top of page

İRAN – İSRAİL arasında Savaş Gerilimi Astrolojik Analiz


İran tarafından 50 ye yakın İHA İsrail’e doğru yola çıktı ve güdümlü füzeler yollanmıştır flaş haberi yayınlandı.14.4.2024


İran İslam Cumhuriyetinin doğum haritasına baktığımızda oldukça belirgin gerilim agresyon ve atak yapma göstergeleri bulunuyor.


“Nick Campion Book of World Horoscope” kitabında İran’ın iki haritası var. Hangisi daha etkin diye incelenebilir. Ben Humeyni’nin Tahran’a gelip deklarasyon yaptığı tarihin haritasının daha etkin olduğunu görüyorum. Bu nedenle, 1 Şubat 1979 saat 09:33 Tahran haritasını öncelikle inceledim. Diğeri 1 Nisan 1979 15:00 Tahran  tarihli.


1 Şubat 1979 tarihli bu haritada yükselen 4 derece Koç ve Ay’da 7 derece Koç’ta bu noktayla kavuşumda. 25 Mart’taki 5 derece Terazi Ay Tutulması ile karşıtlık yaptı. 8 Nisan’daki 19 derece Güneş tutulması İran’ın 19 Terazideki Plüton’una karşıtlık yaptı. İran’ın Satürn’ü 12 derece Başak’ta ve Satürn transitte bu Satürn’ün karşısından geçiyor ve transit Satürn İran’ın 12. Evinden  Güney ay Düğümü ile birleşiyor. Satürn ve Mars İran’ın uluslar arası ilişkiler ve politikalar alanındaki Venüs ve Neptün’üne kare yapıyor. Müttefikler alanından ise transit Plüton,, uluslar arası hukuk ve politikalar alanının yönetici gezegeni olan Jüpiter’iyle karşıt yapıyor. Astrolojide zor açılar olan kabul edilen kare ve karşıtlıklarla dolu bir transit etki altında. İran oldukça sıkışmış agresif ve saldırı yapacak bir konumda ancak ne yapmak planlanıyorsa eli çok güçlü bir konumda değil bu göstergelere göre. 18 Eylül’de gerçekleşecek olan 25 derece Balık’taki Ay Tutulması ise Venüs ve NEPTÜN’üyle tam kare yapacak. 2 Ekim’deki 10 derece Terazideki Güneş tutulması da Plütonları üzerinde gerçekleşecek ve gerilim yine devam edecek büyük ihtimalle ancak yine dediğim gibi İran açısından çok başarı kazanabileceği bir astrolojik konfigürasyonu görünmemekte. İRAN yanılgı ve hayal kırıklığı içine düşebilecek etkiler altında.


 İsrail’in ülke doğum haritasına baktığımızda uluslararası alanına Jüpiter gelecek Mayısta ve şu anda Güneşleriyle Jüpiter ve Uranüs kavuşumda daha güçlü bir konumda yer alıyor. İsrail’in çılgınlıkları devam edecek gibi duruyor. Bu öngörüm benim açımdan asla taraflı değil tamamen gösterge tespit analizidir diye belirtmek isterim.


Genel ölçekte büyük bir savaşın şu anda gelişmesi pek olanaklı gözükmemekle birlikte karşılıklı bölgede hasar alınıp -verilecektir şimdilik bölgesel bir kaos olarak gelişecek, ancak daha uzun süreçte özellikle Eylül’den sonra daha agresif gelişmeler bekleyebiliriz.

Büyük güçlere ve ülke yöneticilerine akıl fikir itidal ve aklı selim ihsan olması dileğiyle.


Naz Bayatlı


İran Astrolojik Harita

 

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page