top of page

Oğlak Burcunda Dolunay Zamanı


24 Haziran 2021 saat 21.39 da 3 derece oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.


İyi haber şu ki artık bu Dolunay ile birlikte Merkür düz hareketine başlıyor. Yarım kalmış işlerimize artık rahatlıkla devam edebiliriz.


Her Dolunay bir farkındalık zamanıdır. Hayatımızın bir alanında zihnimizi netleştirmek duygularımızı açığa çıkarmak ve ne yapmak istediğimizin farkına varmak için Dolunaylar bize enerji verir.

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay hepimizin hayatında somutlaştırmak istediğimiz konularla ilgili kararları almamıza yardımcı olacak. oğlak burcu kariyer iş hayatı profesyonel yeteneklerimiz maddi konular ve sorumluluklarımızla Otorite figürleri ile ve ebeveynlikle alakalıdır. Dolunayda gökyüzünde oldukça aktif açılar mevcut, 10 Haziran'da gerçekleşen tutulmanın ardından artık yavaş yavaş Satürn ve Uranüs karesi uzaklaşmaya başladı. Dolayısıyla bu dolunayı, geçmiş tutulmanın hayatımıza getirdiği değişimleri sindirme ve kabul etme aşamasında olduğumuzu ve ayaklarımızı yere sağlam basmak için gereken kararların alma aşaması olduğumuzu düşünüyorum. Kaostan ve zihinsel karmaşadan bir düzen çıkarmaya daha yakınız.


Dolunayın Önemli açılarına bakarsak: Bu Dolunaya Şans ve fırsatlar Yıldızı Jüpiter destekleyici bir açı yapıyor. Dolayısıyla iş ve kariyer konularında başarı kazanmak için fırsatları elde edebileceğimizi gösteriyor satış pazarlama halkla ilişkiler sosyal yardımlaşma eğitimler akademik çalışmalar Yabancılarla ve yurtdışı ile ilgili konularda kararlarımızı alabilecek zihnimizin daha net olabileceği bir dönemdeyiz.


Bu Dolunay bir nebze de ilişkiler ile alakalı çünkü gökyüzünde Venüs ile Plüton birbirine karşıtlık yapmakta. Bir çoğumuz duygusal olarak güçlü bir aşk yaşamanın ve tutku hissetmenin ihtiyacı içerisinde olabilir. Güçlü bir aşk yaşamak isteği içimize doğabilir. Diğer yandan var olan ilişkiler içerisinde bu dönemde şüphe kıskançlık sahiplenme ve karşımızdaki kişiler üzerinde baskı kurmak duygusal olarak onları kontrol etmek gibi temalarda ön plana çıkabilir. bu tür duygusal dramlara yatkın ilişkiler bu dönemde biraz soğuyabilir.

Satürn ve Uranüs karesi bildiğiniz gibi güneş tutulması sırasında oldukça aktifti ve her birimiz bir yaşam alanında yapmak istediğimiz köklü değişimlerin farkına vardık. şimdi bu kare açı yavaş yavaş Satürn'ün gerilemesi ile birlikte uzaklaşıyor. Hangi alanlarda değişim yapılması gerekliliği ortaya çıktı sonbaharda hayata geçirilmek üzere şimdilik rafa kalktı ya da üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.


Haziran sonu Temmuz başı gerçekleşecek Mars Uranüs karşıtlığı ile ilgili yaşam temaları şu sıralar ortaya çıkıyor. Bir Satürn Uranüs karesi kadar olmasa da Mars Uranüs karşıtlığı daha oldukça zorlayıcı etkiler taşır. Hızlı yorucu ve zorlayıcı deneyimlerin ortaya çıkacağı bir kaç gün olacak. Bireysel yaratıcılığımızı ortaya koymak tanınmak güç kazanmak beğenilmek başarı ve ün kazanmak için daha fazla çabalamak gerektiğini düşünebiliriz. Gururumuzu korumak, kişiliğimizi savunmak, değiştirmek istemediğimiz kalıpların değiştiğini görmek ve buna direnç göstermek teması Temmuz başında bu karşıtlık ile etkin olabilir. Bir Yandan da sabit burçlarda gerçekleşecek olan bu karşıtlık inadı geri adım atmamayı sabit fikri ve değişmez kalıpları sembolize ediyor. İlişkilerde güç savaşları olabilir ve üzerimizde baskı kuran otorite figürleri ile stresli durumlar yaşanabilir.


Burçlara göre dolunayın etkileri. Öncelikle yükselen burcunuzu okuyunuz.


Koç burcu: Bu Dolunay sizlerin iş ve kariyer alanında gerçekleşiyor. iş hayatında başarı kazanmak istediğiniz konularda Jüpiter'in desteği yanınızda. iş hayatınızda yeni fırsatlar yakalamak üzere hayata geçirmek istediğiniz fikirlerinizi başarıyla ortaya koyabilecek enerjiniz var. aynı zamanda spiritüel ve manevi konular ruh ve beden bütünlüğü ile ilgili işler egzersizler ve çalışmalar Size iyi gelecek. eğitimler yolculuklar yabancılarla ilgili işler veya Basın Yayın sosyal medya ile alakalı konularda bu Dolunay süreci size somut adımlar attıracaktır. Dolunayda ilişkiler gezegeni Venüs baskıcı Plüton ile karşıt yapıyor bu dönemde yakın ilişkilerde daha kontrol eden şüphelenen kıskanan sahiplenen bir tutum benim sevebilirsiniz Özellikle aile ilişkilerinde Üzerinizde duygusal baskı yaratabilecek bir takım temalar ortaya çıkabilir. Neyse ki Merkür bu Dolunay günü hareketine başladı e İletişimde en azından net objektif ve ne istediğini bilen bir tutum benimsemek daha kolay olacak. yeni bir bakış açısına sahip olabilecek ve alternatif çözümleri daha kolay bulabileceğiniz günlerdesiniz.


Boğa burcu: Bu Dolunay sizlerin uzakları sosyal medya basın yayın matbaa işleri sinema televizyon akademik konular resmi ve devletle ilgili işler yabancılar uzun yolculuklar ve akademik çalışmalarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Dolayısıyla fikirlerinizi yaratıcı yanınızı inanç ve kültür sisteminizi belirgin bir şekilde ortaya koyabilecek fırsatınız olacaktır. Yeni bir yaşam Trendi gerçekleştirmek ve hayatınızda bu konularda fırsat yaratmak üzere bu Dolunay esnasında somut kararlar alabilirsiniz. Eğitsel konularda, sınavlarda, akademik konularda başarı kazanmak için şans ve fırsatlar Yıldızı Jüpiter burcunuza destek veriyor, arkadaşlarla bir ekiple veya bir grupla yapmak istediğiniz gelecek planlarınızda pozitif adımlarla ilerleme şansınız var. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs, baskıcı Plüton ile karşıt açı içerisinde olduğundan bu dönemde ilişkiler zor gidebilir. Daha kuşkucu şüpheci sahiplenici ve kıskanç bir tutum benimseyebilirsiniz. Ya da Yakın ilişkilerde karşınızdaki kişiden bu tür bir davranış görmeniz olasıdır. Aile içinde kardeşlerle yakın akrabalarla kurduğunuz iletişimde bir takım duygusal temaların üzerinizde baskı yaratabileceğini söyleyebilirim. Haziran sonu Temmuz başında gerçekleşecek olan Mars Satürn karşıtlığı ev aile ve yerleşim alanınızı etki altına alacağında aile ile kurduğunuz iletişime dikkat etmeli , aynı zamanda ev ve yerleşimle ilgili sizi zorlayacak yoracak hızlı kararlar almanızı gerektirecek düzeninizin değişmesine sebep olabilecek bir takım temalar da ortaya çıkabilir.


İkizler Burcu: Bu Dolunay sizlerin krediler borçlar aile.ile para paylaşımı vergi sigorta miras tazminat ticari yatırımlar psikolojik alt yapınızı sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Dolayısıyla bu Dolunay sürecinde maddi ve Finansal konular daha fazla Odak noktanız da yer alabilir. Var olan borçlarınızı ödemek veya bir yatırım yapmak üzere kaynak bulmak ticari atılımlarınızın finansal tarafını gözden geçirmek koşullarınızı kontrol altına almak ve doğru bir Bütçe yapmak üzere bu Dolunay Size fırsat getirecektir. Şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter kariyer alanında yer alıyor, İş hayatınızda öne çıkmak başarı kazanmak yeni fırsatlar elde etmek istediğiniz alanlarda Jüpiter'in Size destek verdiğini göreceksiniz. En azından işle ilgili konularda maddi bakımdan kendinizi güçlendirmek için daha akılcı sağlam ve somut adımlar atma şansınız var. ilişkiler gezegeni Venüs ile baskıcı Plüton arasında yer alacak olan karşıt açı sizlerin birikiminizi gelir ve gider dengenizi harcamalarınızı ve kazançlarınızı dengeye oturtmak konusunda gerçekçi davranmanız gerekliliğini hatırlatmaktadır.


Yengeç Burcu: Bu Dolunay sizlerin ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Evlilik iş ortaklıkları ve uzun süreli ilişkiler alanında yer alacak olan bu Dolunay ilişkiler konusunda daha somut kararlar Alabilmenize yardımcı olacak. ilişkileri somut ve Kalıcı kılmak üzere rasyonel kararlar alabilirsiniz. aynı zamanda iş ortaklıkları işbirlikleri yapmak ve yakın Sosyal Çevrenizde birbirinize destek verebileceğiniz alanlarda yardımlaşma yapmak için oldukça bereketli bir dönem. bazı yengeçler uzun sürer ilişkilerinde Tamam mı devam mı kararı alabilirler. burcunuzda geçişini sürdürmekte olan ilişkiler gezegeni Venüs bu Dolunay esnasında baskıcı Plüton ile karşıt açı içerisinde bulunuyor. bu etkileşim ilişkilerinize biraz stres yükleye bilecek bir görünüm içeriyor. sizden veya karşınızdaki kişiden gelen bir takım duygusal baskıları karşılamak durumunda olabilirsiniz . daha sahiplenici kıskanç şüpheci kuşkucu davranmak hatta belli etmeseniz de bu tür hisleri İçinizde taşımak durumu ortaya çıkabilir. dolayısı ile ilişkilerde bu dönemde rasyonel davranmak duygusal çıkışlardan uzak durmak alınganlık yapmamak daha pozitif sonuçlar verecektir. yurtdışı yabancılarla ilgili işler devlet ve resmi kurumlarla yapacağınız işler akademik çalışmalar Basın Yayın sosyal medya sinema televizyon matbaa işleri gibi konularda Jüpiter'in desteği yanınızda olacaktır. uzun yolculuklar yaşam stilinize sizin için mutlu kılacak değişimler zihninizi kullanabileceğiniz bilginizi arttıracak kültürel ve felsefi temalar Bu dönem içerisinde çok daha fazla ilginizi çekecektir.


Aslan Burcu. Bu Dolunay sizlerin iş ve çalışma günlük hayat ve sağlık alanımızda yer alıyor. Oğlak burcu zaten iş kariyer profesyonel yaşam ve sorumluluklar ile alakalı bir burç olduğundan sizler için iş ve çalışma konularının bu dönemde ön planda olmasına şaşmamak gerekir. çalışma düzeninizi derleme toparlama daha profesyonelce çalışma fırsatı yakalama işle ilgili beceri ve yeteneklerinizi ortaya koymak üzere bu Dolunay sizlere destek veriyor. yeni bir iş kurmak iş başvurusu yapmak iş değiştirmek için kararlar alabilirsiniz. bu Dolunay günü iletişim gezegeni Merkür ince düz hareketine başlaması sebebiyle bu konudaki kararlarınızı rahatlıkla eyleme dökebilecek fırsatınız olacaktır. aynı zamanda sağlığınızı beslenmenizi denge altına almak için de yeni kararlar alabilirsiniz. beslenme düzeninizi değiştirmek diş cilt iskelet yapınızı sağlama almak bir egzersiz düzenine başlamak için karar verebilirsiniz. Bu dönemde ev aile ve ebeveynlerin sağlığı ile ilgilenmek de söz konusu olabilir. ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlamak için tatile gitmek ya da zihinsel olarak sizi rahatlatacak işlerle meşgul olmak Size iyi gelecektir. Şans ve fırsatlar Yıldızı Jüpiter sizlerin finansal alanınızda yer alıyor Bu dolunayda iş ve çalışma alanında destek veriyor. Bu sebeple iş ve çalışma konularındaki emeklerinizin karşılığını maddi olarak alabilecek bir dönemdesiniz aynı zamanda işinize yatırım yapmak veya işinizi geliştirmek için yeni fikirlerle Size fırsat verebilecek etkiler altındasınız.


Başak Burcu: Bu Dolunay sizlerin Aşk romantizm yaratıcılık ve çocuklar alanında gerçekleşiyor. Bu dönemde ilişkiler konusunda ne flört hayatınızda bir farkındalık yaşayacağınız ve buna yönelik kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz ilişkilerinizde sorumluluk yüklenmek köklenmek ilişkileri somutlaştırmak için bu Dolunay size enerji verecek. ilişkiler gezegeni Venüs'ün Aşk alanınızda yer alan Plüton ile yapacağı karşıtlık bu dönemde ilişkilerde şüphe kuşkuculuk kıskançlık sahiplenici tavırlar taşıyabileceğinize veya diğer kişi daha böyle bir tutum görebileceğiniz de işaret ediyor. Bu anlamda ilişkilerde zor alabileceğinizi söyleyebilirim. Diğer yandan yeni bir ilişki başlangıcında olabilirsiniz sevgili başaklar veyabir arkadaşlığın tutkulu bir birlikteliğe dönebileceğini görebilirsiniz. yaratıcı yanınıza ortaya koyabileceğiniz sevgilerinizi ve becerilerinizi kullanarak başarmak istediğiniz işlerde Size destek olabilecek de enerjiler var. Evlilik iş ortaklıkları ve uzun süreli ilişkiler alanında yer alan Jüpiter bu dolunaya destek verdiği için ilişkiler alanında empati kurabilecek, karşılıklı yardımlaşmayla insanlarla aranızda güzel duygusal Bağlar kurabilecek bir dönemdesiniz. Bir arkadaşla veya bir grupla bir gelecek projesi içerisindeyseniz bu konuda başarılı olmamak için hiçbir sebep yok.