top of page

KOÇ ZAMANI BAHAR GÜN DÖNÜMÜ ASTROLOJİ YENİ YILI

BUGÜN ASTROLOJİ YENİ YILINA GİRİŞ YAPIYORUZ !


20 MART SAAT 12:38 DE GÜNEŞ ARTIK KOÇ BURCUNA GEÇİYOR VE KUZEY YARIM KÜREDE GÜN IŞIĞININ ARTACAĞI BAHAR MEVSİMİ BAŞLIYOR.


Bahar Gündönümü gerçekleştiği anda biz astrologlar için hem yeni bir yılın döngüsü başlar, hem de Geçiş Haritaları dediğimiz mevsimlerin başlangıcında çıkardığımız haritalarla o mevsimin genel etkilerini yorumlarız.


Bugün saat 12:38 de Güneş Koç burcundaki 1 aylık yolculuğuna başlıyor. Bu haritada İstanbul’a göre Yengeç yükseliyor ve ev aile çocuklar ebeveynlerle ilişkiler duygular sezgiler bağlanmak bağ kurmak bağlarımızı korumak ve güçlendirmek kendimizi güvende hissetmek gibi konulara daha fazla eğileceğiz. Ay bu haritada İkizler burcunda ve yükselene 12. Ev adını verdiğimiz kapalı alanda duruyor. Bol bol konuştuğumuz zihinselliği ve iletişimi çok kullandığımız bir dönem olacağı kesin. Bilgi toplamak aktarmak eğitimler yazışmalar okul ev sınavlar ticaret ve web siteleri gibi konular öne çıkacak. Duygusal olarak biraz daha dağınık ve ilgisi kolay dağılan bir enerjide olabiliriz. En büyük gücümüz adapte olmak ve uyum sağlamak ve hızla değişime ayak uydurabilmek. Ancak yükselen Yengeç iken güvenlik arayan bir burcun bu kadar değişim adaptasyon ve uyum sağlama zorunda hissetmesi kolay olmayacaktır. Bu dönem elde olmayan durumlardan ilişkileri iletişimi ve öğrenme süreçlerini kısıtlayan durumlar söz konusu olabilir. Ay Neptün ile kare yapıyor. Hayallerimiz var ancak bunlara ulaşmak için yıldızlara ulaşmak isterken ayaklarımızı yere sağlam basmayı ihmal etmemeliyiz ki hayal kırıklıkları yön kaybı ve ne yapacağını bilememek gibi dağılmalar olmasın.


Ay Hilal fazında ışığı büyüyor ve Güneş ile sekstil, Güneş büyüme genişleme fırsatlar ve zenginlik gezegeni Jüpiter ile üçgen yapıyor. Bu olumlu açılarla geleceğe adım atacağız, yeni projelerle ilerleyeceğiz , hedeflerimiz bizi heyecanlandıracak ve para kazanmanın gelişimin kendimizi daha iyi hissetmenin yollarını daha büyük bir hevesle araştıracağız. Balık yeniayında attığımız tohumlarımızın neye /nasıl dönüşeceği ile ilgili çok daha netleşeceğimiz bir dönemdeyiz. 28 Mart’ta gerçekleşecek Terazi dolunayına kadar planlarınızı hazırlayın hedeflerinizi belirleyin. Koç’un ateş enerjisi hepimizi canlandıracak ve heveslendirecek. İlişkiler de Ben benim ben istiyorum ben yaparım duygusu artacak ve ne istediğimizi net bileceğiz.


21 Mart’ta da ilişkiler ve para gezegeni Venüs Koç burcuna geçiş yapıyor. Bu burçta Venüs kararlı cesaretli ne istediğini bilen kafası bozulduğunda eyleme geçebilecek aktif ve güçlü olabilecek nitelikler taşır. Amazon kadınların sembolizmi. İlişkiler ve aşk hayatı daha gözü pek libidosu yüksek ve hızlı yaşanabilir. Bu kombinden büyük bir romantizm çıkmaz ama tutku ve heyecan çıkar. Para konularında daha cesur girişimci ve atak davranacağız. Cesaret edip geleceğe adım atıp yeni hedeflere gitmek için elimizi taşın altına koyabileceğiz.


TÜM ASTROLOG ARKADAŞLARIMIN ASTROLOJİ GÜNÜ KUTLU OLSUN


Bahar Mevsiminiz mutlu geçsin.Naz Bayatlı

162 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page