top of page

BOĞA BURCUNDA URANYEN YENİAY

Güncelleme tarihi: 31 May 2020


DAHA ÖNCE DENEMEDİĞİNİZ YENİ AÇILIMLARA DOĞRU


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZIN 100. YILI KUTLU OLSUN.

3 derece Boğa burcunda Ay’ın yüceldiği derecede 23 Nisan tarihinde 05:27 de bir Yeniay gerçekleşecek.


Her yeniay döneminde olduğu gibi 15 günlük bir süreç içerisinde duygularımızı ve ihtiyaçlarımızı analiz edeceğiz ve buna yönelik bir adım atmak isteyeceğiz.


Ay Boğa burcunda yücelimde kabul edilir çünkü Ay gibi huzuru düzeni dengeyi ve konforu bulma gereksinimimizi temsil eden bir gezegenin, maddi manevi güvenceyi sağlamlığı konforu durağan olmayı sükuneti doğayı yemeyi içmeyi hayatın tadını çıkarmayı sembolize eden bir burçta yani Boğa’da rahat etmesine şaşmamak gerekir. Ay doğal olarak Yengeç burcunun yönetici gezegenidir. Yengeç burcu da Boğa gibi yeme içme güven bulma alışkanlıklara bağlılık rahat etme korunma ve konfor duygusuna önem verir. Su elementini çağrıştıran Ay toprak elementinde aradığı yerleşkeyi bulur. Duygusal olarak ayakları yere sağlam basan ve gelecek vaat eden bir ilişki ve güven veren bir maddi gelir veya kazanç imkanı yaratmak için istekli olmayı sembolize eden bu burçlarda yeniay gerçekleşirken, hepimiz içimizde bu türden konularda ihtiyaç hissettiğimiz bir döneme giriş yapıyoruz.


Dolayısıyla bu yeniayda hepimiz hayatımızda bize daha fazla güven korunma konfor ve rahatlık getirecek bir çevresel koşula, ev durumuna veya ilişki konusunda yeni kararlar alarak harekete geçebileceğiz.


Bu yeniay Uranüs ile kavuşum yapıyor ve Satürn ile kare açı içerisinde. Ay bir önceki açısını Satürn ile kare yaparak gerçekleştirmiş ve yeniaya gidiyor, Ay Satürn karesi duygusal anlamda bir engellenme kısıtlanma hissettiğimizi gösteriyor belki de kendi duygularımızı kontrol edip gerçekçi olma ihtiyacındayız, diğer yandan bu kare ilişkilerde gerçekçi olmayı ve hayale kapılmama arzusunu temsil eder. Duygusal anlamda soğuduğumuz, maddi anlamda kısıtlandığımız bir durum içinde olabiliriz. Ay Satürn sağlık konularında da dikkatli olduğumuz şu günlerde kendimizi strese sokmuş olmayı da sembolize ediyor. Eh buna da şaşmamak gerekir.

Ay yeniayın akabinde Uranüs ile kavuşum yapacak. Uranüs Boğa burcunda kalıpları değiştirmeyi alışkanlıkları kırmayı ve düzeni değiştirme mecburiyetini anlatır. Bu bağlamda, bu yeniay döneminde kendimizi maddi olarak güvende hissetmek için düzenimizi değiştirme kararı alabiliriz. İlişkilerde ise güven duyduğumuz ve duymadığımız tutum ve davranışların birden farkına varıp buna yönelik sağlam bir adım atma kararı alabiliriz. Bu yeniay düzende sürpriz değişiklikler bekliyorum. Yeme içme para ev konforu çalışma düzeni iş güvencesi kaynakları değerlendirmek vb gibi konularda akılcı ama yenilikçi kararlar alacağız.


Yeniay dönemi sosyallik ve flört konularında da oldukça hareketli olduğumuza işaret ediyor, zira gökyüzünde aşk ve cinsellik gezegenleri Venüs ve Mars birbirine olumlu açı yapmakta, aşık olma veya flört etme arzusunu ve tensel bağları artıran bir görünüm bu. Hepimizin içine küçük bir Eros / Cupid kaçabilir.


3 derece Boğa’nın Sabian sembolünde Yonca tarlasına adım atmak var ki bu oldukça bollukla bereketle alakalı bir derece. Önümüze yeni fırsatlarla dolu bir dönem açılıyor demek. Bir sonraki derece de 4 derece Boğa ; Gökkuşağının sonundaki altın küpü bulmak anlamında. Bir şans para gelecek fırsatı gelmesi için bize somut kararlar aldıracak ve harekete geçirecek bir yeniaya adım atıyoruz. Hayal edin gerçekleşir anlamında.


Bu yerimizden çok kıpırdayamadığımız dönemde harekete geçmek kolay olmayabilir ancak en azından niyet ederek ve bu karantina günleri bitince yapabileceklerimizi düşünerek geleceğe verimli tohumlar atmak için harika bir zaman.


BURÇLARA GÖRE YENİAY ETKİSİ

ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU, DAHA SONRA ARZU EDERSENİZ BURCUNUZU OKUYABİLİRSİNİZ.


KOÇ: Maddi kaynaklar alanınızda yer alıyor bu yeniay ve işle kazançla ilgili başlangıçlar yapmak size maddi gelir getirecek yetenekleri geliştirmek veya hayatınıza değer katacak bir konuda yatırım yapmak kendinizi şımartmak için güzel bir zaman. Paranızı biriktirebilir, birikiminizi mutlu olacağınız bir alana yatırım yapma fikri içinde olabilirsiniz. Emlak arsa taşınabilir veya taşınmazlara dair alım satım fikirleri üretmek bu yeniayda sizi eğlenceli gelecektir. Para kazanma düzeninizi başka bir formata taşımak için bu yeniay size destek veriyor. Aile veya eşle veya iş ortaklıkları ile ilgili para konularında kendinizi güvende hissetmek adına girişimde bulunup somut kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Arkadaşlıklar ve gruplarla ilgili etkinlik veya gelecek planları konusunda birlikte yapacağınız projelerle ilgili kararlar alıp maddi manevi kendinize bir gelecek kısmeti yaratmak için girişimde bulunabilirsiniz.

BOĞA: Bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizi oldukça gerçekçi, sağlamcı ve güven dolu hissetmek için istekli olacaksınız. Sağlığınız, dış görünümünüz, kendinizi nasıl gördüğünüz ile ilgili olarak Ay Satürn karesi çerçevesinde yeni bir kararla kendinizi derlenmeye toparlanmaya hazır hissedebilirsiniz. Sağlığınızı öncelikle düşünerek yeme içme düzeninizi ele alabilirsiniz. Dış görünümünüzü yenileyecek sizi daha sağlıklı fit ve canlı gösterecek bir değişim yapabilirsiniz. Boğa sağlık ve şifa için doğadan doğal ürünlerden yoga meditasyon huzur veren masaj spa aromaterapi vb gibi alanlardan yararlanmayı sembolize eder. Diğer yandan, ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde sizin için ön plana çıkacaktır. Hayatınıza yeni birini almak isteyebilirsiniz, partneri olan Boğalar bu dönemde ilişkilerinin üzerindeki ölü toprağını atmak için adım atarak ilişkilerini canlandırmak isteyebilirler. Çok ihtiyaç duyduğunuz maddi güvence sadakat kalıcılık ve ileriye atılmış sağlam gelecek adımları için neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz bir zaman. Bereketli yeniaydan en fazla yararlanabilecek burç sizsiniz bu fırsatı kaçırmamak gerekir.

İKİZLER: Bu yeniay bilinçaltınızı ve kolektife hizmeti sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde tek başınıza kalmak ve zihninizi bir konuya odaklamak için harika bir fırsat. İçinde sağlık şifa rahatlama ve ruhunuzu arındırmayı barındıran her alanda kendinize iyileştirici kararlar alabilirsiniz. Sağlık konusunda kendinizi daha iyi hissetmek için bakım egzersiz veya şifa çalışmaları yapabilirsiniz. İş ve çalışma konularında sizi geciktiren düzeninizi bozan ne varsa bunları elimine edip kendinize yeni bir çalışma planı yaratabilirsiniz. Yurt dışı konuları elde olmayan durumları telafi etmek ,işle ilgili zorluklar veya sizi zorlayan insanlarla ilişkiler bu dönemde sizde güven kaybı yaratan durumları bir kenara bırakıp içinize rahatlık getirecek şeylere yönelmeniz iyi olabilir. Ruhunuz sıkılıyorsa bu dönemde bedene ve ruha iyi gelecek şeylerle meşgul olmayı ihmal etmeyiniz. Venüs burcunuzda yer alıyor ilişkiler iş ilişkileri görüşmeler vb sizi zorlayan karanlıkta bırakan kabuğunuza çekilmek istediğiniz etkiler yaratabilir.

YENGEÇ: Bu yeni ay sizin arkadaşlıklar grup aktiviteleri ve gelecek planları alanınızda gerçekleşiyor. Arkadaşlıklarınızın ne kadar sağlam güven verici olduğunu keşfetmek için iyi bir fırsat. Yakın çevrenizden ve sosyal hayatınızdan size kendinizi iyi hissettirecek haberler gelebilir. Ruhunuza bedeninize iyi gelecek konularda arkadaşlarla birlikte yapmakta olduğunuz bir gelecek planı olabilir. Doğal ortamlarda yeme içme dinlenme ve huzur bulmak için ümit ettiğiniz bir gelecek planı olabilir. Yaratıcı yanınızı ortaya koymak ve tanıdıklarınızla uzaktan da olsa birbirinize neşe getirmek için fikirler üretebilirsiniz. Bir arkadaşla maddi anlamda sizi güçlü kılacak bir projenin fikir ve planı bu dönemde açığa çıkabilir. Sosyal çevrenizden biri ile daha yakın ve sıcak bir iletişim içine girebilir arkadaşlığınızı ilerletebilirsiniz.

ASLAN: Bu yeniay sizin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Kariyer konularında hayatınıza yeni plan ve projeler girecektir. En azından fikir bazında yeni fikirlerin tohumlarının atılacağı bir başlangıç dönemine girmektesiniz. Bu dönem sizin için işinizi mesleğinizi bu alanda bilgi ve yeteneğinizi yeni bir bakış açısıyla daha bereketli bir seviyeye çıkarmak için adım atma aşamanızı temsil ediyor. Bir yandan, toplumsal alanda başarınızı ve ideallerinizi değişime uğratabilecek etkiler de var. Her zaman yaptığınız bir şeyi daha yenilikçi bir tutum ile ele alabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Venüs arkadaşlıklar topluluklarla etkinlikler sosyal gruplar alanınızda yer aldığı için bu alanda kurduğunuz ilişkiler, birlikte planladığınız gelecek projeleri, bir fikir ve ideal doğrultusunda yapacağınız faaliyetler önem kazanıyor. Bir yandan ilişkiler alanınızda geçiş yapan Mars ve sosyal topluluklar alanınızda yer alan Venüs arasındaki olumlu açı sayesinde arkadaşlarla ortak bir iş ya da bir gelecek beklentisi içinde olmanız beklenebilir. İş ortaklıkları ve kariyer faaliyetleri sizin için bu dönemde bereket getirecek konulardan olacaktır.

BAŞAK: Bu yeniay sizin uzaklara yolculuk, akademik çalışmalar basın yayın baskılı işler, sosyal medya , yabancılarla ilişkiler kültür ve inanç alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde inançlarınızı değiştirecek, hayata bakış açınızla ilgili sizi farklı düşüncelere ve yeni fikirlere götürecek ufuklar önünüzde açılabilir. Her zaman ki verdiğiniz tepkilerden daha farklı davrandığınız bir tutuma doğru ilerleyeceksiniz. Daha fazla keyfinizi, doğayı, bedeninizi ve spiritüel yanınızı düşündüğünüzü göreceksiniz. Bazılarınız yüksek eğitimle veya sınavlarla ilgili kararlar alacak, bazılarınız devletle resmi kurumlarla ilgili işlere adım atacak. Maddi konularda yapacağınız başvurular olabilir. Resmi kurumlarla ilgili şanslarınız sürpriz gelişmeleriniz olabilir. Hukuki süreçleriniz varsa bu konuda size yardımcı olacak yeni durumlar ortaya çıkabilir. Yabancılarla uzaklarla ilişkilerde ticari işlerde veya işle ilgili mülakatlarda sosyal medya veya web siteleri gibi konularda yeni adımlarınız ve başlangıç yapma planlarınız olabilir. Yeniayın yönetici gezegeni kariyer alanınızda yer aldığı için bu dönemden başlayarak iş konularında size olumlu geriş dönüşler olacaktır işler ertelenerek olsa da yarım kalan tamamlanmamış işleri tamamlama zamanı geliyor.

TERAZİ: Bu yeniay sizin ortak paralar krediler borçlar aileyle para paylaşımı miras vergi sigorta ve krediler alanında yer alıyor. Bu dönem gökyüzünde sizin için oldukça destekleyici enerjiler yer alıyor. Hem burcunuzun hem de yeniayın yönetici gezegeni Venüs İkizler burcunda ve burcunuza destek veriyor. İlişkiler alanında oldukça şanslısınız yeni kişilerle iletişim kurmak mümkün. Yurt dışı veya şehirlerarası alanlardan iş almak, yabancılarla ticari bağlar kurmak eğitim ve akademik konularda ileri gitmek ve hukuki ve resmi işlerinizi tamamlamak adına size yardım edecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Krediler almak iş kurmak borçlarınızı ele almak ve ödemelerinizi zamanında yapmak adına size destek olacak fırsatlar gelecektir. Boğa gibi maddi güvence ile alakalı bir burcun para evinde yeniay enerjisi getirmesi maddi konulara kendinizi güvende hissettirecek bir açılıma doğru adım atacağınıza işaret ediyor. Bir yandan da psikolojik durumunuzu ve bilinçaltınızı güçlendirmek ruh ve beden sağlığınızı korumak için şifa getiren konulara da eğiliminiz olabilir.

AKREP: Bu yeniay sizin evlilik iş ortaklıkları ve kariyer ufkunuzda gerçekleşiyor. Bu dönemde yakın ve özel ilişkileriniz odak noktanızda yer alacak. Yeni uzun süreli bir ilişki başlatmak, evlilikte ilişkinizi güçlendirmek ve bağları sağlamlaştırmak adına size destek verecek bir enerji altındasınız. Bir yandan, yeniayın yönetici gezegeni Venüs para ve iş ortaklıkları alanınızda yer alıyor. Bu dönemde size gelir getirecek yeni iş alanları veya kazanç alanları keşfetmeniz, ticari veya işle ilgili sürpriz başlangıçlar yapmanız mümkün. İşiniz için veya borçlarınızı ödemek adına kredilere başvurabilir, birikmiş paranızı yatırımlara yönlendirebilirsiniz. İş hayatında sahip olduğunuz sosyal çevre veya iş ortaklıklarından yararlanarak şans elde edebilirsiniz. İlişkilerin, evlilik ve iş ortaklıklarının hayatınızda daha güvenli, sağlam ve bereketli olması adına yeni kararlarla başlangıçlar yapmanız mümkün.

YAY: Bu yeni ay iş ve çalışma alanınızda gerçekleşiyor. Öncelikle sağlık sıhhat beden ve ruh sağlığı için kendinizi daha iyi hissetmek adına yeni kararlarla yeni bir amaçla hareket etmeye başlayabilirsiniz. Spor ,egzersiz, sağlıklı yaşam ve beslenme gibi konularla yakından ilgilenebilirsiniz. Sağlığınızı ön plana alacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. İş yerinde yeni başlangıçlar da söz konusu olabilir. İş arkadaşlıkları, işle ilgili projeler, çalışma güvencesi ve işte sahip olduğunuz güven konfor ve iş düzeninizi size iyi gelecek şekilde yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. En azından iş ortamınızda sizi daha fazla rahat ettirecek tutum ve davranışlara sizi götürecek farkındalık elde edebilirsiniz. Bu bir tür aydınlanma olarak gelebilir. Gerçekten ne yapmak istediğinizi ve gerçekte ne yaptığınızı düşünebilir gerekli kararları alabilirsiniz. Maddi konularda akılcı ve rasyonel davranmak isteyebilirsiniz. İş yerinden ilişkiler ön plana çıkıyor. Bazı Yaylar iş ortaklıkları veya çalışma ortaklıkları yaparak yeni projelere adım atabilirler.

OĞLAK: Bu yeniay sizin aşk ve romantizm alanınızda gerçekleşiyor. Kalbi boş Oğlaklar için aşk ve romantizm arzusunun oldukça yüksek bir enerjide hissedileceği bir zaman. İlişkisi veya flörtü olan Oğlaklar için hayatlarındaki kişiyle daha yakın sıcak ve sevgi dolu bir tutum içinde birbirlerine sevgi verecekleri bir dönem bu. Kalbi boş olan Oğlaklar için her şeyden evvel bir aşk bulmak ve romantizm yaşamak için güçlü bir istek duyabilecekleri ve bunu bulmakta şanslı olabilecekleri bir zaman. Uranüs ile sürpriz beklenmedik bir romantizm fırsatı çıkabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen Oğlaklar içinde fırsat var. İş hayatında yaratıcı işler, hobiler ve yetenekleri ortaya dökeceğiniz yeni projelere adım atabilirsiniz. Hobilerinden para kazanmak isteyen veya bir gelir getiren yatırıma yönelmek için bu yeniay oldukça uygun bir zaman. Geleceğe yatırım yapmak istediğiniz arsa ev emlak gibi taşınmazlara doğal alanlarda olacağınız faaliyetlere yönelik gelecek planları yapabilirsiniz. Gurme zevkler, tensel bağlar tatlar ve aromalar ile keyif yapabileceğiniz mutlu bir yeniay dilerim.

KOVA: Bu yeniay sizin ev ve aile alanınızda gerçekleşiyor. Ev içinde huzur dinginlik denge ve mutluluk yaratmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ailenizle güven içinde geçireceğiniz sağlıklı ve mutlu zamanlar yaşamak için yeni kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte yeni bir ev , yerleşim düzeni, yaşam düzeni kurmak üzere harekete geçebilir veya fikirler üretebilirsiniz. Evden çalışmak ve işle ilgili konuları evden rahatlıkla yürütmek için yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Aile ilişkilerinizi bu dönemde daha sıcak sağlam ve keyifli bir noktaya çekmek için çaba harcayabilirsiniz. Emlak arsa taşınmazlara yatırım yapmak veya satmak için istek duyabilirsiniz. Ebeveynlerinizin sağlığı iyiliği rahatı ve konforu için zaman harcamak gerekebilir. Yeniayın yönetici gezegeni Venüs bu dönemde aşk ve romantizm alanınızda durduğu için aşk yaşamak flört etmek romantik duygusal bir birliktelik başlatmak için çok uygun bir dönemdesiniz.

BALIK : Bu yeniay sizin iletişim kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde oldukça zihinsel olacağınızı görüyoruz. Yakın çevrenizle kardeşler ve yakın akrabalarla daha fazla görüşmek konuşmak ve ilişkileri sağlamlaştırmak için çaba sarf edebilirsiniz. Kurslar eğitimler doğal alanlara yapılacak faaliyetler spiritüel konular , hatta ruh ve beden sağlığı ile ilgili konularda okumak öğrenmek ve uygulamak için adım atabilirsiniz. Kısa yolculuklar zihinsel projeler web siteleri satış pazarlama işleri eğitsel konular kitaplar sınavlar ve farkındalık artıran konulara daha fazla ilgi duyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bazı Balıklar taşınmak yer değiştirmek için plan yapabilirler. Komşular ve yakın çevreniz ile keyifli anlar yaşamak için planlar yapabilir, bozuk ilişkiler varsa bunları yoluna koymak için harekete geçebilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Venüs ev ve aile alanınızda yer aldığı için yerleşiminizde aile üyeleri ile ilişkilerde çok daha fazla konuşmak iletişim kurmak çözüm bulmak esnek olmak ve alternatifleri değerlendirmek gerekebilir.

Naz Bayatlı

548 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page