top of page

2020 / KOVA BURCU İÇİN GENEL ETKİLER

Sevgili Kovalar ve yükselen Kovalar, yeni yılda sizi neler bekliyor, şanslarınız, fırsatlarınız nereden, güçlü olacağınız ve dikkat edilmesi gereken yaşam alanları neler aşağıda bulacaksınız. 14 Mayıs- 12 Eylül tarihleri arasında Jüpiter geri harekette yer alacak. Bu dönemde kendinizi daha da içe çekilmek yalnız kalmak kendinizle baş başa kalmak için istekli bulabilirsiniz. Terapiler ve şifa çalışmaları yapmak için oldukça uygun bir zamandır. İş hayatıyla ilgili bir takım girişimleriniz varsa bu dönem bir yapılanma gelişme tekrardan ele alma ve modifiye etma zamanıdır. İş kurmak için bu tarihlerin dışında bir zaman seçmeye özen gösteriniz. Sağlığınızla da ilgilenmek isteyebilirsiniz. Kemikler, dişler, cilt ev saçlar bu dönemde bakım yaptırım özen gösterebileceğiniz sağlık konularından olacaktır.


Bu yıl şans ve fırsatlar sizlere ruhsal spiritüel manevi konulardan gelecek. Kişisel gelişim ve kendinizi ruh beden bütünlüğüne ulaştıracağınız konular gündeminizde olacak. Kolektif bilinç ve yardımlaşma şifa ve ilhama açık yaratıcılık alanından fırsatlar elde edeceğiniz bir seneye giriş yapıyorsunuz. Yoga meditasyon farkındalık rüya analizi astroloji içeren veya psikolojik çalışmalar yapabilirsiniz. İç dünyanıza daha derinden inebilir, özünüzü tanımak için daha istekli olabilirsiniz. Bu yıl kendinize özel bir alan yaratmak ve o alanda size iyi gelen sizi dinlendiren konularla ilgilenmek üzere zaman yaratabilirsiniz. Kendi işini yapmak isteyen veya bir konuya konsantrasyon yaparak araştırma yapmak isteyen Kovalar için bu yıl fırsatlar içeriyor.


Yılın son ayında şans ve fırsatlar yıldızı Kova burcuna geçiyor ve burcunuza geçiş yaparak size bir yıl boyunca destek verecek. Evlilik, kalıcı ilişkiler, kariyer adımları, iş ortaklıkları, kendi işinizi kurmak gibi konularda size fırsatlar getirmeye başlayacak. Bu yıl yapacağınız çalışmalar ve çabalar size yıl sonunda olumlu açılımlarla geri dönecektir.


Bu yılın ilk 6 ayında daha içe odaklı ve kendi başınıza kalarak planlar yaptığınız bir dönem olacak ancak 23 Mart’tan itibaren Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn burç değiştirip Kova burcuna geçiş yapıyor. 11 Mayıs-29 Eylül arası geri harekette kalacak ancak bu Retro sonrası daha net ve somut bir biçimde yeni hedeflere ve atılımlara yönelebileceksiniz. Satürn’ün Kova’ya geçmesi ile birlikte hayat yolunuzda daha fazla sorumluluk yüklenmek zorunda olduğunuzu göreceksiniz. Bu bazen bir iş konusudur, bazen evliliktir, iş ortaklığıdır. Kalıcı ilişkiler kurmanın veya uzun süreli ilişkileri yönetmenin ve idare etmenin gerekliliklerini öğreneceğiniz deneyimlerden geçeceğiniz bir 2,5 – 3 yıl var önünüzde. Satürn kariyer statü ve prestij gezegenidir bu nitelikleri ile size hayat hedeflerinizde prestij kazanmayı önemli kılacak bir bakış açısı getirecek. Bu dönemde özellikle Satürn’ün geri harekette bulunacağı 11 Mayıs- 29 Eylül tarihlerinde diş saç cilt kemikler iskelet ve genel sağlık konularında kendinize daha fazla özen göstermek söz konusu olabilir.


BU YIL TUTULMALAR SİZİ HANGİ ALANLARDA ETKİLEYECEK

Yılın ilk tutulmasına 10 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç tutulması ile başlıyoruz. Bu tutulma dönemi aslında 26 Aralık 2019 da gerçekleşen Oğlak burcundaki tutulma ile aynı eksenden geldiği için hem Aralık hem Ocak dönemleri benzer bir temanın içinde kalabilirsiniz ki bu konuların başında iş ve çalışma düzeninizi günlük hayat ritminizi ve temponuzu sağlığınızı ve ruhsal bütünlüğünüzü etkileyen konular gelecektir. İş hayatınızı düzenlemeyi , zihniniz toplamayı, bedeninizi bu tempoya alıştırmayı ve kendinize çalışma şartlarınızı daha iyileştirecek bir plan yapmayı önceliğinize alacaksınız. Özellikle Ocak Yengeç Ay tutulmasında iş alanında sizi zorlayabilecek güçlü duygusal temalar olabilir kendinizi işinize adamak işinizi sevmek iş yerini ve çalışanlarını bir aile gibi görmek ve iş hayatında daha fazla güven ve korunaklı bir liman bulma konusunda deneyimler yaşayabilirsiniz. Yeni bir işe geçmek isteyen Kovalar varsa bunu ya yılın ilk 3 ayında veya yılın son 3 ayında yapmak için harekete geçebilirler.


Mayıs ayından itibaren ay düğümleri Yay-İkizler aksına geçiş yapacak bu da demek oluyor ki 18 ay boyunca tutulmalar bu burçlarda yer alacak. Bu burçların temsil ettiği yaşam alanları sizin burcunuza göre aşk romantizm yaratıcı çalışmalar hobiler çocuklarla ilgili konular arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve gelecek projeleri alanlarıdır. Haziran ayında ilk Yay tutulması Ay tutulması olarak gerçekleşecek ve hayatınızda yeni gelecek projeleri olacağını ve arkadaşlarla yeni gruplarla yeni bir hedefle ileriye dönük planlar yapacağınızı kendinizi daha mutlu neşeli ve umutlu hissetmek için yenilikler yapmak isteyeceğinizi görüyoruz. Bu anlamda yeni bir iş deneyimi veya hayatınıza daha fazla anlam katacak kültürel felsefi spritüel değeri olan konulara el atacağınızı söyleyebiliriz.


Yılın son yarısında hayatınızın dinamikleri gözle görülür bir biçimde değişiyor ve Kasım Aralık aylarında kendinizi çok daha özgür ve enerji dolu hissedeceğiniz değişimler yaşamınıza giriyor. Yaratıcılığınızı daha fazla önemseyeceksiniz, aşk ve romantizm alanında kalbi boş olan Kovalar için yeni ilişki fırsatları olacak. Çocuklarınızın geleceği hobileri ve gelişimi için çaba harcayacak ve destek olacaksınız. Var olan ve gelecek olan aşk ilişkilerinde size yeni deneyimler kazanacağınız fırsatlar gelecek. Özellikle Aralık ayında şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter burcunuza geçiş yapacağı için evlenmek iş kurmak kariyerde ilerlemek için şanslı olacağınız güzel bir yıla giriş yapacaksınız.


İlişkilerde şanslı zamanlar Ocak ve Eylül aylarıdır. Bu süreçte kendinizi ilişkilerde daha dikkat çekici karizmatik ve sosyal olabileceksiniz. Güzelleşmek ve kendinize bakmak için istekli olacaksınız.


VENÜS GERİ HAREKETİ: İlişkiler ve evlilik gezegeni Venüs bu yıl İkizler burcunda 13 Mayıs-27 Haziran tarihlerinde geri harekette bulunacak. Özellikle sizin aşk evinizde geri harekette bulunacağı için bu dönemde ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var. Bu dönem yeni bir ilişkiye başlamak için elverişli olmayacaktır. Eski ilişkilerden haber alınabilir. Ya da var olan ilişkide iletişim sıkıntıları ortaya çıkabilir. Seçim yapmakta zorlanabilir , alternatiflere açık olabilir, yüzeysel de olsa çabuk pratik çözümlere olumlu bakabilirsiniz. Yine de bu dönem içinde söz nişan nikah düğün yapmak şanslı olmayacaktır. Yeni bir hobi eğitimine başlamak, riskli yatırımlar yapmak ve paranızı plansız harcamak gibi kararlar almamaya özen göstermelisiniz.


MARS GERİ HAREKETİ: Mücadele çaba ve enerjimizi nasıl kullandığımızı sembolize eden Mars bu yıl 6 ay Koç burcunda kalacak. Mars geri hareketi 29 Haziran- 9 Eylül tarihlerinde yer alacak. Bu geçiş sizin iletişim haberleşme eğitimler zihinsel projeler kardeşler yakın akrabalar yakın çevreyle iletişim alanınızda yer alacağı için özellikle iletişim konularında daha fazla aktif ve mücadeleci olacağınızı söyleyebiliriz. Yollarda trafikte araba kullanırken veya herhangi bir araç gereci kullanırken daha özenli ve dikkatli olmalısınız. Rahatsızlanmaya açık bir görünüm içermekte olan Marsın bu geçişi ile ellere kollara baş ve baştaki organlara yönelik özenli olmalı. Sabırsız, telaşlı tahammülsüz olmak mümkün. Aceleden çarpa morarma düşme kalkma olabilir. Aynı biçimde haberleşme ve iletişimle ilgili konularda daha stresli geçebilecek bir dönem olacak. Retro döneminde elinizdeki işleri bitirmek ve bunu sakin planlı ve acele etmeden yapmayı denemelisiniz.


MERKÜR RETRO TARİHLERİ VE HANGİ KONULARDA DİKKATLİ OLMALISINIZ:

17 ŞUBAT MERKÜR BALIK ‘TA RETRO – 10 MART’DA DÜZELİYOR: Bu geri hareket dönemi sizin elde olmayan durumları sembolize eden alanınızda gerçekleşeceği için öncelikle iletişimde ve yolculukta engellere rastlamak mümkün. Akıl karışıklığı veya unutkanlık nedeniyle eşyaları kaybedebilirsiniz ortalık yere değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Başkalarının gereksiz size zarar verecek sırlarını gizlerini tutmayın iş yerinde dedikodu ve arkadan iş çevirenlere karşı dikkatli olun her şeyinizi hemen paylaşmayın anlatmayın.


18 HAZİRAN MERKÜR YENGEÇ’TE RETRO- 12 TEMMUZ’DA DÜZELİYOR: Bu Merkür gerilemesi sizin iş ve çalışma döneminizde gerçekleşiyor. İş hayatında sıkıntıların streslerin ve işle ilgili problemlerin çıkabileceği bir dönem olabilir. İş değiştirmek işte ayrılmak söz konusu olabilir. Diş sallanıyorsa çıkacaktır bakış açısıyla ilerlediğim için bu dönemlerde iş hayatı daha stresli olur ve problemler ortaya dökülür. Bu dönemde işteki arkadaşlarla iletişimde duygusal anlar yaşayabilirsiniz. İş yerinde netlik ve objektiflik yakalamak için çaba harcayacaksınız. Sağlığınıza da özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Midenizi göğüslerinizi beslenme ve yeme içme dengenizi korumaya dikkat etmelisiniz. Evcil hayvanların da bu dönemde bakımları yapılabilir.


14 EKİM MERKÜR AKREP’TE RETRO- 3 KASIM’DA DÜZELİYOR: Bu Merkür Retro dönemi sizin kariyer ve kariyerle ilgili gelecek hedefleri alanınızda yer alacak. Bu dönemde kendinizi dış dünyada temsil ederken statü prestij ve başarı elde etmek adına kariyerle ilgili hedeflerinizin üzerinden bir kez daha geçmek durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi stratejik hedefe odaklı ve işe konsantrasyonu yüksek bir biçimde kanalize etmek için biraz daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Bir yandan bir çok bakımdan daha fazla iletişim kurduğunuz görüşmeler yaptığınız insanların gözü önünde kaldığınız bir dönem olacaktır. Yeni bir kariyer atılımı yapacaksanız bu tarihlerin haricinde bir sürede yapmanızı tavsiye ederiz. Anne ve babayla onların sağlığı ve sorunları ile ilgilenmekte bu dönemde ortaya çıkabilecek temalardan biri olabilir.


MUTLU HUZURLU SAĞLIKLI BAŞARILI BİR YENİ YIL DİLERİM

NAZ BAYATLI

327 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page