top of page

30 ARALIK 2020 8 DERECE YENGEÇTE DOLUNAY ve BURÇLAR


Yılı Yengeç burcunda gerçekleşecek bir dolunay ile kapatıyoruz. Dolunay haritasına baktığımda uzun zamandır ilk defa bir dolunay zamanı gelip te işleri karıştıracak açılar olduğunu görmedim. İlişkiler evini Yengeç burcu kesen biri olarak yine başıma ne kabak patlayacak diye düşünerek, kısık gözlerle haritaya baktım ve oh şükür! Belli ki bu sefer yırttık.

Dolunaya Uranüs olumlu bir açı yapıyor. Günlük hayatımızda, ev işlerinde, ev hayatında ve aile ile kurduğumuz ilişkilerde, pozitif değişimler gerçekleştirebilecek bir zamandayız. Kişisel hayatınıza yenilikler katmak ve bir değişim kararı almak için b dolunayın enerjisini kullanabilirsiniz. Gazı kaçmış ilişkilere duygu katabilir, yeni ilişkilere yol açacak değişimler yapılabilir veya bir aile üyesi ile daha candan ve sevgi dolu olmak mümkün. Annelik, babalık , ebeveynlerle ilgilenmek ve iyilik sağlıkları ile ilgilenmek için bu dolunay bize enerji yükleyecek.

Dolunaya Al Hena sabit yıldızı eşlik ediyor. Güneş’in yanında da Merkür duruyor. İletişimde becerikli olmayı, ikna eden konuşmaları, işle ilgili pazarlıkları, satış pazarlama ve hesap kitapla ilgili işleri daha rahatlıkla ele alabileceğiz. Bu yıldız, sağlık konularında oldukça iyidir. Zenginlik ferahlık getirir. Dolayısıyla bu ister bir ilişkinin iyileşmesi, sağlığın iyileşmesi veya maddi durumun iyileşmesi, bir koşulun konfor niteliğinin artması anlamına gelebilir.

Artistik ve yaratıcı işler de bu dolunayda öne çıkabileceğini söyleyebiliriz. Ayaklara ve ayaklara gelebilecek kazalara karşı özenli olmalı. Ayaklarımıza bakmak önemli olacak.

Dolunayın bence önemli olabilecek bir karşıt açısı var , o da Neptün ve Vesta arasındaki karşıtlık. Vesta Başak burcunda fazla mükemmeliyetçi olmayı verir ve her şeyin yolunda gitmesi için fazla çaba göstermektir. Ev mutfak pişirme işleri fırın yemekleri ve ekmekler tahıllar mutfak düzeni beslenme düzeni ve günlük hayatta düzeltmek veya düzenlemek istediğiniz şeyleri bu dolunayda ele alabilirsiniz. Yalnız Neptün karşıtlık yaptığı için karar almak sadece işe yaramayacak eyleme geçmek için irademizi toplamalıyız. Seçimlerimizi yaparken bilinçli olmalıyız. Kaçışlara kapılmak da olası.


BURÇLARA GÖRE DOLUNAY

ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUYUN, DAHA SONRA GÜNEŞ BURCUNUZU OKUYABİLİRSİNİZ.

KOÇ: Ev aile yerleşim ebeveynlik konularında kararlarınızı aydınlatacak bir dönemdesiniz. Ailenizle ve ailenin diğer üyeleri ile ilişkileri pozitife çevirmek için bir adım atabilirsiniz. Evinizdeki konforunuz, ev düzeniniz bu süreçte önem kazanabilir. Ev almak satmak ve yer değiştirmek isteyenler için de bu dolunay bir karara varma zamanı olabilir. Günlük hayat düzeninizi, beslenme biçiminizi ve iş yapma stilinizi gözden geçirip daha mükemmel bir yapıya kavuşmak için ne yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Kariyer konularında oldukça yaratıcı ve becerikli olabilirsiniz. İletişim ve ikna etme gücünüz artıyor. Bir sonra gerçekleşecek Oğlak yeniayına kadar işlere el atıp çalışırsanız işlerinizle ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz.

BOĞA: İletişim alanınızda gerçekleşecek olan bu Dolunay burcunuzda yer alan Uranüs ile olumlu açı içerisinde yer alıyor, bu nedenle; iletişim haberleşme eğitimler satış pazarlama ve Web siteleri gibi konularda sizi oldukça aktif ve başarılı kılacak. Yakın çevre ilişkileriniz kardeşler kuzenler okul arkadaşları ve arkadaşlıklarda candan samimi ve problem çözücü olma şansınız var. Cep telefonları bilgisayarlar arabalar ve diğer elektronik aletler ile ilgili alım satım yapmak tamirat yapmak gibi konularda adım atabilirsiniz. Taşınmak yer değiştirmek resmi evraklarla uğraşmak, devletle veya resmi devlet daireleri ile ilgili işlerde ilerlemek mümkün. Eğitimler kurslar kitaplar baskılı malzemeler sınavlar ve her tür bilgi paylaşımı konusunda başarılı olma şansınız var. Özel ilişkilerde veya arkadaşlık ilişkilerinizde bu dönemde bir takım şeyler çok daha fazla gözünüze çarpabilir eleştirel olma imkanınız var Ancak bir yandan da karşınızdaki insanı kırmamak incitmemek için göz ardı ettiğiniz de birçok şey olabilir. Daha fazla şefkatli merhametli ve alttan alan bir tutum benimsemeniz mümkün


İKİZLER: Para kaynakları alanınızda bu dolunay gerçekleşiyor. Maddi olarak kendinizi güvenceye almak adına gelişmeler yaşanabilir. Uzun zamandır beklediğimiz bir para gelebilir veya yatırım yapmış olduğunuz bir alandan sizi mutlu edecek bir açılım olabilir. Kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmek, işinize veya gelirinize destek olacak yetenekleri, araç ve gereçleri geliştirmek için para harcayabilirsiniz. Aile ile para paylaşımı önem kazanıyor. Ailenizi korumak kollamak, gelir ve giderlerin mantıklı bir biçimde ele alınması, krediler ve borçlarınızın zamanında ödenmesi bitirilmesi veya yeniden yapılandırılması için adım atmak mümkün. Krediler vergi ve sigortalar, ticari yatırımlar, iş ortaklıkları konularında size güven veren destekler gelecektir. Ev ve yerleşim konularında daha mükemmel bir düzene geçmek adına kararlar alabilir. Ev, iş yeri konumu yakınlığı ve/veya aile ile daha yakın olmak adına ev veya işyeri değişikliği gündemde olabilir bu dönem ev ve aile işleri mükemmelleşmeye çalıştığınız bir o kadarda telaş ve kaygı içeren bir tema olabilir.

YENGEÇ: Burcunuzda gerçekleşen bu dolunay iyiliğiniz sağlığınız fiziksel gücünüz ve dış dünyadaki planlarınızı gerçekleştiren alanda gerçekleşiyor. Dolunaya eşlik eden Al Hena sabit yıldızı sebebiyle şifa ve iyileşme mümkün. Hayatınızda önemli olan aile ve iş konuları sizler için artık düzene girmeye hazır hale geldi. Ev ve aile ile ilgili düzeninizi daha mükemmel ve işler kılmak için yeni kararlar alabilirsiniz. Düzeni oturtmak için Ocak 13 e kadar fırsatınız olacak. Bu arada eş iş ortakları ve hayatınızdaki önemli kişilerle ilgili ilişkileri düzelten iletişimi kurmayı kolaylaştıran bir etki altındasınız. Arkadaşlardan ve yakın çevrenizden oldukça destek almaktasınız. Kardeşler yakın çevreniz okul arkadaşlarınızın ve komşuların da sizinle ilgileneceği ve güzel ilişkiler kurmak için şansınızın olduğu bir dönem. Bu dönemde bazı Yengeçler sürpriz ilişki kararları alabilirler, hayatınıza yeni biri girebilir, eşinizle ilişkinizi iyileştiren etkiler de var, iş ortaklıkları gibi konularda size destek de var.

ASLAN: İş ve çalışma alanını ve günlük hayat düzenini öne çıkaran bir dolunay dönemindesiniz. Kendi başınıza çalışmak veya kendi ürettiğiniz bir proje üzerinde çalışmak üzere kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. iş alanında genişlemek istediğiniz yeni mecralar olabilir. Bu arada ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlamak için neler yapabileceğinizi düşünebilir, spiritüel ve manevi konularla ilgilenebilir, ilham gerektiren işlerle uğraşabilirsiniz. Bu dönemde yaratıcılığınızı ve becerilerinizi bir araya getiren işlere daha fazla odaklanacağınız aşikar. Maddi konularda daha dikkatli, düzenli ve sorumlu davranmak ve kaynaklarınızı daha iyi kullanmak adına doğru adımı atacağınızdan eminim.

BAŞAK: Dolunay sizlerin arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve sosyal etkinlikler alanınızda yer alıyor. Bu dönemde arkadaşlıklar ön plana çıkıyor. Uzaklarla veya online sohbetlerle daha fazla insanla iletişim içinde olabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Bir gelecek projesi içinde olabilir bu proje için iletişimi satış pazarlamayı ve yaratıcılığı işinize gelişim sağlayacak kaynakları artırmak için çaba sarf edebilirsiniz. Diğer taraftan ilişkiler özel hayat evlilik ve iş ortaklıkları daha elde olmayan kontrol edemediğiniz bir alan olabilir şu sıralar. Siz ne kadar dikkatli özenli kontrollü olmaya çalışsanız da çözülmeye dağılmaya açık enerjiler söz konusu olabilir. Ne olursa olsun ciddi ve sorumlu davrandığınıza ve rasyonel çözümler bulmaya çalıştığınıza eminim.

TERAZİ: Bu dolunay sizlerin kariyer atılımlarınızı gerçekleştirdiğiniz alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde iş konularında daha fazla fırsat yakalamaya çalıştığınız ve kariyer alanınızda sorumluluklarınızı daha kolay ele aldığınız bir süreç olabilir. Yaptığınız işleri farklı bir bakış açısı ve yaratıcılıkla zenginleştirerek ilerleyeceksiniz. İletişim kurmak, bilgi toplamak ve bilgi paylaşımı yapmak işlerinizi büyütmekte yarar sağlayacak. Diğer yandan ev ve aile yaşamı yerleşim alanınızın size nasıl bir güven ortamı sağladığı da önem kazanıyor. Evden çalışmak isteyen, iş kuracak veya halı hazırda evden çalışan Teraziler için bu dolunay süreci iyi gelecek, iş hedeflerine ve kariyer planlarına destek olacak. Eğer ailenizle iletişimi düzeltmek, daha sıcak ilişkiler kurmak gereken bir durum varsa bu dolunay ışığı size gereken enerjiyi verir. Aile üyeleri ile daha samimi konuşmalar yapmak ve sorumluluklarınızı hakkıyla yerine getirmek için bu dolunaydan faydalanabilirsiniz.

AKREP: Bu dolunay sizlerin uzakları akademik eğitimi yabancılarla ilişkileri basın yayın baskılı malzemeler ve sosyal medya paylaşımları sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Fikirlerinizi ,düşüncelerinizi ,duygularınızı ve bilgi birikiminizi paylaşmak için daha fazla isteklisiniz ve sesinizi duyurmak için imkanınız olacak. Bu dönemde daha fazla kültürel, felsefi ve yaşam trendleri ile ilgili olan konulara ilgi duymaya başlamış olabilirsiniz. Sizin için hayatınıza daha anlam katacak bir yaşam stiline geçmek için kararlar alabilirsiniz. Baskılı malzemeler reklam tanıtım promosyon işleri basın yayın konuları hayatınızda öne çıkabilir. Akademik çalışmalar hükümetle resmi işlerle hukuki konularla alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dolunay burcunuza güzel açı yapıyor ve ilişkiler alanınızda yer alan Uranüs ile de uyumlu bir açı yapması nedeniyle, genel olarak ilişkiler, evlilik ve iş ortaklıkları konusunda da size pozitif etkiler getirecektir. Aşk hayatınızda istediğiniz kadar mükemmeliyetçi davranın ilişkinizi bir düzende tutmak isteyin, bu dönemde elde olmayan değişimler söz konusu olabilir. Kendinizden fedakarlık etmek zorunda hissettiğiniz konular mutlaka olacaktır. İletişimi güçlü tuttuğunuz net ve objektif olduğunuz sürece ilişkileriniz daha pozitif ilerleyecektir.

YAY: Bu dolunay sizlerin para paylaşımını, kredileri , borçları, iş ortaklıklarını ve ticari atılımları sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Para konularını doğru ele almak, kendinizi güvende hissedecek yatırım ve birikimi yapmak konusunda oldukça akılcı ve stratejik davranmaya karar vermiş olabilirsiniz. İşinize yatırım yapmak ve zenginleşmek için bu dolunay olumlu etkiler taşıyor. Diğer yandan, bu alan ayrıca bilinçaltı korkularımızı, psikolojik alt yapımızı, yakın ilişkilerde paylaştığımız duygularımızı anlatır, dolayısıyla dolunayın ışığı özel biri ile duygularınızı paylaşmak ve güven bulmak ve duygusal veya psikolojik destek almak arzunuzu artıracaktır. Aile ev yerleşim konularını sembolize eden evde yer alan gezegen konumları evle ilgili elde olmayan bir sürecin içinde olabileceğinize de işaret ediyor. Yaşam alanınızda konforunuzun güvenliğinizin ve yaşam biçiminizin sizi daha mutlu edecek bir düzene oturması konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. İçinizde yer değiştirmek, ev almak veya taşınmak isteği olabilir. Ailenizle iletişimde isteklerinizi ifade etmeye çalışırken net ve objektif olmaya çalışmalısınız, isteklerinizi eksik hissettiğiniz konuları duygusal krizlere dönüştürmeden ifade edebilirseniz kendinizi daha iyi anlatarak yol kat edebilirsiniz.

OĞLAK: Bu dolunay sizlerin evlilik, iş ortaklıkları ve uzun süreli birliktelikler alanınızda yer alıyor. İlişkilere yeni bir bakış açısı katabilecek bir dönemdesiniz. Bekar Oğlaklar; yanında kendinizi güvende hissedeceğiniz, sizi sarıp sarmalayacak bir insana bu dönemde içsel olarak normalden daha fazla gereksinim duyabilirsiniz. Duyguları iki kişinin karşılıklı olarak paylaşması ve kendinizi duygusal anlamda sağlam bir limanda korunaklı görmek arzusu bu dolunayın ışığı ile artacaktır. Evlilikte eşinizle birbirinize daha fazla ilgi göstermek ve duygu dolu bir iletişimde bulunmak, aile olmanın keyfini çıkarmak için şansınız var. Aşk alanınızda yer alan Uranüs’ün bu dolunaya olumlu açı yapması nedeniyle aşk hayatınızda sürpriz gelişmelerde yer alabilir. Bu dönemde Güneş ve Merkür’ün de burcunuzda yer alması sizi hem kararlı hem çalışkan hem de başarılı kılacak etkiler taşıyor. İlişkilerde, sosyal hayatta ve kariyer alanında bu dönemde oldukça yüksek enerjiyle hareket edeceğiniz ve doğru iletişimle üstesinden gelemeyeceğiniz bir konu olmayacaktır. Fiziksel olarak kendinize bakmalı ve ihmal ettiğiniz bakım özen ve sağlık konularına daha ciddiyetle eğilmelisiniz.

KOVA: Yengeç burcundaki dolunay sizlerin iş ve çalışma hayatınızı, günlük hayat ritminizi ve sağlık konularını sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Bu dolunay zamanı çalışma düzeninizi daha mükemmeliyetçi bir biçimde ele almak için planlar yapabilirsiniz. Çalışma arkadaşları ile ilişkileri güven dolu ancak aynı zamanda ciddiyet ve profesyonellik içeren bir tarz ile ilerletmek size daha iyi gelişmeler sağlayacaktır. Sağlık ve beslenme, spor veya diyet yapmak adına kendinize yeni rutinler belirleyebilirsiniz. Burcunuzda gerçekleşen büyük kavuşum sayesinde zaten yeni bir hayat hedefi, ilişki tarzı ve sosyal yaşam stili geliştireceğiniz yıllarda olacaksınız. Para kaynaklarınızı ve ticari yatırımları ifade eden alanınızda yer alan Neptün Vesta karşıtlığı tüm bu atılımların ve yeniliklerin arifesinde maddi konularda daha gerçekçi dikkatli ve kaynakları iyi koruyarak ilerlemeniz gerekliliğini öne çıkarıyor.

BALIK: Bu dolunay sizlerin aşk ve romantizmi, hobileri, çocuklarla ilişkileri ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmayı sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Aşk alanınızda pırıl pırıl parlayan bu duygusal dolunay zamanı, aşkı hayatınızda hissetmek ihtiyacınız her zamankinden fazla olabilir. Aşk ve romantizm konularına vurgu yapan bu zamanda hayatınıza bir aşk girebilir. Halı hazırda flört eden ve bir ilişki içinde olan Balıklar için de sevgilileri ile daha yakın samimi duygusal paylaşımlar yapma imkanı var. Diğer taraftan, yaratıcı çalışmalar, arkadaşlarla veya gruplarla yapılacak gelecek projelerini tasarlamak için de bu süreçte önemli kararlar alabilirsiniz. Çocuklarınızla daha samimi ve onların da mutluluk alanlarını besleyecek adımları birlikte planlayabilirsiniz. Hobilerinize, yaratıcı yanınıza ve sizi mutlu eden konulara yöneleceğiniz enerjiler altındasınız. Burcunuzda yer alan Neptün bu dolunay zamanı Vesta ile karşıt açı yapıyor, ilişkilerde, sosyal hayatta ve evlilikte bazen ne kadar ilişkinizi mükemmel kılmaya, ilişkiyi kendi arzularınız doğrultusunda kontrol altında tutmaya çalışsanız da karşı tarafa fedakarlık etmeniz gereken bir konu elde olmayan şekilde gelişebilir. Fazla mantıklı olmak istemeyeceğiniz ve duyguların akışına kendinizi bırakmak isteyeceğiniz bu süreçte Duygular aklın önünde olacağı için aklınıza uymasa da duyguların sesini dinleyip yumuşak romantik ve sevecen bir etki altında olacağınız bir dönemdesiniz.

Naz Bayatlı1.679 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page