top of page

BAŞAK'TA DOLUNAY SAPLA SAMANI AYIRMA ZAMANI.

BAŞAK’TA DOLUNAY 27 ŞUBAT 2021 CUMARTESİ SAAT: 11:17


Bir döngünün daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. 11 Şubat’ta gerçekleşen Kova’daki yeniayın sonuçlarını göreceğimiz bir Başak dolunayındayız, bir 15 gün derlenme toparlanma gereken yerleri değiştirme , pürüzleri çözerek ve modifiye ederek geçecek bir zaman var önümüzde.

Kova yeniayı aşk, umut, gelecek projeleri, arkadaşlıklar, ekipler ve teknolojik işlerle alakalıydı, hepimiz bir ya da iki yeniay teması ile başlangıçlar yapmış olabiliriz. Şimdi bu dolunayla daha titiz ve detaylı bir eleme yaparak kararlar alacağız. Verimli olmak ve pratik sonuçlar elde etmek için daha planlı hareket edeceğiz. Kova yeniayında hayallerimiz planlarımız yaratıcı zeka ile şekillendi, ancak Başak iş yapmaya gelince pratikte bir konunun ne kadar uygulanabilir olduğunu ortaya çıkarır. Her birimiz için planların ve projelerin uygulama kısmında bir şeyleri görme ele alma ve düzeltme zamanı bu. Keza ilişkiler de buna benzer bir eleme yapacağız. Söylenen sözlerin ne kadar uygulanabilir, gerçek ve verimli olabileceğini göreceğiz. Boş konuşmakla ekmek teknesi dönmez, bu nedenle ciddi sorumlu görev odaklı ve samimi olanla olmayanı ayırma ne işe yarar ne yaramaz, kim boş kim dolu bunun farkında olma sürecindeyiz.


Bana göre bu yeniay değişimlerin başlangıcında olduğumuzu ancak değişimlerin zor gelen taraflarının olduğunu, yine de zor da olsa değişmek istediğimizi fakat bunun ne yolla olacağını henüz bilemediğimizi veya önümüzü göremediğimize işaret ediyor. Öncelikle bunu söylememin sebebi zaten süregelen Satürn Uranüs karesi yaşıyoruz ve bu da değişimin kaçınılmaz olduğun gösteriyor, dolunayda Ay Satürn ile dengesiz bir açı yapıyor ve Uranüs’le üçgen. Ay Satürn açısı (150 lik/ inconjunct açı) Değişimin zor olduğunu ancak bir yandan da uzun zamandır düzeni veya sorumlulukları ihmal edip derlenip toparlanamadığımız konularda bizi geride tutan tutum ve davranışlara daha detaycı bir biçimde eğilebileceğimizi gösteriyor. Diğer yandan, kişisel ilişkilerde Ay duygu durumumuzu temsil ettiği için uyumu yakalamanın bu dönemde zor ama imkansız olmadığını gösteriyor. Araya ilişkilerde biraz soğukluk girecektir. Bir yandan da Venüs’ün Balık burcunda ve Güneşe yakın durması sanat estetik görsellik ve maneviyat gerektiren işlerde önümüzün açık olduğunu gösteriyor. İşin içinde yaratıcılık görsellik sanat estetik güzellik olan işler bu dolunay ve sonrası süreçte oldukça etkili olacak. Dıştan tutumumuz sıcak fedakar sevecen ve alçak gönüllü olabilir ama içten aslında çok daha fazla farkında analitik ve eleştirel düşünebiliriz. Bu iki ruh hali arasında gidip gelmek mümkün. Ay Satürn kontağı ne olursa olsun bu dolunayda duygusal ikilemlere ve kararsızlıklara neden olacaktır.


Dolunaya çok önemli sabit yıldızlar eşlik ediyor diyemeyiz. Felis ve Ursa Majör yıldızları dolunaya yakın duruyor. Felis; Evcil hayvanları özellikle kedileri anlatır. Eve bağlılık ve evle ilgili işler verir. Alışmak ve düzen yaratmakla alakalıdır. Ursa Majör; Tedbir almak gözlemlemek güvenli ortam yaratmak ve kontrol sağlamak temalarını öne çıkarıyor. Eğer birilerini fazla kurcalarsanız öfke ve intikam duyguları provoke olacaktır.


BURÇLARA GÖRE BAŞAK DOLUNAYI KISA KISA


KOÇ: Bu dolunayda çalışma koşullarınız ve sağlığınızla ilgili kararlar alacak ve günlük hayatınızı daha düzenli kılmak için neler yapabilirsiniz düşüneceksiniz. Daha verimli çalışmak pratik olmak ve emeğinizin karşılığını almak için doğru adımlar atmanın ve düzenli olmanın önemini kavrayacaksınız. Bir iş yapmak isteyen , el becerilerini kullanmak isteyen Koçlar için fırsat dolunayı. İş başvuruları ve görüşmeleri sonuçları bu dönemde gelebilir. Sağlığınızı korumak beslenme düzeninizi iyileştirmek diyet veya egzersiz yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ruh ve beden bütünlüğünün, içsel huzurun ve biraz kendi başınıza kalmanın önemini de fark edip buna yönelik kararlar alabilirsiniz.


BOĞA: Bu dolunayda aşk ve flört hayatınızda bir gerçeklik sınavı verebilirsiniz. Karşınızdaki insanı daha net görmek gerçekçi değerlendirmek ve ilişkide bir düzen yaratmak için çaba sarf etmeye değer mi değmez mi düşünebilirsiniz. Detaylı bir biçimde karşınızdakini tanımak ve ortak yanları bulmak için ince eleyip sık dokuyacaksınız. Yaratıcı çalışmaların, el becerilerinin, hobilerin ve sizi mutlu eden şeylerle uğraşmanın size iyi geleceğini düşünebilirsiniz. Aynı şekilde çocuğu olan Boğalar da çocukları için onların yeteneklerini geliştirecek uğraşılara başlamalarını sağlayabilirler. Spekülatif yatırım yapmak isteyen Boğalar bu dönemde daha titiz ve bilinçli karar vermek için çaba gösterebilirler.


İKİZLER: Bu dolunayda ev aile yerleşim konuları sizin için ön planda olacak. Evi düzenlemek temizlemek derlemek ve toplamak işlerinizde artış olursa şaşırmayın. Aileyle, ebeveynlerle uğraşmak, taşınma planı yapmak, kiralama veya satma konularına karar vermek zamanında olabilirsiniz. Aile üyelerinin sağlığı günlük düzeniniz ve evden çalışan İkizler varsa evde çalışma düzeni ve konforunuzu sağlamak için çaba gösterebilirsiniz. Kariyer konularında atılım yapmak sanat estetik ve görsellik içeren işlere el atmak ta mümkün. işle ilgili planlarınızda bu dönem daha fazla sanat estetik danışmanlık halka ilişkiler kadınlarla ilgili işler ve görsellik içeren konular olabilir. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için çaba göstereceksiniz ve daha verimli çalışmak için dağınık düzenden planlı düzene geçmenin zorunlu olduğunu göreceksiniz ve gerekli değişiklikleri yapmak için bu dolunayın enerjisini lehinize kullanabilirsiniz.


YENGEÇ: Bu dolunayda kardeşler yakın çevre eğitimler ve zihinsel projeler alanınız aydınlanıyor. Günlük işleri yapmak adına çok daha verimli olacaksınız. Hem kendinizin hem çevrenizin yakınlarınızın hayatlarını kolaylaştıracak bilgi ve yardımı vereceksiniz. Eğitimler, zihinsel projeler ve satış pazarlama web siteleri kitaplar ve elektronik aletlerle ilgili konulara eğilebilir, işinize yarayacak düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu dönemde oldukça pragmatik, pratik ve iş bitirici olacaksınız. Uzaklarla bağ kurmak, uluslararası işler veya akademik konularla uğraşmak veya resmi devletle kamu kuruluşlarıyla mahkeme veya resmi evraklarla uğraşma işleriniz de olabilir ve bunları derlemek toparlamak eksiksiz düzenlemek için uğraş verebilirsiniz.


ASLAN: Bu dolunay sizlerin para ve maddi kaynaklar alanınızı aydınlatıyor. Bir süredir uğraşmakta olduğunuz kazanç artırmak üzere planlarınız varsa bunlardan gelir elde etmek adına ilk geri dönüşleri almaya başlayabilirsiniz. El becerilerinizi kullanmak, mali yeteneklerinizi ortaya koymak, düzgün hesap kitap yapmak ve düzenleme, eleme, kontrol etme, pratik olma ve mükemmelleştirme yeteneklerinizi harekete geçirmek için bu dolunay size enerji verecektir. Krediler borçlar yatırım ve ortaklı çalışmalar da veya aile ile ortak bütçenizde daha dikkatli objektif ve temkinli hareket etme zamanıdır.


BAŞAK: Bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor ve gelecek planları ilişkileri ve dış dünyada kendinizi nasıl temsil ettiğinizi sembolize eden evlerde yer aldığı için öncelikle kendinizi derleme ve toparlama zamanındasınız. Sağlığınıza, görünümünüze ve ilişkilerde nasıl bir iletişim içinde olduğunuzu daha derinden ve detaylı düşünerek pragmatik kararlar alabilirsiniz. Kim ne kadar faydalı ne kadar size stres yüklüyor bu konuda farkındalık yaşayabilirsiniz veya karşınızdaki kişileri ne kadar objektif ve gerçekçi değerlendiriyorsunuz bunu daha net görebileceksiniz. Hayatınızdan işe yaramayan kişileri veya gelecek hedeflerini elemek ve sadeleşmek önem kazanıyor. İlişkilerde daha yumuşak merhametli ve vicdanlı olmak ve gönlünüzün heyecanlarına kapılmak akışa girmek geldiği gibi yaşamak veya kalbinizin sesini dinleyerek hareket etmekle, mantıklı olup aşina olduğunuz bildiğiniz tanıdığınız sularda güvenle ilerlemek arasında ikilemde kalabilirsiniz. Özgürlük ihtiyacı ile bağlanmak bağlı kalmak ve düzeni sürdürmek arasında kararlar vereceğiniz önemli bir dönemeçtesiniz.


TERAZİ: Bu dolunay dönemi sizler için çalışma düzeninizi gerçekçi planlamak ve verimli olabilmek için neler yapabileceğinizi düşünmekle geçebilir. Nerelerde mantıklı ve verimli davranıyorsunuz düzenli ve tertiplisiniz nerelerde dağıldınız ve ipin ucunu kaçırdınız bunları fark edip el atma zamanı geldi. Günlük hayatta veya çalışma alanınızda sizi strese sokan faktörleri belirleyin, ruh ve beden bütünlüğünüzü dengeleyecek adımları bulun ve harekete geçin. Sadeleşmek arada kendinize vakit ayırmak ve ruhunuza iyi gelen şeylerle ilgilenmek için neler yapabilirsiniz düşünün. Yoga meditasyon spiritüel çalışmalar ve uygulamalar detoks yaparak ve beden egzersizleri ile sağlığınızı destekleyebilirsiniz. İş alanında veya her gün iletişimde olduğunuz kişilerle ilişkiler bu dönemde çok daha fazla yakın birbirine destek olarak ve halden anlayarak geçebilir.


AKREP: Bu dolunay sizlerin arkadaşlıklar, grup çalışmaları, ekipler ve sosyal yaşam alanınızda gerçekleşiyor. Topluluklar içinde aktif olmak ve eğildiğiniz ortak konular neyse bu alanda derleme toparlama ve verimli olmak için kararlar alabilirsiniz, keza bir grupla veya bir arkadaşla ortak işbirliği ile yapacağınız bir iş varsa bu konuda detaylı ve planlı ilerlemek adına kararlar alabilirsiniz. İşin içinde yaratıcı estetik görselliği olan topluma veya topluluklara yönelik işleriniz, projeleriniz varsa bu dönemde bunları harekete geçirebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Diğer taraftan bu dönemde aşk ve flört hayatınız da canlanacak ve ilişki adına kararlar vererek daha yumuşak duygu dolu ve romantik olma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bazılarınız için bir arkadaşlığın aşka veya flörte dönme aşamasında olabilirsiniz. Bununla ilgili karar vermenin tam zamanı olacaktır. Yaratıcı hobilerden el işi veya sanatla ilgili konulardan para kazanmakla ilgili girişimlerin de ön planda olabileceği bir dolunay bu.


YAY: Bu dolunay sizlerin kariyer ve toplumsal duruşunuzu prestij ve başarı kazanma alanınızda yer alıyor. Kariyer hedefleriniz ile ilgili kararlar almak aşamasında olabilirsiniz. İşinize daha detaylı ve dikkatli bir biçimde sarılmak ve verimliliğinizi artırmak için neler yapabilirsiniz bunları düşünebilirsiniz. Bir yandan da aileniz ebeveynlik rolünüz veya kendi ebeveynlerinizle ilgili ve ev hayatı arasında kalıp işleri gereken düzende ve yeterlilikte yapıp yapmadığınızı düşünebilirsiniz. Derlenme toparlanma ve sadeleşmek gerekecek konulara el atmak ve bunu pratik ve pragmatik bir biçimde ele almak için enerjiniz olacaktır.


OĞLAK: Bu dolunay sizlerin uzakları, akademik konuları, yabancılarla iletişimi, resmi ve hukuki işleri sembolize eden alanda yer alıyor. İnternet sitesi, sosyal medya, basın yayın ve baskılı malzemeleri içeren bu alanda gerçekleşen dolunay sizleri oldukça fazla iletişim haberleşme ve zihinsel konulara odaklı kılabilir. Zihinsel olarak hem planlı hem düzenli olacaksınız hem de yaratıcı yanınız harekete geçecek ve hayal gücünüz artacak. Kendinizi ifade ederken bir yandan yumuşak ve candan davranırken bir yandan da dikkatli gerçekçi ve net olma şansınız var. Zihniniz ve hayal gücünüz aynı anda yaratıcılığınıza destek vererek çalışmakta. Web siteleri, eğitimler, el becerileri ve yazılı materyaller konusunda plan ve proje içinde olabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinizi bu dönemde daha rahat ve verimli bir şekilde ele alabilir sevdiklerinizin size yardımcı olduğunu ve destek verdiğini görebilirsiniz.


KOVA: Bu dolunay sizlerin krediler borçlar aile ve eşle para paylaşımı alanınızda yer alıyor. Bu dönemde maddi konulara daha fazla odaklı olup bütçenizi dengelemek ve daha gerçekçi bir bakış açısıyla harcamalarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ailenize ve eşinize maddi konularda daha fazla fedakarlık gösteren ve yardım eden bir tutum içinde olabilirsiniz. İlişkilerde bu dönemde değerinizin bilinmesi sizin için önemli olacak. Fazla fedakar ve özverili davrandığınızı düşündüğünüz konularda veya maddi paylaşımlarda kendinizi kontrol etmek gerekiyorsa sınırlarınızı çizmek gerekecektir. Aile bütçesini dengelemek ve kontrolcü davranmak kararı alabilirsiniz. Miras vergi sigorta iş ortaklığı ve iş birliği ticari yatırımlar ile ilgili konular varsa bu dönemde dikkatle ve özenle ilerlemek detaylara önem vermek ve yapılması gerekenleri becerikli bir biçimde ele almak gerekmektedir. Beden ve ruh sağlığı bilinçaltı veya stres yönetimi ile ilgili konulara ilgi duyabilir bu konuda terapi almak veya bir uzmana danışmak isteyebilirsiniz.


BALIK: Bu dolunay sizlerin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda gerçekleşiyor. Venüs ilişkiler ve para gezegeni de bu dönemde sizlerin burcuna geçiş yaptı ve burcunuza olumlu destek vererek sizleri ilişkilerde daha merhametli vicdanlı ve yumuşak kılıyor. Karşınızdaki kişilere daha fazla özen ve şefkat göstermek isteyebilirsiniz. Kendinizi daha güzel bakımlı ve sağlıklı hissetmek için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Eş veya uzun süreli ilişkide olduğunuz kişiyle birbirinize ne kadar bağlı olduğunuzu ve birbirinize daha fazla sevgi göstermek için neler yapabileceğinizi konuşabilirsiniz. Fedakarlık etmek istediğiniz veya artık fazla özverili davranmaktan yorulduğunuz hususlar varsa bunların da bu dolunayda daha net farkına varabilir ve bu konuda gerçekçi olmaya başlayabilirsiniz. İş ortaklıkları konusu da gündeme gelecektir. İş birliği içinde bulunduğunuz kişilerle birbirinize destek olmak ve yaratıcı çözümler üretmek ve emek harcamak için şahane bir zamandasınız.


Naz Bayatlı505 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page