top of page

AKREP YENİAYI ELEME BIRAKMA DÖNÜŞME ZAMANI

AKREP YENİAYI VE BURÇLARA ETKİSİ

16 KASIM 2020 23 DERECE AKREP’TE YENİAY ETKİSİ


KOÇ: Bu yeniay sizlerin maddi konularla ilgili yeni başlangıçlar yapacağınızı kazançlarınızı kontrol etmek stratejik bir büyüme sağlamak ve kredileri borçları ele almak için akıllıca davranabileceğinizi gösteriyor. Aileyle para paylaşımı vergi sigorta ve ticari yatırım gibi işleri net ve kararlı bir biçimde ele alabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars artık düz hareketine başlamış olduğu için işlerinizi daha hızlı ve enerjik halletme şansınız olacaktır. Bu dönemde belki biraz güven sorunları yaşamış olabilirsiniz. Bu konuda yalnız değilsiniz uzun zamandır Merkür Akrepte retroydu ve bir çok insan aynı duygular içindeydi. Bu yeniayla birlikte sanki derin bir nefes alıp yüklerinizden kurtulma şansı gelecektir. Bu dönem sizler için derin bir farkındalık ve şifa bulma zamanıdır. Bilinçaltınızda sizi kaygılandıran endişe ettiğiniz ve sizi yoran konuların ne olduğunu kavrayıp geride bırakmak için ileri adım atma zamanıdır. İş kurmak yatırım yapmak ortaklı işler kurmak için elverişli bir zamandır. Yeniay toprak elementinde yer alan gezegenlere kariyer alanınızdan destekleyici açı yaptığı için iş konularında pozitif etkiler altındasınız.


BOĞA: İlişkiler alanınızda gerçekleşecek bu yeniay sizlere ilişkilerde evlilik ve flört hayatınızda bir değişim Rönesans yaşatabilir. Kalbi boş Boğalar yeni bir ilişkiye doğru yelken açabilir ilişkisi olan akrepler ilişkide daha tutkulu davranıp, karşısındakini anlamak için daha yakın ve derin bir tutum sergileyebilir. İş ortaklıkları yapılabilir , kariyer konularında sizi destekleyecek kişilerle iş bağlantıları kurabilirsiniz. İlişkilerde krizleri çözmek ve karşınızdakini biraz daha sahiplenmek için adım atabilirsiniz. Yer yer kıskançlıklar olsa bile bunu sonu daha tutkulu duygulara ulaşır. İlişkide ne kadar büyüdüğünüzü geliştiğinizi tekamül ettiğinizi fark edeceksiniz. Neleri zaman içinde bıraktınız ve neleri değiştirip dönüştürdünüz. Bu konularda kendinize aferin diyebilirsiniz. Yeniay toprak elementinde yer alan gezegenlere olumlu açı yaptığı için akademik konular basın yayın işleri baskılı işler reklam tanıtım promosyonlar ve yabancılarla ilgili işlerde destek alabileceksiniz.


İKİZLER: Bu yeniay sizlerin iş ve çalışma alanınızda ve sağlık evinizde yer alıyor. Bu yeniay ile birlikte hem sağlığınızda hem çalışma koşullarınızda sizler için nelerin işe yaradığınıza nelerin işe yaramadığına dair daha net ve farkındalıklı bir fikir elde edip buna göre neler yapmak gerektiğine karar verip gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızda önemli rutin değişiklikleri yapacaksınız. Bazılarınız iş değiştirmek için karar alabilir bazılarınız var olan işini kendi isteğine yöntemine ve günlük ritmine uygun bir tempoda yapmak isteyebilirsiniz. Zayıflamak detoks yapmak bedeninize bakmak için sağlıklı yaşama yönelebilirsiniz. İş hayatında yer alan krizleri ele almak ve kendinize yeni bir yol belirlemek için bu harika bir başlangıç fırsatı olacaktır. Uzun süredir bu alanda Merkür geri hareketine de maruz kaldığınız için bir miktar işleriniz ters gitmiş olabilir ve kendinizi zihnen ve bedenen yorgun hissediyor olabilirsiniz. Tüm bu etkileri bu yeniay döneminde sırtınızdan atmak ve yeni enerjilerle ileriye atılmanız dileğiyle.


YENGEÇ: Bu yeniay sizlerin aşk romantizm mutluluk ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Uzun zamandır bu alanda yer alan Merkür Retro hareketi nedeniyle yaşam temponuz hem yoğun geçmekteydi hem de sizi durduran engeller söz konusu olmuş olabilir. Akrepteki yeniay sayesinde sizi mutlu edecek keyiflere ve hobilere doğru yönelmek ve size iyi gelen ve gelmeyen durumları hayatınızdan çıkararak bir eleme yapmak arzusu hissedebilirsiniz. Kalbi boş olan Yengeçler için flörtlere başlamak kalbinizi dolduracak bir aşka yelken açmak mümkün. Hali hazırda ilişkide olan Yengeçler için de daha tutkulu sahiplenici ve derin bağlar kurmak adına adım atılabilecek bir dönem. Aynı zamanda çocuklarınızın da yetenekleri ve mutluluk alanlarına yönelik seçimler yapmak adımlar atmanız mümkün. Kariyer alanınızda geri hareketini sonlandıran Mars ile işlerinizde yer alan gecikmeler ve tıkanıklar da yavaş yavaş yoluna girecektir.


ASLAN: Bu yeniay ile ev alanında aile içi ilişkilerde ve yerleşimle ilgili kararlarınızda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Evle ilgili değişimler yapmak dekorasyonla uğraşmak ve yarım kalan işleri tamamlamak için adımlar atabilirsiniz. Kendinize özel bir alan yaratmak ve orada daha rahat ve konforlu olacağınız bir düzene geçmek için değişim yapabilirsiniz. Aile içi krizleri yönetmek, ev arsa veya mirasla ilgili sorunlar varsa bunlara çözüm aramak bu dönemde yapılabilir. Yer değiştirmek ev almak satmak arsaya yatırım yapmak veya evden çalışmak üzere yeni kararlar alabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Mars da artık ileri harekete başladığı için uzaklarla yabancılarla kuracağınız bağlar rahatlayacaktır. Akademik konular basın yayın web siteleri reklam ve tanıtımlar için daha konsantre bir enerjiyle çalışmaya başlayabilirsiniz.


BAŞAK: Bu yeniay sizlerin iletişim alanında gerçekleşiyor. Uzun süredir bu alanda sürmekte olan Merkür geri hareketi bitti ve iletişim haberleşme ve konuşmalarda yaşanan krizli durumlar gecikmeler ve kısıtlanmışlık hissi de yavaş yavaş sona eriyor. Bu yeniay ile birlikte cep telefonu bilgisayar araçlar ve işlerinizi halletmekte kullandığınız gereçlerle ilgili yenilikler yer alabilir. Eğitimler kurslar sınavlarla ilgili tamamlanmamış eksik kalmış konular varsa artık rahatlıkla ele almaya başlayabilirsiniz. İletişim ve haberleşme sunumlar zihinsel projeler web siteleri satış ve pazarlama işlerinde ileri ivme kazanacağınız bir haftaya giriş yapıyoruz önümüzdeki haftadan itibaren yeniayın ardından daha hızlı hareket edebileceksiniz. Bu yeniayla birlikte kardeşler yakın akrabalar yakın çevreniz ve komşularla ilgili iletişim ve kriz yaşadığınız durumlarla ilgili daha akılcı stratejik ve ketum kalacağınız bir tutum benimsemeyi düşünebilirsiniz. Kısa yolculular geziler ve gidiş gelişlerin sık olacağı bir haftaya giriş yapıyorsunuz.


TERAZİ: Bu yeniay sizlerin maddi kaynaklarınızı temsil eden alanda yer alıyor. Para kaynaklarınızı yönetmek , maddi gelirleri yatırımları bütçenizi aileyle para paylaşımını kredileri ve borçları organize etmekle uzun süredir uğraşıyor olabilirsiniz, hatta özellikle Merkür retrosu da bu alanda yer aldığı için geçen haftaya kadar maddi konular hayatınızda ön plana çıkmıştı. Artık bu yeniayla birlikte maddi konulardaki planınızı ve ne yapmak istediğinizi netleştirmek üzere düşüneceksiniz. Nelere değer veriyorsunuz, harcamalarınız nerede artış gösterdi, sizi yoran maddi yükler hangisi bütçeniz ne kadar güçlü gibi….tüm bunları belirledikten sonra stratejik bir biçimde paranızı daha iyi yönetmeye başlayabilirsiniz. Aileyle veya ortaklarla para paylaşımı işle ilgili ticari yatırımlar krediler ve borçlarında gündeme gelip akılcı adımlar atmak için çaba sarf edeceğiniz bir dönemdesiniz.


AKREP: Yeniay burcunuzda YENİ bir siz ortaya çıkmak üzere! Kendinizi yeniden görünüm olarak şekillendirebilirsiniz. Güzellik ve estetik ile ilgili konulara önem verebilirsiniz. Hayat hedeflerinizle ilgili yeni fikirlerle yeni amaçlar belirleyip adım atabilirsiniz. Hayatınızı yeniden yapılandırmak için yeni bir farkındalıkla ileri atılabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars da artık ileri hareketine başladığı için iş ve çalışma hayatınızda sizi geride tutan konulara ve temalara yönelik pozitif başlangıçlar yapma şansınız olacaktır. İlişkiler ve dış dünyayla kurduğunuz iletişim alanında uzun süredir Merkür retrosu yaşadınız ve kararlarınızda bir ileri bir geri adım atmak zorunda kaldınız artık bu durum da geçen hafta sona erdiğine göre yolunuza devam edebilirsiniz. Kıskançlık etmeden şüphe ve güvensizlik duymadan kendinize güvenerek gücünüzü ortaya çıkarmanın tam zamanıdır.


YAY: Bu yeniay sizlerin bilinçaltını kolektife hizmet ve elde olmayan durumları sembolize eden alanınızda yer alıyor. İçsel olarak krizlerinizi görmek yüzleşmek canınızı acıtan hayat temalarını pozitife çevirmek için içinizdeki gücü harekete geçirme zamanıdır. Akrebin sembolize ettiği acı da olsa gerçekleri görme eğilimini bu yeniay döneminde daha fazla benimseyebilirsiniz. Gerçekler acıtır ama bazen de bizi yandırmak ve yeni bir rotaya oturtmak için de bir uyandırma servisi vazifesi görür. Bu anlamda spiritüel ve manevi yanınızı keskinleştirecek sizi içinizin derinlikleri ile bağ kurduracak ve kolektif bilince ulaştıracak genel toplum ve insan psikolojisi ile ilgilendiğiniz ve bu anlamda keşifler yaptığınız bir dönem olacak. Arkadan konuşmak iş yeri stratejileri ve ayak oyunları gizli kapaklı konular ve sırlarla alakalı durumlarla çok yakın durmamak iyi olacaktır.


OĞLAK: Bu yeniay sizlerin arkadaşlıklar grup çalışmaları ve topluluklarla yapacağınız projeler ve gelecek planları alanınızda yer alıyor. İçinde bulunduğunuz sosyal çevreler sosyal medya veya gruplar içinde oldukça aktif olacağınız ve kendinizi ortaya koymak için güç kazanacağınız bir dönemdesiniz. Bu süreçte arkadaşlıklarınızda bir yeniden değerlendirme yapmak isteyebilirsiniz. Güveninize kim layık kim değil bir eleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Uzun süredir sorumluluk taşıdığınız ve fırsatlar yarattığınız bir topluluk içinde kıymetinizin bilinmesi için size yeni başlangıçlar yapma fırsatı verecektir. İlkelerinizi prensiplerinizi ve gruplar içinde neyin etik neyin etik olmadığını belirleyecek bir karar ve tutumla hareket etmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan biri veya bir kaçı ile Merkür retrosu esnasında ortaya çıkan krizleri halletmek ve üzerinde konuşmak için olumlu bir adım atabilirsiniz.


KOVA: Bu yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. İş hayatınız ve kariyer hedefleriniz doğrultusunda bu yeniay ile birlikte yeni başlangıçlar yapmak için kararlar alıp harekete geçebilirsiniz. İş konularında güç kazanmak için bu yeniay size destek oluyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn ile olumlu açı kurduğu için iş hedeflerinizde sizi geride tutan kısıtlayan temaları daha net görüp bu konuda içinizi araştırarak gerçekten ne istediğinizi görüp buna uygun bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. İş değiştirmek, sunumlar yapmak, kariyerde sizi öne çıkaracak işlere el atmak ve prestijinizi artırmak için bu yeniaydan faydalanabilirsiniz. Anne baba ve aile ilişkilerinde ise krizleri çözmek ve ilişkilerde daha ketum stratejik kriz yöneten bir tutumla hareket etmek isteyeceksiniz.


BALIK: Bu yeniay sizlerin uzaklar yabancılar hayatın anlamı yaşam felsefeniz alanında gerçekleşiyor. Gelecekte ne yapacağınız ile ilgili sizi daha mutlu edecek yaşamınıza anlam katacak ve size bir yaşam felsefesi bakış açısı verecek konulara daha fazla eğilmek isteyebilirsiniz. Eğitimler , akademik çalışmalar, basın yayın işleri baskılı malzemeler , matbaa işleri, reklam tanıtım ve promosyonlar yapmak üzere adım atabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter’e de olumlu açı yapacak olan bu yeniay sayesinde gruplarda, arkadaşlar arasında sosyal çevrenizde ve topluluklarda tanınmak ve öne çıkma şansı elde edeceksiniz.
741 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page