top of page

TERAZİ'DE DOLUNAY 8 NİSAN ÇARŞAMBA


SEÇİMLER YAPMA ZAMANI, NEYİ SEÇİP HANGİ YOLDA İLERLEMEK İSTEDİĞİMİZİ DÜŞÜNECEĞİZ.

8 Nisan Günü , 18' 44 derece Terazi burcunda , sabah saatlerinde 05: 34 civarında bir dolunay gerçekleşecek. Terazi burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay hayatımızın bir alanına Işık tutacak. Her Dolunay bir farkındalık zamanıdır. Zihnimizde bir fikir, bir arzu, ihtiyaç ve karar bizim için açığa çıkar. Dolunay zamanları Güneş ve Ay birbirine karşıt durur. Zihnimizde almak istediğimiz kararlarımız ile kalbimizde tuttuğumuz istekler ,duygular ve tutkular birbirleri ile çelişki içinde olabilirler. Dolunaylar her zaman denge bulmak ihtiyacında hissettiğimiz ilişkileri de sembolize eder. Bu kendi içimizde çözmek istediğimiz bir ikilem olabilir veya karşımızdaki bir kişi ile yaşadığımız çelişkileri , ikilemleri de anlatabilir.

Bu dolunayda ; bireysel kimliğimizi sembolize eden astrolojik prensip Güneş Koç burcunda, bu dönem kendimize güvenme, cesaret etme ve kendi yoluna bildiğin gibi gitmek konusunda düşüncelerimiz olabilir, bireysel olarak yapmak istediklerimizi kendi tarzımızda özgürce hayata geçirmek için istek duyuyor olabiliriz, ya da en azından dıştan böyle görünmek istiyoruzdur. Duygusal durumumuzu, ruh halimizi sembolize eden Ay ise bu dolunayda Terazi burcunda. Kararsızlık, Terazi burcunun en belirgin özelliklerindendir, duygusal olarak neye karar vereceğimize, hangi yolu seçeceğimize karar veremiyor olabiliriz. Bir yandan adil, medeni ve diplomatik davranma ihtiyacındayız , bir yandan da belki ilk adımı karşıdan bekliyoruz, veya paylaşımlarımızı, ilişkilerimizi, bozmamak , karşımızdakini kırmamak, üzmemek için gitmek istediğimiz yolda istediğimiz kadar özgür ve başına buyruk hareket edemiyoruz.

Terazi burcu evlilik, iş ortaklıkları ve sosyal hayatımızı sembolize eder. Bu dolunay sürecinde ilişkilerimizi dengeye oturtmak için çaba sarf edebiliriz. Dolunayın yönetici gezegeni Venüs İkizler burcunda, kolay, rahat, pratik, uçucu kaçıcı, kelebek vari ilişkiler kurmak hepimiz için daha önemli olacak. Eğlenmek, karşımızdakini merak etmek, söz, sohbet bize iyi gelecek. Ilişkilerin taşıdığı kompleks duyguları ve duygusal anlamda yıpratıcı tarafları bu dolunayda yaşamak istemeyeceğiz. Eğer gerçekten bir ilişkiye başlamak ya da bitirmek istiyorsa Öncelikle bunu her açıdan objektif bir biçimde İncelemeden kararımız konusunda harekete geçmeyeceğiz. Zira gökyüzünde Ay ve Neptün arasında 150 derecelik açı kalıbı yer almakta. Bu açı kalıbı, ayarlamak uyarlamak dengelemek bizi geride tutan konuları ele alırken hem kendimizi hem başkalarını düşünmek zorunda olduğumuzu sembolize ediyor. vet İleri gitmek yolumuzda ilerlemek istiyoruz ama biz geride tutan temaların ne olduğuna dair daha net ve objektif bir bakış açısı yakın arayacağımız bir dolunay sürecinde olacağız.

Dolunay'a Müfrit adında bir sabit Yıldız eşlik etmekte. bu Yıldız Merkür Satürn karakterinde ve işle ticaret ile alakalı olarak verimlilik anlamı taşıyor. kararlarımızı akılcı bir şekilde plana oturtursak başarılı olabileceğimizi gösteriyor. Venüs'ün Mars ve Satürn olumlu açı yapması iletişimsel konular , internet işleri, ticaret, satış pazarlama, eğitimler, yayınlar, baskılı malzemeler ve iş ortaklığı kurmak istediğimiz veya çalışma ortaklığı yapmak istediğimiz işlerde atak olabileceğimizi ve kararlar olabileceğimizi gösteriyor.


18’44 derece Terazi burcunda gerçekleşecek bu Dolunayın Sabian Sembolünde “ kitaplar ve antik belgelerle çevrili bir odada masasının başında oturan yaşlı bir alimi göstermekte. Bu sembolizmin anlamına baktığımızda, şu mesajları içeriyor; yaşamı ve günlük hayatı kapsayan kurallar ve yaşam biçimleri hepimizin farklı farklı olabilir ancak bizi bir arada tutan Evrensel öğretiler vardır , bazı durumlarda toplumların veya toplulukların çıkarına iyiliğine yapılması gereken etik konular nedir, eşit ve adil biçimde yardımlaşmayı ifade eder. Çalışmak veya ders çalışmak Bir konuya odaklanmak dini veya spiritüel konularla uğraşmak, antik Metin ve kaynakları incelemek. O günkü yaşam biçimleri ile modern hayatı kıyaslamak, hangi dilden ve dinden olursak olalım insanlığın ortak özelliklerini hatırlamak gibi şu anda yaşadığımız duruma çok uyan bir anlam taşımaktadır. Kişi işi ne olursa olsun kendine ve topluma karşı görevlerini yerine getirmelidir.

BURÇLARA GÖRE TERAZİ DOLUNAYI

KOÇ: Bu Dolunay Koçların ilişkiler evlilik iş ortaklıkları ve sosyal paylaşımlar alanında gerçekleşiyor. Koçlar için bu dönemde karar almak zorunda hissettikleri ilişki meseleleri gündemlerinde olabilir. ilişkilerinde daha fazla Adil olmak eşit davranmak Medeni ve diplomatik olmak durumunda hissedebilirler. bir yandan daha özgür ve cesur bir biçimde Hayat hedeflerine koşmak isterken Diğer yandan dengede tutmak zorunda oldukları ilişkileri düşünmemek ellerinde değil. Dolunay'ın yönetici gezegeni Venüs'ün İkizler burcunda yer alması Koç'ların bu dönemde oldukça fazla iletişim konusu ile haşır neşir olduklarını göstermekte göstermekte. Yazmak çizmek anlatmak konuşmak planlamak satış ve pazarlama taktikleri geliştirmek internet işleri Web siteleri veya online mecralarda eğitimler sunumlar görüşmeler yapmak durumunda kalabilirler. Yakın çevreleri ile oldukça aktif ve eğlenceli görüşmeler konuşmalar yapabilirler. Bu dönemde kalbi boş Koçlar için bir ilişki ihtimali de söz konusu olabilir. Ancak bu ilişkiye hemen başlamak yerine bekleyip Medeni olmak diplomatik davranmak arasında kararsız kalabilirler. Karşı cins tarafından oldukça çekici bulunabilecekleri bir dönemde olmalarına rağmen , tam anlamıyla karar veremedikleri için bir ilişkiyi erteleyebilir veya geciktirebilirler. Adım atmaktan çekinebilirler. Diğer yandan, Koçlar bu Dolunay sürecinde ilişkilerde oldukça rahat bir biçimde kendilerini ifade edebilecekler. Daha fazla kendini ifade etme, anlatma eğlenme zihni rahatlatma ilgi alanlarının üzerine gitme bilgilenme eğitimler alma ve verme sürecinde olacaklar. Evli Koçlar için, bu Dolunay ilişkilerini masaya yatırma birbirlerinin hoşuna giden konularda, karşılıklı birbirlerine iyi davranma, düşünceli olma ve jest yapma şansı getirecektir. Birbirinizle daha rahat iletişim kurduğunu fark edeceksiniz, ya da daha fazla konuşmak birbirinizin ilgi alanlarına yönelmek, yeni birtakım konularda merakınızı birlikte tatmin etmek üzere planlar yapabilirsiniz.

BOĞA: Bu Dolunay sizlerin iş ve çalışma günlük hayat ve sağlığınızı sembolize eden alanda gerçekleşecek. Dolunayın yönetici gezegeni Venüs İkizler burcunda ve para alanınızda yer aldığı için, bu dönemde işle ilgili yatırımlar becerilerinizi ve yeteneklerinizi paraya dönüştürecek ya da size kaynak yaratacak yeni fikirler satış Pazarlama teknikleri eğitimler iletişim mecraları internet siteleri online görüşmeler ve yatırımlar ya da ticari atılımlar için kararlar alabilirsiniz. günlük hayatınız içerisinde sık sık karşılaştığımız insanlarla daha rahat kolay pratik bir iletişim kurmak için çaba sarf edebilirsiniz. iş arkadaşlarınız içinde Bulunduğunuz ekipler veya içinde iletişim bulunan herhangi bir konuda veya iş alanında Bu dönem daha sosyal daha fazla insanla iletişim içerisinde olduğunuz bir süreç yaşamaktasınız. iletişim tarzınız konusunda bir farkındalık yaşayabilirsiniz insanlarla kurduğunuz iletişim de daha Adil Medeni diplomatik Candan ve karşısındakinin düşüncelerine önem veren bir tavır ile iletişim kurmanız gerekliliği daha fazla önem kazanmaktadır. Diğer yandan sağlığınıza da önem göstermelisiniz, bu Dolunay döneminde Böbrekler, üreme ve boşaltım organları öne çıkmaktadır Ayrıca beslenmeniz dengeli beslenmeniz tembellikten kurtulmanız ve harekete geçmeniz sizin için iyi olacaktır. Kendinizi bu konularda daha pasif ve tembel bulabilirsiniz Dolunay ile birlikte alacağınız yeni kararlarla yeni bir rutine egzersize veya günlük yaşam biçimine doğru gerekli adımları atabilirsiniz. Yeni işler bulmak iş değiştirmek veya varolan işi içerisinde yeni düzenlemeler boğalarda olacaktır. Bununla ilgili Almış olduğumuz kararları Önümüzdeki 23 Nisan'da gerçekleşecek boğa burcundaki Yeniay ile birlikte Hayata geçirebilirsiniz.

İKİZLER: bu Dolunay sizin aşk ve ilişkiler alanınızda yer alıyor. ilişkiler iş ortaklıkları evlilik Romantizm ve flört konularında bu Dolunay açısından en şanslı burçlardan birisiniz. Dolunay Aşk aldığımızda yer alıyor hem de Dolunay yönetici gezegeni Venüs burcunuzda bulunmakta. birbirini olumlu açılar yapan bu enerjiler size aşık olmak romantik duygular yaşamak bekar ikizler için hayatlarına yeni birini katmak daha mutlu olmak eğlenmek Hayatın keyfini çıkarmak için kararlar almanıza yardımcı olabilir. var olan ilişkileriniz içerisinde çok daha fazla iletişim içerisinde olacaksınız. Birbirinizin ilgi alanlarında yeni fikirler planlar yapmak birbirinizi daha iyi anlamaya çalışmak için konuşmak sohbet etmek Okuduğunuz izlediğiniz keşfettiğiniz konularda birbirinizle konuşmak için daha fazla istekli olacaksınız. Ayrıca bu dönem ikizler için yeteneklerini yaratıcı yeteneklerini ortaya koymak için bir takım çalışmalara başlama dönemi de olabilir. eğitimler yazmak çizmek konuşmak anlatmak edebiyat yabancı diller sanat konularında yapılacak her türlü iş içinde estetik ve sanat içeren tüm konularda bu dönemde kararlar alıp değişim adımları atma şansımız var. içinde Bulunduğunuz topluluklar, arkadaş grupları ve birlikte gelecek planları yaptığınız kişilerle bu dönemde aranızda bir denge kurmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. her ne kadar kendi hızınızda özgürce kendi bildiğiniz yolda ilerlemek isteseniz de karşınızdakileri düşünmek, Onların da fikirlerini ve arzularına önem vererek uymak sağlamak Adil ve eşit davranmak zorunluluğu hissedeceksiniz. Bazı ikizler için akademik konular yurt dışı işler hukuki ve resmi işler Basın Yayın tanıtım ve kampanyalarla ilgili konular da üzerinde düşündüğünüz ve çalıştığınız temalardan olabilir bu Dolunay ile birlikte oldukça pratik ve verimli bir şekilde planlarınızı aktif edecek imkanı bulacaksınız.

YENGEÇ: Yengeçler için bu Dolunay ev ve aile alanında gerçekleşecek. Aile içerisinde kurduğunuz ilişkiler de bu dönemde daha fazla denge kurmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. aile içinde çok daha fazla iletişim içerisinde olacaksınız. Birbirinizin isteklerine ve arzularına daha fazla eğilmek, Birbirinizin Gerçekten ne istediğini ne düşündüğünü görmek ve buna önem vermek bu dolunayın temel teması olacaktır. Bu dönemde evden çalışmak isteyen yengeçler içinde yeni bir karar alma aşaması olabilir, yapılacak işleri evden yürütmek için kararlar alabilirsiniz. Diğer yandan yeni iş kurmak veya varolan işinde değişiklikler yapmak isteyen yengeçler içinde bu Dolunay bir karar aşamasını sembolize edebilir. kendinize daha fazla zaman ayıracağınız özgürce hareket edip bireysel hedeflerinizin peşinde kendi yolunuzda daha özgürce ilerleyeceğini yeni bir işe geçmek bir iş kurmak için kararlar alabilirsiniz bu kararları hemen harekete geçirmeye bilirsiniz Çünkü Terazi'nin sembolize ettiği seçimleri yaparken karar mekanizmasında çok fazla detayı değerlendirmek mecburiyetini ta derinden hissedebilirsiniz. Hissettiğiniz bu mecburiyet başkalarına karşı Adil olmak hak yememek Medeni davranmak ve diplomatik ilişkilerinize zarar getirmemek için beklemek arzusu ile şekillenebilir. Aslında birçok Yengeç için iş ve ev hayatında ilişkileri dengede tutmak için bu dönemde daha fazla diploması yapmak gerekliliği görülmekte.

ASLAN: Bu Dolunay sizin iletişim haberleşme Kardeşler eğitimler bilimsel projeler aranızda gerçekleşiyor. Kardeşler ve yakın çevreniz ile ilişkilerinizde daha dengeli olmak diplomatik davranmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. arada yer alan anlaşmazlıklar varsa bu konuları daha Adil ve herkes için eşit olabilecek biçimde halletmek isteyebilirsiniz. zihninizde eğitimler satış pazarlama konuları ticari birtakım hedefler yer alabilir, bunlarla ilgili seçenekleriniz de bu Dolunay sürecinde ikilemler yaşayabilirsiniz Neyi seçip hangi yoldan ilerlemek istediğiniz ile ilgili bir bekleme mecburiyeti hissedebilirsiniz. Var olan seçeneklerin sizin için en iyi olanını değerlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Dolunay yönetici gezegeni Venüs arkadaşlıklar topluluklar ekip çalışmaları ve gelecek projeleri alanınızda duruyor. Böylelikle bir arkadaşınızla veya bir ekiple bir arada yeni bir plana projeye doğru adım atmak üzere kararlar almak aşılmasında olabilirsiniz. hem sizin hem karşınızdakilerin istek ve arzularına hitab edecek bir planı hayata ge