top of page

OĞLAK'TA GÜNEŞ TUTULMASI 26.12. 2019

4 DERECE OĞLAK’TA GÜNEŞ TUTULMASI 26 ARALIK 2019


ÖNEMLİ KARAR ZAMANLARINDAYIZ. YİNE YENİ YENİDEN Mİ DİYECEĞİZ, ESKİYE RAĞBET Mİ EDECEĞİZ ESKİLERİ KIRPIP KIRPIP YILDIZ MI YAPACAĞIZ.


YÜRÜNMÜŞ BİLİNDİK YOLLAR KIYMETLİ OLACAK…


Astrolojik olarak yılın en önemli dönemindeyiz diyebiliriz. Aralık sonu ve Ocağın ilk yarısında Oğlak- Yengeç aksında Tutulma Mevsiminde olacağız ve bu eksen üzerindeki son Oğlak tutulmasını yaşayacağız. Dolayısıyla 26 Aralıkta gerçekleşecek ve 4 derece Oğlak burcunda yer alacak bu Güneş tutulmasıyla yılı kapatacağız ve yaklaşık 1 yıldır yaşamakta olduğumuz Oğlak tutulmalarının sonuncusunu göreceğiz. Ocak ve Haziran 2020 de iki Yengeç tutulması daha yer alacak. Mayıs 2020 de İkizler-Yay aksına geçecek tutulmalarla yepyeni enerjiler hayatımıza girecek.


26 Aralık’taki tutulmaya Jüpiter eşlik ediyor ve Oğlak burcunun sembolize ettiği mesleki konular, kariyer adımları, iş girişimleri alanında yeni fırsatlar elde etmek için planlar yapmak bu tutulmanın temel konusunu teşkil edecek. Jüpiter Oğlak’ta zayıf konumda olsa bile en azından hepimize hedeflerimize doğru yol alırken planlarımızda gerçekçi olma, akılcı bir bütçe yapma, istikrarlı ve itidalli olma gibi bir bakış açısı katacak. Tutulma derecesine kavuşum yapan “Polis” adlı bir sabit yıldız var ve bu yıldız başarıyı , hırsı, derin bir algılama kapasitesini ve yönetsel yetenekleri sembolize ediyor. Dolayısıyla bu tutulma iş hayatı ve ticaret için oldukça destekleyici etkiler sunuyor. Diğer yandan, iş değiştirmek ve yeni iş projelerine başlamak için de olumlu etkiler yansıtıyor. Güney Ay Düğümü ile Jüpiter yakın duruyor ve GAD ile “Facies” adlı sabit yıldız kavuşumda ve pek sevilen makbul bir yıldız değildir. Sevimsiz kişileri, sertliği, katılığı, saldırganlığı, kazaları, hayatın karanlık yönünü görmeyi sembolize eder. Oğlak’taki bu tutulmaya elbette oldukça romantik falan diyemeyiz. Yönetsel konularda, yöneticileri içeren işlerde sertlik açığa çıkabilir. İşlerimizde pratik, pragmatik ve yetkinlik ve katılık getirebilecek bir tutulma olacak.


Bu tutulmanın diğer önemli tarafı da 33-38 yılda bir gerçekleşen Satürn- Plüton kavuşumu ile bir arada gerçekleşiyor olması. Bu kavuşum en son yıl olarak ; 1914-1915 Yengeç’te/ 1946-1947 Aslan’da/1982-1983 Akrep’te gerçekleşmiş. Gelecekte 2053 te bir daha Satürn Plüton Balık burcunda kavuşacak. Tarihte en eski bulabildiğim Oğlak’ta kavuşum 1518 yılına yer almış ve bu dönem Martin Luther’in Protestanlıkla ilgili eleştirileri ve bir dini ayaklanmaya sebebiyet veren olaylara yol açan tarihi gelişmeler gerçekleşmiş. Strazburg’da ise bir dans salgını çılgınlığı baş göstermiş ( Dancing Plague) ve insanlar sokaklarda durdurulamaz bir çılgınlıkla günlerce dans etmişler bu toplu dans olayında ölenlerde olmuş. Diğer tarihlerde 1914-1915savaş sonrası yeniden toparlanma dönemi şehirler ülkeler ekonomiler savaşın yıkımından çıkmak içim mücadele vermişler. 1946-1947 siyasi olarak dünyada bir çok partinin sendika ve derneğin, örneğin Birleşmiş Milletlerin kuruluşu bu yıllarda gerçekleşmiş. Savaş suçlularının Nazilerin yakalanıp yargılanması , işçi partilerinin yükselişi vb yer almış. 1982 döneminde ilk bilgisayarlar ortaya çıktı, Michael Jackson Thriller albümünü yayınladı, USA da ekonomik bunalım oldu, Arjantin İngiltere savaşı yaşandı Falkland adaları konusunda, ilk defa genetik mühendisliği ile insan insülin hormonu yapıldı ve satışa çıktı, Balinalar soyu tükenen hayvanlar listesine alındı, Reagan yıldız savaşlarından bahsetti, bir çok teknolojik gelişme yaşandı, dünya Yuppies olarak adlandırılan hızlı yoldan zengin olan genç girişimcileri anlatan terimle tanıştı. Türkiye’de de 1982 de anayasa değişikliği gerçekleşti.


Tutulma temalarına göz atarsak, kendimizi bu kadersel döngülerde nasıl bir bakış açısıyla fırsatlara taşırız, nasıl negatif etkilenmeyiz diye düşündüğümde şu hususlara dikkat etmek önemli olacak. Satürn ve Plüton kavuşumu önemli bir döngüdür, yapıları değiştirir eskiyi yeniyi harmanlar ve artık işe yaramayan hayat dinamiklerini çeker alır ve hayatımızdan çıkarır. "Tabula Rasa" diyoruz ve hepimiz Ocak 2020 itibarıyla yeni bir sayfa açmak için kolları sıvıyoruz.


BU YIL ;


· Yapacağımız her işte planlı olmak avantajımıza olacak. Özellikle zaman, emek, nakit dengemizi iyi kurmalıyız. Boşa kürek çekeceğimiz işlere el atmamalıyız.

· Bu dönemde disiplin , sebat, çok çalışmak ve sorumlulukları hakkıyla yerine getirmek önemli olacak.

· Bu yıl önce bütçe yapacağız, paramızı dengeli harcayacağız, eli sıkı davranacağız ve ancak ondan sonra eğlenmeyi, gezmeyi ve zevklerimize zaman ve nakit harcamayı düşüneceğiz.

· Özellikle yılın ilk 6 ayı daha fazla iş odaklı olacağız ve kendimizi işimize vereceğiz. Yeni iş fırsatlarını değerlendirmek için hırslı olacağız.

· Geleneksel yöntemler, görenekler, klasik zamana dayanmış görüşler moda ve trendler önem kazanacak. Daha fazla geçmişi gelecekle kıyaslayacağız ve tarihi değeri olan eşyaları eskileri ve bilindik yöntemleri önemseyeceğiz. Klasikler önemli olacak. Bildiğimiz kanıksadığımız daha iyi yaptığımız işlere eğileceğiz çok fazla risk almak istemeyeceğiz.

· Ev aile iş sorumlulukları bu yılın ilk yarısı odak noktamız olacak. Yaz aylarından itibaren Temmuz gibi hayatımızda yeni bir mücadele ve çaba alanı ortaya çıkıyor olacak. Enerjimizi büyük bir hevesle ama yorularak harcayacağımız yeni bir tema olacak.

· Zaman bizim için değerli olacak, zamanımızı planlamak kendimize zaman ayırmak görevlerimizi yerine getirmek ve iş hayatımızı derlemek toparlamak için istekli olacağız.

· Ev ve yerleşim konuları aynı zamanda önemli. Taşınmak yer şehir veya mahalle değiştirmek söz konusu olabilir. En azından iş için sık sık gidip geleceğimiz bir yer şehir vb olabilir. Ev iş arasında bir denge kurmak bizim için gerekli olacak.

· Anne babamızı ailemizi ve çocuklarımızı bu yıl daha çok düşüneceğiz. Ebeveyn olmanın gereklilikleri ve sorumluluklarını daha derinden göreceğiz ve deneyimleyeceğiz.


· Mart –Ekim 2020 ayları içerisinde hayatımızda yeni girişimlerin fikirlerin ve fırsatları yakalamak arzusunun olduğunu göreceğiz ancak bu temaların üzerinde çalışıp fikirleri olgunlaştırıp 2020 Kasım Aralık aylarından itibaren yenilikler hayatımıza girmiş olacak.


Tüm yılı etkileyecek tutulmaları yükselen burcunuza ve Güneş burcunuza göre okumak isterseniz bloğumdaki 2020 Genel Burçların yorumlarına da göz atabilirsiniz.


Mutlu Yıllar hepinize,


Naz Bayatlı


863 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page