top of page

JÜPİTER BALIK BURCUNDA (29 ARALIK 2021- 11 MAYIS 2022)


BÜYÜK HAYALLER. KOLEKTİF İYİLEŞME VE ŞİFA ÇABALARI. KOŞULSUZ SEVGİ VE HİZMET TOPLUMUN BİRBİRİ İLE YARDIMLAŞMASI. YARATICI SANAT DOLU ESTETİK İŞLER.


Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 14 Mayıs ile 29 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcundaki ilk geçişini yaptı. Gerileme hareketiyle tekrar Kovaya geri döndü ve şimdi 29 Aralık itibariyle 11 Mayıs 2022 ye kadar Balık burcundaki geçişine kaldığı yerden devam edecek. En son 2010-2011 yıllarında bu burçta seyahat etti belki geçmişe bir göz atıp hayatınıza neler kattığını düşünebilirsiniz. Benzer temalar hayatınıza girebilir.


Jüpiter keyif almak istediğimiz konulara ışık tutar ve kişisel gelişimle çok alakalıdır, haritamızın bir alanına yerleşmesiyle o alanda umutlarımızı ve beklentilerimizi artırır. Sahip olmak istediğimiz deneyimlere işaret eder ve bize o konularda şans ve fırsatlar getirir. Doğum haritamız içerisinde hangi alandan geçiş yapıyorsa oraya enerjileri oraya yönlendirir bilgimizi ve farkındalığımızı artırmamıza yardımcı olur. Dolayısıyla Jüpiter yöneticisi olduğu Balık burcunda oldukça güçlü bir konumda yer alacak ve bize iyilik bulma ve iyileşme şansı getirecek.


Jüpiter Balık burcunda ruh sağlığımızı, spiritüel konuları, maneviyatı, birbirimize şefkat ve merhamet duymayı yardımlaşmayı hayal gücümüzü ve ilhama dayalı yaratıcılığı sembolize eder. Bu dönem içerisinde Kolektif olarak birçoğumuz daha fazla iç dünyasını dönüp, dış dünyanın katı gerçeklerinden kaosundan ve sertliğinden uzaklaşmak isteyecek. Zihinsel veya fiziksel olarak kaçış yapmak istediğimiz bir alan olacak ya kalabalıklardan izole olmak isteyeceğiz ya da içimizde bizi sarıp sarmalayacak kendi Hayal dünyamızı yaratacağız, veya mutlu olduğumuz bir alanda hareketsiz kalarak bir müddet hem zihnimizi hem ruhunuzu dinlendirmek isteyeceğiz. Jüpiter balık burcundayken zaman kavramı değişir zaman algımızı kendimize göre ayarlamak isteriz beden ritmimiz önem kazanır canımızın istemediğini yapmak ruhumuzu yorar, moralimizi bozar. Bu sebeple zorlanmak köşeye sıkıştırılmak mecbur bırakılmak istemeyiz. Zamanın sonsuzluğunu, varoluşun sınırsızlığını algılayıp biz de fiziksel sınırlarımızın ötesine geçmeyi başarabilir, bunu en azından zihinsel olarak hayal gücüyle imgeleyerek veya enerji düzeyinde yapabiliriz. Evrenle kolektifle bir olma, aynı özden geldiğimizi hatırlama şansını yakaladığımız bir 5 ay geçireceğiz.


Almaktan çok vermek birbirimize sevgi duymak merhamet göstermek isteyeceğiz zayıf ve güçsüz olanları korumak yaraları sarmak hepimize mutluluk getirecek yardımlaşmaya açık olacağız ve bu tutum ile ruhumuzu besleyeceğiz ve zenginleştireceğiz.


Mistik konular enerji çalışmaları kozmik yasalar yoga meditasyon maneviyat gizemli konular Daha fazla ilgimizi çekecek ve bu konularda yeteneklerimizi geliştirebileceğiz.


Jüpiter her yıl hangi burca girerse o burcun olumlu ya da olumsuz özelliklerini daha büyütür. Bu sebeple, Balığın merhametli şefkatli koşulsuz sevgiyi sembolize eden tarafını büyütürken bir yandan da kendini aşırı bir konuya bağlayan ve adayan kendini kurban etme eğilimini de artırabilir, fazla idealist, mantık yerine sezgi ve duygularımızı kullanmak istediğimiz bu sebeple bazen isteyerek kendimizi yanılttığımız katı gerçekliği görmemek üzere pembe gözlükler takmak istediğimiz bir ruh hali içerisinde olabiliriz. Tembellik etmek ve irademizi toparlayamamak söz konusu olabilir.


Jüpiter Nisan 2022 de Neptün ile kavuşumda olacak ardından Venüs ilişkiler sanat estetik ve güzellik gezegeni de Balık burcuna geçerek bu enerjiyi güçlendirecek. Bir yandan, değişik meteorolojik, jeolojik ve küresel iklim fenomenleri ile karşılaşabileceğimiz, virüs ve bakterilerin salgınların artabileceği ama aynı zamanda da bu yıl bunlara yönelik daha fazla tedavi yönteminin konuşuluyor olacağı bir süreçte olacağız. Deniz ve okyanuslar ve su kaynaklarını ilgilendiren konular ön plana çıkacaktır. Şifa enerji ve frekanslar hayal gücü gerektiren konulara daha fazla eğilim gösterebiliriz. Filmler, müzik, dans, koreografi, tasarımlar, hayal gücümüzü harekete geçiren ve bize kaçış sağlayan her şeye ilgimiz artacak ve çok romantik olacağız. Şairane aşk dolu şıp sevdi bir enerji olacak özellikle Nisan ayında.


BURÇLARA GÖRE JÜPİTER BALIK GEÇİŞİ


KOÇ: Jüpiter'in balık burcundaki 5 aylık geçişi boyunca sevgili Koçlar spiritüel farkındalığınızı artıracak ve iç dünyanızın derinliklerine inip ruhunuzun sizi mutlu eden köşelerini tekrar keşfetmeyi ve ortaya çıkarmayı deneyebileceksiniz. Jüpiter bu alanda zaten kendi yönettiği evde olduğu için, sizleri oldukça iyi gelecek, bu Transit sizleri duygusal anlamda yoran sıkan üzen daraltan temel konulara eğilip bunları iyileştirme ve şifalandırma bakımından üzerinde çalışmalar yapabileceğiniz terapiler alabileceğiniz bir sürece işaret ediyor, taşıdığınız toksik duygu yüklerinden kurtulup içsel fırtınalarınızı dindirebilir ve sakinleştirebilirsiniz. Zaman algınız değişebilir zaman sizler için daha ağır akmaya başlayabilir biraz tembellik edebilir veya içsel zaman aldığınıza göre hareket etmeye öncelik verebilirsiniz. kendinizle baş başa kalmak kendi özel alanınızda yaratıcı çalışmalar yapmak kalabalıklardan ve kaostan uzak kalmak için istek duyabilirsiniz. Kolektif alana yönelik yardımlaşma spiritüel bilinç Şifa yöntemleri enerji çalışmaları kozmik bilinç gibi konularla İlgilenebilir, yaratıcılığınızı sezgilerinize güçlendirecek ve sizleri ilhama açık kılacak olumlu bir dönemde olacaksınız.


BOĞA: Sevgili Boğalar, Jüpiter'in 11 Mayıs'a kadar geçiş yapacağı Balık burcunda geçireceği süreçte, arkadaşlıklarınızı büyüteceğiniz, grup faaliyetleri ekipler ve topluluklar içerisinde kendinizi geliştireceğiniz, bulunduğunuz çevreler içerisinde şansları ve fırsatları ulaşabileceğiniz , hatta yeni arkadaşlıklar kuracağınız 5 aylık bir döneme giriş yapmaktasınız. Bu dönem içerisinde kendinizi ruhsal veya spiritüel bir aile edinebilir ve sizi zihinsel olarak geliştirebilecek bir konuya daha fazla ilgi ve merak duyabilirsiniz . Bilgi dağarcığınızı geliştirerek size destek olacak o konunun uzmanlarından ve öğretmenlerinden faydalanabilirsiniz. insanlarla güçlü bağlar ve network ler kurarak geleceğinize yatırım yapacağınız ilişkiler edinebilirsiniz. Arkadaşlar ekip ve takım çalışmaları size şans getirecek. Şefkatli merhametli yardımsever tavrınızla topluluklarda dikkat çekeceğiniz, sosyal yardımlaşma alanında ve toplumsal bilinç geliştirecek konulara da el atarak becerilerinizle ve lider fikirlerinize öne çıkacaksınız. Bir gelecek projesine başlayacak ve bu konudan zenginleşmek tanınmak ve daha büyük çevrelere hitap etme fırsatı yakalayacaksınız.


İKİZLER: Sevgili İkizler, Jüpiter’in 5 aylık Balık geçişinde sizler kariyer hedeflerinizle daha fazla haşır neşir olacaksınız. Kariyer alanında ilerleme kaydetmek, mesleki yeteneklerinizi ortaya koymak veya bir kariyer hedefine doğru ilerlerken bir yeni planı devreye sokmak için fırsatlar elde edeceksiniz. Aranızdan bazılarınız bir iş kurmak veya yeni bir işe başlamak için girişimde bulunabilirler. Kısacası profesyonel yaşamınızda başarmak istediğiniz bir hayaliniz ve idealiniz varsa Jüpiter sizlere yılın ilk yarısında bu konuda destek verecektir. Terfi, iş teklifi almak veya uzmanlığınızı ortaya koyabileceğiniz bir atılımda bulunmak için şansınız olacak. Anne ve babanızla daha fazla ilgilenmek veya siz ebeveynlik etmek konusunda başarı yakalayacak ve kendinizle gurur duyabileceksiniz.


YENGEÇ: Sevgili Yengeçler Jüpiter’in 5 aylık Balık geçişi burcunuza çok yarayacak, hayatınıza yeni deneyimler kattığınız ve yeni fırsatlara doğru ilerlediğiniz bir süreç olacak. Hayatın monotonluğundan çıkıp, kendiniz için alışılmışın dışında planlar yaptığınız ve bunları uygulayabilmek için evrenin size destek verdiği bir dönem olacak. Ruhunuza ve aklınıza iyi gelecek konularla iç içe olma fırsatı elde edeceksiniz. Uzak yerlere yolculuklar yapabilir, yabancılarla haşır neşir olabilirsiniz. Kültür felsefe alanında kendinizi geliştirecek ilgi alanları edinebilirsiniz ve entelektüel bakımdan sizi güçlendirecek konulara eğilebilirsiniz. Akademik çalışmalar eğitsel işler basın yayın ve baskılı işler hukuki ve resmi alandaki işler sizler için bu dönemde oldukça akışta ve şanslı gidecektir.


ASLAN: Sevgili Aslanlar, Jüpiter’in 5 aylık Balık geçişi size hem maddi konularda yarayacak hem de içsel olarak iyileşmek ve krizlerinizi dönüştürmek için size moral desteği verecek. Para alanında bütçenizi dengelemek ve size daha fazla mali kaynak sağlayacak alanlara yatırım yapmak için fırsatınız olacak. iş kurmak ticarete atılmak veya yeni bir ticari girişim için atılımda bulunmak isteyebilirsiniz. Aile ile veya eşinizle ortak karar alarak maddi anlamda sizleri güçlendirecek yatırımlarda bulunabilirsiniz. İş ortaklıkları ve işbirlikleri kurabilirsiniz. Kredi almak , vergi sigorta işleri veya genel anlamda borçları ödemek için Jüpiter size bereket getirebilir. İçsel olarak , kalp ve zihin dengenizi bozan duygusal temalara dair derinlere inebilir ve bu duygusal stresleri dönüştürmek için terapiler bilinç altı veya enerji çalışmaları yaparak şifa elde edebilirsiniz.


BAŞAK: Sevgili Başaklar, Jüpiter’in 5 aylık Balık geçişi sizler için evlilik uzun süreli ilişkiler sosyal yaşam ve iş hayatı alanında şans ve fırsatlara açık olacağınıza işaret ediyor. Duygusal anlamda daha fazla şefkat merhamet ve tolerans göstereceğiniz bir zaman olacak ve bu tutum ve tavrınız ilişkileri besleyecek ve sizlere olumlu yansıyacak. İlişkiler daha gönülden hissedilecek duygularla dolacak. Evlilik yapmak yeni ilişkilere başlamak var olan ilişkileri bir sonraki seviyeye taşımak için Jüpiter sizlere destek olacaktır. Ayrıca bu dönemde size fayda sağlayacak işbirlikleri iş ortaklıkları kurabileceksiniz ve sosyal yaşamınız canlanacak ve kariyer anlamında insanların desteğini alarak ilerlemek ve fayda elde etmek mümkün olacaktır.


TERAZİ: Sevgili Teraziler, Jüpiter’in 5 aylık Balık geçişi sizler için günlük hayatınızı maksimum seviyede etkin ve işlevsel yönetmek için size fayda sağlayacaktır. Daha sağlıklı kendine bakan ve özen gösteren bir tutumla ilerleyeceksiniz. Ruh ve beden bütünlüğünün sizler için önemli olduğu bir döneme giriyorsunuz. Çalışma hayatınızda yeni projelere başlamak ve yeni iş fırsatl