SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL AŞKINIZIN NE İSTEDİĞİNİ BİLİN

SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL


AŞK ASTEROİTLERİNİZİ EROS VE PSYCHE’Yİ ÖĞRENİN.

DİPTEKİ EFEMERİSTEN HANGİ YILDA DOĞDUĞUNUZA GÖRE KADINLAR EROS ERKEKLER PSYCHE YE BAKARAK ASTEROİTİNİZİ ÖĞRENİN ..


NASIL BİR AŞIKSINIZ? SEVDİĞİNİZ KİŞİ NASIL BİR AŞIK? ONA BU ÖZEL GÜNDE NE HEDİYE EDİLEBİLİR?


Bir Sevgililer Günü daha geldi çattı ! Kalbimiz boş ta olsa, dolu da olsa hepimiz özel bir Sevgililer Günü yaşamak isteriz. Sevdiğimiz kişi tarafından ayaklarımızın yerden kesilmesini ve romantik bir gece yaşamayı hangimiz istemez. Sevgilinizi nasıl daha mutlu edebilirsiniz? Hayalinizdeki sevgili nasıl biri? Bazen hepimiz bir ihtimale aşık oluruz. Hayalimizde yarattığımız aşkı ararız. Bazen sevdiğimiz kişinin ruhumuzu anlamasını bekleriz. Peki, biz onun beklentilerinden ne kadar haberdarız?


Astrolojik olarak her kişinin doğum haritasında nasıl bir insanla birlikte olmaktan mutlu olabileceği, aşk potansiyeli, zevkleri ve beğenileri ile ilgili bir çok gösterge yer alır. Bir erkeğin haritasında Venüs ve Ay burcu, bir kadının haritasında Mars ve Güneş’ e , ayrıca Aşk evi 5. Ev, Evlilik evi 7. Ev, Cinsellik evi 8. Ev gibi alanlara bakılarak nasıl biri tarafından mutlu edilebileceği konusunda bir fikir edinilebilir.


Bunların yanı sıra , doğum haritalarında Aşk tanrısı Eros ve Aşk tanrıçası Psyche adı verilen asteroitlere ve haritamızda yer aldığı burçlara bakılarak çok isabetli yorumlar yapılabilir. İşte sizlere hem kendinizin, hem sevdiğinizin haritasında Eros ve Psyche’ nin hangi burçta yer aldığını bulabilmeniz için doğum yılınıza göre bakabileceğiniz efemerisi yazının en altında sunuyorum. Bu listeden kendi aşk tanrınızı/tanrıçanızı bulun. ( efemeris sadece 1990 a kadar verilmiştir, bu tarihten sonra doğanlar ancak bana doğum bilgileri ile nazbayatli@ttmail.com adresine başvurarak aşk asteroitlerinizin hangi burçta olduğunu öğrenebilirler)

Eros erkekler için nasıl bir sevgili olduğunu ve neyin onu mutlu edeceği ile ilgili olarak, Psyche ise kadınlar için aynı şekilde nasıl bir kadın olduğunu ve erkekten beklentilerinin ne olduğunu anlamak için bakılabilir. Ayrıca ne türden hediyeler onun beğenisini kazanır diye düşünerek sizlere alternatif bir kaç öneri de yaptım.


AŞK TANRISI EROS BURÇLARDA ( ERKEĞİ NASIL MUTLU EDEBİLİRSİNİZ? )

EROS KOÇ’ TA : “ OYNADIĞIM OYUNDA KATIL BANA…DÜŞÜNMEDEN GEL, ŞİMDİ, HEMEN ! …. ANCAK KAZANMAMA İZİN VER”

Eros bu burçta eylem ister, rekabet , mücadele, kadınını uğraşarak elde etmek ister. Kolay avlardan hoşlanmaz. İlişkiye başlamak ne kadar zor olursa onu o kadar cezbeder. Sevgilisini tehlikelere karşı korumak, onu kurtarmak ve kahramanı olmak ister. Onun tarafından korunduğunuzu hissettiğinizi hissettirmelisiniz. Cesaretine güvenmelisiniz. O ruhunda bir savaşçı kral taşır. İnatçıdır, kolay kolay yorulmaz ve enerjisi yüksektir, genç yaştan itibaren aşk hayatı hareketlidir. Kadınlardan çekinmez. İlk adımı atacak cesarete sahiptir. İlkesi önce davranan kızı kapardır. Güçlü bir iradesi vardır ve istemi karşısında durulmasına pek alışık değildir. Korkak ve silik tiplerden hoşlanmaz. Birine sadece ona ihtiyaç duyduğunu söylediği için bağlı kalabilir çünkü zorda birini bırakıp gitmeyi erkekliğine yediremez. Öğrenmesi gereken aşk hayatının bir güç gösterisi ve bir rekabet alanı olmadığıdır. Kim meydan okursa onu elde etmek için uğraşır. Ancak asıl onun kalbini çalacak kişi heyecan verici, çıtkırıldım olmayan, onun saygısını kazanacak, aynı zamanda yumuşak başlı biridir. Onun aslında dıştan göründüğü hoyrat, tehlikeli, maceracı, düşüncesiz ve bencilce eğilimlerinin altında gerçekten kötülük düşünmeyen bir şövalye ruhu taşıdığını görebilen bir kadın onu gerçekten elde edecektir. Her şeyden önemlisi tabii ona bu kadar dayanabilen bir kadın bulunabilmesidir. Cinsellik alanında oldukça hareketli ve enerjik bir sevgilidir. Her Koç gibi kırmızıyı ihmal etmeyin ve kırmızı bir şeyler giymiş ve fethedilmeyi bekleyen bir kadın onu heyecanlandırır. Ne kadar zor elde edilirseniz, o kadar ateşli olacaktır bilesiniz. Güçlü ve başarılı kadınlar onları asla korkutmaz, hatta kur sürecini daha da ilginç hale getirmesine yardımcı olur. Onu istediğinizi belli edin, ama araya bir macera sokup, mutlu sonu geciktirin! Bu Eros’ a yalan söylemekten kaçının, yalanınızı yakalarsa size asla bir daha güvenmeyecektir.


ALTERNATİF HEDİYELER : Spor giysiler, futbol maçı ya da bir spor karşılaşması biletleri, araba yarışı oyunu , veya Formüla yarış kaseti, birlikte bungee jumping denemesi, spor salonu üyeliği, ormansı kokular, doğallık içeren eau de cologne’ lar, sağlam botlar, bir dağ anorağı, savaş sanatları ile ilgili bir kitap, arabası için bir hediye, çamur güreşi yapan kadınlar erotik düşlerini süsleyebilir, veya birlikte katılacağınız bir doğa yürüyüşü gezisi. Arkadaşlarını evinize çağırıp birlikte maç izleyebiliyorsanız kalbini çaldınız demektir. Yüksek tempolu, Hard Rock, bol davul sololu ve bas gitarlı müzik parçalarından hoşlanır.


EROS BOĞA’DA : “ SARIL BANA, DOKUN…SAÇLARIMIN ARASINDAN PARMAKLARINI GEÇİR.. ÖP BENİ…ŞARABIM NEREDE.. ?”

Sabahın köründe kalkıp spor yapacak bir tip değildir. Sabah mutfaktan gelen kahve kokusuyla yataktan kalkmayı sever. İstediği kadını elde edebilmek için öyle birileri ile rekabet yaşamayı sevmez. Kalıcı ve sadakat içeren bir ilişki sürdürmekle ilgilenir. Bir gecelik maceralara pek girmeyi sevmez, zaten baştan çıkarma sanatında oldukça tembeldir, oturduğu yerden kalkmadan, mümkünse akşam yemeği masasında kur yapmayı tercih eder. Kimsenin peşinden koşmaya istekli değildir. Ne istediğini iyi bilir. Üstüne başına özen göstermemiş bir kadın dikkatini çekmez. Yemeyi içmeyi ve şehirdeki en iyi restoranları bildiği için, böyle yerlerin keyfini çıkaracağı alımlı bir kadını tercih eder. Şık, zamana dayanıklı klasik bir feminen kadın imajını tercih ederve kendine yakışanı giyen kadınları sever. Uzun tırnaklara ve güzel bacaklara düşkündür. Boyun dekoltesine dayanamaz. Kendi boyunları da en hassas bölgeleridir. Gizli gizli , içten içe, hayalinde mayo mankeni gibi bikini giymiş bir fıstığın ona bol karbonhidratlı bir akşam yemeği pişirdiğini canlandırır. . Mutlu sondan önce karnını iyice doyurmuş, Fransız şarabını içirmiş olduğunuzdan emin olun. Oldukça dokunulmaktan hoşlanan ve bedensel dokunuşlara cevap veren bir erkektir. Kadife, saten, ipek gibi kumaşlardan çok hoşlanır. Saten çarşaflara dayanamaz. Ama sürekli seks beklemeyin. Rahatına oldukça düşkündür, rahatsız yerlerde oturmaktan haz etmez, evin rahat , toprak renklerinde döşenmiş ve bahçeli olanını sever. Bir hamak veya salıncak bulursa keyfini çıkarmadan edemez. Eğer servet sahibi bir kadınsanız veya iyi bir işte çalışıyorsanız, hatta bir de onun finans bilgisine başvuruyorsanız, kalbini çaldınız demektir. Sonrasında asla gözü başka çayırlıklara , kimsenin yeşilliklerine kaymayacaktır. Aşık olduktan sonra oldukça kıskanç, sahiplenici ve sadakat bekleyen bir aşık olacaktır. Aynısını siz de yapın kıskanın, sahiplenin ve gerektiğinde ipleri elinize alın. Hoşuna gidecektir.


ALTERNATİF HEDİYELER : Masaj, spa, sauna gibi vücut bakımı seansları hediye verebilirsiniz. Sevdiği yiyeceklerden bir sepet yapınız, taze sebze ve meyveye hayır diyemez, organik ve ev yapımı gıdaların ambiyanslı bir ortamda servis edildiği restoranlara davet edebilirsiniz. İyi bir şarap, konyak veya nadir bulunan bir içki hoşuna gider. Gençlik günlerinin müzikleri her zaman onu mutlu eder. Yeşil notalar taşıyan kokuları sever. Kaliteli bir kaşmir kazak veya atkıya bayılabilir. Onun en sevdiği tatlı veya turtayı ve en sevdiği yemeği pişireceğinizi söyleyerek onu her daim heyecanlandırabileceğinizi bilmelisiniz.


EROS İKİZLER’DE: “ EN GÜZEL SÖZ HENÜZ SÖYLENMEMİŞ OLANDIR. BEN DE SANA HENÜZ EN GÜZEL SÖZÜMÜ SÖYLEMEDİM !...”

Eğer bu erkeği cezbetmek istiyorsanız onunla konuşun. Fikirler, entelektüel stimülasyon onu etkiler. Bilgisini, az bilinen konulardaki bilgisini ortaya koymaktan ve dinlediği kadar dinlenilmekten hoşlanır. Zeki, espirili ve hazır cevaptır. Romantik bir erkek sayılmaz, aşkı yaşamaktan çok, kitaplarda okumak veya filmlerde izlemek daha çok hoşuna gider. Daha önce bilmediği konulardan konuşarak ilgisini çekebilirsiniz. Akıl oyunlarına bayılır. Birlikte oynayacağınız bir zeka oyunu çok hoşuna gider. Aşırı duygusallık gösterilerinden hoşlanmaz. Fazla ilgiye muhtaç bir kadın ve sonsuz aşk düşüncesiyle hareket eden biri ona cazip gelmez. Onun bakış açısıyla insan değişir, değişim süreklidir. Zamana dayanacak bir ilişki ona göre aşkın kanıtı değildir. Aşk ancak iki zihnin aynı idealler çerçevesinde sürekli yenilenerek aynı paralelde gelişebilmesi ile mümkündür. Bu erkek aynı rolde 2 günden fazla kalmaya dayanamaz. Kişilik maskesini değiştirmek ona daha ilginç gelir, çünkü kendisinden bile sıkılabilir. Aynı ruh halini de sürdürmek istemez. Onda göreceğiniz değişik ruh hallerine ve kişilik rollerine uyum sağlamayı bilmelisiniz. Fantezilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin, bu konuda en rahat hareket edebileceğiniz kişi Eros’u İkizler’de olan erkektir. Tekdüzelikten nefret ettiği için sık sık yeni yerler keşfetmeye bakın. Merakını çekecek ilgi alanlarını onunla paylaşın. Kitap kulüpleri, tiyatro, sinema, müzeler, yeni çıkmış kitaplar ve filmler onu mutlu eder. Yeni yayınları, oyunları ve trendleri takip edin. Arkadaşları ile iyi geçinin, onlarla aynı dilden konuşmasını bilin. Gerektiğinde fikrinizi söylemekten çekinmeyin ve asla onun yanında aptal görünmeyin veya sakın onu aptal yerine koyacak bir şey yapmayın , yoksa sizden kolayca uzaklaşacaktır. Bunu kavga , patırtı ile yapmaz, sadece numaranızı kaşla göz arasında telefonundan siliverir . Şikayet eden, mızmız ve zor beğenen kadınları sevmez. Sadece meraktan her sosyal çevreden veya tipten kadınla birlikte olabilir. Önyargılı seçimleri veya kafasında katı biçimde şekillenmiş bir ideal kadın tipi olmayabilir. Onu mutlu etmek için hiç beklemediği zamanda ona güzel mesajlar yollayabilir veya notlar yazabilirsiniz. Yazarak ifade edilen duygular, sözlerden daha makbul gelir.


ALTERNATİF HEDİYELER: Zekasına hitap edecek her türlü oyun ve kitap, espirili T-Shirtler, Almanaklar, anekdotlar, albümler, bir sanatçının tüm eserlerini içeren kitaplar, şiir kitapları, edebi değeri olan her şey, sanat filmleri DVD veya CD leri, kültür turları, ilgi alanını içeren dergilere üyelik, akıtmayacak bir dolmakalem, değerli bir yazı seti, çalışma masası için bir hediye, hatta onu bir yabancı dil kursuna kayıt yaparak şaşırtırsanız mutlu edersiniz.


EROS YENGEÇ’TE : “ TÜM SEVİNÇLERİNİ VE DERTLERİNİ PAYLAŞ BENİMLE.. SEVGİNİ HEP GÖSTER…ŞEFKATİNLE SAR BENİ…”

Duygusal olarak oldukça hassas ve klasik değerlere inanan bir erkektir. Aşkının karşılık bulacağı bir ilişkiyi tercih eder. Duygularının incinmesinden oldukça çekindiği için öyle kolay kolay içini dökemeyecek ve aşkını hemen itiraf edemeyecektir. Bir kadını bilinen , iyi test edilmiş, yanılmaya fırsat vermeyecek yöntemlerle baştan çıkarmayı bilir. Bir ilişkiye başladıktan sonra hem sevgilisi, hem kendini güvende hissedeceği anne benzeri bir kucak olmayı ihmal etmeyiniz. Annesi ile aman ha! İyi geçinin… Annesi bir yana , dünya bir yana… İdealindeki kadın oldukça kadınsı biridir. Yumuşak ve fedakar, verici biri olmalıdır. Çocukları sevmeli, hayvanları korumalı, mutfakta becerikli, yaratıcı yönü gelişmiş ve her daim saçı başı derli toplu ve şık görünmelidir. Hem feminen olmalısınız, hem de klasik bir şıklık sergilemelisiniz. Fazla açık saçık veya ucuz görünümlü kadınlardan hoşlanmaz, çılgın renkleri veya aksesuarları sevmez. Biraz Sophia Loren veya Merryl Streep tarzı kadınları sever. Hem kadınsı, hem sade bir şıklık, hem de her an beline önlüğü takıp ona tavuk çorbası yapabilecek bir imaj. Özel günlerinizde, romantik bir akşam için duygulu müziklerin çalındığı , mum ışığında, sevdiği yemekleri yiyebileceğiniz, garsonlarla samimi olduğunuz ve ne istediğinizi siz söylemeden bilecek ve getirecek bir hizmet anlayışı benimsemiş bir restorana gitmeniz akıllıca olur. İşler ilerlediği vakit, bu duygulu ve romantik erkeğim erotik eşiğinin hemen geçilebileceğine hayret edeceksiniz. Mutlu sona ulaşmakta pek çekingen sayılmaz. Bir kere gerçek anlamda yakın olduğunuz zaman bir daha sizden uzaklaşmak istemeyecektir. İstendiğini bilmek ve sevgilisinin dikkatini üzerinde hissetmek ister. Derin bir bağ kurmak ve sizi sevgisi ve ilgisi ile mutlu etmek isteyecektir. Fazla ilgiden ve bir anne şefkat gibi bir sevgiden hoşlanmayanlar için kolay bir aşık değildir.


ALTERNATİF HEDİYELER: Gençliğinin müziklerini içeren bir pot pori albüm, sevdiği restoranda bir yemek, birlikte geçirdiğiniz günlerin anısını içeren bir hediye, ya da birlikteliğinizi daim kılacak retrospektif bir fotoğraf albümü, annesine bir hediye, barbekü partileri için bir hediye, dünyanın en yakışıklı şefi yazan bir önlük veya üzerinde adı yazan bir şef şapkası onu mutlu edecektir. Bol öpücük kondurup, sevgi dolu sözler ile verdiğiniz her hediye onun için değerli olacaktır.


EROS ASLAN’DA : “ BANA BAK , BANA HAYRAN OL, BANA SAHİP OLMAK İÇİN SAVAŞ… KRALLIĞIMDA PRENSESİM OLMAK İSTİYORSAN BİR PRENSES GİBİ DAVRAN…”

Ben, ben , ben..! İlgi, alaka ve hayran kitlesi bir Aslan’ı en çok mutlu edecek 3 şeydir. Kendine layık olacağını düşündüğü dişi, herkesin isteyip te sahip olamadığını bildiği ve kendisine evet diyecek bir kadındır. Rekabete katlanamaz ama herkesin elde etmek istediği kadına sahip olmak ve onu bir ödül gibi kolunda gezdirmek hayalini süsler. Onun romantik anlayışında ideal kadın bir süper star olmalıdır. Bir süper star gibi giyinmeli, davranmalı ve kendisine öyle davranılmasını beklemelidir. Bu anlamda lüks yaşam ve bunu yansıtan bir başarı grafiği Aslan’ı cidden derinden etkiler. O hayatın çirkin, ucuz, yakışıksız ve dramatik yüzünü görmek istemez ve ona bunu hatırlatan yerlere gitmeyi de hiç sevmez. Bu nedenle ona kişiliği ve büründüğü hava ile aradığı pırıltılı etkiyi yansıtabilecek ve kaygının değmediği bir ruh hali taşıyan , bir prenses modunda yaşamış bir kadın ister. Aradığı kadın bir prima divadır. Sıcak, neşeli, cömert ve yetenekli olmalıdır. Girdiği ortamlarda hemen dikkat çekecek bir çift olmalıdırlar. Magazin haberlerine konu olacak bir aşk yaşamalı ve çevrede onların dedikodusu yapılmalıdır. Eros Aslan erkeği, yaşadığı aşkın özel, herkesinkinden farklı ve spot ışıkları altında yaşanmasını arzu eder. Zengin , şık ve pahalı olan her hediyeyi ve mekanı sever. Karanlık, boğucu, dumandan göz gözü görmeyen, fazla kalabalık ve fazla kozmopolit ortamları sevmez. Aşkını romantik bir jestle kırmızı güller eşliğinde, sizi baştan çıkaracak bir gülümseme ile itiraf etmesini bekleyebilirsiniz, bunu ancak dünyada değecek tek kadın siz olduğunuza inanırsa yapacaktır.


ALTERNATİF HEDİYELER : En son çıkan ve ambalajı şık ve baştan çıkarıcı bir erkek parfümü hediye edebilirsiniz, yanında vücut losyonu ile set olarak alırsanız daha mutlu edersiniz. Altın kol düğmeleri, kravat iğnesi, Hollywood’un şaşaalı dönemlerine ait eski filmler, sevdiği aktör veya aktrislerle ilgili antolojik eserler, biyografileri sever. Şımartılmaya bayıldığı için lüks bir otelin spa salonlarında bir gün hediye edebilirsiniz. En pahalı şampanyanın yanında en kaliteli puro’yu hediye ederseniz keyfine diyecek olmayacaktır.


EROS BAŞAK’TA: “ SARIL BANA, BANA BİRŞEYLER SATIN AL, NEDEN BUNU ALDIĞINI ANLAT, BANA NEYİ, NİÇİN YAPTIĞINI SÖYLE .. SÖYLEKİ BENİ NE KADAR ANLADIĞINI BİLEYİM…! “

Sürekli analiz edecek ve neyi neden yaptığınızı bilmek isteyecek bir erkekle beraber olduğunuzu bilin. Detaylara önem verir, geçiştirilmekten asla hoşlanmaz. Niyetinizi bilmek ister. Sizi tartar, ölçer ve analiz eder. Hayatta her şeyi kafasında 1 den 10 a kadar giden bir ölçekte notlandırarak, değerlendirir. Aşka bakış açısı da, bir kontrol listesi gibidir. İsteklerini bilir ve sizin hangilerine uyup, hangilerine uymadığınızın yanına check koyduğu bir listesi mutlaka vardır. Başak gibi aşırı göze çarpmayan görünümlü ve kendini ortalara atmayan birinin, insanlar ve ilişkiler hakkında inanılmaz gerçekçi ve güçlü bir algılama yeteneği vardır. Kadınları kolaylıkla tanır. Ne istediklerini ve nasıl biri olduklarını bilir. Daha önemlisi kendine uyup uymayacağını bir kerede ayırt edebilir. Bu nedenle Başak erkeğinin üzerinde yaratacağınız ilk intiba çok önemlidir. Standart cazibe noktalarına hitap etmelisiniz. Gözlemci ve bundan zeki çıkarımlar yapabilecek ve ayağını yere sağlam basan kadınlardan hoşlanır. Sade ama üzerinde çalışılmış kendine yakışanı bilerek giyinmiş bir kadın onu etkiler. Çok fazla makyaj ve çok fazla ben buradayım , bana bakın enerjisi yayan kadınlardan hoşlanmaz. Erkekleri de, kadınları gibi temizlik olgusuna düşkündürler. Sade ve temiz, az ve öz kavramı onları etkiler. Bu erkekle işinizdeki sıkıntılarınızdan konuşabilirsiniz. Sırlarınızı dökebilirsiniz, nasıl güzel bir omlet yapılır tekniklerini konuşursunuz. Kısacası tam bir partner olunacak kişidir aslında, Gizem, aşırı romantizm veya duygusal aşk sahneleri beklemeyiniz. Başak erkeğinde ne görüyorsanız, onu beklemelisiniz. Dürüstlüğe önem verir, kadınca oyunlardan hoşlanmaz. Ondan tavsiyeler almanıza bayılır. Zeka ve mantıklı gözlemler ile etik davranarak onu her daim baştan çıkarabilirsiniz


ALTERNATİF HEDİYELER : Günlük hayatı kolaylaştıran her alet onun işine yarayacaktır. İşe yarayan ve bir fonksiyonu olan hediyeleri tercih eder. Araba temizleme kiti, elektrikli el süpürgeleri, ayakkabı boyama seti gibi 3’ü bir arada olan hediyeleri severler. Kendin Yap türü ürünlere de düşkündürler. El becerileri çok gelişmiş olduğu için maket oyuncak seti de hediye edebilirsiniz. Gözlemci ve analitik yanları çok gelişmiştir. Bu yeteneklerini kullanabilecekleri oyunlar, doğa ve doğanın işleyişi ile ilgili öğretici kitaplar, çevrecilik bilinci veya küresel kirliliği önleyici temalı her şeye ilgi duyabilir. Caz , Soul ve R&B türü müzikler sevebilirler, bu türden müziklerin CD leri veya konser biletleri hoşlarına gidebilir.


EROS TERAZİ’DE : “ HAYAT DEDİĞİN ELEGAN BİR ŞIKLIKTAN VE GÜZEL OLAN ŞEYLERDEN İBARET OLMALIDIR…. LÜTFEN KULAĞIMIN DİBİNDE BAĞIRMA…. ÇOK DİBİME GİRMENE GEREK YOK …. ORADA YER VAR ..! “

Bu erkek ilişki ustasıdır, ancak bire bir ilişkilerde mükemmelliği ve rafine bir zevk arar. Onun güzel zaman geçirme anlayışı, şık ve elegan bir atmosferde kibar ve neşeli bir sohbettir. Adab-ı muaşeret önemlidir. Nerede, nasıl davranacağını bilen bir kadın onun için ilk testi geçmiş demektir. Eros Terazi’de ilişkide rollerin net olarak paylaşıldığı bir konumdur. İlişkide eşitlik ve adalet çok önemlidir. Beğendiği kadın, onun ilgilendiği konularda ki bu sanat, moda, sahne sanatları veya edebiyat alanından biri olabilir , fikir sahibi olmalıdır. Görgüsüzlüğe ve kabalığa tahammül edemez. Sofistike bir şıklık, yani moda olanı bilip, kendine yakışanı giyebilen ve seçebilen bir kadın onu etkiler. Lükse düşkündürler, ama bir Aslan gibi kendilerine herkesin bakmasına gereksinim duymazlar, sadece bakıldıkları zaman kalitelerinin anlaşılması onlar için yeterlidir. Kaliteli ve kalitesinden dolayı ucuz olamayacak şeyler onların ilgisini çeker. Sıcak ve samimi bir biçimde sohbet ederler, biraz kararsız oldukları için ufak tefek kararları onlara bırakmanız veya karar verirken sabırla beklemeniz iyi olur. Terazi Hava grubundan bir burç olduğu için Ateş grubundan (Koç, Aslan, Yay) burçlarla sabırsızlık yüzünden tartışmalar yaşayabilirler. Terazi erkeği biraz tembeldir. Kendini çok yormak veya yıpratıcı işlerde yorulmak istemez. Fazla dip dibe ve boğucu ilişkilerden hoşlanmaz, ilgisiz asla kalmaz ama özel alanına çok girilmesinden hoşlanmaz , ancak o istediği zaman sizi kabul edecektir, bunun için de 3 gün öncesinden hazırlık yapmaya başlayacaktır. Size akıl vermekten, neredeyse danışmanlık yapmaktan hoşlanır. Arada sırada muhalif ve şeytanın avukatlığını yapan bir yanları da vardır. Muzip yanları ortaya çıkınca bu tavıra bürünmeyi severler, ama Allahtan çok uzun sürmez. Kendi haline bırakırsanız ve güler yüzle dinlerseniz eski mülayim ve kibar hallerine geri döneceklerdir. Özel günlerinizi hiç unutmazlar, hediye almayı becerebilecek nadir erkeklerden biridir. Sizin ne istediğinizi bilecek ve sizi mutlu edecek hediyeyi seçmeyi bileceklerdir. Son çıkan kokuları, moda renkleri veya trendleri iyi takip ederler. Oldukça romantik bir aşık olabilirler. Çiçekleriniz, iyi bir restoranda rezervasyonunuz, kartınız ve iltifatlarınız eksik olmayacaktır.


ALTERNATİF HEDİYELER: Bu erkeğe çekici olacağı ve insanın çok burnuna çarpmayacak , kokular hediye edebilirsiniz. Ralph Lauren, Armani , Calvin Klein , Lagerfeld gibi markaları tercih ederler. Renkli giyinmeyi severler bu nedenle rahatlıkla mor veya turuncu bir kaşmir kazak hediye edebilirsiniz. Resim sergileri, yeni açılmış son moda restoranlar, konser biletleri, tiyatro veya opera biletleri onu her zaman mutlu etmeye yetecektir. Yaratıcı her organizasyondan hoşlanırlar, hatta çok güzel bir piknik sepeti içinde şampanya ve füme etli sandviçlerle hazırlayacağınız bir ay ışığı pikniği onların kalplerini çarptırmaya yetecektir.


EROS AKREP’TE : “ BENİM OL, BİR OLALIM, RUHLARIMIZ ATEŞİMİZLE YANSIN, ÖYLE BİR OLALIM Kİ… BİRBİRİMİZ İÇİNDE YOK OLALIM…!

Eros Akrep’te oldukça yoğun bir birliktelik yaşamak arzusu ile yanar. Oldukça kişisel ve her anlamda yakın ilişkiler kurmak ister. Ondan bir şey saklayamazsınız, ya da saklamamanızı tercih edecektir. Yalan söylemeyin, olduğunuz gibi en doğal halinizle davranın. Size sonuna kadar güvenmek isteyecektir. İlişkiniz derinleşirse bu erkeğin kalbi hep sizin olacaktır. Sosyal gerekliliklerden hoşlanmaz. Aşkta özgürlüğünü kaybetmekten, sevmekten, cinsellikten ve ona sahip olunması düşüncesinden asla korkmaz ve çekinmez. Diğer yandan, sizin hem kalbinizi hem zihninizi ele geçirip kontrol etmekten hoşlanır. Cinsel cazibesi oldukça yüksektir. Gözleri etkilidir. Oldukça arzulu ve tutkuludur. Bilinmeyene, mistik öğretilere ve dedektiflik yapmaya bayılır. Metafizik kavramlara oldukça açıktır. İnsan ruhunun derinliklerinden ve en karanlık yönlerinden sezgisel olarak haberdardır. Bu erkeği şaşırtmanız zor olacaktır. Gerçekten aşık olursa, en gizli sırlarınızı onunla paylaşmanızı, en derin korkularınızı ona anlatmanızı ister. İnsanı insan yapan korkular ve endişeler ona cazip gelir, sizi hem analiz etmek isteyecek , hem de sizin en özel köşelerinizi keşfetmek isteyecektir. Yakın temasa veya derin bir ilişkiye hazır olmayan kadınlar için uzak durulması gereken erkeklerdendir. İstediği zaman oldukça ketum, soğuk , stratejist ve kontrolcü bir kişi olabilir. Para ve güç onun için çekicidir. Doğal bir karizmaları vardır. Kuytu, gizli, karanlık veya loş mekanları sever. Her hücresini harekete geçirecek bir kadın arar. Aradıkları aşkı bulana kadar sınırsız çapkınlık yapabilirler. İçten içe gerçek aşkı ararlar. Hayallerini süsleyen kadın, spiritüel, yaratıcı, cesur, çekici ve güzel olmalıdır. Evrene olan merakını en az kendisi kadar paylaşan birini bulmalıdır. Kadın ilk önce kendi gerçekliğinin farkında olmalı ve kendi düşüncelerini yansıtan bir yaşam sürdürmelidir. Sahte ilgi, tavırlar veya bilgiyi hemen fark eder ve hızla uzaklaşır.


ALTERNATİF HEDİYELER : Soul, Blues türü müzikleri veya spiritüel, enstrümental veya new age tarzı müziklerden hoşlanır. Şiir okumak hoşuna gider. Genellikle, aşkı anlatan veya bir felsefesi olan şiirleri sever. Müzik veya roman zevkini sanatçının nasıl yaşayıp öldüğüne ve yaşam ideallerinin ne olduğuna bakarak belirler. Yani kendi bakış açısına göre anlamlı bir hayat yaşamış birini sever. Bu bağlamda siz onun sanatçı beğenilerini öğrenerek bu doğrultuda bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Gizemli, metafizik ve okült alanda her türlü eser onun ilgisini çekecektir. Sevgililer gününde kendinize seksi bir giysi veya iç çamaşırı seçerek ve onun tutkularına hitap ederek onu çok daha mutlu edebilirsiniz!


EROS YAY’DA : “ BİRLİKTE YOLLARA DÜŞELİM, DÜNYAYI GEZELİM, BİLİNMEYENİ BİRLİKTE KEŞFEDELİM, ISSIZ BİR ADAYA DÜŞERSEK MACERANIN EN HARİKASINI YAŞARIZ….KORKMA BEN SENİ KORURUM “

Eros’u Yay’da olan bir erkek doğuştan maceraperesttir. Asla yerinde duramaz. Gelecekle ilgili hedefleri vardır. Özgürlüğüne düşkündür, kısıtlanmaya, en önemlisi yolunun kesilmesine ve önüne çıkılmasına dayanamaz. Hayatını kendi bildiği gibi yaşamak üzere enerjik ve hevesli bir şövalye kararlılığı ile hareket eder. Anında karar alır veya karar değiştirebilir. Maymun iştahlı ve kararsız olabilir. Seyahat etmek onun için nefes almak gibidir. Yolda olmayı sever. Bazen ulaşmaktan çok gideceği yerin hayali ile mutlu olur. Entelektüel kavramlar, felsefi düşünceler, sanatla ilgili yaratıcı düşünceler ve spiritüel, manevi inançlar onun ilgi alanıdır. Bilgili ve eğitimli kişileri sever. İdeal kadın kavramı onun için şikayet etmeden her türlü şartta yaşayabilecek biridir. Gerektiğinde sızlanmadan yol koşullarına dayanacak, onun kadar hızlı hareket edecek, çingene ruhlu ve kalender bir kadın onu mutlu edecektir. Biraz sakar ve patavatsız olabilirler. Aşırı romantik ve hülyalı bakışları olan bir adam olmasını beklememelisiniz. Onun kadar sosyal, gürültücü ve hayat dolu olabiliyorsanız ne ala. Manipülasyona uğramaktan, kısıtlanmaktan ve ne zaman nerede ne yapacağının söylenmesinden asla hoşlanmaz. Bunları yaparsanız sembolündeki ok gibi yaydan fırlayacaktır, ardında kocaman bir toz bulutu bırakarak hızla ortadan kaybolabilir. Bu nedenle kalbini kazanmak istiyorsanız aşk hakkında klasik beklentileri olan kadınlardan olmamaya gayret göstermelisiniz. Arkadaşlarıyla takılmak onun en önemli ihtiyaçlarından biridir. Arkadaş grubuna her ne kadar tahammül edemeseniz bile , onlarla vakit geçirdiği zamanlara tolerans göstermeyi ihmal etmeyiniz.


ALTERNATİF HEDİYELER: Hareketli her tür müzik özellikle, rock, folk , çigan müziği ve belli bir kültüre ait etnik müziklerden hoşlanır. Sporu da çok sevdikleri için futbol, atletizm ve her tür spor karşılaşmasına birlikte gidebilirsiniz. Onu her zaman bir seyahat planı veya uçak bileti ile mutlu edebilirsiniz. Felsefi ve siyasi kitaplar, belli bir görüşü yansıtan roman yazarları ilgisini çeker. Her zaman şaka yapmaktan hoşlanırlar, çok esprili olabilirler bu nedenle çizgi roman, komik dergiler, macera filmleri ve DVD leri çok beğenisini kazanabilir.


EROS OĞLAK’TA : “ BEN KALİTELİ BİRİYİM, SENDE ELİT OL, OTURMASINI KALKMASINI BİL , PRESTİJİMİ SARSACAK BİR ŞEY YAPMA , HESAPLI OL VE İŞİME KARIŞMA..”

Eros Oğlak erkeğinin güçlü bir neyin doğru, neyin yanlış olduğu ile ilgili fikirleri vardır. Her tamamladığı şeyden bir sertifika almaya önem verir. Bu nedenle hayatında bir şeyler başarmış ve başarısını ispat edebilecek düzeye getirmiş insanları tercih eder. Kariyer ve bir konuda söz sahibi olan , başarılı kadınlar ilgisini çeker. Ayrıca iş her zaman aşktan önce gelir, buna hazırlıklı olmalısınız. Verimli, çalışkan, hünerli ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadına aşık olabilirler. Oldukça tedbirli ve kontrollü oldukları için öyle kolay kolay kendini aşka kaptıramazlar. Özel hayatlarını da kolaylıkla kimseye açmaktan hoşlanmadıkları için , hemen tanıyabileceğiniz biri değildir. Bir Oğlak erkeği ile birlikteyseniz, onun için zaman harcamayı göze almalısınız çünkü bilmelisiniz ki işler o kadar hızlı ilerlemeyecektir. İşin ilginç yanı bu erkekler aslında cinsel anlamda enerjisi oldukça yüksek partnerler olurlar. Bağlanmak istemeden bir çok ilişki yaşayabilirler. Aradıklarını yani onlar için mükemmel olan kadını bulana kadar zaman geçebilir. Kalplerini verdikleri zaman sadık ve güven veren eşler olurlar. Ancak bu noktaya gelene kadar, herkesin güzelliğini , başarısını ve becerilerini takdir ettiği bir eşe sahip olacakları günü hayal ederler. Eş onlar için bir prestij ve statü simgesidir. Hatta kariyerinde yükselmesine yardım edecekse onun için daha da idealdir. Kurban rolüne soyunmuş veya kendini bir şeylere kurban ederek aciz olmuş kadınlarla birlikte olmaları güçtür. Aradığı kadın klasik bir güzeldir. Canlı, hırslı ve ne istediğini bilen biri olmalıdır. Buz gibi soğuk görünüp, kolay elde edilemeyecek bir kadını elde ettiğini ve baştan çıkardığını düşünmek onu motive eder ve baştan çıkarır. Yenilmez güçlü ve zengin bir çift olmayı hayal eder.


ALTERNATİF HEDİYELER: İş çantası, ajanda, dolma-kalem veya çok şık bir tükenmez kalem, kravat veya iğnesi, kol düğmeleri, slow rock, klasik müzik, bir gökdelenin tepesinde bir restorantta veya gece klübünde bir akşam keyfi, kaliteli bir şampanya , bir dağ evinde hafta sonu kaçamağı, şık bir cüzdan veya saat hediye edebilirsiniz. Hayatını planlamasına yardımı olacak herşey makbule geçecektir.


EROS KOVA’DA : “ ŞAŞIRT BENİ, SÜPRİZ YAP BANA, YÜKSEK VOLTAJLI BİR HAYATIM VAR AYAK UYDURABİLİYORSAN NE ALA, UYMUYORSAN BOŞUNA BEKLEME YAPMA…UYUŞAMADIK AMA BUNUN SEBEBİ SEN DEĞİLSİN BENİM TATLIM..!

Bu erkek garip, harika ve herkese benzemez biridir. Aynı biçimde garip, eksantrik ve herkese benzemez, kendi kadar zeki ve idealleri olan sıra dışı birini arar. Ummadığı zamanlarda yapılan jestlerden ve lüks hayattan hoşlanır. Sıradan olmayan şeyler ilgisini çeker. Cinsiyet rolleri ve toplumda kanıksanmış aşk ritüelleri onunla bağdaşmaz. Yaşına başına bakmadan seksek bile oynayabilir. Hayat onun için kocaman bir satranç tahtası gibidir. İlginç hamleler yapan biri onu kendine bağlayabilir. Rutin ilişkilerden sıkılır ve yenilik arar. İlginç konulardan konuşabilmelisiniz ve onun ilgi alanlarıyla alakalı olmalısınız. Özgürlük ve bireysel yaşamı onun için çok önemlidir, kendi kurallarına göre yaşamaya isteklidir. Onu klasik, bağnaz veya muhafazakar düşüncelerle etkileyemezsiniz, rasyonel düşünmeli ve çağının gerektiğinde ilerisini görecek bir anlayışla yaşam ve gelecek planlarınızı yapabilmelisiniz. Feminist olmalısınız, aynı zamanda feminen olmayı ihmal etmemelisiniz, ama kendi paranızı kendiniz ödeyebilecek ekonomik özgürlüğünüz olmalı. Zihinsel kapasitenizin uyması ve aynı kafadan olmak onun için önemlidir. Kendi ideallerini ve yaşam tarzını benimsememiş biriyle beraber olması mümkün değildir. Arkadaşlık bazen aşktan daha önemlidir. Önce onun iyi arkadaşı olmalısınız, aşk sonra gelişecektir. Sizi kendi yargılarına ve kavramlarına mantıklı bir biçimde alternatifler sunduğunuz ve zihin oyunlarına devam etmeye niyetli olduğunuz sürece sevecektir. Aşırı romantizm , aşk sözleri veya ömür boyu beraberlik vaatleri beklememek akıllıca olur. Onun için en iyi aşk en doğal arkadaşlık duygusundan doğar.


ALTERNATİF HEDİYELER : Füzyon mutfağı olan restoranlar, füzyon müzikler, eklektik tasarımlar ve art deco objeler, en son teknoloji ile üretilmiş aletler, cep telefonu, bilgisayar ve müzik seti gibi aletlerin en son çıkan modelleri, senfoni konserlerine bilet, felsefi veya siyasi kitaplar, bilim ve teknoloji dergilerine üyelik, pipo, bere veya kaşkoller, üzerinde slogan yazılar veya esprili cümleler olan T-shirtler, fuar biletleri veya sergi açılışları ilgilerini çeker.


EROS BALIK’TA : “ GEL BİRLİKTE HAYALLERE DALALIM, AŞKIN DERİNLİKLERİNDE KAYBOLALIM…”

Oldukça romantik, sevilmeden sevebilen , en çok karşılıksız aşka düşen aşıktır. Aşka kendini kaptırıp, kendi yarattığı cennet düşlerinde yaşamayı sever. Sevdiği kişi için kendi kimliğinden vazgeçer, onun istediği kimliğe rahatlıkla bürünür. Mistik yönü oldukça kuvvetli olduğu için, hem merhametlidir, hem de aşka tanrısal bir anlayışla bakar. Kendinden güçsüzlere, ihtiyacı olanlara ve kendini çaresiz hissedenlere özel bir ilgi gösterir, bazen sırf bırakamadığı için uygunsuz bir ilişki ile yıllar geçirir. Seksi, şehvetli görünen bebek gibi güzellere düşkündür. Sarılmasına izin verecek ama asla kolay lokma olmayacak kadınları sever. Aşk imkansızlaştıkça onun duyduğu aşk ve çılgınlık hissi artacaktır. Hem çocuksu, hem de tilki gibi zeki kadınları bulur. Saflık ve güzellik karşısında hemen tavlanır ve yelkenleri indirir. Gerçekleşmeyecek hayallerin peşinde olmayı sevdiği ve elde edilmesi güç kadınları hayal ettiği için yaşamak istediği mükemmel aşkı kolay kolay bulamayacaktır ama gönlü de hiç boş kalmayacaktır, en azından platonik olarak bağlandığı bir kadın olacaktır. Eros Balık erkeğini mutlu etmek istiyorsanız ona romantik bir müzik eşliğinde en iyi şarapları içirin, seksi bir mini elbise giyin evde yine seksi , transparan kısa bol dantell