top of page

OĞLAK'TA GÜNEŞ TUTULMASI 6 OCAK 2019

OĞLAK’TA GÜNEŞ TUTULMASI

Yılın ilk tutulması 15 derece Oğlak burcunda 6 Ocak’ta gerçekleşecek. Bu tutulma ile yılın açılışını yapıyoruz ve yıl sonuna kadar gerçekleşecek Oğlak Yengeç aksındaki tutulmaların giriş teması bu başlangıçla belirlenmiş oluyor.

Oğlak burcunda Güneş tutulması her şeyden evvel kariyer hedefleri iş ve çalışma koşulları uzmanlaşma ve kurumsallaşma ile alakalıdır. Görev ve sorumluluklarımızı ele alma biçimimiz önem kazanacak. Gelecek hedeflerimize odaklanırken ciddiyetle, istikrarlı bir biçimde, emeğimizi daha verimli kılarak ve zamanımızı iyi değerlendirerek yol almaya yönelmeliyiz. Oğlak her birimiz için iş ve çalışma kriterlerimize bir yeniden yapılanmaya gitmek anlamına geliyor. İş aramak , iş değiştirmek, iş kurmak, yeni iş hedefleri belirlemek için gereken değişimleri yapacağız. Oğlak aynı zamanda bütçe ve planlama demektir. Bu tutulma Satürn ve Plüton arasında yer aldığı için kemer sıkmak ve eldeki kaynakları iyi değerlendirmek mecburiyeti de ortaya koyuyor. Akıllıca hareket etmek zorundayız. Yersiz hayallere kapılmak ve gerçekliği göz ardı etmek inanın en büyük hata olacaktır. Daha öncede videolarımda bahsettiğim Jüpiter Neptün arasındaki kare açı nedeniyle gereksiz riskler almamak gerekir. Çok iyimser olmak ve aşırı beklentiyle ve umutla atıldığınız ne varsa bu konuda bir kez daha durun ve düşünün derim ben. İkincisi Haziran ayında ve sonuncusu Eylül 2019 ayında yer alacak bu kare yıla damgasını vuracak nitelikte olduğu için bu dönemlerde aşırıya kaçmak ve yanılgıya düşmek söz konusu olabilir. Büyük planlar yaparken küçük detaylarda boğulmak çok olasıdır. Detaylar detaylar detaylar diyorum minik küçük can sıkıcı ama hayat kurtarıcı olacak bu detaylara dikkat !

Tutulma derecesinin zaten kısmi asaletinde Venüs var ve Venüs tutulma zamanı hala Akrep’te olacak bitemedi şu Akrep geçişi ve Ekim’den beri 2018 de yılın en uzun geçişlerinden birine damgasını vurdu 8 Ocak’ta Yay’a geçmeden son bir kez bu tutulmada para iş ortaklıkları ve ilişkilerde huzur bulmak bakımından bizi test edecek koşullar yer alabilir.

Tutulmanın derecesindeki Sabit Yıldızlara baktığımda 2 önemli yıldız karakteri tutulmaya damga vuruyor bir tanesi Vega diğeri Al Sad Al Bulah ( Zabadola) . Vega sanat ve sanatçılarla alakalı, yaratıcı işleri sembolize ediyor, sanat ve sanatçıların toplum içindeki yeri ve konumu göz önünde olacaktır. Oğlak toplumsal kuralları kaideleri muhafazakar bakış açısını ve ana akım gelenek ve görenekleri sembolize ettiği için bu tutulma ile bu konularda yerleşik sistemin nasıl ve ne yönde işlediğini ve toplumsal huzur için ne yönde şekillenmesi gerektiğini düşünebiliriz. Politika ve sanat, ünlülerin ilişkileri ve evlilikleri toplum önünde kendilerini nasıl temsil ettikleri prestijleri ve statüleri odak noktamızda olabilir. Al Sad Al Bulah, iyileşme , hastalıktan kalkma özgür kalma ve günlük hayatta enerjinizi toparlamakla alakalıdır , bu anlamda her birimiz sağlık beden ve ruh olarak toparlanmamız gereken ne varsa bu konulara el atmak mümkün. Zabadola, evlilik , ortak çalışmalar ve uzun süreli ilişkilere adım demek, sırların açığa çıkması ve esaretten kurtulma ve özgürleşme anlamındaymış bu kurulan bağlardan sözleşmelerden vb çıkmak kurtulmak anlamına da gelebilir. Tüm bunların ışığında hayallerden kurtulup gerçeklerle hareket edip akılcı adımlar atmaya odaklanır yaratıcı yanımızı çalıştırır ve kendimiz için iyi olacak adımları atmayı kararlı bir biçimde istersek başarmamak için neden yok. Mars Merkür arasındaki karenin zaten yaşam koşullarının bizi buna iteceğini ve atıl kalmak gibi bir şansımızın olmadığına işaret ediyor. Zaten Satürn ve Plüton bu tutulmanın ağır abileri olarak ya bu deveyi güdersin ya bu işte sıfırı alırsın ve başarmak için daha fazla çabalamak zorunda olduğunu bilesin diyor.

Koçlar kariyerde

Boğalar akademik işler uzun yolculuklar basın yayın hukuki ve resmi işlerde uzun yolculuklarda

İkizler para ve ortaklı işlerde kredi borç ve ödemelerde ticari faaliyetlerde

Yengeçler evlilik ve ortaklı işlerde uzun süreli beraberliklerde davalarda

Aslanlar iş ve çalışma alanında sağlık konularında

Başaklar aşk ve yaratıcılık çocuklarla ilgili temalarda

Teraziler ev aile ebeveyn ve yerleşimle

Akrepler eğitimler sınavlar yolculuklar ve akraba ilişkilerinde

Yaylar para kazanç ve birikimler alanında

Oğlaklar sağlık, ilişkiler uzun süreli beraberlikler ve fiziksel görünüm alanında

Kovalar ruhsal konularda , hizmet ve çalışma koşullarında

Balıklar arkadaşlıklar grup aktiviteleri ve gelecek projelerinde

Yeni açılımlar yapmak için adımlar atacaklardır.

Yeni Yılda Tüm İyi Şeyler Sizin Olsun

Naz Bayatlı

1.191 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page