top of page

BALIK BURCUNDA KISMETLİ YENİAY

BALIK BURCUNDA YENİAY

23 ŞUBAT 2020

4 derece Balık burcunda yer alacak bu yeniay ilginç bir ay döngüsü başlangıcını temsil ediyor. Her şeyden önce şanslı olabilecek etkiler altında olacağız çünkü yeniaya 3 derece Balık’ta yer alan Fomalhault adlı kraliyet yıldızı eşlik ediyor. Fomalhault/ Arapça’da Fum Al Hut adlı bu yıldız Balığın ağzı demektir. Fomalhault Güneyin Bekçisidir. 4 yönü bekleyen kraliyet yıldızlarından biridir. Melek Cebrail’in koruduğu yöndür. Bolluk bereketi sembolize eder, Merkür ve Venüs karakterindedir. Eğer Merkür ve Venüs ile yakınsa daha bereketlidir ki bu yeniaya Retro da olsa Merkür eşlik ediyor. Yıldız aynı zamanda Venüs’ün banyo yaptığı bir sıra Balık formuna geçmesi mitine de uyumludur, Venüs Balık burcunda yücelmesi de bununla alakalıdır. Venüs denizde dalgaların köpüklerinden doğduktan hemen sonra balıkların çektiği bir büyük inci tanesi içeren istridye ile Kıbrıs adasına ayak basar, dolayısıyla Venüs sembolizmi ile bu yıldız bolluğu çokluğu ve kısmeti ifade eder.

Yeniayın ilişkiler alanında bize kısmetler getirebileceği temasını yeniay haritasına baktığımda da görüyorum. Bu haritada Başak burcu yükseliyor ve ilişkiler alanında Balık burcu yer alıyor ve bu alana düşüyor yeniay. Aşkı, romantizmi, tutkulu bir tenselliği , hayalleri kurmayı ve bunları yaşamak için bizlere fırsat sunacak. Diğer yandan, bu yeniaya Mars ve Uranüs sekstil açıyla destek veriyor. Hatta Mars ve Uranüs üçgen açısının orta noktasına düşen bu yeniay bizlere dengeli davranmayı cesaretle kendimizi ifade etmeyi yapacağımız işlerde yaratıcı olduğumuz müddetçe estetik bakımdan bize destek geleceğini gösteriyor. Sürpriz açılımların olabileceği bu yeniay sürecinde kendimizi şanslı hissedeceğimiz iyilikler elde etme fırsatımız olacak.

Yeniay haritasının yükseleni Başak demiştik, ve Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür yeniayla kavuşum yapıyor, Retro harekette ama olsun belki ilişkilerde tekrar konuşmamız duyguları tazelememiz için bize imkan verecektir. Geçmişte kalan ilişki temaları yine su yüzüne çıkabilir. İnsanlar bu dönemde sizi aramaya yazmaya hal hatır sormaya başlarlar. Bir çok kişinin bu yeniay döneminde 3 gün öncesi ve sonrasında aşk konularına daha fazla odaklı olacağını göreceğiz. Aşık olmak tatlı romantik bir aşk yaşamak veya bunun hayalini kurmak geçmişe özlem duymak ve nostalji yapmak oldukça mümkün.

Bir yandan da Balık burcunun akışa bırakan, koşulsuz seven, bağlanan ve sorgulamayan yanını kullanmak belki hepimize şu sert dönemde iyi gelecektir. Evrenin her şeyi hayrımıza organize ettiği yüce bir sisteme güvenerek her şeyi oluruna bırakmak duygusu, çabalamadan ve mücadele etmeden kendimizi hayallerimizin kollarına bırakmak arzusu içimize doğabilir, hatta böyle yapabilsek ne iyi olur. Bu hafta zaten gökyüzünde Neptün Jüpiter sekstili var ardından bu güzel yeniay geliyor, eminim hepimiz sınırsız hayal edebiliyoruz , olmasına niyet ettiğimiz şeyleri planlıyoruz. Gelecek hedeflerimizi belirleyip bu yeniayda eyleme geçmek için adım atmak istiyoruz, Mars ve Uranüs’ün desteğiyle beklentileri gerçek kılmanın bir yolunu bulacağız biliyorum.

BURÇLARA GÖRE YENİAY

KOÇ: Bu yeniayda spiritüel konular, meditasyon, yoga, manevi ve ruhsal konulardan yana şanslısınız. Hayatınıza daha fazla dinginlik sükunet çekmek için bir adım atabilirsiniz. Mars’ın ve Uranüs’ün yeniaya desteği ile işle ilgili planlarınız varsa hayata geçirebilirsiniz. Maddi kazanç getirecek hayalleriniz olabilir. Yatırım yapmak , paranızı değerlendirmek ve hayaliniz olan bir yere işe veya kariyer planına yönelik açılımlar yapabilirsiniz. Kendinizi daha değerli hissettiğiniz ve çevrenizden sevgi gördüğünüz bir süreç olacaktır. Kararlı ve cesaretlisiniz.

BOĞA: Bu yeniay sizin sosyal yaşam arkadaşlıklar uzun vadeli planlar ve gelecek projeleri alanınıza düşüyor. Bu dönemde arkadaşlarınız veya sosyal çevreniz size hayallerinizi gerçekleştirmek için destek verebilir. Yeni arkadaşlıklar başlatıp, yeni bir çevreye girebilirsiniz. Arkadaşınız ile bir gelecek planı yapabilirsiniz. Uzak yolculuklar, yabancı ülkeler, eğitimler, sosyal medya işleri, basın yayın konuları akademik çalışmalar ve net work ler içine girmek ilişkiler kurmak ve bağlantılar yapma şansınız olacaktır. İşlerinizde yaratıcı yanınızı kullanmak ve bunu profesyonellikle birleştirmek ve başarılı olmak için fırsatınız var.

İKİZLER: Bu yeniay sizin iş ve kariyer hedefleri alanınızda yer alacak. Kariyeriniz ile ilgili hedeflerinize adım atmak, hayallerinizi gerçek kılmak için fırsatınız olacaktır. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür yeniaya eşlik ediyor Retro olması ise belki işle ilgili adımlarınızı yavaşlatan etkilere maruz kaldığınızı akla getiriyor ama bu yeniay eminim size bereketli gelecektir. Kendinizi toplum önünde ve prestij kazanmak istediğiniz konularda başarılı hissetmek için yaratıcılığınızı kullanabileceksiniz. Maddi konularda sizi akıllı davranmaya ve güçlü olmaya itecek fikirleriniz olacaktır. Ebeveynlerinizle ev halkıyla ve sevdiklerinizle ilgilenmek evle ilgili işleri halletmek için adımlar atabilir Merkür Retro bitiminden itibaren 11 Mart’tan sonra planlarınızı harekete geçirmek üzere plan yapabilirsiniz.

YENGEÇ: Bu yeniay sizin uzun yolculuklar, yabancılarla ilgili işler, akademik konular, uluslararası ticaret ve resmi işler alanınızda yer alıyor. Bu süreçte burcunuzun yönetici gezegeni Ay şanslı etkiler altında. Seyahatler planlayabilir, uzaklarla bağ kurabilirsiniz, hayat amacınızla ilgili yeni bir farkındalık yaşayabilirsiniz. İlişkiler iş ortaklıkları evlilik alanınızda geçişini sürdüren Mars Oğlak yeniaya destek verdiği için işle ilgili gelişmeler iş ortaklığı konuları sosyal çevreyle seyahatler eşle veya partnerle yurt dışı gezileri şehir dışı turları vb gündeme gelebilir.

ASLAN: Bu yeniay sizin maddi paylaşımları sembolize eden alanınızda yer alacak. Bu dönemde ticari atılımlar yapabilir, kredi alabilir, iş için gelişim fikirleri ile yaratıcı yanınızı açığa çıkarabilirsiniz. Size tanınma ve prestij getirecek işler içine girmek arzusu duyabilirsiniz. Psikolojik, spiritüel veya metafizik konularla ilgilenebilir, bilinçaltınızın derinliklerini araştırabilirsiniz. Aile üyelerine, yakınlarınıza, eşinize veya partnerinize yardım ve iyilik etmek etmek için istekli olabilirsiniz. Maddi manevi sorumluluğunu yüklendiğiniz kişilerle kurduğunuz duygu bağını güçlendirmek size iyi gelecek. Bir yandan da sağlık ve günlük hayat konularında daha kararlı ve atak bir biçimde kendinize özen göstermek ve işleri yoluna koymak için gayret gösterebilirsiniz.

BAŞAK: Bu yeniay sizin ilişkiler alanınızda yer alıyor. İlişkilerde evlilikte ve özel hayatta daha romantik tutkulu ve sevgi dolu olma ihtimaliniz olacak. Aşk hayatının romantizmin ve flörtün size iyi geleceği bir dönemdesiniz. Eskimiş duyguları tazelemek için istekli olabilirsiniz. İş ortaklıkları yapmak, sosyal çevrelerden yaratıcılıktan ve hobilerden şans bulmak fırsatlara adım atmakla ilgili beklentileriniz olabilir. Hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirmek için bu dönemde önünüze imkanlar çıkacaktır. Yurt dışı konuları basın yayın işleri uzaklarla bağlar ve resmi işlerde bu dönemde açılımlar yaşayabilirsiniz. Uzaklar aynı zamanda gönül bağları da oluşturabilecek potansiyele sahip.

TERAZİ: Bu yeniay sizin iş ve çalışma alanınızı ve sağlığınızı temsil eden alanda yer alacak. İş arayanlar veya çalışma düzenlerini veya iş alanlarını değiştirmek isteyen Teraziler için bu yeniay bir başlangıç yapma arzusunu tetikleyebilir. Merkür geri hareketi bittikten sonra eyleme geçmekte fayda var elbette , Retro 11 mart sonrası sona eriyor, ayrıca sağlığınızı korumak ve özen göstermek için adım atabilirsiniz. Ev ve ailenizle ilgilenmek, günlük hayat işlerinde birbirinize destek olmak, evden çalışmak veya aile üyelerinin işlerine yardım etmek bu dönemde ilgi ve odak noktanızda olabilir. İş yeri ilişkilerinizin size şans getirmesi mümkün. Yanınızda çalışanlar varsa iyilik etmek veya hizmet ettiğiniz kişi ve kurumlara dair gönülden yaptığınız işler olabilir ve bunlar size huzur verebilir.

AKREP: Bu yeniay dönemi sevgili Akrepler için aşk alanında yaşanacak. Bu dönemde kalbi boş olan Akrepler ilgilerini çeken birileri ile bağ kurabilir, geçmişte kalan aşklardan flörtlerden haber alabilirsiniz, ilişkinizde daha romantik ve tutkulu olabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar, hobiler, çocuklar ve çocuklara dair işler odak noktanızda olabilir. İletişim haberleşme zihinsel projeler ve eğitimler konusunda hayal ettiğiniz başlangıçları yapma fırsatınız olabilir. İlişkiler ve iş ortaklıkları ortak çalışmalar size şans ve fırsatlar getirecektir.

YAY: Bu yeniay sizin ev aile yaşamı eviniz ve ev işlerini sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Ev kurmak taşınmak evle ilgili hayalleriniz varsa bunu gerçekleştirmek konusunda bu yeniay size destek verecektir. Maddi anlamda ev ve aile yaşamı ile ilgili harcamaları ön plana alabilirsiniz. Evden çalışmak veya kendi işini kurmak için plan yapanlarınız da olabilir. Yeni iş başlangıçları iş değiştirmek veya yeni bir kariyer hedefi koymak için bu yeniay size destek vermekte. Ev alanında Merkür geri harekette olması nedeniyle tadilat tamirat alım satım ve dekorasyon işleri planlıyorsanız bunu Merkür Retro bitimine yani 11 Mart sonrasına bırakmanız akıllıca olacaktır. Ebeveynlerinizle ilgilenmek onlara ilgi ve sevgi göstermek için istek duyabilirsiniz.

OĞLAK: Bu yeniay sizin iletişim haberleşme kısa geziler ve zihinsel projeler alanınızda yer alıyor. Bu dönemde aklınızda bir zihinsel veya ticari proje olabilir satış pazarlama sosyal medya işleri eğitim ve kurslar yazmak ve anlatmakla ilgili hayalleriniz varsa bunları gerçekleştirmek adına bu dönem size güzel fırsatlar sunmaktadır. Diğer yandan, kardeş ve yakın çevre ilişkilerinizde sizi iyi gelecek iyi ilişkiler kurabileceğiniz bir dönemdesiniz bunu değerlendirirseniz gelecek hayallerinizde yakın çevrenizin desteğini almanız mümkün olacaktır. Burcunuzda yer alan Mars geçişi nedeniyle bu dönemde daha enerjik atılgan cesaretli ve kararlı davranmanız mümkün. Planlarınızı gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz. 11 martta Merkür retrosu bitiminde bu planları eyleme dönüştürürseniz daha şanslı olabilirsiniz. Geziler yolculuklar ve kültür turları gibi konularda da planlar yapabileceğiniz bir yeniay dönemidir.

KOVA: Bu yeniay sizin maddi kaynaklarınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Kazançlarınızı pozitif etkileyecek yeni projeler veya iş konuları gündeminize gelebilir. Maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni fırsatlar ortaya çıkabilir. Yaratıcılığınızı hayal gücünüzü ve sanatçı yanınızı harekete geçirecek çalışmalar yapabilirsiniz. Diğer yandan, Merkür bu yeniay döneminde para alanınızda geri harekette bulunduğundan iş sözleşmeleri veya maddi kazanç içeren işlerde söz verirken dikkatli olmalı yapamayacağınız işe evet dememelisiniz. Bolluk bereket bir yandan cebinize akarken sorumluluk ve disiplinle ilerlemeyi unutmayınız. Bu yeniay sürecinde ev ve aileye zaman ayırmak ve gereksinimlerine kulak vermek isteyebilirsiniz. Evle ve aileyle ilgili konulara ve spiritüel veya sanatla ilgili konulara daha fazla para harcamak mümkün. Sürpriz değişimlerin hayatınıza gireceği, sizi ilişkiler ve ortaklıklar ve kariyer hedefleri konusunda şaşırtacak tesadüflerin ortaya çıktığını görmek olası.

BALIK: Bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor güzel haber şu ki, size şans bolluk ve bereket getirecek bir yeniaya giriş yapacaksınız. Bu yeni ay döngüsünde, ilişkiler alanında oldukça şanslısınız. Güzelleşmek kendinize bakmak ve dış dünyadaki hedeflerinize odaklanmak için kendinizde enerji ve cesaret bulabileceksiniz. Sosyal gruplar, arkadaşlarınız ve yakın çevreniz size gelecek planlarınızda ve hayallerinizi gerçekleştirmek konusunda yardımcı olacaktır. Zihinsel projeler, yolculuklar eğitim ve ticari atılımlar için destek aldığınız bir dönem. Bununla birlikte burcunuzda geri harekette bulunan Merkür sebebiyle, işleriniz bir müddet daha bir ileri adım bir bekleme uyarlama ve yola devam şeklinde geçebilir sabır göstermelisiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi sanatçı yanınızı ilhamı ve yanılmaz sezgilerinizi kullanırsanız hedeflerinize çok daha başarılı bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Naz Bayatlı


974 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page