top of page

YENGEÇ BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI- 2 TEMMUZ 2019


Merhaba Sevgili Astroloji severler,


2 Temmuz Salı günü saat 22:15 TR saati ile 10 derece 37 ‘ de bir total Güneş tutulması gerçekleşecek.


Bildiğiniz gibi Güneş tutulmaları oldukça güçlü birer yeniaydır. Bu tutulma bizlere hayatımızda yeni bir başlangıç yapmanın , hayatımızın bir alanında kalıcı değişimler yapabilmenin gücünü ve enerjisini verecek. Gökyüzünde yer alan açılar ve gezegen yerleşimleri de bu değişimleri yapabileceğimiz konusunda bize destek olacak. Yeni bir şey denemek için tam zamanıdır.

Tutulma Güney Pasifik, Yeni Zelanda’nın doğusu, Şili ve Arjantin’den daha net görülebilecek.

Güneş tutulmaları ; kimliğimizi, kişisel hedeflerimizi, başarma arzumuzu, egomuzu, yönetme, organize etme kabiliyetimizi, özgüvenimizi, yaratıcılığımızı ortaya çıkaran konuları hayatımıza getirebilir. Kendimizi öne çıkarmak, kimliğimizi , bireyselliğimizi vurgulamak, başarılı olmak için neler yapabileceğimizi düşünmek, bizi geliştirecek yeni adımlar atmak , bir alanda başlangıçlar yapmak için bize fırsatlar verir. Üstelik bu tutulmanın Kuzey Ay Düğümü yönünde olması nedeniyle daha fazla umut besliyoruz gelecek adına beklentilerimiz var ve kendimizi güvende hissetmeye ihtiyaç duyuyoruz.

Yengeç burcundaki bu tutulmada ne gibi konular öne çıkar ; ev , aile , taşınma yerleşme ev satışı veya kiralama annemiz, annelik etmek, çocuklar veya aile konuları önem kazanır. Bir çoğumuz evle veya taşınmakla ilgili konularla meşgul olabiliriz. Ailemize destek olmak aile birliğini beraberliğini desteklemek için çaba gösterebiliriz. Annemize annelik tarafımıza daha fazla eğilebiliriz. Ayrıca bu Yengeç burcundaki tutulmada ; beslenme yeme içme mide veya göğüslerle ilgili sağlık konularının bizim için ön planda olabileceğini gösteriyor. Duygular bu tutulmada önem kazanıyor. İlişkilerde ne kadar sevgi dolu şefkatli ilgili olduğumuz karşımızdakine ne kadar özen gösterdiğimiz veya karşımızdaki kişiden bu yönde almak istediklerimizi alıp alamadığımız ile ilgili durumlar açığa çıkabilir. Kalbinizde ve düşüncelerinizde bu tema sizin için farkındalığınıza yerleşir.

Tutulma esnasında Satürn, Güney Ay Düğümü ile kavuşuyor ve tutulmaya karşıt açı yapıyor. Diğer Yandan , Satürn ve Neptün arasında yer alan sekstil açı da önemli. Bu da demek oluyor ki, bu tutulma bize geçmişte bırakmak istediğimiz duygusal konularla ilgili güç verecek önümüze bakma fırsatı ve imkanı var. Bizi geride tutan görevini tamamlamış artık ayağımızda pranga ve yük olan eskimiş kalıpları bırakmak için gerekli enerjimiz var ve başlamak için adım atacağız. Bazen de ilerlemek için göz ardı ettiğimiz veya gerekli zaman ve enerjiyi vermediğimiz bir yaşam alanına tekrar göz gezdirip orayı tamamlamak için de bu tutulma bize gerekli enerjiyi verebilir. Satürn ile Neptün arasında yer alan sekstil açı hayallerin gerçekleşmesi için irade gücümüzü harekete geçirecek bir süreci temsil eden bir gökyüzü altındayız. Tutulmanın ardından Merkür Retro olacak , halı hazırda Merkür gölgesi altındayız 21 Haziran’dan itibaren başladığı için her ne kadar da başlangıçlar arifesinde olsak ta 2 Ağustos’a kadar derlenmek toparlanmak için biraz daha gayret göstermek gerekecek. Özellikle ilişkilerde güven sağlamak için gurur ve dürüstlükle ilgili temalar söz konusu olabilir.TUTULMANIN BURÇLARA ETKİSİÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUYUNUZ. YÜKSELEN BURCUNUZU BİLMİYORSANIZ GÜNEŞ BURCUNUZA GÖRE OKUYUNUZ.


KOÇLAR:

Bu tutulma sizlerin ev aile yerleşim alanınızda yer alacağı için bu dönemde ev işleri taşınma kiralama satın alma veya satım işleri ile ilgilenebilirsiniz. Annenizi daha fazla düşünmek ona özen göstermek için kararlar alabilirsiniz. Çocuklar ve çocuklarla yaptıklarınız sizin için önemli olacaktır. Yuvanızda mutlu ve güvenli hissetmek için şansınız var ve isterseniz yapabilecekleriniz de var. Kariyer konularında sizi öne çıkaracak adımlar atabilirsiniz veya uzun zamandır yapmak isteyip te yapamadığınız başarı hamleleri varsa bu dönemde girişimler yapabilirsiniz. Ev kurmak evlenmek ve aile olmak veya kalıcı bir ilişkiye başlamak ile ilgili kararlar ve eylemler bu süreç içinde hayata geçebilir.

BOĞALAR:

Bu tutulma sizin iletişim eğitimler kısa yolculuklar kardeşler ve yakın çevre alanınızda yer alacağı için bu dönemde bu konularla ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz. Her şeyden önce, zihninizi daha fazla toparlamak, bir konuya bir projeye daha fazla odaklanmak için istek duyabilirsiniz. Eğitimler almak, ifade tarzınızı iyileştirmek, diller öğrenmek, yazma veya sunum ile ilgili konularda kendinizi geliştirmek anlatımınızı derinleştirmek için adımlar atabilirsiniz. Yolculuklar kısa geziler yapmak için planlar yapabilirsiniz. Dükkanlar, şubelerin açılışı lansmanlar sergiler reklam ve tanıtım işleri için uğraşıyor olabilirsiniz. Taşınmak ve yer değiştirmek ama yakın çevrede bir yere taşınmak için plan yapmak mümkün. Yabancılarla, akademik konularla, devletle veya kanuni işlerle ilgili başlangıçlarınız da bu dönemde fikir düzeyinde bile olsa ortaya çıkabilir. 2 Ağustos’tan Merkür Retro’dan sonra harekete geçmekte fayda var.

İKİZLER:

Bu tutulma sizin para kaynakları ve kazançlar alanınızda yer alacak. Bu süreçte maddi konularda aile ile ilgili onlara yardım veya destek olmak için veya annenizle alakalı bir durum için kaynaklarınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Paranızı bir yandan da korumak güvenceye almak iyi bir yatırım yapmak biriktirmek vb konularına odaklı olabilirsiniz. Satürn’ün aile ile paylaşılan para alanında yer alması aile içinde çözümlenmesi gereken maddi manevi konuların varlığına işaret ediyor. Bu miras kredi borçlar veya işle ticaretle ilgili adımlar olabilir. Belki aranızda kariyer alanında işi veya ticari kurumu için maddi konuları ele almak borç veya aile yardımıyla kendine destek sağlamak isteyen İkizler olabilir. Ne olursa olsun, bu tutulma dönemi maddi kaynakları ele almak kendinizi korumak güvene almak ve geleceğinizi düşünmek için iyi bir fırsattır.

YENGEÇLER:

Bu tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. Oldukça önemli değişimlerin değişikliklerin gelecek umut ve planlarının başlangıcında olmalısınız. Ev ev aile yaşamınızı veya iş konumunuzu etkileyecek bir takım değişikliklerin hayatınıza girdiği bir süreç içindesiniz. Bazı yengeçler kariyerinizi desteklemek için güzel başlangıçlar yapabilir. Bazı Yengeçler, görünümünü, fiziksel sağlığını ele alarak imajını güçlendirmek daha iyi ve başarılı görünmek için neler yapabileceği konusunda kararlar alabilir. Evlilik ve uzun ilişkiler de bu dönemde sizin için ön planda olacaktır. Hayatınızda var olan ilişkiyi sağlamlaştırmak için adım atabilir, birbirinize ne kadar sevgi şefkat ilgi gösterdiğiniz ile ilgili konuşmalar yapabilirsiniz. Bir ilişkide artık size iyi gelmeyen taraflar varsa bunun daha fazla farkında olup neye ihtiyacınız olduğunu hissedeceksiniz. Güven ve huzur içinde olmak bu dönemde sizin için her zamankinden daha fazla önem taşıyacak.

ASLANLAR:

Bu tutulma sizin bilinç altınızı etkileyen alanda yer alacak. Her şeyden evvel enerjinizi nasıl dengeli kullanmak zorunda olduğunuzu göreceksiniz. Kaç parçaya bölündüğünüzü görmek ve sizi zora sokan iş veya günlük hayat koşuşturmalarının farkına varmak , bu konuları ele alarak koşullarınızı iyileştirmek için neler yapabilirsiniz bunu düşünmek ve karar almak aşamasında olabilirsiniz. Ayrıca bu dönem bir çok ASLAN için tam bir tatil zamanı olabilir dinlenmek sağlığınızla ilgilenmek ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek şeyler yapmak bilinç altınızda sizi neyin rahatsız ettiğini bularak buna yönelik çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Kendi başına iş yapmak freelance veya evden çalışmak isteyen Aslanlar veya halı hazırda bunu böyle yapan Aslanlar için yeni fikirlerin ortaya çıktığı yeni hedeflerin yer aldığı bir tutulma bu ve bu fikirleri hayata geçirmek için burcunuza geçiş yapan Merkür ve Mars sizi oldukça enerjik kılacaktır. Sağlığınıza özellikle mide göğüs sırt omurga kalp ve dolaşım konularında özen göstermek akıllıca olacaktır.

BAŞAKLAR:

Bu tutulma sizin arkadaşlıklar sosyal çevreler ekipler ve takımlarla yapılan faaliyetler alanınızda yer alıyor. Bu dönem içinde yeni arkadaşlıklara başlamak yeni bir gelecek projesine adım atmak isteyebilirsiniz. Ekiplerle gruplarla topluluklarla dernek ve benzeri kuruluşlarla birlikte ortak bir hedef ve amaçla hareket etmek üzere girişimler olabilir. Bu süreçte bir gelecek umudu planı ve projesi olmamasına imkan yok. Ancak elbette sorumluluklarınızı bireysel mutluluğunuzu çocuklar veya sevgilinizle olan ilişkinizi de ihmal etmeden yapılması gereken işler bunlar. Bir çok şeyi bir arada idare etmekten veya arkadaşlıkla aşk hayatını bir arada tutmaktan ikisi arasında tam bir ayırım yapamamaktan ötürü duygusal güven problemleri ile uğraşabilirsiniz. Fazla iş bitirici olmak eğiliminiz yüzünden kendinizi yormak ve her yere yetememek sizi zora sokabilir. Maddi konularda veya işle ilgili meselelerde açık ve net olmaya çalışınız Merkür retro yakında başlayacağı için birden fazla işle uğraşmak ve karmaşa yaşamak olası. Bu dönemde iş veya çalışma ortaklıkları yapmak belki bir hayalinizi gerçekleştirmek için güzel bir fırsat gibi gelecektir.

TERAZİLER:

Bu tutulma sizin iş ve kariyer alanınızda yer alıyor. Yeni iş hedefleri ile dolu olmak kariyerde parlamak başarı kazanmak adına başlangıçlar yapabilirsiniz. İş değiştirmek veya iş kurmak isteyebilirsiniz. Hatta daha fazla kariyerde veya profesyonel hayatta öne çıkmak arzusu yaşıyor olabilirsiniz. Bunları gerçekleştirmek için zaten uzun zamandır plan yaptığınıza veya düşündüğünüze eminim. Artık sizi geride tutan etmenleri geride bırakıp hamle yapmanın tam zamanıdır. Ev ev aile hayatınıza evdeki huzurunuza anne baba ilişkilerinize verdiğiniz önem veya bu konuda yapmanız gerekenler siz de bu yıl bir miktar huzursuzluk yaratmış olabilir. Eğer kariyer hedeflerinizi başarıyla harekete geçirmek istiyorsanız ilk önce arka bahçenizi toparlamak ve o alandaki yapılması gerekenleri ve sorumlulukları daha iyi idare etmeye hazır olmalısınız.

AKREPLER:

Bu tutulma basın yayın akademik konular mesleki eğitimler yabancılarla ilgili işler uzun yolculuklar devletle kanun ve tüzüklerle din inanç felsefe kültür ve hayat vizyonu ile ilgili alanınızda yer alacak. Bu dönemde uzun yolculuklar planlayabilirsiniz, vizyonunuzu kültürünüzü geliştirecek çalışmalar araştırmalar yapmak eğitim almak veya var olan eğitiminizi desteklemek için yeni bir öğrenim sürecine girmek için adım atabilirsiniz. Fikirleri yaymak , bilgiyi aktarmak, bu anlamda kendinizi öne çıkarmak için istek duyabilirsiniz. Yazmak kitaplar dergiler sosyal medya işleri gazeteler master tez vb gibi çalışmalar bu dönemde artış göstermiş önem kazanmış olabilir. Hayatınıza bir anlam katmak, spiritüel veya inanç anlamında sizi destekleyecek fikir felsefe eğitim veya seyahatler planlayabilir bu konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. Yazışmalar diyaloglar sohbetler yaratıcı yanınızı ortaya koyan her şey sizi başarıya taşıyacaktır. Yolculuklardan bereket ve bolluk sağlamak mümkündür. Deniz , su ve sıvılarla alakalı işler faaliyetler size iyi gelecek. Mars ve Merkür iş alanınızda yer aldığı için yeni atılım fikirleri ile dopdolu olacaksınız. Patron müşteri iş arkadaşı veya anne ile tartışmadan sakin kalmakta fayda var.

YAYLAR:

Bu tutulma sizin krediler borçlar aileyle para paylaşımı miras vergi sigorta bonus parası tazminat ve ticari işler alanınızda yer alıyor. Her şeyden evvel maddi konularda kendinizi sağlama almak bütçenizi sağlamlaştırmak için bir itilim duyabilirsiniz. Para konularındaki krizleri çözmek için adım atmak isteyebilirsiniz. Almanız veya ödemeniz gereken paraları ihmal etmeden halletmelisiniz. iş girişimleri ortak birisi ile yapılacak iş planları ve girişimleri bu dönemde sizin için önemli olacak. Aile ve eşle ilgili maddi konulara çözüm bulmak size düşüyor olabilir. Duygularınız bu dönemde oldukça yoğun olabilir sevdiğinize karşı duyguları açıklamak varsa duygusal krizlere el atmak ve çözüm bulmaya çalışmak, ilişkilerde dile getirilmemiş kıskançlıklar veya içsel korkular varsa bunu gidermek ve gereken neyse o tutumu ortaya koymak adına kararlar alabilirsiniz.

OĞLAKLAR:

Bu tutulma sizin evlilik uzun süreli ilişkiler ve iş ortaklıkları alanınızda yer alıyor. Her şeyden evvel ilişkilerde güven bulmak, güven duygusu içinde hareket etmek sizin için oldukça önem kazanıyor. Sevgi şefkat özen duygularını yaşamak ve karşınızdaki kişiden de aynı doğrultuda karşılık görmek önemli olacaktır. İlişkileri iyileştirmek veya artık işe yaramayan veya sizi mutlu etmeyen bir takım durumlar veya koşullar varsa bunlardan kurtulmak durumu değiştirmek ve her şeyden evvel bir durumu net değerlendirebilmek için öncelikle kendinize dürüst olmak isteyebilirsiniz. Burcunuzda uzun süredir yer alan Satürn hala Retro harekette ve güney ay düğümü ile birleşimde olduğu için geçmişten getirdiğiniz ilişki veya iş ortaklığı yapmaktaki kalıplarınızı sorguladığınız sizi neyin geride tuttuğunu neyi değiştirmek istediğinizi düşünerek doğru ve gerçekçi karar alıp bir adım atmanın vaktinin geldiğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde Bazı Oğlaklar yeni iş veya çalışma ortaklığı yapmak için harekete geçmiş olabilir. Evlenmek veya ilişkiyi resmileştirmek için konuşmalar yapılabilir ancak elbette Temmuz ayı Retro ayı olacağı için bunu Ağustos itibarı ile ciddi bir biçimde ilerletmek daha şahane olacaktır.

KOVALAR:

Bu tutulma sizlerin iş çalışma ve günlük işler ve sağlık alanınızda yer alıyor. İş ortamında yeni başlangıçlar yapmak için atım atabilirsiniz. Çalışma koşullarınızı iyileştirmek veya iş arkadaşlarınızla kurduğunuz bağı güçlendirmek için fırsatınız var. İş yeri değiştirmek veya bir işe başlamak için bu hafta uygun ancak 9 undan itibaren Merkür Retro olacağı için 2 ağustos a kadar ertelemekte fayda var. Sağlığınızı korumak beslenme kilo veya egzersiz konularına el atmak isteyebilirsiniz. Gerekli doktor kontrolleriniz varsa bu dönemde bunları hayata geçirmek iyidir. Biraz bedeninizi ve zihninizi rahatlatmak dinlenmek uzaklaşmak iyi fikir. Aile üyelerinin sağlığı beslenmesi veya günlük hayat işleri ile ilgilenmek destek olmak onlar için destekleyici fikirler öne sürmek isteyebilirsiniz. Midenizi göğüs bölgenizi sindirim konularını önemseyiniz. İlişkiler alanınıza yerleşen Mars nedeni ile huzur ve uyum yakalamak için her zamankinden biraz daha fazla çaba sarf etmek gerekebilir.

BALIKLAR:

Bu tutulma sizin aşk yaratıcılık hobiler ve çocuklar alanınızda yer alıyor. Her şeyden evvel hayatınıza sizi mutlu edecek bir aşk sevgili flört çekmek için bu tutulmanın yardımı olacaktır. Bir ilişkiye hızla ve beklenmedik bir biçimde başlamak olası. Aşk hayatınızda bitişler ve başlangıçlar yapma enerjisi bu eskiden arınmak yeniye yer açmak zamanı. Yaratıcı yanınızı ortaya koymak için de bir fırsatınız var. Sanatçı oyuncu olmak mutfak sanatları veya çocuklarla ilgili meslek veya faaliyetlerden birinde yer alıyorsanız hatta bunu hobi düzeyinde bile yapıyor olsanız da hayatınıza renk katacak fırsatlar önünüze gelecektir. Çocuklarınızın da yaratıcı çalışmaları ve yeteneklerini ortaya koyabilmeleri için de fırsatlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde arkadaşlık ilişkileri ve gruplarla kurduğunuz bağları düşünmek kendinizi bu bağlar ve ilişkiler ağında ne kadar güvende ve mutlu hissettiğinizi düşünmek ve buna bağlı olarak bir karar almak arifesinde olabilirsiniz.

NAZ BAYATLI

748 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page