top of page

BİR OĞLAK OLMANIN 10 TEMEL ÖZELLİĞİ

ZODYAĞIN CİDDİ SORUMLU ÇALIŞKAN İŞKOLİK KADINLARI VE ERKEKLERİ


1. Bir Oğlak her zaman zirveyi hedefler, başarı merdivenlerini yavaş yavaş ama istikrarlı adımlarla tırmanır. Zaman onların yanındadır. Dayanıklı ve sebatkar olanın kazanacağı her yarışta ipi onlar göğüsler.


2. Standartları yüksektir. Prestij önemlidir. Kariyer, geleneksel bir aile ortamı ve kendileri kadar başarılı çocuklar yaşam hedefleridir.


3. Oğlaklar 5 yaşında bile olgun davranabilirler . Her şeyi ben bilirim havasında ortada minik ukala keratalar olarak dolaşırlar. İşin fenası siz onların karşısında bebek dili ile konuşamayacağınızı zaten hissedersiniz. Saçına pembe toka takmak isteyen teyzelerin hevesi kursağında bırakabilir.


4. Oğlakların da diğer insanlar gibi zayıflıkları olabilir ama bunu ortaya çıkarmanız çok kolay olmaz. Zayıf görünmek ve ciddiye alınmamak bir Oğlak’ın en sakındığı şeydir. Bu nedenle başkalarında gördüğü gerçek dışı hayalleri, beceriksizlikleri, cehaletleri ve abartılı saçmalıkları sineye çekmez ve böyle şeylere maruz kalmak istemez. Olabildiğince mantıklı, objektif ve ayakları yerde kalmak ister.


5. Belki gözlerinizin içine bakıp romantik sözlerle kalbinizi çalmak için çok uğraşmazlar ama “ seni seviyorum” dedikleri zaman en azından bunu inanarak söylediklerine emin olabilirsiniz. Üstelik çok sadık olurlar ve evlilik hayatını sürdürecek sağlam bakış açısında sahiptirler.


6. Akıllı ve stratejik planlar yapabilen, zaman yönetimi yetenekleri olan, odaklı kişilerdir ve bir krizi onlardan daha sakin soğukkanlı ve gerekli tedbirleri zamanında alabilen birini bulamazsınız. Tedbir, önlem ve uygun eylem planı tam Oğlakça bir şeydir.


7. Sessiz ve ketum olurlar, çok konuşmak istemezler. İlk başlarda güvenini kazanana kadar hemen yanına herkesi yanaştırmazlar ama aklı başında, güveneceği, saçmalamayan ve kariyeri tescilli birine asla uzak davranmazlar. Profesyonellik ve hiyerarşiye önem verdikleri için üst basamaklara çıkmasına yardım edecek kişilerle dirsek temasını severler. Ama yükseldikleri zaman bunu çoktan hak ettiklerine emin olabilirsiniz.


8. Kendi kendine yeten, yalınlığı seven, materyalist bir bakış açısı taşısa da, aslında ruhu derin, dengede kalmak ve çıktığı yükseklerden düşmemek için hep ileri ve yukarı bakan kişilerdir.


9. Ciddi ve espri anlayışı olmaz diye düşünülen Oğlaklar aslında keskin zekaları ile oldukça iyi bir espri anlayışına sahiptirler, hele muzip ve çekici gülümsemeleri ile meşhurdurlar. Jim Carrey, Orlando Bloom, Jude Law, Kevin Kostner, Mel Gibson, Anthony Hopkins, Sienna Miller, Kate Moss, Kate Middleton, Elvis Presley gibi bir çok ünlü Oğlak çekiciliğini yansıtmaktadır.

10. Belki çok mükemmeliyetçiler, belki işi ve kariyer fırsatlarını güzel bir tatile tercih ederler, işte evde olduğundan daha çok vakit geçirmeyi severler, belki karamsar ve aşırı rasyonel düşünerek sizi sıkarlar ama her zaman sadık ve güvenilir bir dost, arkadaş ve eş olurlar.

Mutlu Yıllar Sevgili Oğlaklar


Naz Bayatlı

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page