top of page

25 OCAK 2020 KOVA BURCUNDA YENİAY

KOVA BURCUNDA YENİ AY 25 OCAK 2020


İŞ VE EV KONULARINDA ŞANSLI BAŞLANGIÇLAR YAPABİLİRSİNİZ


DABIH VE SADCHIBIA YILDIZLARI ŞANS GETİRİYOR.


10 Ocak Yengeç tutulmasının güçlü etkilerini yeni bir döngüye başlayarak arkada bırakıyoruz. Ay’ın Güneş’le buluştuğu 25 Ocak saat 00:41 de gerçekleşecek 4 derece Kova burcunda yer alacak yeniay etkisi ile bir nevi tazeleniyoruz.


Yeniaylar bildiğiniz gibi taze başlangıçları sembolize eder. Yeni bir fikir, karar, bakış açısı veya eylem planı ile motive olup ileri adım atmayı temsil eder. Kova burcundaki yeniaylar oldukça yenilikçi olabilir zira Kova geleceğin , yenilikçi düşüncelerin, modern bağımsız bireysel orijinal düşüncelerin burcudur. Bu yeniaya Merkür’ün de eşlik ediyor olması sebebiyle oldukça zihinsel süreçler içinde olduğumuza olacağımıza eminim. Teknolojik işler, sosyal medya, iletişim, haberleşme, eğitimler, internet işleri, web siteleri , sosyal ağlar ve ekip çalışmaları vb konularda bu yeniayla birlikte verimli adımlar atabiliriz.


Yeniaya Kova’nın modern yöneticisi kabul edilen Uranüs kare yani zorlayıcı bir açı yapıyor. Hızlı adımlar atmak, çabuk sonuç elde etmek istediğimiz konular varsa, bunlar üzerimizde veya zihnimizde baskı yaratıyor demektir. Ancak her ne kadar içimizde bir telaş ve aciliyet duygusu taşıyor olsak ta , Kova’nın yönetici gezegeni Satürn’ün Plüton ile Toprak elementinden Oğlak burcunda kavuşması, her işimizde bu dönem ağır ağır ilerlemek, sağlam bir planla ve tedbirli bir ilerleme kaydetmek adına yavaş hareket etmek zorunda olduğumuza işaret ediyor. Hem yaratıcı yanımız çalışıyor, hem de profesyonelce, sebatla ve sorumlulukla davranmayı da ihmal etmiyoruz.


Bu yeniayı ilişkiler anlamında pek parlak bulmuyorum açıkçası, ilişkiler gezegeni Venüs Mars ile zorlu bir kareye gidiyor. Venüs sisler prensi Neptün ile kavuşum yapmakta. Duygularımız belki bizi yanıltacak kadar karmaşık, önümüz sisli ve kendimizi sebepsiz bir şeylere kurban etmenin şafağındayız gibi görünüyor. Çünkü Mars da Neptün ile kare zorlayıcı açı yapmaya ilerliyor ve bu kareler bana kendi kendimizi aldattığımız bir çok ilişki meselesi varmış gibi geliyor. Belki gerçekleri çok iyi görmemekteyiz ya da görmek istemiyoruz.


Venüs Neptün açısı görselliği sanat ve estetik konularını içeren işlerde zevkli olmamıza yardımcı olur, Kova tasarım ve yaratıcı fikirleri de ifade ettiği için bu tip çalışmalar için oldukça iyi bir enerji ortaya koyuyor.


Bu yeniaya Dabih adlı bir sabit yıldız eşlik ediyor. Satürn Venüs karakterinde ilişkiler için iyi değil uzak ve soğuk mantıklı ve profesyonel düzeyde ilişki kurduğumuzu arada sıcaklığın çok olmadığını gösteriyor. İlişkilerde problem zamanı. Ancak sağlık konularında, ilaç kullanımında ve iyileşmek aşamasında destek veren bir yıldız bu. Kova takım yıldızında iki önemli parlak çok sevilen sabit yıldız vardır. Biri Saadalsuud , diğeri, Saasalmelik tir. Bu iki yıldız da Kova’nın ilk 0-4 derecesi içerisinde yer alır , iş hayatında şanslı olmayı, kralların şansını ifade eder. Yeniay bu yıldızlara yakın. Diğer taraftan, 4 derece Kova’da ayrıca Saadachibia adlı mini bir yıldız daha var, evlerin kısmeti adındadır. Bu göstergelere baktığımızda iş ve ev konularında eve bereket getirecek işlerde bu yeniayda başlangıçlar yapabilirsiniz.Mutlu Başlangıçlar diliyorum.

Naz Bayatlı

837 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page