top of page

2019 YENGEÇ GENEL ETKİLER

YENGEÇLER:


BU YIL ŞANSLAR NEREDEN :


Sevgili Yengeçler bu yıl şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter sizin iş ve çalışma alanınızda yer alıyor. Bu sene çalışma hayatınızda yeniliklere, fırsatlara , yeni çalışma koşullarına sahip olabilirsiniz. İşinizi yaparken daha iyi ve mutlu hissetme şansı da elde edeceksiniz. Bu yıl sağlığınıza da özen göstermek size daha kolay gelecek. Kilonuzu kontrol etmelisiniz. Daha fazla spor yaparak veya hareket ederek sağlığınızı düzenli kontrollerle güçlendirerek iyilikte ve şifada kalabilirsiniz. Bu yıl 3 kere Jüpiter Neptün karesi yer alacağı için iş alanınızdan ve uzun yolculuklardan yana hareketli bir yıl olacak bol bol işle ilgili seyahat yapabilirsiniz. Akademik konular, hukuki ve resmi işler, işle ilgili resmi süreçler veya hukuki gelişmeler yaşanabilir. Ocak-Haziran-Eylül 2019 tarihlerinde yer alacak bu kare nedeniyle kendinize yapmakta zorlanacağınız iş hedefleri koyarken bu bahsettiğim aylarda daha güçlük çekeceğinizi düşünerek hareket edin. akademik konular çocukların eğitimi yurt dışı seyahatleri onların çalışma hayatı ve sizin günlük düzenizi temsil eden konularda bu yıl uğraşabilirsiniz. Evcil hayvanların bakımı veya sağlığı da bu dönemlerde yer alabilir.


BU YIL ZORLUKLAR , ÇABA ve KAZANIM ALANLARINIZ NELER:

Bu yıl evlilik, iş ortaklıkları, hukuki konularla, uzun süreli ilişkilerle ilgili konularda daha fazla emek ve çaba harcayacağınız aşikar görünüyor. İlişkiler alanında karşınızdaki kişiyi ne kadar gerçekçi değerlendirdiğiniz, ilişkinin üzerinize düşen sorumluluğu, bu ilişkide ne kadar mutlu olup olmadığınız gibi konularda düşüneceksiniz ve gerekiyorsa ilişkinizi yeniden yapılandırmak için ne lazımsa yapacaksınız. Bazı Yengeçler ilişkilerini bir üst seviyeye taşırken bazı Yengeçler de ilişki dinamiklerini değiştirmek kararını alabilirler. Bu elbette doğum haritanızdaki size özel göstergelerle çok daha net olacaktır. Yine de 2019 başından itibaren yer alacak tutulmalar Yengeç ve Oğlak akslarında olacağından ve sizin burcunuzun da ilişkileri aileyi çocukları ev yaşamını sembolize etmesinden ötürü sizi bu konularda değişimler beklemekte. Ev ve aile konularını sağlama almak bunu yaparken kariyerinize ve işinize odaklanmak isteyeceksiniz. Ebeveynlerin yerleşimi bakımı ve sağlığı ile ilgili kararlar almak zorunda olacak Yengeçler de olacaktır. Ocak-Temmuz ve Aralık 2019 tutulma aylarıdır ve özellikle bu aylar civarında bu temalarla daha fazla çaba harcamak mümkün.

Mart ayında Uranüs 8 yıl kalacağı Boğa burcuna geçiş yapacak ve sizin arkadaşlıklar alanınızda kalarak size bu alandan destek vermeye başlayacak yeni çevrelere girecek ve yeni arkadaşlar edineceksiniz. Grup aktiviteleri, ekip çalışmaları ve arkadaşlarla yapacağınız gelecek planları size yeni ufuklar açacak ve sizi orijinal sıra dışı konularla karşılaştırıp enerjik insanlarla tanıştıracaktır.


AŞKTA ŞANSLI ZAMANLAR:


Bu yıl 4 Şubat-2 Mart tarihleri arasında evlilik uzun süreli ilişkiler iş ortaklıkları bakımından kendinizi öne çıkarabileceğiniz, ilişkileri tazeleyebileceğiniz , ilişkilerde daha istikrarlı ve sağlam adımlarla ilerleyebileceğiniz bir zamanda olacaksınız. 4 Temmuz-29 Temmuz aralığında ilişkilerde hızlı gelişmeler yaşanacaktır. Hem Güneş tutulması bu dönemde burcunuzda hem de ilişkiler gezegeni Venüs burcunuzda aşkı yaşamak aşık olmak için harika bir zaman ancak bu dönemde bir de ayın ikinci yarısında Merkür Retro olacağı için iletişim de oldukça zorlu olabilir aşırı hassas davranmaktan kolay kalp kırıklığı incinme yaşayabilirsiniz. Ancak bu konum sevdiklerinize karşı çok tatlı içten şefkatli ve toleranslı davranmak gerekecek bir zamandır ayrıca. 9 Ekim-2 kasım tarihleri arasında kalbi boş Yengeçler aşkı tadabilir ve ilişkilerinde tutkuyu yakalamak veya artırmak için şanslı olduklarını görecekler.


MERKÜR RETRO DÖNEMLERİ:


5 MART-28 MART : MERKÜR BALIKTA RETRO: Merkür retrosu bu dönemde sizin uzaklarla ilgili bağlar, uluslararası seyahatler, akademik konular, hukuki işler, basın yayın sosyal medya işleri internet siteleri gibi konularda işler engebeli ve gecikmeli ilerleyebilir. Vize pasaport yolculuk planı gibi konularınız varsa dikkatli ilerleyiniz. Hukuki ve resmi işleri sözleşmeleri anlaşmaları titizlikle ele alınız. Ticari atılımlar için Mart sonunu bekleyiniz.

7 TEMMUZ – 2 AĞUSTOS : MERKÜR ASLAN VE YENGEÇTE RETRO: Öz burcunuzda yer alacak bu Retro nedeniyle Özellikle dış görünüşü ile ilgili değişimleri yapmaktan kaçınmak akıllıca olacaktır sağlığınıza midenize göğüslerinize ve beslenmenize bu dönemde dikkat etmelisiniz. ilişkilerde İletişim daha hassas duygusal ve kırılgan olabileceğinden yanlış anlaşılmamak için belki ekstra özen göstermeniz iyi olacaktır.

31 EKİM- 20 KASIM : MERKÜR AKREPTE RETRO: Bu dönemde Merkür sizin aşk ve ilişkiler alanınızda geri harekette bulunacağından özellikle yeni ilişkilere başlayacaksınız bu konuda daha temkinli olmanız İyi olacaktır ilişkilerde kıskançlık aşırı sahiplenme şüpheler ve kuşkular sebebiyle yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir Eğer kişisel yaratıcılığınızı ortaya koyacak bir hobi veya faaliyete başlayacaksınız bunu retro bitiminden sonra yapmanız daha akıllıca olacaktır. özellikle yatırımlar krediler borçlar veya Spekülatif alandaki yatırımlar dikkatli ele alınmalıdır.


FİNANSAL FIRSATLAR

Mart 27 Mart tarihleri arasında para kaynakları gelirler ve yatırımlar alanınızda yer alacak Venüs geçişi ile bu dönemde gelirlerinizi arttırabilirsiniz veya gelirinizi arttıracak olanlara yönelebilirsiniz yine 29 Temmuz 22 Ağustos tarihleri arasında Beklediğiniz paralar gelebilir Bu dönem içerisinde yine cebinizdeki parayı değerlendirecek bir takım adımlar atabilirsiniz yeteneklerinizi geliştirmek için kendinize de yatırım yapacak olanlara eğitimlere hobilere giriş yapabilirsiniz 2 Kasım 27 Kasım tarihleri arasında özellikle para kaynaklarınızı daha iyi korumak için özenli davranmalısınız.


SAĞLIK

Özellikle 1 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında çok fazla çalıştığınız veya çok fazla aktif olduğunuz için ruh ve beden bütünlüğünün dengesi bozulabilir kendinizi normalden çok daha fazla yorgun ve stresli hissedebilirsiniz ve tüm bunları rahatlatmak kendinizi iyi hissetmek için 10 Haziran tarihinden itibaren 4 temmuza kadar dinlenme eğlenme fırsatınız olabilir. 2 Kasım 27 Kasım tarihleri arasında beslenme bağırsaklar ve Boşaltım sisteminize önem vermelisiniz.


YENİ YILDA HER ŞEYİN GÖNLÜNÜZCE OLMASI DİLEĞİYLE

NAZ BAYATLI

476 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page