top of page

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI


NEPTÜN İŞ BAŞINDA !


GÖREMEDİĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR GÖRMEK İSTEMEDİĞİMİZ ŞEYLER DE VAR. DUYGUSAL SEÇİMLERİMİZİ YAPARKEN KÖR NOKTALARIMIZIN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM.


İKİZLER YAY TUTULMALARINI DON KİŞOT’LA SANÇO PANZA’NIN HİKAYESİNE BENZETİYORUM. KAFANIZDAKİ DEĞİRMENLERLE SAVAŞIRKEN, KENDİNİZİ ÇOK CİDDİYE ALIRSANIZ, GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDEKİ DETAYI KAÇIRIRSINIZ. BU KADAR AĞIR ETKİLER ALTINDAYKEN HAYATA DAİR KÜÇÜK DETAYLAR BİZİ MUTLU ETMELİ.


30 KASIM 2020 SAAT 12:27 de 8 derece İkizler burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması oldukça yoğun ve elektrik yüklü bir duygusal enerji açığa çıkarıyor. Bildiğiniz gibi her ay tutulması turbo gücünde birer dolunaydır.


Ay tutulmaları hepimiz için gerginliği kaygıyı stresi artıran etkiler yaratır, içimizde hissettiğimiz güçlü bir duygu birikimine ve patlamaya hazır bir volkan edasıyla içimizden yükselen duygu akışına sebebiyet verir. Enerji düzeyinde ise beden alarm halinde hisseder huzursuzluk uykusuzluk ve duygusal anlamda bizi geren bir konunun aklımızda ve duygusal olarak odak noktamızda olduğuna işaret eder. Ay astrolojik sembolizmi açısından ev aile yuva ve duygusal ilişkileri, kendini güvende hissetmeyi, duygusal ihtiyaçları, ruhsal sağlığımızı ve beden ritmini, beslenme düzenini ve günlük hayat işlerini sembolize eder.


Dolayısıyla, ay tutulmaları döneminde ki bu etkiler en az 15 gün öncesinden hissedilmeye başlayabilir. Sevmek sevilmek ihtiyacı, kurduğumuz bağlarda güven bulmak, korunmak ve ilişkilerde ne aradığımızı daha net görebilmek bakımından bize eşsiz duygusal deneyimler yaşatır.


Bu tutulma sert etkiler içeriyor. İki önemli sert etkili kraliyet yıldızı tutulmada karşıtlık yapıyor. Ay’ ın yanında Aldebaran duruyor, Güneş’in yanında Antares. Her ikisi de gücün kötüye kullanılabileceğine ifade ediyor. Ayrıca bu tutulmada Venüs Uranüs ile karşıt ve Neptün de ay düğümlerine zorlu açı yapmakta. Ayrılıklar, kopuşlar, ani çıkışlar ve bağları koparma ihtiyacı, isyan karşıt durmak ve tartışma etkisi oldukça fazla. Bu etkiler altında duyguları kontrol etmek oldukça zor olacak ayrıca Neptün’ün de ay düğümlerine yaptığı kare ile gitmek istediğimiz yolda veya ortaya koymak istediğimiz bir tavırda bizim de net olmadığımızı ne yapacağımızı bilemediğimize işaret ediyor. Tam anlamıyla bu karanlıkta yumruk atmaya benziyor hedefin nerede olduğunu göremiyoruz ama savunma ihtiyacı içindeyiz. Somut bir sorun olmasa bile içimizde sanki bir sorun varmış gibi gardımızı alma ihtiyacındayız kendi duygularımızla baş başa içimizde bir savaş veriyoruz. Bu savaş belki kontrol edemediğimiz duygular kaygılar olabilir.

Venüs Uranüs karşıtlığı internet te tanışmalara veya kendi hayat tarzımızdan farklı kişilerle bağ kurmaya çalışmayı sembolize edebilir. İlişkilerin derin ve köklü kurulacağı bir zamanda değiliz ve duygusal ihtiyaçlarımızın karşılanmadığını görerek hızlı yön değiştirebilir ve bağları sonlandırabiliriz.


Diğer taraftan, tutulmanın iki yöneticisi Merkür ve Jüpiter gökyüzünde destekleyici bir açı kalıbı içerisinde yer alıyor. İş ve para konularında girişimlerin artacağı bir dönem olacaktır. Ancak bir işi halletmek için birbirimizin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bir kişi değil iki kişi vaya gruplarla yapılacak işler ön plana çıkacaktır.


İletişim haberleşme eğitim satış pazarlama internet web siteleri sosyal medya konuları yayıncılık ve baskılı işlerle ilgili alanlarda gelişime açık bir enerji var ancak bir yandan da bir risk aldığımızı görüyoruz , Neptün sonuçların ve çıkarımların henüz bizler için çok açık ve belli olmadığını gösteriyor sanırım biraz da umut ve beklentilerle adım atıp kervanı yolda derleyeceğiz.


Tutulma haritasında Kova burcu yükseliyor ve tutulma esnasında Ay ve Güneş yükselene olumlu açı yaptığı için teknolojik konularda açılımlar yapacağız ancak ben hala Neptün’ün burada majör oyuncu olduğunu görüyorum ve yanılma payımızın çok olacağı tam önümüzü göremeyeceğimiz bir tablo ile risk alarak ilerlemek zorunda olduğumuzu biliyorum.

Bu tutulma şu aylarda doğmuş kişiler için daha güçlü etkiler yansıtabilir;

24 Mayıs- 3 Haziran

26 Ağustos- 5 Eylül

25 Kasım- 5 Aralık

23 Şubat- 4 Mart


KOÇ lar bu tutulmada iletişim eğitimler satış pazarlama ve teknolojik konularla daha fazla açılım yaşayacaklar. Yazmak konuşmak anlatmak ve yakın çevre iletişiminin oldukça hareketli olacağı zihinlerinin turbo gücünde çalışacağı bir dönemdeler. Duygusal olarak daha elektrikli ve yorgun hissedebilirler.

BOĞA lar maddi konular yatırımlar kazançla ilgili girişimler ve ticari işlerle daha fazla ilgilenecekler. Para paylaşımı krediler borçlar aile ile maddi konularda bir karara varmak işlerini büyütmek ve kendilerini maddi olarak güvende hissetmek için daha fazla çaba harcayabilirler.

İKİZLER bu tutulma burçlarında yer aldığı için bu dönemde hayatlarında hem ilişkiler ön planda olacak, hem de iletişim, teknolojik konular, yeni yaşam plan ve projeleri ve görünümleri ile ilgili gereksinimlerini ön plana çıkaracak bir etki altında olacaklar. ilişkilerin sizlere duygusal olarak ne kadar gereksinimlerinizi karşıladığı veya karşılamadığı konusunda deneyimler yaşayacaksınız.

YENGEÇ ler daha fazla kendi özel alanlarında kalmayı ve biraz stresten uzak kendi içlerinde kalıp zihinlerini ve duygularını dengeye oturtmak için çaba sarf edebilirler. İş hayatlarını yeniden ihtiyaçları doğrultusunda organize edecek planlara önem verecekler. Sağlık ve bakım konularına daha fazla eğileceğiniz bir dönemdesiniz.

ASLAN lar gelecek projelerine odaklı, sosyal yaşamlarını ön plana çıkaracak etkinlikler planlıyor olabilirler, topluluklara katılmak bunu belki iletişim haberleşme web siteleri arkadaşlar kanalıyla yapmak isteyebilirler. Aşk alanlarında bir hareketlenme yaşayabilirler, flört etmek ve beğenmek beğenilmek arzusu içinde olabilirler, yaratıcı tarafları açığa çıkacaktır.

BAŞAK lar bu tutulma ile iş hayatına yönelik açılımlar yapmak üzere fikirlerle dolu olabilirler. Yazmak çizmek anlatmak satış pazarlama ve iletişim konularında yaratıcı fikirlerle uğraşıyorlar. Annelik babalık ev ve aile içi düzen evde huzur ve iletişimin önemi ön plana çıkmakta.

TERAZİ ler bu dönemde daha fazla iletişim eğitim hukuki ve resmi işler davalar sosyal medya ve yayın işleri ile meşgul olabilirler. Eğitimler akademik çalışmalar zihni geliştiren konulara ilgileri artacak. Yolculuklar veya akıl açıcı bilgiler farkındalığı artıracak deneyimlere çok daha fazla açık olacaklar.

AKREP ler bu dönemde maddi konulara yatırımlara ticari faaliyetlere kazanç artıran konulara daha fazla eğilecekler. Krediler borçlar vergi sigorta veya ortaklı işler konusunda yeni açılımlar yaşayabilirler. Ruh ve beden bütünlüğüne psikolojik ve bilinç altı konulara iletişimin doğru ve ilkeli yapılmasın daha fazla önem verdikleri bir dönemdeler.

YAY lar bu tutulma sizleri oldukça güçlü bir biçimde etkiliyor çünkü İkizler sizlerin karşı komşunuz bu durumda elbette ilişkiler evlilik uzun süreli beraberlikler ve iş ortaklıkları teması hayatınızda daha ağır basıyor. İlişkinizin anlamını sorgulamak veya genel anlamda ilişkilerde duygusal anlamda ne aradığınızı keşfetmek için sizi düşünmeye itecektir.

OĞLAK lar bu tutulma sizlerin günlük hayat sağlık ve çalışma alanınızda yer alacağı için öncelikle bu dönemde günlük hayatınızın temposu oldukça artmış olabilir. Çalışmak ve çalışmak ile geçen günleriniz olabilir. Yorgun hissedebilirsiniz ve bedeninizin sağlıklı olması için hayat ritminizi iyileştirmek ve kendinize daha fazla bakmak için kararlar alabilirsiniz. İş yoğunluğunuzun artacağı bu dönemde gerçekten yapmaktan hoşlandığınız ve sizi duygusal olarak tatmin eden şeylerin ne olduğuna karar vereceksiniz. İşler bitecek işler başlayacak ve bu koşturma düzeni artık nerede duracak bunu görmek ve seçimleri yapmak gerekebilir.

KOVA lar bu tutulma sizlerin aşk hayatınızı sembolize eden alanda gerçekleşiyor öncelikle tutulma haritasında da Kova burcu yükseldiği için sizlere aşk ve ilişkiler alanında destek verecek bir tutulma olacak. En azından neye gerçekten ilişkilerde OK dediğinizi neye olmaz olamaz dediğinizi net fark edebilirsiniz. Beğenmek beğenilmek flört etmek isteyeceksiniz ancak duygusal anlamda bağlılık yaratmak için de nelerin eksik olduğunu görebilirsiniz. Sosyal çevreden veya arkadaşlardan gelen fırsatlarla yeni bir flört ortaya çıkma zamanıdır veya var olan arzunuzun objesi ile ilgili gerçekleri görmenin zamanıdır.

BALIK lar daha çok ev aile ve yuva konularına odaklı olabilirler. Yaşam alanlarında daha fazla huzur ve rahat için değişimlere adım atmak isteyebilirler. Ev düzeni yeniden ele alınabilir. Evde iletişim önemli ve ön planda. Evden çalışmak veya yeni bir iş alanına yönelmek isteyebilirler.

623 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page