top of page

HAZİRAN AYINDA YILDIZLAR BURÇLARA NE GETİRİYOR.

HAZİRAN AYINDA YILDIZLAR BURÇLARA NE GETİRİYOR.


KOÇ: İletişim bu ay sizin için anahtar rolde. Her şeyden evvel en önemlisi bu ay pozitif düşüncelerde kalmaya çalışmalısınız çünkü burcunuzun yönetici gezegeni Mars , Haziranın ilk haftasında Plüton ile zor bir açı kuracak, ilişkilerde size duygusal baskılar yükleyecek stresli anlar yer alabilir. Kariyer ve aile alanında sorunlara el atacağınız ve mantıkla duygular arasında kalabileceğiniz bir zamana işaret ediyor. 12 Haziran itibarıyla Mars Aslan burcuna geçecek ve sizler için nispeten daha burcunuzun enerjisine uygun günler başlıyor olacak. Aşk romantizm ve tutku ön plana çıkıyor. Eğlenmek yaratıcılığınızı ortaya koymak ve çocuksu yanınızı yaşamak için size enerji verecek. Bu ay birçok insanla iletişim içinde olacaksınız, bir iletişim haberleşme bombardımanı ile bu ayın geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Konuşmak yazmak anlatmak telefonda bilgisayarsa iletişim kurmak yolculuklar ve fikirleri somutlaştıracak bakış açısıyla ilerlemek şansınız olacak. Eğitimleri, kursları, kısa yolculukları, kardeşlerle ve yakın çevreyle ilişkileri güçlendireceğiniz, yanlış anlaşılmalar olursa da bunları yine iletişim becerileriniz ile çözebileceğiniz bir dönemdesiniz. İlişkiler gezegeni Venüs ev ve aile alanınızda yer alacağından evle ve aileyle ilgili işlere ve sorumluluklara daha fazla odaklanabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmek zihinsel becerilerinizi ortaya koymak bilginizi paylaşmak için harika bir ay olacak. Ayrıca taşınmak yer değiştirmek veya araba, bilgisayar ve cep telefonları ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak sorunları gidermek için adım atabilirsiniz. Her halükarda aslında 24 Haziran’a kadar Merkür gerilemesi yer alacağından önemli kararları alım satım imza ve sözleşme işlerini sonrasına bırakmakta fayda var. Özellikle kazançlarla ilgili bir gelecek projeniz varsa bunu arkadaşla, bir grupla ekiple veya sosyal alanda yapıyor olacaksanız bu konuda maddi boyutunu çok iyi düşünerek sağlam ve somut adımlarla ilerlemeye çalışınız, planlarda gecikme erteleme veya ani değişimler yer alabilir ve orijinal planınız bayağı değişikliğe uğrayabilir.

BOĞA: Kişisel gelir, birikim veya kazançlarla ilgili değişimlerin olabileceği bir aydasınız. Maddi konularla uğraşacağınız bir ay olacak. Gelirinizde bir değişim olabilir bu zorlayıcı yönde de olabilir. Eğer şanslı yıldızlarınız varsa bu paranızı artırmak anlamına da gelebilir. Ancak ne olursa olsun bu ay en fazla düşüneceğiniz konu maddi kaynaklar ve bunların nasıl yönetileceğidir. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu ay Yengeç burcunda ve sizlerin iletişim alanında yer alacak. Yakın çevre ve kardeşlerle akrabalarla kurduğunuz iletişimi oldukça güçlendirecek bir konum bu. Bol bol dinleyeceğiniz şefkat ve merhamet duyguları ile hareket edeceğiniz bir süreç olacak. Yolculuklar ve zihinsel projeler güzel sanatlar güzel konuşmak ve yazmak eğitimler ve web siteleri ile ilgili yaratıcı işlerle meşgul olabilirsiniz. Taşınmak yer değiştirmek komşularla ve okul arkadaşları ile bir araya gelmek sosyalleşmek mümkün. Kalbi boş Boğalar bu dönemde sosyal mecralardan bol bol sohbet edebilir ve flört yaşayabilirler. Satürn Uranüs karesi zorlayıcı bir açı olacak ve bu ay kariyerle ilgili konularda beklenmedik haberler alınabilir, hızlı ve objektif kararlar almak zorunda hissedebilirsiniz. İşle ilgili hedeflerinizde kalıpların değiştiği ancak somut adımlar atabileceğiniz günlerdesiniz. Bir yandan da esnek olmak ve alternatifleri de değerlendirmek için açık fikirlilikle davranmak ta akıllıca olacaktır.

İKİZLER : Bu ay sizler için önemli bir ay. Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Haziran yılın en hareketli aylarından biri olacaktır. Düşüncelerde , planlarda ve yaşam hedeflerinize doğru yeni bir bakış açısı ile ilerlemek gerekecektir. Sağlığınızı ve sizi neyin mutlu ettiğini düşünmek ve ilişkilerde yeni kararlar almak adına oldukça değiştirici bir ay olacak. Fiziksel anlamda da bedeninizle ilgilenmek ve sağlığınızı güçlendirmek için yeni kararlar alabilirsiniz. Bu ay iletişim konuları sizler için zorlayıcı bir alan olabilir zira burcunuzun yönetici gezegeni Merkür 24 Haziran’a kadar geri harekette bulunacağı için kendinizi ifade ederken açık ve net olmaya çalışmalısınız. Bu ay esnek olmak , planlarda alternatifleri tutmak bir B planına sahip olmak akıllıca olacaktır. Satürn Uranüs karesi bu ay hepimizi etkileyecek bu önemli göksel açı sizler için iş alanında zorlayıcı bir takım kararları almak anlamına gelebilir. Sizi geride tutabilecek bir takım elde olmayan durumlar söz konusu olabilir ve nasıl ilerlemek istediğinizle ilgili seçim yapmak gerekebilir. Ani gelişecek ve kalıplarınızı değiştirecek maddi alanda veya kariyer konularında değişimlerin yer alabileceği önemli bir aydasınız. Mars ve Plüton karşıtlığı da maddi kaynaklarınızı ifade eden alanda olduğu için bu ay maddi manevi konularda ve ilişkilerde tümseklere çarpabilirsiniz. Ay sonunda kediler borçlar ve mali paylaşımlar alanınızda yer alacak Oğlak burcundaki dolunayı da hesaba katarsak kemerler sıkmak isteyebilirsiniz. Her zamanki uyum sağlama esnek kalma ve pratik olabilme becerilerinizi devreye sokmak bu ay çok işinize yarayacaktır.

YENGEÇ: Bu ayın başında ilişkiler gezegeni Venüs burcunuza geçiş yapacak ve yaklaşık ay sonuna kadar burcunuzda kalacak. Yakın ilişkilerin gündemde olacağı bir ay olacak. Sizi yere çeken stres yükleyen ilişkileri bırakmanın veya bakış açınızı değiştirmenin önemli olacağı bir ilk 10 gün olacak. Üzerinizde duygusal baskı ve gerilim hissedebileceğiniz bir Mars Plüton karşıtlığı yaşayacağınızdan, ilişkiler alanınızı daha dikkatli ele almak gerekliliği ortaya çıkıyor. Duygusal yanınızın ön planda olacağı ve duygusal tepkilerinizin artacağı, kendinizi güvende ve ilişkide sağlam hissetmek için daha fazla karşınızdaki kişiden onay beklediğiniz bir dönemde olacaksınız. Bir yandan da oldukça çekici şefkat ve ilgi dolu olabileceğiniz bir zaman, dert dinlemek ve karşınızdakine omuz vermek için istekli olacaksınız. Venüs burcunuzdayken karşı cinsin dikkatini çekmemek mümkün değil. Kendinizi daha çekici güzel bakımlı hissetmek için Venüs sizin yanınızda olacak. Ancak tabi bu estetik müdahaleler için şahane bir zaman değil zira Merkür 24 Haziran’a kadar gerilemesini sürdürecek. Bu arada İkizler burcunda gerçekleşecek tutulma sizlerin arka bahçenizi bilinçaltınızı ve elde olmayan durumları sembolize eden alanda gerçekleşeceği için öncelikle ruh ve beden bütünlüğünüz ile daha fazla ilgilenmelisiniz. İş ve çalışma koşulları veya temposu, gündelik işlere ayırdığınız zaman ve harcadığınız emek arasında bir denge kurmak sizi memnun edecek bir düzene sokmak çok önem taşıyor. Zamanınızı efektif kullanmanız gereken bir döneme doğru geçiş yapmak isteğiniz artabilir. İş alanında veya günlük işlerinizde sizi yoran ve geciktiren işinizi yapmanızı zorlaştıran etkenler neyse bunları değiştirmek için adım atmak isteyeceğiniz günlerdesiniz. 12 Haziran’da Mars para kaynakları alanınıza geçiş yapacak bu ay harcamalar biraz artış gösterecektir. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi ortaya dökerek hayattan keyif almaya çalışarak ve bütçe denetimi ve yönetimini akıllıca yaparak bu ayı değerlendirebilirsiniz.


ASLAN: Bu ay gezegenlerin çoğu sizlerin sosyal alanını aydınlatıyor. Arkadaşlıkların grup çalışmalarının gelecek planlarının yoğun bir biçimde sizi meşgul ettiği bir ay olacak. Yeni arkadaşlıklar kurmak ve gelecek planlarını hayat geçirmek üzere adımlar atmak isteyeceksiniz. Ancak elbette bu alanda yer alacak Merkür geri hareketi nedeniyle bir yandan da arkadaşlarla iletişimin oldukça önemli olduğu bir süreç olacak. Kendinizi doğru ifade etmek gerekecek. Net objektif ve esnek bir iletişim işinize çok yarayacaktır. İlişkilerde alternatif yolları denemek veya bir B planına sahip olmak sizler için önemli olacak. Becerileriniz ve yaratıcılığınızla elde edeceğiniz başarılar sizin için bu ay çok önem taşıyor. Kariyer planlarınız iş ortaklıkları ve iş birlikleri alanınızda yer alan Satürn Uranüs zorlu açısı sebebiyle bu ay kariyer hedeflerinizde hızla ilerlemek çok mümkün olmayabilir. Planlarınızı sağlamlaştırmak yeniden planlamak ve yapılanmak için çaba sarf edeceğiniz ve değiştirmeniz gereken kalıplar olduğunu göreceğiniz bir ay. Aynı zamanda evlilikte iş ortaklıklarında veya uzun süreli ilişkilerde kendinizi maddi güvende hissetmek önemli olacak güçlü ve kendi ayaklarınız üzerinde durmak ve kendinize yeter olmak önceliğiniz. Bu arada eşinizin kariyer ve iş hedefleri ile ilgili sürpriz değişimler olabilir veya iş ortaklığı içinde yer alan Aslanlar için ortaklıkla ilgili sürpriz değişim kararları yer alabilir. Venüs ay sonuna kadar bilinçaltınızı ve zihninizin arka bahçesini sembolize eden alanda yer alacağından, ruh ve bedeni dinlendirmek, tatil yapmak , ara vermek, biraz işten uzaklaşmak ve kendi alanınızda kendinizle baş başa kalarak sizi mutlu eden hobilere veya işlere yönelmek size iyi gelecektir. Yaratıcı işler için ev-ofis çalışanlarınız için çalışmalarınızda verimli olabilecek bir süreçtesiniz. Sadece ortaya çıkmak için 24 Haziran’a kadar beklemek gerekiyor.

BAŞAK: Bu ay kariyer konularında iş hedeflerinize ve planlarınızda değişimlerin olabileceği bir zaman olabilir. İş alanına daha fazla enerji sarf edeceğiniz görülüyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’de 24 Haziran’a kadar geri harekette bulunacağından iş yerindeki iletişime azami önem vermek gerekiyor. Sorunlara esnek ve çözüm odaklı tepkiler vermeniz gerekecek. Sizler bunu rahatlıkla becerebilecek bir burçtasınız ancak bu İkizlerdeki gezegen toplaşması tutulma ve Merkür Retrosu biraz fazla enerji yüklediği için her zamankinden daha özenli bir plan yapmak ve tutum içinde olmak akıllıca olacaktır. Yanlış anlaşılmalar olabilir veya planlarınızda gecikmeler yer alabileceğinden işinizi yüzde yüz randımanla yapmak güç olabilir. Bu arada yeteneklerinizi ve şimdiye kadar neler yaptığınızla ilgili çok alçakgönüllü davranmamaya bakın çünkü değerinizi ortaya koymanın önemli olacağı bir aydasınız. İletişim satış pazarlama konuşmak ve anlatmak bu ay sizin için önemli gelişmeler getirebilir. İş alanında sizi geride tutan kişi iş veya bakış açısı varsa bunu değiştirmek için adım atmaktan korkmayın. Satürn Uranüs karesi bu ay iş alanınızı ve çalışma düzeninizi yeniden ele almanız gerekliliğini hissettirecektir. Keza sağlığınızı da göz önüne alacağınız bir süreçte olacaksınız. Beslenme, omurga kalp damar ve varis gibi konularda kendinizi korumaya almanız ve daha özenli olmanız önemli. Arkadaşlıklara ve yakın ilişkilere odaklı olacağınız bu dönemde duygusal tepkilerinizin artacağı ve şefkat ve ilgi beklediğiniz bir döneme işaret ediyor. Ay sonunda gerçekleşecek aşk alanınızda yer alacak dolunay ilişkilerde ciddi sorumlu ve ne istediğini bilen bir tutumla hareket etmezseniz gönül işlerinin çetrefilli olabileceğine işaret ediyor. Yaratıcı çalışmalarınız varsa veya para kazandığınız hobiyi işe dönüştürme gibi atılımlarınız varsa işleyişi bakımından bir takım plan değişiklikleri yeniden tasarlama ve yapılanma gerektiren durumlar çıkabilir.


TERAZİ: Bu ay uzaklara gitmek günlük hayattan uzaklaşmak sizi mutlu eden neyse o konulara eğilmek için normalden daha fazla bir arzu ve istek duyabilirsiniz. Uzakları ,yabancılarla iletişimi ,akademik çalışmaları ve resmi işleri sembolize eden alanda yer alacak olan Güneş tutulması sizi bu alanlarda yeni adımlar atmak ve işlerinizi yoluna koymak için destekliyor. Ancak tutulma yöneticisi Merkür bu dönemde geri harekette yer aldığından, bir yolculuk planlıyorsanız özenle karar vermelisiniz ,sınavlar veya akademik konular ay sonuna kadar zorluklar içerebilir. Resmi kurumlar üniversite mahkemeler davalar vize veya pasaport işleri basın yayın baskılı işler sosyal mecralarda yer alan işler için hem fırsat dolu bir ay hem de adımların iyi planlanması gereken bir ay. Siz şimdi planlayın ama 24 ünden sonra eyleme geçin. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu ay kariyer ve sorumlulukları temsil eden alanda yer alıyor. Dolayısıyla, topluluklar önünde daha fazla görünür olacağınız günlerde olacaksınız. Anne baba ve çocuklarla ilişkilerin de ön planda olacağı bir dönem olacak. Aile içinde veya iş hayatında birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla karşılıklı olarak ilgi şefkat ve destek görmek sizler için önemli olacak. Aşk hayatınızın bu ay kalıpları kıran bir değişim içinde olabileceği söylenebilir. Ya bakış açınız değişecek ya da her zaman yaptığınız bir şeyi artık yapmayarak veya nasıl ele aldığınızı somut bir biçimde değişime uğratarak ilişki kalıplarınızı değiştirebilirsiniz.


AKREP: Bu ay hayatınızın değişmeyen sizi kapana kısan psikolojik olarak yoran ne konusu varsa bunu ele almak ve farkındalık yaratmak için fırsatınız olacak. Yaratıcı kaynaklarınızın tükendiğini düşünüyorsanız bu ay düşüncelerinizi nasıl daha fazla yaratıcı olabileceğinize ve bu konuda neler yapabileceğinize odaklayabilirsiniz. Bu ay özellikle finansal konulara daha fazla eğileceksiniz. Kredi almak veya yatırım yapmak istediğiniz alanlarla ilgili almanız gereken kararlar olabilir. Paranızı nasıl değerlendireceğiniz müşterilerden gelen para veya iş ortaklıkları ile ilgili olmak üzere maddi konuların ağırlıklı olarak ön planda olacağı ve ele alınacağı bir ay olacak. Hem tutulma hem de Merkür gerilemesi mali kaynaklarınızı ve paylaşımınızı sembolize eden alanda yer alacağı için ödemelere ve para transferlerine kredi kartınıza ve vergi sigorta vb gibi mecburi ödemelere dikkat ediniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars fikirlerinizi ifade ettiğiniz alanda geçişini 12 sine kadar sürdürmeye devam edecek kendinizi anlatmak ifade etmek sosyal mecralarda çaba göstermek aktif olmak ve kendinizi ortaya koymak için şansınız olacak. 12 sinden sonra Mars kariyer hedefleri alanınızda yer alacağı için iş hayatında daha hırslı olmak isteyebilirsiniz, diğer taraftan planlarınız açısından görünür olmak prestij kazanmak isteyeceksiniz ve başarılı olarak ilerlemek mümkün olacaktır.,

YAY: Bu ay ilişkilerin her şeyden öncelikli olarak hayatınızda öne çıkacağı bir dönem olacak. Uzun ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer alacak ikizler burcundaki Güneş tutulması etkilerini derinden hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu ay iletişim kanallarını açık tutmak gerekecek. Merkür gerilemesi de bu alanda yer alacağından eskiden gelen problemler tekrar su yüzüne çıkabilir. Geçmişte bıraktığınız ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir. Yüzeysel olmadan net ve açık bir biçimde kendinizi ifade etmeli ve ne istediğinizi belli etmelisiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için bu ay çok verimli bir zaman değilse bile var olan ilişkilerde pozitif anlama bağları güçlendirmek için adım atabileceğiniz bir zaman. Konuşmak sohbet etmek zihinsel faaliyetlerde bulunmak için birlikte hareket edebilirsiniz. İlişkiler ve para gezegeni Venüs Yengeç burcuna geçeceğinden maddi konularda size yeni fırsatlar gelecektir. İlişkilerde duygusal alışverişi artıracak bu geçiş aynı zamanda yakınlaşmak tenselliği artırmak ve şefkat beklemek için sizi istekli kılacaktır.

OĞLAK: Bu ayın majör teması sağlığınıza özen göstermek olmalıdır. İş oldukça yoğun ve bol konuşmalı yazışmalı geçebilir bu durumda dinlenmek ve kendinize zaman ayırmak önem kazanıyor. Günlük hayatınızın temposu oldukça artış gösterecektir. Halletmek veya tamamlamak zorunda olduğunuz bir çok iş olacaktır. Merkür retrosu da iş çalışma ve sağlık alanınızda yer aldığı için nefes kulak burun boğaz eller kollar ve omuzlar gibi bölgelere dikkat etmelidir. İş alanında iletişiminizi güçlü tutmalıdır. Beslenme düzeninizi iyi ele almalısınız. Merkür R olacağı için yeni bir spor planına başlamak çok uygun olmayabilir ama kendinize evden veya özel alanınızda bol bol hareket edebileceğiniz bir egzersiz programı planlayabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın iyiliği ve sağlığına beslenmesine ve sindirimine de özen gösterebilirsiniz. Yeni bir iş sözleşmesi yapmak veya işe adım atmak için en harika zaman değildir. İlişkiler alanınızda geçiş yapacak ilişkiler ve aşk gezegeni Venüs sayesinde bu ay ilişki alanınız canlanıyor. Yakın ilişkilerde şefkat ve ilgi görmek aynı zamanda kalbi boş olan Oğlaklar için bu yakın tatlı bir iletişim kurmak mümkün. En azından size kendinizi güvende hissettirecek biriyle tanışmak olası. Yine de Haziranın ilk haftası Mars ve Plüton karşıtlığı yer alacağı için ilişkilerde duygusal krizler veya baskı hissedilebilir. Yaratıcı çalışmalara maddi yatırım yapacağınız veya hobilerden para kazanmak için çaba sarf edeceğiniz bir dönem ama gecikmeler veya işlerde ertelenmeler beklenebilir.


KOVA: Haziran sizler için yaratıcı eğlenceli ve aşkla alakalı bir ay olabilir. Aynı zamanda kariyer ve sorumluluklarla ilgili kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu anlamda eğlenceyle iş arasında denge kurmanız gerekecektir. Neler sizi mutlu ediyor, yaratıcı yanınızı yeteri kadar ortaya koyabiliyor musunuz bunları düşünebilirsiniz. Gelecek hedeflerinizi yeniden düşünmek ve plan yapmak için bu ay hayatınızdaki değişkenleri ve gerçekçi bir biçimde yaşam koşullarınızı ele almanın vakti gelmiştir. Maddi güvence içinde olmak ancak bir yandan da özgür olmak isteyeceğiniz ve bu ikisi arasında size en uygun planı seçmek için çaba sarf edeceğiniz bir süreçtesiniz. 12 sinden sonra Mars ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda geçiş yapacak ilişkilerde daha fazla çaba sarf etmek gerekecek. Karşınızdaki insanlar daha fazla onaylanmak , özen gösterilmek ve beğenilmek isteyecek gurur onur sadakat dürüstlük bir kavramlar ilişkiler alanında sıkça duyacağınız kelimelerden olabilir bu ay. Yaratıcı tarafınızı harekete geçirecek aktiviteler yapmak imkanı da bulacaksınız. Yakın ilişkilerde duygusal krizler ve ego çatışmaları yaşamamak için bu ay alınganlık yapmamalı, aşırı hassas ve gururlu davranmamalıdır. Aşk alanınızda yer alacak tutulma size yeni bir aşkın heyecanını taşıyabilir ya da geçmişten gelen aşklar tekrar gündeme gelebilir hangisi olursa olsun sözler vermeden önce akılcı bir biçimde durumun gerçekliğini ve ne vaat edebileceğini net düşünün ve iletişim kanallarını açık tutun.

BALIK: Bu ay aile alanınızda yer alacak olan tutulma sizlerin eve ve aile ile ilgili konulara daha fazla odaklanmanıza neden olabilir. Ev ve yerleşimle ilgili sorunlar varsa bunlara el atabilirsiniz. Ev almak satmak kiralamak ve tadilat yapmak gibi konular gündemde olabilir. Merkür retrosunun biteceği 24 Hazirandan sonra bu konularda harekete geçmek akıllıca olacaktır. Aile içindeki iletişime elbette azami dikkat edilmeli. Aşk ve romantizm alanınıza geçiş yapacak Venüs sayesinde bu ay hem yaratıcı yanınızı harekete geçirebileceksiniz hem de aşk ve romantizm alanında flört etmek ve sizi mutlu edecek duygusal bir deneyim yaşamak şansı elde edeceksiniz. Çocuklar ve yaratıcı çalışmaların ve hobilerin hayatınızda öne çıktığı bir ay olacak. Kardeşler yakın akrabalar ve komşularla iletişime ve ilişkilere bu ay daha dikkatli yaklaşmak isteyebilirsiniz. Akıllıca bir karar almak için daha fazla çaba sarf edeceksiniz.


Naz Bayatlı

636 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page