top of page

AKREP BURCUNDA YENİ AY 28 EKİM 2019

Güncelleme tarihi: 16 Kas 2019

28 EKİM 2019 4 DERECE AKREP BURCUNDA YENİ AY GERÇEKLEŞECEK


Başlangıçlar yapmayı düşündüğümüz, geleceği planladığımız, zihnimizde filizlenen fikirleri tartmaya başladığımız bir yeniay dönemine daha gelmiş bulunmaktayız. Akrep burcunda yer alacak bu yeniay ; para ve kazançların ortaklı işlerin , ticari girişimlerin, ödenmesi gereken paraların, kaynakları iyi yönetmenin , aile ve eşle maddi paylaşımın, vergi sigorta kredi ve borçlar ile ilgili konuların hayatımızda ön plana olduğu bir döneme işaret ediyor. Ayrıca psikolojik ve bilinç altını içeren konuların metafizik ve okült bilgilerin bu süreçte en azından ilgi alanımızda olabileceğine işaret ediyor.


Yeniaya karşıt açı yapan Uranüs ise bu yeniaya bir tedirginlik hızlı gelişmeler sürpriz değişimler ve ani gelişen durumların var olabileceğini gösteriyor. Uranüs’ü seviyorum ben, yarattığı karmaşayı, düzensizliği, plansızlığı, önüne çıktığı gibi karar almayı gerektiren durumlarla karşılaşmak yıpratıcı gibi olsa da, hiç olmazsa bize taze enerjiler getirecektir. Akrep-Boğa burçları söz konusu olunca biliriz ki bu iki burç sabit nitelikleri bakımından alışkanlıklarını kolay değiştiremez, değişimden hiç hoşlanmaz, yer etmiş belli kalıplar kolay kırılmaz, haritamızın hangi alanındaysa bu etkiler o alandaki alışkanlıklarımız bağlandığımız aşina olduğumuz düzenimizi bakış açımızı ve davranış kalıplarımı çok değiştirmek istemeyiz bazen muhafazakar ve esnemeyen tutum ve davranışlar sergileyebiliriz. Bu bakımdan yeniaya Uranüs’ün karşıtlık yapması hayatımızda çok kemikleşmiş bir tutum ve davranışın düzenin bakış açısının rutin işlerin değişim göstereceğine ve mecburen değişmek zorunda olduğumuzu fark edeceğimizi düşünüyorum. Akrep sahip olmayı elden bırakmamayı kontrolcülüğü stratejik ve arka plandan işleri götürmeyi sembolize eder. Her birimiz bu dönemde saklamak istediğimiz kendimizde tutmak istediğimiz bir şeyler olduğunu göreceğiz. Bunu saklarken belki ketum olmanın bize bir stratejik üstünlük getireceğini düşünerek böyle yapacağız.


Yeniayın yönetici gezegeni Mars Terazi de geçişine devam ediyor, çok fazla denge kurma alttan alma diplomasi yapma durumumuz var karşımızdakine anlayış göstermek için paralanıyoruz. Bir yandan da, ilişkiler gezegeni Venüs de halen Akrep te ve iletişim gezegeni Merkür de Akrebin bulanık sularında Retro gitmeye hazırlanıyor. Bir çok krizi yönetmek ve ele almak için çaba sarf ediyoruz hem maddi konularda hem ilişkilerdeki sorunları çözmek için uğraşıyoruz.

Bir sonraki dolunaya kadar 12 Kasım’daki Boğa dolunayına kadar bu yeni başlayan durumları hayatımızda bir anlama oturtacağız ve daha somut kararlarla dolunaydan sonra ilerleyeceğiz. Merkür o sıralarda Retro olacağı için iletişimde karmaşa ve planlarda iki ileri bir geri gitmek de mümkün ama en azından bu günden daha fazla net olacağımızı kesin.


BURÇLARA GÖRE YENİ AYIN ETKİLERİ


KOÇ: Bu yeniay sevgili Koçlar sizlerin para konularını içeren alanınızda gerçekleşiyor ve maddi konuların hayatınızda önem kazandığı bir etki yaratıyor. Ailenizle, eşinizle, iş ortağınızla para paylaşımınız ve bütçeniz ile ilgili yeni bir bakış açısı ve eylem planına yönelik adımlar atabilirsiniz. Ticari atılımlar yapmak isteyebilir bir iş ortaklığı başlatabilir kredi ve borçlarla ilgili strateji belirleyebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerle çok fazla diplomasi yapmak birilerinin gazını almak size fazla duygusal yük bindiren konularda adil ve sevecen davranmak için çaba harcayabilirsiniz. Bu dönemde yakın ve özel ilişkilerde tutkulu olmanız cazip ve çekici olmanız beklenir, yeni ilişkiler başlatmak isteyen Koçlar karşılarındaki kişilerin dürüstlüğüne ve niyetine yönelik daha sezgisel ve dikkatli olacaklardır. Hislerinize güvenin kolay kolay kül yutmayacak bir zamandasınız akıllı ve stratejik davranarak kendinizi koruma güdüsü ile hareket edeceksiniz.


BOĞA: Bu yeniay sevgili Boğalar sizin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer alıyor. Venüs ve Merkür gibi iletişim ve ilişkilerle ilgili iki gezegenin de Akrep’te olması sizi bu dönemde yoğun bir biçimde ilişkilere odaklı kılıyor. İlişkilerde daha sezgisel, tutkulu, sahiplenici ve kıskanç davranmanız beklenebilir. Ya da hayatınızdaki özel kişi size karşı böyle bir tutumla davranıyor olabilir. Bazen insanlarla daha fazla uğraşmak, krizlerini çözmek, ilişkilerin veya karşımızdaki kişinin karanlık taraflarını görmek ve idare etmek zorunda kalırız. Bu işte öyle bir dönem. Yeniaya eşlik eden Uranüs sebebiyle aşina olduğunuz kalıpları ilişki temalarını her zamankinden daha farklı bir bakış açısıyla ele almak durumunda olacaksınız. Yeni ilişki başlatacak Boğalar bu süreçte karşısındaki kişiye daha fazla tutku besleyebilir ve aynı karşılığı alabilir yine de Mars’ın yeniayın yönetici gezegeninin Terazi’de olması nedeniyle sezgilerinizi göz ardı ederek ilişkiye odaklanabilirsiniz. Bir ilişki yaşamak arzusu krizlerin nereden çıkabileceğini görseniz de hasır altı edebileceğinize ve zamanında ele almayabileceğinize işaret ediyor Merkür retrosunda bu durumlar ortaya çıkabilir. Dikkatli olmakta fayda var.


İKİZLER: Bu yeniayda sevgili İkizler iş ve çalışma hayatınızda yer alan krizleri ele almak için çaba sarf edebilirsiniz. İşinizle ilgili maddi konuları içeren önlemler almak , çalışanlarla ilgili konuları düzenlemek, yanınızda çalışan kişilerle ilişkileri iyileştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Ayrıca günlük hayatınızı daha akıllı bir biçimde planlamak için fikirler üretebilirsiniz. Sağlığınıza bakmak kilo vermek detoks yapmak sindirim ve boşaltım sisteminizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. İş arayan İkizler bu dönemde girişimler yapabilir ancak Merkür Retro harekete gireceği için asıl adımları 21 Kasımdan sonraya bırakmak daha akıllıca olacaktır. Yeniayın yönetici gezegeni Mars sizin aşk ve romantizm alanınızda yer almakta ve bu dönemde kendinizi ilişkilerde aktif , daha istediğini almak için kararlı, tutkulu ve karşınızdaki kişiye alttan alan ama talepkar bir tutumla davranırken bulabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar yapmak eğlenmek ve hayattan keyif almak aynı zamanda işi eğlenceli , hobiyi iş hale getiren bir bakış açısıyla yenilikler yapmak isteyebilirsiniz.

YENGEÇ: Bu yeniayda sevgili Yengeçler, aşk ve romantizm alanınızda canlılık yaşayabilirsiniz. Sizi sahiplenen tutkulu kıskanç ve derin bir duygusallıkla davranan biri ile karşılaşabilirsiniz. Aşk ve romantizm içeren alanda krizleri olan ve çözümü sizde olduğunu düşünen kişiler karşınıza çıkabilir. Çocuklarla ilgilenmek onların duygusal durumlarını ele almak eğlenceli ve yaratıcı işlerdeki yeteneklerini yönlendirmek onların sorunlarına eğilmek için de uygun bir zaman. Kendi yaratıcılığınızı ortaya koymak için yeni plan ve projeleriniz olabilir iş ve hobi alanında bunları bir araya getiren fikirler üretebilirsiniz. Aile ve ev ile ilgili alanda stratejik olmak anlayış göstermek adil davranmak sevecen ve alttan alan bir tutum takınmak zorunluluğu var. Sezgisel olarak ketum duyguları içe atarak pasif kalarak öfkelenmeden sorunları ele almanın bu dönemde en akıllıca çözüm olduğunu hissedebilirsiniz.


ASLAN: Bu yeniayda sevgili Aslanlar ev aile ve yerleşim konuları ile ilgili değişimler yapmak için fikirler aklınıza gelebilir. Ailenizle veya evinizle yaşadığınız yerle ilgili değişimler yapmak için istek duyabilirsiniz. Aile içi iletişimi mümkün olduğu kadar bu dönemde dikkatli ele almalı, Merkür bu alanda haftaya geri harekete başlayacağı için özellikle aile üyelerine karşı toleranslı olmaya çalışmalı. Evden çalışan veya işinin yanı sıra ikinci bir işle uğraşmak isteyen Aslanlar için işe odaklanmak için harika bir konsantrasyon enerjisi var bununla birlikte para harcamak ve iş için gerekli harcamaları ve yatırımları yapmak gerekliliği ortaya çıkabilir veya evi tadilat tamirat yenilemek için kararlar alabilirsiniz ve belki bunun için bir miktar kredi almak borç yapmak gerekliliği olabilir. Akrep eskileri atmak yenileri almak yaşam alanınızda sizi daha konforlu kılacak değişimleri yapmak için iyi bir başlangıca işaret ediyor. 21 kasımdan sonra bunları harekete geçirmek elbette daha akıllıca olacak.


BAŞAK: Bu yeniay sevgili Başaklar sizin iletişim haberleşme zihinsel projeler kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkiler alanınızda yer alıyor. Bu dönemde çok fazla iletişim kurmak yazışmak ve konuşmak durumunda kalabilirsiniz. Cep telefonu ve bilgisayarla işlerinizde de artış görülebilir. Online ticaret web işleri internet konuları ticari fikirler ve zihinsel projelerle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz. Sosyal medya veya eğitim konuları ile ilgili yaratıcı fikirlerle girişimler yapabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kadınlar veya akrabalarla ilgili daha fazla konuşma görüşme söz konusu olabilir. Okul hayatından, eski mahalle arkadaşlarından geçmişten gelen kişilerden haber alabilirsiniz. Araçlar gereçler arabalar pc ve ya cep telefonları ile ilgili alım satım yenileme ve tamir konuları ön plana çıkabilir zira Merkür bu alanınızda Retro olmaya hazırlanıyor. İletişim krizlerini çözmek yakın çevre ilişkilerinizde stratejik ve ketum davranmak mecburiyeti hissedeceksiniz.


TERAZİ: Bu yeniayda sevgili Teraziler maddi konularda harcamaları dengelemek ve kaynakları doğru kullanmak bütçe yapmak bakımından stratejik davranmak konusunda adım atmaya karar verebilirsiniz. Belki bu dönemde kazandığınız para ile harcadığınız para arasında bir kıyaslama yapmak ve çıkan tabloda bütçenizi aşmayacak bir düzene geçmek için kısıntılar yapmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Kaynakları artırmak daha fazla kazanmak veya var olan yeteneklerinizi nasıl daha efektif bir şekilde değerlendirebileceğinizle ilgili fikirler aklınıza gelebilir. Yeniayın yönetici gezegeni halen burcunuzda seyir ettiği için ilişkilerde de oldukça dengeli olmaya çaba sarf ettiğiniz hatta biraz yıprandığınız bir dönem olabilir. İlişkilerde kendi değerinizi görmek hak ettiğiniz değeri bulmak ve paylaşımlarınızda adil olmak size adil davranılması gibi konularda daha hassas ve dikkatli olacağınız bir dönemdesiniz. Merkür haftaya para alanınızda geri harekete başlayacağı için alım satım harcama kararlarınız varsa bunu bir iki kez daha düşünmek konusunda dikkatli olmak fayda getirebilir.


AKREP: Bu yeniay sevgili Akrepler burcunuzda gerçekleşiyor ve size hayat hedefleriniz görünümünüz ve ilişkiler konusunda yeni stratejik kararlar aldırmaya yönelik fikirlerle dolu olacağınız bir sürece işaret ediyor. İlişkiler alanınızda yer alan ve bu yeniaya karşıt açı yapan Uranüs sizi eskimiş ilişki kalıplarından özgür kalmak veya bu durumları yeni bir bakış açısı ile ele almak için istekli kılıyor. Bu dönemde gerektiğinden fazla sezgili hassas kırılgan kuşkucu ve şüpheci olabilirsiniz. Bu halinizin Uranüs ile farkında olmanız da çok mümkün veya karşınızdakiler size bu konuda geri bildirim vererek farkındalık yaratabilirler. Yine de ilişkilerde kopartıcı bir etkisi olabilecek Uranüs konusunda tedbirli davranmak iyi olacaktır. Esnemek toleranslı davranmak kırılma noktalarını iyi görmek akıllıca olacaktır. İş ortaklıkları ortak çalışmalar evlilik ve uzun süreli ilişkilerde yeni başlangıçlar yapmak ve yeni hayat hedefleri ele almak için oldukça dinamik bir zamandasınız, 12 Kasım da yer alacak Boğa dolunayı dönemi bu kararlarınızı daha somut bir biçimde tekrar ele alacağınız zamandır şimdi fikirler üretiyor ve farkındalığını yaşıyorsunuz.


YAY: Bu yeni ayda sevgili Yaylar kendinizi biraz sosyal yaşamdan biraz geri çekmek içinizi dinlemek kafanızı boşaltmak için istek duyabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek işlerle veya konularla uğraşmak için adım atabilirsiniz. Bedeni dinlendirmek streslerden kurtulmak bilinç altından gelen kaygı endişe ve streslere yönelik iyileştirici kararlar alabilirsiniz. Krizleri dönüştürmek ve şifa bulmak için etkili bir dönemdesiniz. Bilinçaltı çalışmaları metafizik konular alternatif şifa yöntemleri denemek için tam zamanıdır. Diğer yandan, iş hayatında sizi zora sokan bir takım konuların da su yüzüne çıktığı ruhunuzda ve aklınızda çözüm bulmak için zaman harcadığınız konular var olabilir, iş hayatından ayrılmak veya yaptığınız işe ek olarak bir işe odaklanmak için fikirler yürütebilirsiniz. Çalışan Yaylar bu dönemde iş yeri dinamikleri gereği daha ketum stratejik ve tedbirli davranmalı dedikodudan ve çekiştirmelerden uzak durmalıdır. Araştırma yapmak bir konuya derinlemesine inmek ve içselleştirmek için harika bir zaman.


OĞLAK: Bu yeniayda sevgili Oğlaklar arkadaşlıklar grup aktiviteleri ekip çalışmaları arkadaşlarla yapacağınız gelecek projeleri hayatınızda aktif olabilir. Daha fazla sosyal olacağınız ve sizi daha toplumsal konulara itecek temalar hayatınızda ön planda olabilir. Bir arkadaşınızla veya arkadaş grubunuzla ilgili daha stratejik ketum sırdaş ve tedbirli davranma yolunu seçebilirsiniz. Arkadaşlarınızla var olan krizli durumlar varsa bu krizleri sorunları ele almak için bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Yeniaya karşıtlık yapan Uranüs sebebiyle aynı zamanda yaratıcılık içeren hobiler veya yatırımlarla ilgili gelecek planlarınız olabilir. Bu yaratıcı fikirlerden ticari bir yatırım fikri de çıkabilir. Arkadaşlar ve flörtünüz arasında gidip geldiğiniz sosyal hayatla özel hayat arasında denge kurmak için çaba sarf ettiğiniz etkiler altındasınız. Merkür retrosu haftaya başlayacağı için sosyal hayat ve arkadaş çevreniz içinde çok daha soğukkanlı ve kontrollü davranmak şart gibi duruyor.


KOVA: Bu yeniayda sevgili Kovalar kariyer alanınızda yer alan etkiler sebebiyle iş alanınızı içeren yeni kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. İşinizde yükselmek ve istediğiniz tanınırlığı terfiyi veya pozisyonu elde etmek için daha stratejik davranmak gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Bu dönemde iş değiştirmek veya yeni bir işe geçmek konusunda kararlar alan en azından içinde böyle bir istek ortaya çıkan Kovalar olabilir. Kendi işini yapmak veya birisi adına çalışmak konusunda düşünmek bu fikirle yola çıkarak yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. Anne baba ev içi hayat ve aile ilişkileri bu dönemde iş hayatınıza odaklı olmak ve sorunları çözmek zorunda olmak nedeniyle aksayabilir ve bu durumda vaktinizi nerede nasıl kiminle ne yaparak geçirdiğiniz ile ilgili düşünebilir ve zaman yönetimi yapmak için karar alabilirsiniz. Bu dönemde kendi işini yapmak konusunda kararlar alacak Kovalar da olabilir bununla ilgili adımları ve somut kararları 21 Kasımdan sonra Merkür retrosu bittikten sonra ele almak daha akıllıca olur. Eğitimler uzun yolculuklar basın yayın akademik konulu işlerde size ivme kazandıracak ve sizi güçlendirecek fikirlerle ortaya çıkacaksınız. Fikirler uzmanlık içeren bilgiler eğitim bilgi paylaşımı gibi alanlar güçlü olacağınız konulardandır.BALIK: Bu yeniayda sevgili Balıklar uzaklara yolculuk şehir dışı geziler yer değiştirme seyahat ve yurt dışı konuları akademik çalışmalar sınavlar basın yayın promosyon tanıtım ve kampanya işleri hukuki işler devletle ilgili resmi işler vize veya pasaport işleri ön plana çıkabilir. Bol bol yolculuk edeceğiniz kültürler ve felsefelerle ilgileneceğiniz inanç ve spiritüel konulara daha fazla eğileceğiniz bir dönemdesiniz. Eksik eğitimleri tamamlamak yeni eğitimler almak ufkunuzu açacak bilgi ve bilgelikle ilgili konular önemli olacaktır. Ruhunuzu keşfetmek gezmek entelektüel zihin açan fikirlerle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Kalbi boş olan Balıklar bu dönemde uzaklardan veya online aşklar başlatabilir yabancılarla iletişim içinde olabilir veya kendilerinden farklı kültürlerden birileri ile tanışabilirler. Hukuki konularda üstünlük sağlamak ve adaletin yerini bulması için stratejik davranmak gerekebilir. Bu dönemde etik ve ahlaki değerler sizin için önemli olacaktır çevrenizdeki kişileri kardeşleri yakın akrabaları komşu veya okul arkadaşlarını değerlendirirken bu ahlaki etik temalar sizin için düşüneceğiniz temalardan olacaktır.Sevgiler,

Naz Bayatlı

930 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page