top of page

BOĞA DOLUNAYI (31 EKİM 2020) BURÇLARA ETKİLERİKOÇ: Bu sıra dışı dolunay sizlerin maddi kaynaklar alanınızda gerçekleşiyor. Uranüs kavuşumuyla bu etki oldukça yaratıcı bir biçimde kazanç kaynaklarınızı çeşitlendirmek için size enerji verecek. Sabit gelirlerinizi korumak ancak yanında ek işler veya yaratıcı zihinsel projelerle yeni bir şeyler yapmaya karar verebilirsiniz. Krediler borçlar vergi ve sigorta miras ve ticari yatırımlar iş ortaklıkları gibi konularında sizi sağlam temellere götürecek kararlar alabilirsiniz. Dolunay zamanı Merkür hala geri harekette kalmaya devam ettiği için para konularında geçmişten gelen bir takım tamamlanmamış işlere el atıp hazırlık aşamasında olabilirsiniz. Mali olarak sizi krize sokan veya stabilitesi olmayan maddi koşulları değiştirmek ve pragmatik bir çözümle halletmek üzere mantıklı kararlar alabilirsiniz. Venüs bu süreçte ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer alacağı için ilişkilerde dengeli ve diplomatik davranma şansınız olacaktır. İkili ilişkileri 3 hafta boyunca hayatınızın odak noktasına alacağınız bir dönemde olacaksınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars da hala Retro olduğu için enerjiniz düşük hissedebilirsiniz. Bedeninizi korumak ve sağlığınıza özen göstermek için de kendinize önem vermek isteyebilirsiniz.


BOĞA: Bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. İlişkiler alanında yer alacak bu sıra dışı dolunay sizi ilişkilerdeki krizleri mantıklı bir biçimde çözmeye itecektir. Sağlığınıza ve görümünüze yönelik yenilikçi bir bakışla daha fazla önem vermeye başlayabilirsiniz. Dış dünyada kendinizi nasıl temsil ettiğiniz nasıl iletişim kurduğunuz ve kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ile ilgili prestijinizi artıracak yollar benimseyebilir, gelecek hedefleriniz konusunda sağlam ayağı yere basan temelleri güçlü bir plan yapmak isteyebilirsiniz. İlişkiler alanınızda yer alan Güneş sayesinde ilişkilerde güç kazanma şansınız var. Geçmişten gelen ikili ilişkilerde yer alan krizleri stresli konuları konuşmak ve halletmek için de stratejik plan yapabilirsiniz. Bu dönem ilişkilerde gerçekçi ve stratejik olmak çok gereklidir. Merkür akrep burcunda geri harekette olması sebebiyle düşüncelerinizi kendinize saklayıp ilişkileri bozmamak adına yapılması gerekeni yapacağınızdan eminim. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu süreçte yönettiği Terazi burcunda olacak ve sizlerin iş ve çalışma hayatı günlük hayat işleri ve sağlık alanında kalacak. İş alanında çok daha fazla sosyal olmak ilişkileri yönetmek orta yolu bulmak diplomasi yapmak söz konusu ayrıca kadınlarla iş ilişkilerinde daha dengeli olmak olası, yaratıcı çalışmalar estetik değerler ve kadınlarla ilişkilerde olumlu olabilecek bir zaman. Şeker alımınıza dikkat etmeli böbrek ve mesane bölgenize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz.


İKİZLER: Bu dolunay sizlerin zihninizin arka bahçesinde yer alıyor. Hayatınızda yer alan sizi geride tutan yavaşlatan ve elde olmayan nedenlerle kontrol edemediğiniz durumların sizi yorduğu bir süreçte olabilirsiniz. İş ve çalışma koşulları günlük hayatınızda yapılması gereken işler iş alanındaki ilişkiler ve sağlık konusunda sizi strese sokan koşullar olabilir. İş yükünüz ve tamamlanması gereken işler sorumluluk vb derken bu dolunay da kendinize bir es vermek hayatın kaçırdığınız tatlarını çıkarmak için plan yapmak isteyebilirsiniz. Kolektif alanda insanlara yönelik yapmak istediğiniz işler çalışmalar kazanç getirecek gelecek planlarınız olabilir. Elbette bu dönemde sağlığınıza da özen göstermek isteyeceksiniz. Bağırsak boşaltım ve sindirim sistemi ile ilgili alanda daha dikkatli davranmakta fayda olacaktır. Detoks yapmak veya fazla kilolardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Size huzur getirecek konularla uğraşmak ve ruhunuzu dinlendirmek size iyi gelecektir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün Retro olduğu bu dönemde geçmişten gelen ve sorunlar taşıyan projeler iş yükleri iletişim ve bilgi aktarımı içeren her iş ticari projeler ve görüşmeler bu süreçte pişip pişip önünüze gelip gidiyor olabilir. Bu zor dönem 5 Kasım da sona ereceği için şu sıralar majör bir karar alıp ilerlemek kolay olamayabilir. Aşk ve romantizm alanınızda yer alan Venüs geçişi işte zorlandığınız konularda flört aşk ve yaratıcılık alanında yaşamayacağınıza işaret ediyor. Hobiler yaratıcı işler romantik konular veya çocuklarla ilgili konularda olumlu bir akışta olacağınızı söyleyebilirim.


YENGEÇ: Bu dolunay sizlerin arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve gelecek projeleri alanınızda gerçekleşecek. Bu dönemde sizler için, sağlam ve somut arkadaşlıklar kurmak önemli olacak. Ya da uzun zamandır tanıdığınız arkadaş olduğunuz size güven veren arkadaşlarla bir arada olmanın önemi sizin için her zamankinden fazla anlam taşıyabilir. Diğer yandan, içinde arkadaşların, grupların ve ekiplerin olduğu bir gelecek projesinde yer almak isteyebilir bu anlamda bir organizasyon planı yapıyor olabilirsiniz. Ay ‘ın burcunuzun yönetici gezegeni olması ve bu dolunayda yücelimde olduğu Boğa burcunda yer alması size olumlu destek sağlayacak. Hayattan daha fazla keyif almak ilişkilerde sizi mutlu edecek anlar paylaşmak çocuklarınızın yeteneklerini geliştirecek konulara eğilmek sizin hobi ve becerilerinizi öne çıkaran bir dolunay süreci olacaktır. Bedeninize bakmak, yemek içmek, tatil yapmak, zihninizdeki krizleri yatıştırmak aynı şekilde eşinizin dostunuzun ve varsa çocuklarınızın stresleri ile de ilgilenerek bu dönemi olumlu bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Venüs dolunay zamanında yönetici olduğu Terazi burcunda yer alacak, sizlerin ev ve aile yaşamı alanınızda bulunacağı için ev içerisinde ilişkilerde ve iletişimde daha dengeli gitmek sorunları herkesin bakış açısına uygun çözümlerle ele almak mümkün. Evde daha fazla misafir ağırlayabilirsiniz, evinizi güzelleştirmek dekore etmek ve evde konforu artırmak için değişiklikler yapabilirsiniz. Ev almak satmak veya kiralamak taşınmak için ev bakabilirsiniz ancak bu tür değişimler için Merkür Retro hareketinin biteceği 5 Kasım’ dan sonrasını beklemek akıllıca olacaktır.

ASLAN: Bu dolunay sizlerin mesleki hedefler ve kariyer alanınızda yer alacak. Bu dönemde kariyerinizle ilgili somut hedefler belirleyebilir ve sizi daha fazla iş hayatında başarılı kılacak planlarınızı gerçekleştirmek için nasıl ilerleyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Kariyer alanında iş değiştirmek, kendinizi daha fazla tanıtmak ve öne çıkmak, yaratıcı yanınızı orijinal fikirlerinizi açığa çıkaracak çalışmalar yapmak üzere kararlar alabilirsiniz. İş görüşmeleri ve mülakatlar yapılabilir ancak kesin sonucu 5 Kasım’dan sonra almak veya kesin adım atmak daha akıllıca olacaktır. Ev hayatınızdaki günlük işlerinizle ilgili veya evden çalışanlarınız varsa bu süreçte eldeki işleri bitirmek için sizi yoran verim alamadığınız konulara el atabilir veya çalışma alanınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Aile içindeki krizleri çözmek, iletişimde dikkatli olmak, tadilat ve tamirat işleri, anne baba ile ilgilenmek ve ailenize eğilmek için bu dönem öne çıkan konulardan olacaktır. Ev almak satmak yer değiştirmek kiralamak ile ilgili emlak işleriniz varsa yine Merkür’ün geri hareketten çıkacağı 5 Kasım’ı beklemek en uygun karar olabilir. İlişkiler gezegeni Venüs yönettiği Terazi burcunda yer alıyor ve sizlerin iletişim haberleşme kısa geziler kardeşler ve yakın çevre ilişkileri alanınızda geçişini sürdürüyor. Bu dönemde yakın çevreniz ile ilişkiler çok yoğun ve hareketli geçebilir. Kardeşler ve yakın akrabalarla daha sık kontakt kurabilirsiniz. Eğitimler, sanat ve estetik içeren çalışmalar, zihinsel projeler, web siteleri, satış pazarlama konuları sizler için birer meşguliyet konusu olabilir. Yaratıcılık ve güzel bir iletişim kurmak sizin için önemli olacak. Yer aramak taşınmak ve şehir değiştirmek isteyenleriniz varsa yine bu dönemde bu işlerle ilgili araştırma yapıp Merkür Retro bittikten sonra halletmek daha iyi sonuç verecektir.


BAŞAK: Bu dolunay sizlerin uzun yolculuklar yabancılarla ilişkiler hukuki ve resmi işler basın yayın sosyal medya işleri alanınızda gerçekleşecek. Eğitimler, akademik çalışmalar satış pazarlama konuları sizler için bu dönemde ön plana çıkıyor olabilir. Resmi evraklar başvurular onay süreçleri ve önemli yazışmalarla ilgili somut sonuçlar almak için çaba gösteriyor olabilirsiniz. Bazı işler hızlı bazı işler yavaş ve yorucu ilerliyor olabilir. Ancak bu dolunayda elbette daha somut sonuçlar almak ihtimaliniz fazla. Diğer yandan, burcunuzun yönetici gezegeni Merkür hala hazırda Retro olduğu için işler daha bekleyerek ilerliyor olabilir. Akademik planlar, sınavlar, yurt içi veya dışı akademik işler veya başvurular odaklandığınız konulardan olabilir. İletişim araçları ile, haberleşme yazışma ve konuşmalar, zihinsel projeler ve web siteleri ile ilgili işleriniz bu süreçte ağır ve mehter adımlarıyla ilerliyor olabilir. 5 Kasım’dan sonra hızınız ve ivmeniz aratarak hedeflerinizde ilerleyebilirsiniz. İlişkiler gezegeni Venüs bu süreçte yönetici olduğu Terazi burcunda yer alacak ve sizlerin maddi kaynaklar alanınızda 3 hafta kalıyor olacağı için maddi konularda daha rahat bir akışta olabilirsiniz. Bir miktar masraflar artabilir alışveriş işlerinde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca kazançlarınızı artıracak işlerle, içinde ilişkiler, pazarlama, sanat estetik ve güzellik temaları olan işlerde kazanç artıracak fırsatlar olabilir. Aile ile para paylaşımı krediler borçlar vergi sigorta miras veya ticari yatırımlarla ilgili konulara el atabilir, para konularında daha dengeli, adil davranmak, siz ve aileniz veya ticari iş yaptığınız kişilerle veya ortaklarla iş hayatında ideal olan medeni çözümü uygulamak için de çaba sarf edebilirsiniz.


TERAZİ: Bu dolunay sizlerin krediler borçlar vergi sigorta ve miras alanında gerçekleşiyor. Boğa zaten maddi konularla yakından ilgili bir burçtur, dolayısıyla bu dolunay sürecinde maddi kaynaklar bütçeniz ödemeleriniz kredi alımı veya ortak para paylaşımlarınız sizler için ön planda olacaktır. Bu konularda somut pratik ve pragmatik davranmak isteyeceksiniz, kendinizi güvende hissetmek, sağlam olmak ve birikime yönelik adımlar atmak arzusunda olabilirsiniz. Ortak işler, ticari yatırımlar, aileyle para paylaşımınız eşinizin kazancı ve parayı nasıl değerlendirdiğiniz bu dolunay döneminde sizi meşgul eden temalardan olacaktır. Mantıklı ve akılcı para yönetimi yapacağınıza eminim. Diğer yandan, iş kurmak ortak çalışmalar yapmak ticari atılımlar yapmak için de planlarınız olabilir ancak Merkür hala maddi kaynaklar alanınızda geri harekette bulunduğu için 5 Kasım’a kadar para konularında somut bir ilerleme kaydedemeyebilirsiniz, beklenen paralar varsa veya siz bir alım satım yapmak istiyorsanız bu adımlarınızda gecikmeler yer alabilir. Özellikle konuşmalar görüşmeler mülakatlar ve ticari atılımlar için hem hareketli hem de zor karar alınan bir zamana denk geliyoruz. Bu dönemde en önemli astrolojik görünüm burcunuzun yönetici gezegeni Venüs de Terazi burcunda yer alıyor. 3 hafta boyunca sizleri ilişkilerde destekliyor olacak. Genel olarak ilişkiler ve evlilik konuları hayatınızda sizler için daha fazla öne çıkacaktır. Sevdiklerinizle olumlu candan paylaşımcı ve diplomatik olabileceğiniz bir zaman geçireceksiniz. Geçmişten gelen ilişki ve iletişim problemleri varsa bunları masaya yatırmak ve herkese uygun adil bir çözüm bulmak için iyi bir zaman olabilir. Güzelleşmek kendinize bakmak ve sosyal hayatınızı canlandırmak için harika olabilecek günlerde olacaksınız. Estetikle ilgili konularda 5 Kasım’dan sonra harekete geçebilirsiniz.

AKREP: Bu dolunay sizlerin uzun ilişkiler evlilik iş ortaklıkları alanınızda yer alıyor. Bu dönemde ikili ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları elbette oldukça fazla gündeminizde olacaktır. Burcunuzda halı hazırda geri hareketine devam eden Merkür sebebiyle ilişkilerde bir adım ileri bir adım geri ilerliyor olabilirsiniz. İlişkilerde güven duymak bu dönemde sizler için en önemli tema olabilir. Geçmişten gelen krizleri veya stresleri kalıcı ve mantıklı kararlarla çözüme kavuşturmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde evlilik yapmak, iş ortaklığı kurmak veya uzun süreli bir ilişki başlatmak için çok uygun bir zaman olmayabilir, 5 Kasım’dan sonra hatta 16 Kasım Akrep yeniayından sonra bu tür önemli adımları atmak için uygun olacak. Dolunaya karşıtlık yapan Merkür sebebiyle, ilişkilerde iletişim problemleri yer alabilir. Sırlar, içinizde tuttuklarınız ve zamanında söylenmeyen şeyler problem yaratabilir. Öfkenizi kontrol etmek veya kırgınlıklarınızı güvensizliklerinizi daha ketum kalarak ve stratejik bir bakış açısıyla karşı tarafa çok yansıtmadan bu dönemi sakin atlatabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars da hala geri harekette yer aldığı için sindirim sağlığınıza bağırsak ve boşaltım organlarınıza daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Baş ve boyun bölgenize de önem vermelisiniz. Dolunayın yönetici gezegeni Venüs bu süreçte Terazi burcunda yer alacak ve sizlerin bilinçaltı evinizde duracak. İlişkilerde yer alan iletişim ve anlaşma problemlerine dengeli adil ve diplomatik davranarak çözüm bulabilirsiniz. Kolektife hizmet yardım ve yardımlaşma halka ilişkiler ve içinde yaratıcılık içeren konularda insanlarla kurduğunuz bağların güçlü olacağı bir dönem olacaktır. İş alanında kişilerle iyi ilişkiler kurmak için daha fazla çaba sarf edebilirsiniz. Ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlamak ve biraz dinlenmek ve özel alanınızda kafanızı dinlemek için kendi