : MERKÜR ASLAN VE YENGEÇTE RETRO: Bu dönem de arkadaşlıklar evinizde geri gidecek olan Merkür etkisiyle dostlarınızla arkadaşlarınızla iletişim kurarken özenli ilerlemeli, dürüst ve net davranmak açık cevaplar vermek önem kazanıyor, grup aktivitekleri dernek klüp faaliyetleri, ekip çalışmalarıyla ile ilgili konularda iletişim ve haberleşme konularında aksamalar olabilir bunu göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.

31 EKİM- 20 KASIM : MERKÜR AKREPTE RETRO: Para kaynakları kazançlar harcamalar ve birikimler alanınızda yer alacak bu Retro ile alım satımlarda alışveriş krediler borçlar ve para transferlerinde dikkatli olmalı yanılma yanlış bilgi alma yanıltılma kayıplar veya gecikmelerle sınanabilirsiniz. Bu bakımdan gözü açık ve dikkatli olmakta fayda vardır. Beklenen paralar varsa gecikebilir ödemeleri unutmamak ve geciktirmemek için kendinize not almayı ihmal etmeyiniz.


FİNANSAL FIRSATLAR

16 mayıs-10 Haziran 2019 döneminde kazançlarınız artabilir, kredi, vergi, sigorta, miras, tazminat veya bonus almak için dikkat çekici bir dönemdir. 9 Ekim- 2 Kasım tarih aralığında harcamalar artabilir ancak bütçenizi daha stratejik olarak yönetmek için şanslısınız.20 Kasım’dan itibaren yıl sonuna kadar kazançları dengelemek , yeni kazanç fırsatlarına gitmek ve kendinizi maddi konularda güçlü hissetmek için şansınız var.

SAĞLIK

27 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında sağlık estetik ve bakımlar konusunda Venüs size destek verecek. Ayaklar , ödem konusu ve sıvı alımına özen göstermelisiniz, şeker alımınızı azaltmalısınız. 2 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında baş ve başla ilgili uzuvlara özenli olmak gerekir.19 Ağustos- 15 Ekim arası dinlenmeli ve sindirim sisteminize midenize ve bağırsaklarınıza yönelik ağır beslenmekten kaçınmalısınız.


YENİ YILDA HER ŞEYİN GÖNLÜNÜZCE OLMASI DİLEĞİYLE

NAZ BAYATLI

309 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page