top of page

21 EYLÜL HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

21 EYLÜL HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

GÜNEŞ TERAZİ BURCUNA GEÇİŞ YAPIYOR


Bu haftaya Ay Akrep burcunda başlıyoruz. Kriz ve sorunları çözmeye odaklı bir başlangıç yapacağız haftaya. Ay Akrepte maddi konularla oldukça alakalıdır , Oğlakta yer alan Satürn Plüton ile destekleyici açı içinde bulunacağı için para ile ilgili işlerimize odaklanabileceğimiz bir gün olacak. Ay Başak yeniayından sonra hafta başında Hilal fazında olacak. Ev aile ve para konularıyla ilgilenmek için uygun bir zamandayız. Gizemli, mistik ve metafizik konulara da ilgimiz artabilir.

Ay Salı ve Çarşamba günü Yay burcunda yer alacak. Daha hareketli idealist enerjik ve hevesli olacağız. Merkür Salı günü Spika adını verdiğimiz bereketli bir yıldızla kavuşumda olacağı için fikirleri konuşmak, sunmak ve sosyal bağlar kurmak bize şans ve bereket getirebilir. Diğer yanda Merkür Satürn ve Plüton ile kare açı içerisinde kalacağı bir hafta geçireceği için, iş ve mesleki konularda önemli kararlar alabiliriz. Ciddi konuşmalar yapıp, eksik gediklerimizi belirleyip, yeniden planlama ve yapılanma yapmak istediğimiz işlere yönelebiliriz. Ay 24 Eylül’de ilk dördün fazında olacağı için aciliyet içeren ev , iş veya aile konuları dikkatimizi çekebilir. Sorun çözmek için oldukça pragmatik sağlamcı ve sorumlu davranmak isteyeceğiz. Bir yandan da okullar sınavlar dersler projeler veya planlar üzerinden ciddiyetle geçeceğiz.

Güneş artık Çarşamba günü Başak burcundaki yolculuğunu bitirip Terazi burcuna geçiş yapıyor. İlişkileri evliliği sosyal hayatı ve adil medeni fedakar özverili ve candan davranmayı temsil eden bu burçta bir çoğumuz ilişkilere odaklanacağız ve hayatımızdaki önemli ilişkileri ön plana alacağız. Sosyal ortamlara daha fazla gireceğiz ve bir arada olmanın tadını çıkaracağız. Güneş bu süreçte Venüs’ün yönettiği bir burçta yer alması nedeniyle ilişkiler, para, güzellik ve estetik konuları hayatımızda yoğun biçimde yer alacaktır. 30 eylülde Satürn düzelmeden estetik yaptırılmaz. 3 ekim -13 ekim arası Merkür retrosundan önce bir şansınız var değerlendirmek isteyenler değerlendirebilir. Yoksa 5 Kasım’a kadar beklemedeyiz.

Ay Perşembe ve Cuma günü zararlı çalıştığı Oğlak burcunda yer alacak. Biraz içimiz darlanabilir, üzerimizde baskı hissedebiliriz. İş yükü fazla olacaktır. Daha fazla içimize çekilmek ve kendi başımıza kalmak isteyebiliriz. Eğlenme iş yap modunda olabiliriz. Ay bu arada Mars ile de kare açı yapacağı için duygusal konularda bu iki gün çok yumuşaklık beklenmeyeceği için duygusal beklentileri daha minimumda tutmakta fayda var. Öfkelenebilecek kişilerden uzak durmalı.

Ay hafta sonu sosyal iletişimci eğlenceli arkadaşlıkları sembolize eden Kova burcunda olacağı için gezme eğlenme arkadaşlarla görüşme işini hafta sonuna bırakmakta fayda var. Ekiplerle gruplarla ve sosyal çevrenizle bir arada olmak iletişimde bulunmak çevrimiçi sohbetler yapmak bilgi paylaşmak entelektüel konulardan konuşmak için daha fazla istek duyabilirsiniz.

BURÇLARA GÖRE 21 EYLÜL HAFTASI


KOÇ: Haftaya başlarken, maddi konularınızı ele alacağınız bir giriş yapacaksınız. Daha sonra iletişim haberleşme sosyal medya yolculuklar yabancılar hukuki ve resmi işlerle alakalı konularla ilgilenebilirsiniz. Hafta ortasında uzaklar yabancılar eğitimler akademik çalışmalar sosyal medya ve internet konuları odak noktanızda olacak. İdeallerinizi ve hayatınıza anlam katacak gelecek planlarınızı düşünebilirsiniz. Hafta sonuna doğru iş konularına daha bir ciddiyetle eğileceksiniz. Görüşmeler konuşmalar plan ve projeler odak noktanızda olacak. Kariyerle ve mesleki konularla ilgili gelişmeler bekleyebilirsiniz. Hafta ortasında Çarşamba günü Güneş ilişkiler evlilik iş ortaklıkları alanınızı aydınlatmaya başlıyor. Kendinizi bu alanda daha bilinçli davranmak için geliştirebilirsiniz. Özellikle Perşembe Cuma Ay Mars karesi olacağı için ilişkilerde daha dikkatli ilerlemekte fayda var. Hafta sonunda Ay kova burcunda yer alacak ve sizin için arkadaşlıkları sosyal grupları topluluklar ve ekiplerle faaliyetleri ifade eden alana geçiş yapacağı için oldukça hareketli bir hafta sonu geçirmeniz olası.


BOĞA: Haftaya başlarken ilişkiler evlilik ve ortaklık alanınızda Ay yer alacak ve ilişkilerdeki krizleri çözmek ve stratejik davranmak için şansınız olacak. Hafta ortasında maddi konuları kredileri borçları vergi sigorta işlerini organize edip, varsa ticari işleriniz ile ilgili finansal konularla ilgilenebilirsiniz. Hafta sonuna doğru resmi işler yazışmalar hukuki konular uzun yolculuklar ve akademik işlerle uğraşabilirsiniz. Hafta sonu ise ev aile ebeveynler ilgi odağınız olacak. Kariyerle, meslekle ilgili bu hafta ciddi kararlar alıp iş yerindeki krizlerle çalışma koşullarıyla ve gelecek projeleri ile meşgul olabilirsiniz. İletişimde daha ciddi ve profesyonel davranmalısınız. Güneş Çarşamba günü artık Terazi burcuna geçiş yapacağı için iş alanında daha fazla insanlar iletişim kurmak iş ilişkileri halka ilişkiler insan kaynakları sanat estetik veya güzelliklerle daha fazla ilgili olacaksınız.


İKİZLER: Haftaya başlarken iş ve çalışma alanınızda günlük ritminizde yapılması gerekenlere odaklanacaksınız. İlişkiler ve ortak işler konularında ilerleme kaydedebilirsiniz. Daha hevesli hedefe odaklı ve iyimser davranabilirsiniz. Hafta sonuna doğru maddi konulara projelere bütçeye ödemelere ve varsa ticari projelere odaklanabilirsiniz. Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Merkür zorlu ama geliştirici açılar yapacağı için çok fazla konuşma görüşme yapabilirsiniz. İş kararlarını almak ve gelecek projelerini ele almak adına çaba göstererek ilerleyeceksiniz. Aşk ve flört alanında yer alan Merkür sayesinde ilişkiler dikkat etmeniz gereken bir alan olacak. İlişkiye Değer vermek ve sorumluluk yüklenmek adına düşüneceksiniz. Yaratıcı çalışmalar için kreatif bir süreçtesiniz. Güneş Çarşamba günü Terazi burcuna geçiyor ve sizlerin aşk ve ilişkiler alanınızı aydınlatacak. Yaratıcı ve eğlenceli bir aya giriş yapıyorsunuz. İlişkilerde çok daha bilinçli ve farkındalıklı davranma şansınız olacak.


YENGEÇ: Haftaya başlarken ilişkilerde ve çocuklarla olan iletişiminizde krizleri çözmek için uğraş verebilirsiniz. İletişimde stratejik davranırsanız stres daha az olacaktır. Haftanın ortasında iş ve çalışma konularına odaklı olacaksınız işleri halletmek adına ciddi profesyonel ve sorumlu davranmak gerekecek. Hafta sonuna doğru ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları görevlerinizi yerine getirdiğiniz akılcı davrandığınız ve istikrarlı davranmak istediğiniz bir konu olacak. Hafta sonu ise arkadaşlarla daha fazla vakit geçirebilir. Maddi konularda çözümlere gidip gelecek kararları aldığınız, krediler borçlar vergi ve sigortalarla ilgili bilgi ve görüş aldığınız bir süreç olabilir. Aileyle para paylaşımı , varsa ticari atılımlar ve projeler gündeminizde olabilir. Çarşamba günü Güneş Terazi burcuna geçeceği için Aile içi sorunları çözümlediğiniz ve daha bilinçli iradeli ve farkındalıklı davrandığınız bir süreç olacak.


ASLAN: Haftaya başlarken ev ve aile alanı içinde yer alan konulara odaklanabilirsiniz. Ev içindeki işleri yapmak aile içindeki streslere veya duygusal krizlere çözüm bulmak bunu yaparken stratejik ve aklı başında davranmak isteyebilirsiniz. Ev taşımak taşınmaya karar vermek ev aramak da bu konulara dahildir. Evden çalışan Aslanlar iş ile ilgili konsantrasyonlarını artırmak isteyebilirler. Hafta ortasında aşk ve romantizm alanınız canlanıyor. İlişkilerde daha hevesli ve yaratıcı olabilirsiniz. İşinde yaratıcılık olan Aslanlar yeni trendler denemek isteyebilirler. Hobilerinize eğilip sevdiğiniz işlerle meşgul olmak isteyeceksiniz. Daha hareketli ve motivasyonu yüksek olacaksınız. Hafta sonuna doğru işe ve çalışmaya odaklısınız. Görev ve sorumlulukları yerine getirmek isteyeceksiniz. Sağlığınıza ve beslenmenize de önem vermek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü Güneş Terazi burcuna geçiş yapıyor, sizi oldukça çok sosyal kılacak bu ay. Yakın çevre ve kardeşlerle akrabalarla görüşmeler artacak. Bu hafta özellikle, kardeşler akrabalar ve arkadaşlarla iletişimde biraz daha temkinli ve dikkatli olmak ta fayda var. Merkür Satürn karesi zorluk çıkarabilir. İşte de iletişimde dikkat ediniz. Aldığınız işleri en profesyonel halinizle yapmak isteyeceksiniz. Hafta sonu Ay ilişkiler alanınızda olacak, eşiniz veya partneriniz ile çok daha sosyal ve dışa dönük olacaksınız. Varsa sorunlarınızı rasyonel bir biçimde ve arkadaşça halledeceksiniz.

BAŞAK: Hafta başında Ay iletişim kardeşler eğitim ve zihinsel çalışmalar alanınızda yer alacak. Haftaya yoğun bir enerji altında başlıyorsunuz. İletişimde krizler çıkabilir veya siz konuşurken daha fazla kriz çözme odaklı olabilirsiniz. Satış pazarlama ve internet işlerinde daha akıllıca ve etkin çözümler üretmek için stratejik hareket edebilirsiniz. Hafta ortasında ev aile ve çocuklarla daha fazla haşır neşir olduğunuz ev alanınızdaki işlere odaklandığınız bir zaman olacak. Evden çalışan Başaklar içinde meşgul zamanlar. Hafta sonuna doğru aşk ve flört konuları ön planda , yaratıcılık isteyen işlere ciddiyetle odaklanabilirsiniz. Çocukların yetenekleri ile ilgili adımlar atabilirsiniz. Eğlenmek daha iyi vakit geçirmek için neler yapılabilir düşüneceksiniz. Hafta sonunda Ay sizin günlük hayat ritminizi anlatan alandan geçeceği için günlük işlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Oldukça yoğun bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Arkadaşlarla beraber vakit geçirebilirsiniz. İnternet, sosyal ağlar ve iletişim eğitimler ve bilgi paylaşma konularının ön planda olacağını söyleyebilirim. Merkür Satürn karesi sebebiyle harcamaların dengeden çıktığı bir hafta olabilir, akıllıca hareket edip bütçenizin iplerini ele alabilirsiniz.


TERAZİ: Hafta başında Ay maddi kaynakları sembolize eden alanda yer alacak. Bu durumda kredilere borçlara alacak verecek işlerine dair sorunları çözebilir bu konulara odaklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Kaynaklarınızı artırmak ve korumak adına stratejik planlar geliştirebilirsiniz. Bu hafta yer alacak Merkür Satürn karesi sebebiyle ev ve aile alanında yönelik daha fazla harcama yapmak olası. Diğer taraftan hafta ortası daha fazla trafikte kalma geziler ve yolculuklara dair planlar yapmak okul ve eğitimle ilgili konulara eğilmek mümkün. Zihinsel olarak daha aktif ve iletişimi hareketi bol bir hafta ortası yaşayacaksınız. Hafta sonuna doğru sakin kendi aileniz ve eviniz içinde olmak isteyeceksiniz. İçe çekilme arzusu artabilir, yapacağınız işlerde de daha ciddi ve sorumlu olmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu ay kova burcunda olacak ve bu sayede size daha neşeli sosyal eğlenceli bir hafta sonu geçirme imkanı verecek. Sevdiklerinizle çocuklarınızla arkadaşlarınızla güzel bir hafta sonu geçirmenize imkan olacak. Çarşamba günü Güneş artık burcunuza geçiş yapacak ve sizi pırıl pırıl parlatacak. Dikkat çekici ve sosyal olacaksınız.


AKREP: Hafta başında ay burcunuzda yer alacak. Gelecek projelerinize odaklı olacaksınız. İlişkiler de yoğun geçebilir, krizleri ve stresleri çözüme kavuşturmak adına daha fazla iletişimde olmanız gerekebilir. Baş bölgenize dikkat etmek gerekebilir. Hafta ortasında maddi konulara eğildiğiniz bir zamanda olacaksınız. Maddi Kaynaklarınızı doğru kullanmak, gelirleri artıran projelere yönelmek, ödemeleri takip etmek, banka işleri ile uğraşmak için uygun bir zaman. Hafta sonuna doğru çok fazla iletişimde kalacaksınız. Kardeşler yakın akrabalar yakın çevrenizde bol bol konuşma görüşme yapabilirsiniz. Eğitsel konular, zihinsel projeler, web siteleri, satış ve pazarlama işleri okul veya sınavlarla ilgili konulara eğilebilirsiniz. Hafta sonunda ev ve yerleşim alanında kalmak aile içinde olmak ve özel alanınızda kalmak, gerekirse evde arkadaş ağırlamak ve sosyalleşmek için uygun olacak. Güneş Çarşamba günü artık Terazi burcuna geçiş yapıyor ve sizin insanların iyiliği sağlığı için çaba göstereceğinize işaret ediyor. Kolektif alana hizmet ve daha spiritüel olmak ve ruh ve beden bütünlüğünü sağlamak için daha farkındalıkla davranabileceksiniz.


YAY: Hafta başında daha içe dönük kendi başınıza zaman geçirmek isteyebilirsiniz. İşte veya özel hayatta yer alan stresleri çözmek için iç dünyanızı araştırmak ve eksileri artıları tartmak, duygularınızı değerlendirmek adına düşüneceğiniz bir zaman. Hafta ortasında ay burcunuzda seyahat edecek ve sizi daha dışa dönük ve hedeflere odaklı yapacak. Gelecek projelerinize el atabilir, ilişkilerde daha sosyal ve aktif olabilirsiniz. Baş bölgenize dikkat etmekte fayda olabilir. Hafta sonuna doğru maddi k