top of page

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI 17 TEMMUZ 2019

Güncelleme tarihi: 11 Tem 2019

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI 17 TEMMUZ 2019


Dış dünyada yapacak çok şey var ama iç dünyamıza çekilmek ve ruhsal anlamda kendimizi ihmal ettiğimizi görmek ve huzuru bulmak ve ruhsal anlamda zenginleşmek için neler yapmalıyız bunu ele almanın vakti geldi.


Merhaba Sevgili Astroloji Severler,


17 Temmuz sabaha karşı 00:38 de 24 derece Oğlak burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın Ay’ın düşük kabul edildiği Oğlak burcunda gerçekleşecek olmasından, yanında Plüton, Güney Ay Düğümü ve Satürn yer almasından ötürü stresli bir tutulma olacağa benziyor. Hadi biraz inceleyelim ne nedir diye!


Ay tutulmaları güçlü birer dolunaydır ve her dolunay bir karar alma aşamasıdır. Bu sefer tutulma etkisi altında kararlar almaya çabalayacağız. Ayın başındaki Yengeç’teki Güneş tutulması daha çok gelecek planları, projeleri, umutları ve beklentilerle alakalı adımları temsil ederken, bu tutulma daha çok geçmişten getirdiğimiz kalıpların ve duygusal bağların elden geçirilmesi ve gerekiyorsa değiştirilmesi ve elenmesi gerekliliğine işaret ediyor.

Ay Oğlak burcunda duygusal ve psikolojik anlamda yorgun ve stresli olabileceğimizi, iş ve kariyer konularında başarı yakalamak kendimizi işe vermek ve kariyer planlarımızı ilerletmek için çaba gösteriyoruz. Diğer yandan, Ay sağlığımızı, ruh halimizi ve günlük hayat ritmimizi de sembolize ettiği için bu dönemde kendimizi sorumluluklarımızı halletmek konusunda ayağa kaldırmak, planlı olmak, maddi konularda akıllı ve iş bitirici olmak konusundan güçlü hissetmek için çabalıyoruz.


Ruhsal olarak biraz uzaklaşmak hay huydan izole olmak isteyebiliriz. Geçmişte olan biteni arkada bırakmak ve enerjimizi şarj edip işleri yoluna koymak adına bir es vermenin zamanıdır. İçsel dengemizi bulmak zorunluluğu çok aşikar. Sağlık alanında ise mide , kemikler, iskelet yapısı, dişler, göğüsler, cilt ve saç gibi özen ve bakım gösterilmesi gereken alanda kendimize gerekli itinayı göstermeyi ihmal etmemeliyiz. Annelik, anne olmak, aileye karşı sorumluluklar, evimizi taşımak, bunun maddi tarafını düşünmek, ya da yeni bir işe veya yerleşim alanına geçiş yapmak için bu süreçte düşünüyor olabiliriz. Tutulmaya eşlik eden Plüton ve Satürn güçlü bir dönüştürücü etki taşıyor. Eskiden gelen işle kariyer hedefleriyle bir yapı kurmak ayaklarımızı yere sağlam basmak bütçe veya ev ekonomisi yapmak gibi konularda eksikliklerimizi görüp gerçekçi ve aklı başında bir bakışla işleri ele almamızı bize hatırlatan durumlara işaret ediyor.

Bu dönemde bir çoğumuz ya iş ya annelik babalık ebeveynlik aile ilişkileri ya da duygusal bedensel zayıflıklarla uğraş vermekteyiz. Eskiden getirdiğimiz duygusal yüklerin üzerimizde ne gibi bir ağırlık ve stres yarattığını fark edip değişim için kararlar alacağız. Yapmak istemediğinizi yapmamak için hayır demeyi sınırları çizmeyi maddi anlamda sizi güvenden uzaklaştıran sizi zorlayan temaları gerçekçi bir biçimde görüp bunun sebeplerine dair akılcı adımlar atmak istediğinizi düşünebiliriz.


BURÇLARA GÖRE TUTULMA ETKİLERİ

Yükselen burcunuzu öncelikli ve daha sonra Güneş burcunuzu okuyabilirsiniz.


KOÇLAR: Bu tutulma sizlerin kariyer hedefleri alanınızda yer almakta, yeni iş hedeflerine ulaşabilmek için geçmişten getirdiğiniz sorumlulukları tamamlamak plan ve projelere el atmak ve bunlarla ilgili yapılması gerekenlere ciddiyetle ele almalısınız zaman emek ve nakit dengesini iyi ayarlamalısınız. Başarılı olmak için her şeye sahip olduğunuzu göreceksiniz ancak işinizi çalışma düzeninizi doğru planlamak gerekliliği de çok aşikar. Toplumsal alanda veya başkalarıyla kurduğunuz ilişkilerde kendinizi biraz geriye çekmek ve enerji toplamak için zamana ve dinlenmeye ihtiyacınız olduğu kesin. Ev aile anne baba ebeveynlik gibi konularda yapılması gereken işler veya sorumluluklar sizi strese sokuyor olabilir taşınmak yerleşmek ev almak- satmak ailenin, çocukların ve evin sorumlulukları ile uğraşmak bu dönemde size yıpratıcı gelebilir. Merkür 2 Ağustos’ta tutulma derecesi ile açı yapıyor olacak gerçekten enerji kazanmak ve ivme kazanmak için bu tarihten sonra adım atmak size daha kolay gelecektir. Şimdi bir içe dönüş ve hazırlık dönemi eyleme geçmek önümüzdeki ay itibarıyla olacaktır.


BOĞALAR: Bu tutulma sizlerin uzaklar, yabancılar, yabancı diller, yolculuklar, basın yayın baskılı işler akademik konular hukuk adalet ve devletle ilgili işler alanınızda yer almakta. Burcunuza toprak elementinden olumlu açı yapan bu tutulma size yeni ufuklara yelken açmak için gerekli sebatı ve çalışma disiplinini verecektir. Hayata karşı bir anlam bulma arayışınızın artacağı bir dönemdesiniz. Bilgiyi güçlendirmek bir alanda uzmanlığınızı ortaya koymak, fikirlerle eğitimlerle bilginin kullanıldığı kaynaklarla ilgili daha ciddi ve tutarlı olma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu konularda eğitimler alarak vererek kitaplarla veya türlü yayınlarla sosyal medya ile haşır neşir olarak gelişmek isteyebilirsiniz. geçmişten getirdiğiniz inançlara kültürel anlayışa ve fikirlere yönelik bir eleme yapabilirsiniz. Ruhsal bir arayışa girmek ve kendinizi spiritüel anlamda daha fazla besleyecek alanlara yönelmeyi düşünebilirsiniz. Sınavlar, eğitimler, yolculuklar bilgi aktarımıyla ilgili işler iyi planlanmalı ve projelendirilmeli. Eğitim almak, kitap yayınlamak, akademik çalışmalar başlatmak, yabancılarla veya yabancı dillerle alakalı, uluslararası ticaretle, web siteleri veya sosyal medya alanındaki çalışmalar için planlar içinde olabilirsiniz. Merkür 2 Ağustos’ta tutulma derecesi ile açı yapıyor olacak gerçekten enerji kazanmak ve ivme kazanmak için bu tarihten sonra adım atmak size daha kolay gelecektir. Şimdi bir içe dönüş ve hazırlık dönemi eyleme geçmek önümüzdeki ay itibarıyla olacaktır.


İKİZLER : Bu tutulma sizlerin maddi paylaşımları ticareti ortaklı işleri kredileri borçları tazminat vergi sigorta vb metafizik ve psikolojik konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşecek. Bu süreçte öncelikle ruhunuza ve psikolojik durumunuza destek verecek bir tutum içinde olmalısınız. Kendinizi normalden daha fazla stresli ve kabuğunuza çekilmiş durumda hissedebilirsiniz. Yapılacak bir çok iş olduğu için sorumluluklarınızı da ihmal etmeden hareket ettiğiniz için yıpranmış ve yorgun hissediyor olabilirsiniz. Diğer yandan, bu dönemde maddi konular aile ile para paylaşımı kredilerin ve borçların yönetimi sizin için ön planda bir konudur ve bunları yoluna koymak için oldukça fazla gayret gösteriyor olabilirsiniz. Ticari konular veya varsa iş ortaklıklarını sürdürmek olayın maddi boyutunu düşünmek gerçekçi ve maddi konularda sizi refaha çıkaracak bir bütçe planlaması yapmak çok gerekli duruyor. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmaktan bıkmış ta olabilirsiniz ama dengeli bir maddi akış için neler yapmak nelerden vaz geçmek gerekliliğini düşünmek gerekli gibi duruyor. İş ortaklıkları yapmak isteyen İkizler özellikle bu süreçte zaman emek nakit dengesini iyi kurmalı ve düşünmeli ve maddi sorunları aşmak için hayır demeyi ve sınırlar çizmeyi öğrenmeliler. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Retro harekette olduğu ve 2 Ağustos’ta tutulma derecesi ile açı yapıyor olacağı için gerçekten enerji kazanmak ve ivme kazanmak için bu tarihten sonra adım atmak size daha kolay gelecektir. Şimdi bir içe dönüş ve hazırlık dönemi eyleme geçmek önümüzdeki ay itibarıyla olacaktır.


YENGEÇLER : Bu tutulma sizin evlilik hayatı, eşler ve iş ortaklıkları alanınızda gerçekleşiyor. Yengeçler zaten ay başından hatta Haziran başından beri burçlarında gerçekleşen Güneş tutulması ile birlikte oldukça hareketli günler yaşamaktalar bir çok şey aynı anda hayatlarında gerçekleşiyor. Ev iş kariyer evlilik iş ortaklıkları tüm bu konularda hem yeni başlangıçlar yapıyorlar hem de eskiden geçmişten gelen bu durumlarla ilgili belki bitirmek sonlandırmakla ilgili kararlar alıp eyleme geçiyorlar. Bu ay burcunuzda Merkür geri hareketi de yer aldığı için yeni başlangıçları 3 Ağustos’tan itibaren harekete geçirmekte fayda var. Bu tarihte Merkür 24 derece Yengeç’ten ileri gidecek ve 17 Temmuz tutulma derecesi ile açı yapıyor olacağı için gerçekten enerji kazanmak ve ivme kazanmak için bu tarihten sonra adım atmak size daha kolay gelecektir. Şimdi bir içe dönüş ve hazırlık dönemi eyleme geçmek önümüzdeki ay itibarıyla olacaktır. İş ve kariyer konularında oldukça hareketli ama bir o kadar da yorucu günlerdesiniz mutlaka. Eş veya uzun süreli ilişkiler keza ortaklıklar varsa iş ortakları ile kurulan ilişkilerde bu dönemde ağır stresli ve sorumlulukları yerine getirme odaklı ilerleyebilir. Biraz yalnız kalmaya dinlenmeye keşmekeşten izole olmaya çalışmalısınız. Aile işleri görev ve sorumlulukları bu tutulma ile sırtınıza bir yük getirebilir. Maddi konularda da kemer sıkma dönemidir. Ebeveynlik yapmak, çocuklarla ilişkiler odak noktanız. Eşle ilişkili de eşin kariyer hayatı ve seçimleri ile alakalı karar vermekte birlikte belki çaba harcayacağınız bir dönemdesiniz. İş ortaklıklarınız varsa belki daha kurumsal veya daha bütçeyi dengeleyici bir bakış açısıyla kariyer hedeflerine yönelmek kurumsal gereklilikleri yerine getirmek bir mecburiyet olabilir.


ASLANLAR : Bu tutulma sizlerin iş çalışma günlük hayat ev sağlıklı yaşam alanınızda gerçekleşecek. Bu dönemde işinizi yoluna koymak için daha fazla çaba sarf ederek ilerlemek durumunda kalabilirsiniz. Başarı kazanmak veya elde ettiğiniz başarıyı sürdürmek için çalışma prensiplerinize daha gerçekçi bir bakış açısıyla bakmalı kurumsal hayatın gerekliliklerini yerine getirmeli değiştirmek zorunda olduklarınızı da değiştirmeye adım atmalısınız. Zaman emek ve nakit dengesini iyi kurmayı denemelisiniz. Bu süreçte bazı Aslanlar iş değiştirmek yeni bir işe geçmek isteyebilirler veya var olan işlerinde memnuniyetsizlikler olabilir bunu düzeltmek için çaba sarf edeceksiniz. Bazı Aslanlar iş yeri açmak veya işleri ile ilgili gerekli malzemeleri almak yenilemek buna yatırım yapmak için karar alabilirler. Her ne yapıyorsanız daha fazla tanınırlık ve ciddiyet kazanmak için adım atacaksınız. Bu dönemde Merkür Aslan burcunda geri harekette ve sizin için oldukça yoğun bir dönem ve zorlu bir karar alma süreci olabilir. Elbette her şeyden evvel sağlığınıza özen göstermelisiniz. Dişler kemikler cilt saçlar mide ve göğüs bölgesine itina etmeli. Mars burcunuzda bu da sizi daha atılgan ama öfkeli kılabilir. Daha fazla koşturmak tartışmak enerjiyi kullanmak ve fiziksel olarak yorulmak mümkün. Yine de 2 Ağustos’tan sonra Merkür geri hareketi bitip Ağustos ortalarından itibaren her şeyin daha kolay akışta olacağını göreceksiniz.


BAŞAKLAR : Bu tutulma sizlerin aşk romantizm çocuklar ve yaratıcı çalışmalar alanınızda yer almakta. Öncelikle Ay aşk ile alakalı bir evdeyken hele de düşük kabul edildiği Oğlak burcunda Plüton Satürn ve Güney Ay Düğümü ile kavuşmuşken aşk hayatında güllük gülistanlık bir ortam beklemek pek mümkün olmaz. Bu konumda sevgi duygusunun hissedilmesi zorlaşabilir. Geçmişten gelen bir takım ilişki konularının önünüze gelmesi ve bunlarla ilgili daha ciddi sağlam somut kararlar alıp ona göre hareket etmeniz mecburi olacak. Uzun bir ilişkiniz varsa karşı taraf size aradığınız ilgiyi sevgiyi güveni veriyor mu vermiyor mu bunu sorgulamak isteyeceksiniz. Ciddi bir ilişkinin dinamiklerini yerleştirmek sizi strese veya gerilime sokan tutum ve davranışları belirlemek önemlidir. Yürümüyorsa bir ilişki bunu bitirebilecek etkiler altındayız. Yaratıcı çalışmalarınız veya hobiniz varsa ve bunlardan para kazanmak için plan yapıyorsanız bu uygun bir hazırlık dönemidir ancak eyleme geçmek için burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün ileri harekete başlayacağı 3 Ağustos tarihinden sonrasını beklemek daha akıllıca olacaktır. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak için çok harika bir zaman değil ancak var olan ilişkiyi gerçekçi kalarak, karşılıklı sınırları belirleyerek kalıcı olması için birbirinizin isteklerine ciddiyetle eğilmenin gerekliliğini anlamak ve buna uygun kararlar almak gerekebilir.