top of page

PLÜTON RETRO VE ETKİLERİGÖZDEN DÜŞENLERİN ZAMANI


Herhangi bir gezegen Retro harekette olduğunda, o gezegenin astrolojik sembolizmi çerçevesinde yaşanan olaylar deneyimler ve duygular ışığında her birimiz içimizi derinden araşturmaya başlarız, bu temalarla ilgili zorlandığımız konular varsa zihnimizi daha fazla meşgul eder, kendimizi tekrar keşfeder ve eksikliklerimizi fark ederiz. Retro süreçleri için kendimizle bir hesaplaşma ve bir yüzleşme zamanı, deneyim ve farkındalık portallarıdır diyebiliriz.

Bu yıl Plüton gerileme hareketine 0 derece Kova’da 12 Mayıs’ta başladı, 11 Haziran’da 29 derece Oğlak burcuna geriledi, 12 Ekim 2023 ‘te 27 derece Oğlak’ta Retro bitiyor, ancak Plüton 20 Ocak 2024 tarihinde tekrar Kova’ya dönecek ve kaldığı yerden Kova transitine devam edecek. Plüton her yıl hemen hemen yılın yarısını Retroda geçiriyor.

Plüton Retro olduğu zaman; kendi ego problemlerimizi fark ederiz ve başkalarının egoları ile nasıl çakıştığımızı görürüz. Ego Latince BEN demektir. Bu benler ve benlik sahipleri; istekler arzular birbirine güçlerini göstermek baskı kurmak kontrol etmek takıntı yapmak kıskançlık veya şüphe duymak gibi durumlarla aralarında çatışırlar. Ya da içten içe bir başkasının bu tip tutum veya düşünceleri sebebi ile ona ne hissettirdiği ile ilgili derinden düşünmeye başlarlar. İç muhasebe yaparlar aynı konuya takılır kalırlar niyet okumaya çalışırlar ne olacak diye kaygı taşırlar vb.

Plüton Retro iken insanların sizden sakladıklarını, sırlarını veya karakterlerinin gölge taraflarını keşfedebilir ve farklı bir bakışla onları bir daha değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Egolarını ve sizi manipüle ettikleri taraflarını görmek ve rahatsız hissetmek normaldir. Demem o ki, Plüton R zamanlarında gözden düşen birileri olacaktır, kendi defolarınla yüzleşecek ve başkalarının art niyetlerini daha rahat göreceksin ve hırslarını görüp çıkar hesaplarının ve çatışmalarının kaynağını anlayacaksın.


Naz Bayatlı525 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page