top of page

7 EYLÜL HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLARA ETKİLERİ

7 EYLÜL HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLARA ETKİLERİ


Merhaba herkese, ben astroloğunuz Naz Bayatlı sizlere 7 Eylül haftası gökyüzü nasıl yansıyacak anlatmak istiyorum.

Bu hafta oldukça hareketli bir gökyüzü var, öncelikle ilişkiler gezegeni Venüs Aslan burcuna geçiş yaptı ve ilişkilerde daha fazla aşk romantizm flörtleşme ön plana çıkacak, sahiplenme sadık olma, birini beğendiğini anlama ve beğenilme arzusu güçlü olacak. Daha fazla giyinip süslenme kendimize bakma isteğimiz olacak. Diğer yandan yaratıcılığımızı daha fazla ortaya koyabileceğiz. Kendimizi ifade etmek isteyeceğiz ve bunu renkli ve eğlenceli bir biçimde yapacağız. Gururumuzu da kollayacağız ve asil davranmak ve hak ettiğimizi almak konusunda hassas olacağız.

Bu haftanın bir diğer gökyüzü değişimi de iletişim gezegeni Merkür’ün sosyal Terazi burcuna geçmesi. Oldukça fazla sosyalleşme insanlarla bir arada olma, candan ve samimi bir iletişim kurma şansımız var. İlişkilerde ve anlaşmalarda orta yolu bulmak adil davranmak görev ve sorumlulukları yerine getirirken yapman gereken rolü üstlenmek gerekecek. Özellikle ilişkilerde düşünceleri paylaşmak ve bir arada muhabbet etmek dürtüsü artacaktır.

Yani görünen o ki oldukça aktif sosyal ve etkinlik dolu iletişimin görüşmelerin çok olduğu bir ay içerisinde olacağız.

Bu haftanın aslında en önemli gökyüzü değişimi Mars’ın 11 Eylül’de geri hareketine başlayacak olması. Kasım 15 e kadar sürecek bu gerileme sonbahara damgasını vuracak. Burçlara göre etkilerini dinleyebilirsiniz.

Ay bu hafta başında Pazartesi ve Salı yüceldiği Boğa burcunda, işlerimizi somutlaştırmak için kararlı olacağız. Maddi konular daha ön planda olacak. Yeme içme ve keyiflerimizi ön plana çıkaran bir etki. Çarşamba ve Perşembe Günü Ay İkizler burcunda olacak. İletişim haberleşme yolculuklar eğitim ve sınavlara odaklanacağız. Ay Cuma ve hafta sonunda yönettiği Yengeç burcunda olacak ev aile yerleşim yeme içme sevdiklerimizle ve ailemizle vakit geçirmek için olumlu olacak.


Mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Naz Bayatlı

KOÇ: Bu hafta ilişkilerin sizin için oldukça ön planda olacağı bir haftaya giriş yapıyorsunuz. İlişkiler gezegeni Venüs aşk ve romantizm alanınızda geçişine başlıyor. İlişkilere daha sıcak candan romantik eğlenceli bir etki yapacak. Bir yandan da yaratıcılık içeren her türlü işinizde veya çalışmanızda size destek olacak. Merkür iletişim gezegeni evlilik iş ortaklıkları alanınıza geçti ve bu sayede ilişkilerde iletişim konuşmak orta yolu bulmak nazik ve kibar olmak medeni kararlar almak için çok olumlu bir etki var. Hatta iş ortaklıkları ve sözleşmeler için de aktif planlar yapabilirsiniz. Ancak elbette burcunuzun yönetici gezegeni Mars’ın bu hafta geri harekete başlayacak olması daha planlı dikkatli ve dingin davranmanız gerekliliğini ortaya koymakta. Özellikle gelecek hedeflerinizde ve ilişkilerle ilgili kararlarınızda üstünden geçmeniz gereken eksiklikler, önceden beri var olan stresleri veya gözünüze batan noktaları çözme gerekliliği olacaktır. Pasif agresif öfkeli davranmak sabırsızlık ve telaştan uzak durmak çok önemlidir. Tahammülsüzlük ipleri geren ve kopartan bir tutum olacaktır. Enerjinizi doğru yönlendirmek, baş ve yüz bölgesine özen göstermek, bu Retro döneminde planlı ve programlı ilerlemek çok işinize yarayacaktır.


BOĞA: Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Aslan burcunda geçişine başladı ve sizi ay boyunca ev aile yerleşim tamirat tadilat konularına odaklayabilir. Ebeveynlerle veya aile üyeleri ile daha fazla bir arada olma ve birlikte bir şeyler yapma sosyalleşme gezme eğlenme yapabilirsiniz. Aslan yattığı yerden belli olur sözü gibi yaşadığınız alanı güzelleştirmek dekore etmek isteyebilirsiniz. Sevdiklerinizi Sahiplenmek ve kol kanat germek isteyeceksiniz. Ev almak satmak veya taşınmak için de bu dönemde girişimde bulunabilirsiniz. Evden çalışmak için adım atacak Boğalar için de kendilerine özel bir çalışma alanı yaratabilirler. Ev içinde daha çok misafir ağırlayabilir ve evde sosyalleşebilirsiniz. Merkür bu hafta Terazi burcuna geçiş yaptı iletişimi temsil eden bu gezegen sizlerin iş ve çalışma alanınızda yer alıyor olacak. Dolayısıyla iş alanında çok fazla konuşma yazışma ve plan olacaktır. Yeni iş projeleri iş açılımları çalışanlarla sosyalleşme ve görüşmeler oldukça yoğun yer alacak hayatınızda. Bir yandan da Merkür bu alanda yaratıcı iş fikirlerini sözleşmeleri anlaşmaları insan kaynaklarını halka ilişkileri ve eğitim haberleşme ve dijital dünyayı da temsil ettiği için tüm bu konularla ilgili işleriniz varsa yüksek verimlilikle işlere el atabileceksiniz. Evcil hayvanlarınıza özen göstermelisiniz. Bakımlarını yaptırmak gerekiyorsa yaptırmalısınız. Diğer yanan elbette kendi iyilik ve sağlığınıza da özen göstereceğiniz bir dönemdir. Zira Mars bu hafta sağlık alanınızın karşısında geri hareketine başlıyor. Bu nedenle, enerjinizi doğru kullanmalısınız çünkü çok aktif bir dönemde olduğunuz için fiziksel olarak yorgun hissetmemek adına kendinize bakmayı ihmal etmemelisiniz. İş yükünüz fazla olacak. Bilinç altınız stresli konuları yönetmek çabasıyla dolu olacağı için arada sabırsızlık telaş ve tahammülsüzlük ortaya çıkabilir. İş alanında yapılması gereken işleri planlı programlı ilerletmek çok işinize yarayacaktır.


İKİZLER: Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Terazi burcundaki geçişine başlıyor ve sizlere aşk romantizm ve yaratıcılık alanında destek olmaya başlayacak. İlişkilerde daha iletişimci flörtöz ve eğlenceli olacaksınız. Karşınızdaki kişiyi zekanızla söz ve sohbetinizle etkileme şansınız olacak. Kendinizi ifade etmek düşüncelerinizi paylaşmak ve samimiyeti oluşturmak için Merkür sizin yanınızda. Ayrıca sanatla estetikle yaratıcılıkla ilgili işleri veya hobileri olan İkizler için de bu geçiş oldukça faydalı olacaktır. İlişkiler ve para gezegeni Venüs Aslan burcunda geçişine başladı ve sizlerin iletişim haberleşme kardeşler yakın çevre ve eğitim alanınıza geçişini sürdüreceği için bu dönemde yakın çevre ilişkileriniz hem çok artacak hem de çok canlanacak. İlişkiler yaratıcılık anlatım ifade zihinsel faaliyetler sizin için verimli geçecek. sonbahara damgasını vuracak önemli bir geçiş var, enerji ve mücadele gezegeni Mars bu hafta geri hareketine başlıyor. Sizler için gruplar dostluklar gelecek projeleri alanınızda yer alacak bu Retro hareketi döneminde arkadaşlarla ilişkilere biraz daha özen göstermeli ve öfkeli çıkışlardan uzak durmalısınız. Grupları toplulukları bir sosyal çevreyi içinde alan aktiviteler veya gelecek projeleriniz varsa bu alanda işler inişli çıkışlı ilerleyebilir. Gecikmeler veya belirsizlikler ortaya çıkabilir. Bu nedenle bu dönemi en hasarsız biçimde atlatmak adına sabırsız aceleci kararlardan kaçınmalı planlı ve programlı ilerleyerek dingin kalmaya gayret etmelisiniz.

YENGEÇ: Bu haftadan itibaren, ilişkiler gezegeni Venüs maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda yer almaya başladı. Bu dönemde gelir ve kazançlarınızı artıran düşünceler fikirler ve girişimler yapmanız için oldukça olumlu etkiler yansıtıyor sizlere. Kendinizi daha değerli bulmak ve kendinize daha fazla önem vermek gerekliliğini her zamankinden daha fazla hissedebilirsiniz. Sevdiklerinize ve ailenize daha çok harcama yapmak alışveriş yapmak ta mümkün. İş yatırımları veya finansal yatırımlar için de pozitif etkiler yer alıyor. İletişim gezegeni Merkür artık Terazi burcunda ve ev aile ebeveynler ve yerleşim konularını içeren alanınızda yer alacağı geçişine başladı. Eve ve aileye daha fazla önem vereceğiniz aile içinde daha iletişimsel olacağınız yeni fikirler üretip çözüm arayacağınız ilişkileri dengeye oturtmak için şansınızın olduğu bir dönemdesiniz. Evdeki iletişimi huzurlu dengeli kılmak için elinizden geleni yapacaksınız. Bu arada evden çalışan Yengeçler içinde bol konuşmalı görüşmeli bir dönem. Arzu eden Yengeçler ev içinde gerekli tamirat ve tadilat işlerine yönelebilirler ve dekorasyonla ilgili isteklerini hayata geçirebilirler. Bu haftanın en önemli gökyüzü geçişi Mars retrosu olacak. Sonbahara damgasını vuracak bu gerileme sizlerin mesleki konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşecek. Dolayısıyla, iş ve mesleki konularda enerjinizi doğru yönetmelisiniz daha planlı ve programlı gitmek iyi olacaktır. İş alanında yapılması gereken işleri organize etmek için gereğinden daha fazla çaba sarf etmek mümkün, gecikmelerle uğraşmak ya da üstlerle gerginlik yaşamak olası. Bu nedenle daha sabırlı tahammüllü ve telaştan uzak davranmak akıllıca olacaktır. Bu dönemde iş değiştirme veya işi bırakma isteği gelebilir yine de sabır edip gerekli adımları kasım 15 ten sonraya bırakmak iyi olur. Ebeveynlerin iyiliği sağlığı ile yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.


ASLAN: Bu hafta ilişkiler ve para gezegeni Venüs burcunuzda geçiş yapmaya başladı ve bu ay burcunuza destek veriyor olacak. İlişkilerde iş ortaklıklarında güzellik ve estetik içeren konularda oldukça şanslısınız. Çevrenizde dikkat çekici olacaksınız ve sizi beğenenler artacaktır. Kendinize daha fazla özen göstermek güzelleşmek giyinmek kuşanmak ve eğlenmek isteyebilirsiniz. Dikkat çekici olacağınız için bu dönemde kalbi boş olan Aslanlar gözlerine gönüllerine hoş gelen birileri ile tanışabilirler. İletişim gezegeni Merkür artık Terazi burcunda ve sizlerin iletişim eğitimler kardeşler ve yakın çevre alanınızda yer almakta. hem yaratıcı fikirlerinizi zihinsel projelerinizi hayata geçirme fırsatınız var hem de yakın çevre iletişiminde ve ilişkilerinde oldukça pozitif bir etki bu. Sözlü yazılı her işte size şans getirecek. Görüşmeler eğitimler kurslar ve sınavlar alanında daha rahat ilerleyebileceksiniz. İlişkilerde daha paylaşımcı denge kuran orta yolu bulan bir tutumla davranmanız mümkün. Taşınmak yer değiştirmek isteyenleriniz için bu iyi bir zamandır, kısa geziler ve yolculuklarla hayatınıza neşe katabilirsiniz. Araba değiştirmek yeni bir bilgisayar almak dükkanlar şubeler veya web siteleri ile ilgili işler satış pazarlama gibi konular bu dönemde aktif olacaktır. Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü hareketi Mars’ın geri hareketine başlayacak olması. Bu gerileme sizlerin uzakları akademik çalışmaları yabancılarla ilişkileri hukuki ve resmi işleri sembolize eden alanınızda yer alacak. Dolayısıyla sınavlar üniversite işleri akademik çalışmalar veya hukuki konular gecikmeli veya daha çaba sarf ederek ilerleyebilir. Bu dönemde yurt dışı veya yabancılarla ilgili işler sizi yorabilir. Bu süreçte sıfırdan bir dava açmak hiç mantıklı olmaz. Elden geldiğince anlaşmazlıkları sulh yoluyla halletmeye çalışmakta fayda var. Ya da hakkınızı arayacağınız veya kalıcı olmasını istediğiniz bir resmi iş varsa bu dönemde değil başvurunuzu vb. kasım 15 ten sonraya bırakmanızı tavsiye edebilirim.

BAŞAK: Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Merkür para kaynakları ve kazançlar alanınıza geçiş yapıyor. Maddi konularda daha fazla düşündüğünüz plan proje ürettiğiniz ticari fikirleriniz varsa bunu hayata geçirip bu konuda görüşmeler yaptığınız bir dönemde olacaksınız. Gelirleri artırmak için oldukça zihninizi meşgul edebilirsiniz. Web siteleri, eğitimler, yolculuklar, araç ve gereçlerin alım ve satımı, araba ve bilgisayarlarla ilgili alım satım yapabilirsiniz. İş veya çalışma ortaklıkları kurmak için de görüşmeler yapabilirsiniz. İlişkiler gezegeni Venüs bu haftadan itibaren Aslan burcunda yer alacak. Sizlerin bilinçaltını sembolize eden alanınıza geçiş yapacağı için iç dünyanıza yönelmek içinizi ferahlatan ve sizi kendi özel alanınızda huzura götüren konulara eğilmek isteyebilirsiniz. Kendi alanında konsantre olmuş bir biçimde yaratıcı çalışmalar yapan Başaklar için de bu iyi bir dönem. Diğer yandan, ilişkiler alanında biraz daha geri planda kalmak isteyebilirsiniz . Özel hayatınızı saklamak veya gözlerden uzak bir ilişki yaşamak isteyebilirsiniz. Bu arada elbette iş yerinden biri ile ilişkiye başlamak ya da bir flört yaşamak ta mümkün. Diğer yandan, dedikodudan ve sırlarla ilgili işlerden yana dikkatli olmakta da fayda var. İş alanınızda, kadınları, kolektife hizmeti, sosyal konuları, halka ilişkileri ve sanatı barındıran işleriniz varsa bu dönemdeki Venüs size şans getirebilir. Sadece Venüs bu alandayken kalıcı ve uzun süreli bir ilişki başlatmak için uygun değildir. Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü geçişi mars geri hareketi olacak. Finansal alanınızda yer alacak bu geçiş sizleri krediler borçlar ve ödemeler konusunda bir çaba içerisine sokabilir. Gelir gider planınızı bu dönemde iyi yapmalısınız harcamalar daha kontrolsüz ilerlemeye başlayabilir. İş sözleşmeleri veya iş ortaklıkları için görüşmeler yapsanız da imza atmak için Kasım 15 ten sonrasını beklemek akıllıca olacaktır.


TERAZİ: Bu hafta burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Aslan burcundaki geçişine başladı. Dostlukları , grupları, toplulukları ve sosyal çevrenizi sembolize eden alanda yer alacağı için bu süreçte oldukça sosyal olacağınız günlerdesiniz. Arkadaşlıklar