top of page

4-10 EKİM TERAZİ YENİAYI HAFTASI VE BURÇLARKOÇ: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer alacak. Dolayısıyla bu konularda taze başlangıçlar yapmak, hayatınızda yeni bir sayfa açmak adına çaba sarf edebilirsiniz. Bu yeniaya burcunuzun yönetici gezegeni Mars ve Merkür eşlik ediyor. Merkür’ün Retro döneminde olması sebebiyle bu hafta başlayan ilişkiler veya yeni başlangıçlarla ilgili Ekim sonunda bir farkındalık yaşanacaktır. Terazi burcundaki bu yoğun gezegen toplaşması özellikle sizler açısından denge kurulması gereken ilişkiler anlamına geliyor. Herkes için geçerli ve içinize sinecek kararlar almak ve seçimler yapmak için daha fazla bir konunun üzerinde düşündüğünüzü göreceksiniz. 8 Ekim’de Mars Güneş kavuşumu var ve 2 senede bir yer alan bu döngü sebebiyle bu hafta başlayacak yakın ilişkiler veya herhangi bir topluluk aktivitesi 2 senelik bir süreye yayılan önemli bir sürece işaret ediyor. Evlilik, uzun süreli birliktelikler ve iş ortaklıkları/ birlikleri hukuki ve resmi işler alanında mücadele edeceğiniz çaba göstereceğiniz dengeleri iyi kurmak zorunda hissedeceğiniz bir döneme giriş yapmaktasınız bu yeniayla. İlişkiler ve para gezegeni Venüs Yay burcuna geçiyor ve sizler için yolculukları eğitim ve akademik çalışmaları basın yayın ve sosyal medya işlerini ön plana çıkaracak bir 3 hafta başlıyor. Uzaklardan veya online iletişimle kalbi boş olan Koçlar için gönül işleri de aktive olabilir. Hayattan keyif alacağınız size bilgi ve bilgelik getirecek çalışmalar ve öğretilerle de haşır neşir olabilirsiniz.


BOĞA: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin iş ve çalışma alanınızda gerçekleşiyor. İş alanında yeni başlangıçlar yapmak, iş başvurularında bulunmak, sözleşme yapmak veya iş ortamında ilişkileri dengelemek için bu yeniay sizlere enerji verecek. Yeniaya Mars ve Merkür’de eşlik etmesi ve bir de Merkür’ün bu dönemde Geri harekette yer alması sebebiyle, iş alanındaki ilişkileri dengelemek ve huzur sağlamak için normalden daha fazla çaba sarf edeceğiniz görülüyor. Kararlarınızı alırken ve seçimlerinizi yaparken içinize sinecek bir adım atmak sizin için önemli olacak ancak ne yardan ne serden geçebileceğiniz mecburi bağların da sürdürülmesini içinize sindirmeniz gerekmekte. Aldığınız kararların netliğini ancak Ekim sonunda görebileceksiniz. Bu dönemde iş alanı biraz sisli ve kararsızlıklarla dolu olduğu için düşüncede başlattığınız her türlü eylemin realize olması için 20 Ekim ve sonrasını beklemek çok akıllıca olacaktır. 8 Ekim’de burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Yay burcuna geçiyor ve maddi konuların kredi borç ve yatırımların ele alınacağı size yeni hedefler ve ufuklar getirecek atılımlar yapmak isteyeceğiniz görülmekte. Bütçenizi dengelemek ve yeni iş sahalarına yönelik atılımlar yapmak isteyeceksiniz. Sağlığınıza özen göstereceğiniz böbrek mesane üreme organları şeker ve egzersiz yapmak gibi sağlık konularına önem vereceğiniz görülmekte.


İKİZLER: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin aşk ve romantizm alanınızda gerçekleşiyor. Terazi burcu gibi ilişkileri sembolize eden bir burçta gerçekleşen Yeniay sürecinde gönül işlerinin ön planda olmaması şaşırtıcı olabilir. İlişkilere odaklanacağınız ve ilişkinizi dengelemek ve huzur bulmak için çaba sarf edeceğiniz bir süreçtesiniz. Kalbi boş olanlarınızın bu dönemde yeni bir sayfa açmak isteyebilir ve flörtçü yanını kullanarak istediğini cezbedecek enerjiyi bu yeniaydan alabilir. Merkür ve Mars’ın da bu yeniaya eşlik etmesi candan sevimli sosyal ve bol sohbetli ilişkiler kurulabileceğine işaret ediyor. Geçmişte kalan ve tamamlanmamış ilişki konuları varsa bu dönemde tekrar su yüzüne çıkabilir ve halledilmesi için tekrar el atabilirsiniz. Yine de Ekim sonunda bir farkındalık yaşayabilir ve buna istinaden final kararlarınızı alıp, seçimlerinizi yapabilirsiniz. Terazinin zor karar alan yanı ile bu yeniayda, birileriyle belki de gülmek eğlenmek sohbet etmek isteyecek ancak bir ilişkiye hemen atlamak istemeyerek kendinize zaman tanımak isteyeceksiniz. Bu hafta Yaratıcı çalışmalar ve hobilerinize yönelik gelişmeler olabilir ve hayattan keyif almak ve mutluluk yaşamak adına yaşamınızda yeni başlangıçlar yapmak yenilikler yapmak ve yeni şeyler denemek için harekete geçebilirsiniz. Riskli yatırımlardan kaçınınız. 8 Ekim’de Venüs ilişkiler gezegeni Yay burcuna geçiş yapıyor ve 3 hafta boyunca uzun süreli ilişkiler alanınızda kalıyor. İlişkiler alanında, iş ortaklıkları/işbirlikleri konularında bereketli bir döneme girdiğiniz açıkça görülüyor.


YENGEÇ: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşiyor. Terazi burcu gibi ilişkileri sembolize eden bir burçta gerçekleşen Yeniay sürecinde elbette aile içi iletişimde ve ilişkilerde daha fazla alttan alan özverili ve dengeleyici davranan taraf olmanız gerekiyor. Ebeveynlerle veya evde tadilat ve tamiratla ilgilenmek gerekebilir. Diğer yandan, bu yeniaya Mars’ın ve Retro konumdaki Merkür’ün de eşlik etmesi sebebiyle iletişimin dikkatle ele alınması gerekir. Aile içinde alınması gereken kararların biraz güç alınabileceği görülmekte. Kararsız kalacağınız bir takım noktalar olabilir ve alınacak kararların içinize sinmesi için bir bekleme dönemi bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak her halükarda Ekim sonunda size karar aldıracak netliğe veya farkındalığa sahip olacaksınız. Ev ve yerleşim konularında yenileme kiralama satın alma veya satış yapma gibi önemli kararlar söz konusu ise bunu 20 Ekim’den sonraya bırakmanız avantajınıza olacaktır. Hafta sonunda ilişkiler ve para gezegeni Venüs Yay burcuna geçiş yapıyor ve 3 hafta boyunca iş ve çalışma alanınızda yer alacak Venüs sayesinde iş alanında ki ilişkiler daha iyimser hareketli ve yeni hedeflere atılım yapmak için fikirlerle dolu olacağınız bir döneme işaret edebilir. Sağlığınıza özellikle bacak kalça ve bel bölgesine özen ve şeker alımına dikkat göstererek davranmak faydalı olacaktır. İş arayan ve yeni bir işe geçmek isteyen Yengeçler varsa Venüs Satürn Jüpiter ve Mars’tan destek alacağı için bu konuda destekleyici bir aya giriş yapmaktasınız.


ASLAN: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin iletişimi gezileri kardeşler ve yakın çevre iletişimini sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Terazi burcu gibi ilişkileri sembolize eden bir burçta gerçekleşen yeniay sayesinde bu hafta bol bol yakın çevre ile iletişimde olacağınız görülmekte. Satış pazarlama web siteleri eğitsel işler kurslar ve yer değiştirme veya taşınma gibi konularınız varsa bu dönemde atılım yapmak için eyleme geçebilirsiniz. Yeniaya Mars ve Retro konumdaki Merkür eşlik edeceği için odak noktanızın zihinsel konular olması yüksek olasılıktır. Yine de tartışmalar çıkabilir ve kararsızlıklar yer alabilir. Kardeşler yakın akrabalar ve komşularla ilişkilerin dikkatle ele alınması gereken bir dönemdesiniz. Taşınmak yer değiştirmek veya ev kiralamak için çok parlak bir dönem değil. Kurslara başlamak seyahat planları yapmak araç gereç ve bilgisayarlarla ilgili alımlar yapmak konusunda 20 Ekim’den sonrasını beklemek avantajınıza olabilir. Tadilat tamirat gerektiren işler söz konusu olacaktır bunu da tamir edeni kişiyi ücretini tamir süresini vb sıkıca kontrol etmeden ilerlemeyiniz. Hafta sonunda ilişkiler gezegeni Venüs Yay burcuna geçiş yapıyor ve sizlerin aşk ve romantizm alanınızda transit yapacağı için oldukça sosyal hareketli ve insanlarla interaktif bir dönem içinde olacağınızı söyleyebiliriz. Kalbi boş olan Aslanlar bu dönemde içinde bulunduğunuz gruplar, sosyal çevreniz, sosyal medya ve okul arkadaşlarınız veya yakın akrabalarınız aracılığı ile gönlünüze hoş gelen birileri ile tanışabilirsiniz. Eğlenmek kendinizi mutlu etmek ve hobilerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Spekülatif yatırımlara yönelmek veya yurt dışı bağlantılı işlere el atarak gelirlerinizi artırmak isteyebilirsiniz.


BAŞAK: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin maddi konuları sembolize eden para evinizde gerçekleşiyor. Gelirlerinizi artıracak yeni kaynaklara yönelmek adına fırsatlar yer alabilecek bir döneme giriyorsunuz. 2 senede bir gerçekleşen Mars Güneş kavuşumu bu alanda yer alacağı için önümüzdeki dönemde sizi maddi anlamda destekleyecek konulara yönelmek sizler için önem kazanıyor. Bunu iş birlikleri ve ortaklıkları ile de yapmak akıllıca görülüyor. Kazancınızı iyi yönetmek sizin için önemli bir konu alım satım yapmak veya yatırım yapmak konusunda düşünceleriniz olabilir ancak tam anlamıyla karar vermekte zorlanabilirsiniz. İş kurmak isteyebilirsiniz , sosyal tarafınızı, iletişimsel, danışmanlık ve halka ilişkiler becerilerinizi kullanarak başarı yakalamak şansınız olacaktır. Ancak bu dönemde Merkür’ün Retro olması sebebiyle asıl sonuçları 20 Ekim’den sonra alacaksınız. Paylaşımlarda denge kurmak alttan almak ve ilişkileri iyi tutmak bu dönemde sizler için en önemli konu. Hafta sonunda ilişkiler gezegeni Venüs Yay burcuna geçiş yapıyor ve 3 hafta boyunca ev aile ve yerleşim alanınızda kalacağı için evle ve aileyle ilgileneceğiniz bir döneme giriş yapmaktasınız. Evinizi güzelleştirmek evde misafir ağırlamak tamirat ve tadilat işleri yapmak gibi konular ön planda olabilir. Evden çalışan veya kendi işini evden çalışarak yapmak isteyen Başaklar için de fırsatların olacağı bir aya giriş yapıyoruz.


TERAZİ: Sevgili Teraziler bu hafta 6 Ekim Çarşamba günü burcunuzda bir yeniay gerçekleşiyor ve sizler için önemli bir döneme giriş yapmaktasınız. Hem yeniay hem de 2 yılda bir gerçekleşen Mars Güneş kavuşumu nedeniyle, ilişkiler, evlilik, iş birlikleri ve sosyal paylaşımlar alanında yeni bir başlangıç planı içinde olacağınız görülmekte. İkili ilişkilerde denge bulmak, nerede ne kadar fedakarlık yapacağınıza karar vermek, özverili tutumunuzun karşılığını alıp almadığınızı görmek için bu dönemde farkındalık yaşamanız olasıdır. Gelecek hedeflerinize nasıl ve kiminle devam edeceğiniz konusunda veya evlilik içinde, iş ortaklıklarında geçmişten gelen bir takım ilişki sorunları olabilir , tam anlamıyla karar alamadığınız bu konuların tekrar su yüzüne çıkıp bu defa karar alma aşamasında olacağını söyleyebilirim. İyi düşünün taşının ve 20 Ekim’den sonra harekete geçin. Eğer adil ve orta yolu bulacak çözümlerle gelmezseniz yaklaşık 2 yıl boyunca aynı temalar içinde mücadele verebilirsiniz. Kalbi boş olan Teraziler bu dönemde gözlerine hoş gelecek birileri ile sohbet edip iletişimde kalabilir ama ilişkiye evet demek için Merkür R bitmesini beklemek en iyisidir. Güzellik estetik ve majör fiziksel değişiklikler içinde bu dönem düşünce düzeyinde kararlara yer açsa da eyleme geçmek için sizlere yeşil ışık yakmıyor ancak 20 Ekim sonrasına bırakmak avantajınıza olacaktır. Ortaklı işleriniz bu süreçte hareketlenecektir. Bu dönemin teması sizler için geçmişten gelen ilişki meselelerini çöz alttan al kararsızlıklarına çözü bul. Venüs Yay burcuna geçiyor ve 3 hafta boyunca geziler zihinsel işler kurslar kardeşler yer değiştirme taşınma veya satış pazarlama işleri aklınızda olacak ve size heyecan katacak gelişmeler olacak. Sözlerinizle insanları etkileyebileceksiniz. Flörtçü neşeli iyimser auranız ile dikkat çekici olacaksınız.


AKREP: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin arka plandan süregelen konularınızı sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Kolektif alanda sizi görecek duyacak yaratıcılığınızı aktarabileceğiniz bir kitleye yönelik iş planları içinde olabilirsiniz. Sanatı modayı kozmetik ve halkla ilişkiler sektörünü kullanarak kendinize destek sağlayacak kişilerle bir arada işler planlayabilirsiniz. Diğer taraftan, ilişkilerde arka plandan işleyen ve sizin tam anlamıyla hakim olamadığınız temalar da yer alabilir. Mars’ın ve R Merkür’ün bu yeniaya eşlik ediyor olması arkadan konuşmalara ve yüze gülen insanlara işaret edebilir. Bu sebeple ilişkilerde yer alan alma verme dengesine çok önem vermelisiniz. Kime ne kadar ne konuda özveri göstereceğinize dikkatli karar vermelidir. Hafta sonunda ilişkiler ve para gezegeni Venüs para kaynakları alanınıza geçiş yapıyor. Bir yandan harcama ve alışveriş potansiyeliniz artış gösterecek hayattan keyif alacağınız konulara harcamalar yapacaksınız, bir yandan da eğitsel işler yolculuklar ve yatırımlarla ilgili kararlar alabileceğiniz güzel bir dönemde olacaksınız. İş ortaklıkları ve işbirlikleri konusu ön planda olabilir ve şehir dışı işler yurt dışı bağlantılar basın yayın ve sosyal medya konuları sizin için aktif olacağınız temalardandır.


YAY: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin sosyal alanınızda yer alacak. Arkadaşlıkları grup aktivitelerini gelecek planlarınızı aktive edecek bir yeniay enerjisi altında olacaksınız. Arkadaşlar ve sosyal çevreniz içinde dengeleyici bir tutumla hareket etmek huzuru sağlamak ve orta yolu bulmak için çaba sarf etmeye başlayacaksınız. Mars ve Güneş arasında gerçekleşecek kavuşum ile başlayacak bir döngü içerisinde olacağınız bu alan, ilişkilerinizi yeni bir perspektifle ele almanız için size fırsat sunabilir. Kime ne kadar özverili davranacağınızı ve ilişkilerdeki alma verme dengenizi göz önüne almanıza yardımcı olacak bir yeniay haftasındasınız. Arkadaşlarla ve topluluklarla bir arada yapacağınız planlar içinde karar almak isteyebilirsiniz. Yeni başlangıçlar varsa bunun içinde elbette 20 Ekim’den sonra harekete geçmek avantajınıza olacaktır. Ancak önceden başlamış ve süregelen bir çalışma içinse güzel bir ele alıp tamamlama süreci olabilir. Hafta sonu ilişkiler ve para gezegeni Venüs 3 hafta boyunca burcunuzda kalacak ev sizi ilişkiler alanında etkileyecek, dikkat çekici olacaksınız ve güzelleşmek için dış görünüm ile ilgili kararlar alacaksınız, gelecek hedefleri bakımından daha rahat eyleme geçebileceksiniz, iş ortaklıkları ve iş birlikleri için de oldukça bereketli fırsatlar çıkabilir. Acele etmeden dengeleri bozmadan sizi mutlu edecek seçimlerle hareket etmeyi ihmal etmeden alın kararlarınızı.


OĞLAK: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. İş hayatınızda size daha fazla prestij ve çevre kazandıracak bir atılım planı içinde olabilirsiniz. Güzellik estetik moda kozmetik halka ilişkiler ve danışmanlıklarla ilgili konularda size tanınırlık ve görünürlük getirebilecek işler veya teklifler yer alabilir. Anne baba ve aile ilişkilerinde denge sağlamak ve huzuru tesis etmek görevi bu hafta size düşüyor. 8 Ekim’de gerçekleşecek Güneş Mars kavuşumu sebebiyle 2 yıl sürecek bir kariyer temasının giriş aşamasındasınız. Bu döngü kariyer alanınızda kurduğunuz ilişkilere ve iş ortaklıklarına odaklı olacağınıza ve iş alanında göstereceğiniz fedakarlıklara ve özveri konusuna vurgu yapıyor. Kime ne ölçüde fedakarlık göstereceğinizi test edeceksiniz. Bu dönemde geçmişten gelen veya henüz çözüme ulaştıramadığınız kariyer konuları varsa bunlarla ilgili karar alma aşamasında olabilirsiniz veya iş arkadaşlarınız veya iş hayatınızla ilgili bir takım farkındalıklar geliştirebilirsiniz. Kariyer alanında üst noktaya sizi taşıyacak motivasyona sahipsiniz. Venüs bu hafta sonu 3 hafta boyunca transit yapacağı Yay burcuna geçiş yapıyor ve sizleri ruh ve beden bütünlüğü konusunda çalıştıracak. Hem spiritüel yanınızı besleyecek konulara eğilebilir hem de holistik anlamda sağlıklı kalmak için çaba sarf edebilirsiniz. İş alanında kadınlarla kurduğunuz iletişime veya arka planda kalıp çok fark edemediğiniz ilişki kalıplarına dikkat etmelisiniz. Size lojistik destek verecek kişiler de olacaktır bu kişiler sayesinde işleriniz daha kolaylaşacaktır tek mesele net olmak ve kararları net ifade etmektir.


KOVA: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin yabancı ülkeleri uzun yolculukları akademik çalışmaları sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Gelecekle ilgili kararlar alabileceğiniz bir haftadasınız. Fikirlerinizi, inanç ve değerlerinizi savunmak ancak bunu yaparken karşınızdakilerin de düşüncelerini önemseyerek kendinizi ifade etme isteğinde olabilirsiniz. Eğitimler, basın yayın matbaa işleri, sosyal medyada reklam ve tanıtım kampanyası başlatmak için harekete geçebilirsiniz. Uzaklarla ve yabancılarla bağ kurmak ilişkileri geliştirmek için uygun bir gökyüzü var. Hukuki süreçler ve resmi işlerle ilgili yapacağınız eylemlerde dikkatli davranmakta fayda var, evraklarınızı eksiksiz tamamlamak gerekecektir. İlke ve prensiplerinizi diplomatik bir dille, uyum ve huzur yaratacak ilişki kalıpları ile ele almak avantajınıza olacaktır. Eksik kalmış tamamlanmamış sınav eğitim diploma vb yetkinlik belgesi almak gereken durumlar varsa tekrar bu konuda başvuru yapmak gerekebilir. İlişkiler ve para gezegeni Venüs 3 hafta boyunca Yay burcunda kalacak ve sizlerin sosyal alanınızda geçişini sürdürecek. Arkadaşlarla daha fazla aktivite yapabilirsiniz. Merakınızı ve keşfetme arzunuzu tetikleyecek bir dönem olacağı için arkadaşlarla birlikte yapacağınız paylaşımlar sizi mutlu edecektir. Kalbi boş olan Kovalar bu süreçte sosyal alandan hoş cazip ve çekici birileri ile karşılaşabilirler.


BALIK: Bu hafta 6 Ekim Çarşamba gerçekleşecek olan Terazi burcundaki yeniay sizlerin para paylaşımınızı kredileri borçları ticari yatırımları iş ortaklıklarından gelen parayı sembolize eden alanınızda yer alıyor. Bu 15 günlük yeniay döneminde bütçenizi dengelemek için daha fazla çaba göstermeye karar verebilirsiniz. Ödenmesi gerekenleri halletmek gerekiyorsa bütçe planlaması yapmak ve borç alma- verme işlerini ele almak gibi konularda objektif karar almanız gereken bir dönemde olabilirsiniz. Ailenizle para paylaşımının dengeli olması gerekmektedir. Bütçenizi sarsan veya sizi diğerlerine, kendinizden daha fazla önem verdiğinizi hissettiren durumlar varsa bunlara karşı daha dikkatli ama diplomatik bir yaklaşım içinde olmak isteyebilirsiniz. Ticari atılımlar yapmak için çok harika bir zaman olmasa da bu yeniay ardından gelen 2 yılda bir gerçekleşen Güneş Mars kavuşumu ile birlikte aileyle maddi konularda yaptığınız paylaşım ve gösterdiğiniz özveri konusunda sizi mücadeleye sürükleyecek bir takım kararlar alabilirsiniz. Para yönetimi ve paylaşımı bu yeniayın temel teması olacaktır. Hem yeni bir kazanç sistemi yaratmak hem de elde olanı daha akıllıca ve herkes için dengeleyici olacak biçimde düzenlemeniz sizin avantajınıza olacak. Venüs bu hafta sonu Yay burcuna geçiyor ve sizlerin kariyer alanınıza yerleşiyor. İş ve kariyer işlerinizde size fırsatlar getirecek 3 haftalık bir dönemde olacaksınız. Venüs’ün Mars, Jüpiter ve Satürn’den alacağı destek sayesinde yeni fırsatlar yaratmak için şansınız olacak ve kendinizi ortaya koymak için size enerji verecek.


Naz Bayatlı465 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page