top of page

YENGEÇ'TE AY TUTULMASI 10 OCAK 2020

YENGEÇ’TE AY TUTULMASI 10 OCAK 2020


2020 yılının ilk tutulmasını 10 Ocak’ta yaşayacağız. 20 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek bu tutulma daha öncede yazmış olduğum gibi 26 Aralık’ta başlayan Oğlak tutulmasının bir devamı ve bu tutulma mevsiminin son tutulması. Yengeç burcundaki son tutulmayı Haziran 2020 de göreceğiz ve Yengeç –Oğlak aksındaki tutulmaların sonuncusunu yaşayacağız. Daha sonra tutulma aksı İkizler-Yay aksına geçiş yapacak.


Her ay tutulması bir ilişki temasını hayatımıza getirir. Duygusal bağ kurduğumuz insanlarla aramızda bir denge kurmaya çalışırız. Yengeç burcunda tutulma ise duygusal anlamda daha fazla korunmaya güvene şefkate ve anlayışa ihtiyacımız olduğunu bize fark ettirecek. Sevdiklerimizden, ailemizden, çocuklarımızdan, annemizden daha fazla sevgi ve özen görmek isteyeceğiz. Annelik , anneler, çocuklar ve aile- akraba ilişkileri çok daha yüksek volümle hayatımızda öne çıkan temalardan olacak. Duygusal olarak daha hassas ve kırılgan olduğumuz bir dönemdeyiz, zira bu ay tutulmasına Satürn ve Plüton karşıtlık yapıyor. Ev yaşamımız, aile içi dinamikler, çocuklarla ilişkilerimiz, eş veya iş ortaklıkları, uzun zamandır hayatımızda olan kişilerle duygusal bağlarımız bizi düşündürecek dayanıklılık testinden geçecek , bazılarımız için duygusal anlamda güven vermeyen bağları kopartacak durumlar söz konusu olabilir. Diğer yandan, uzun zamana dayalı uzun süredir tanıdığınız gönül bağı taşıdığınız ve alışkanlık geliştirdiğiniz kişiler, yakınlar, kariyer ve mesleki konularda bitişler kapanışlar sona erişler yaşayabilirsiniz. En basitinden ilişkiler nasıl iletişim kurduğumuz birbirimize nasıl davrandığımız gibi konularda dönüşümden geçeceğiz. Kıskançlık, sahiplenme, şüphe ve kaygılar ilişkilerde bu dönemde bizleri daha sıkıntılı hissettirebilir. Kasım 2019 ayından itibaren üzerinde çalıştığınız işler varsa bu ay tamamlanabilir. Kariyer konularında bu tutulma daha etkin olacağımızı gösteriyor Güneş’le kavuşum halindeki Merkür iş fikirlerimizin hayata geçirilmesi konusunda etkin olacağımıza işaret ediyor. Dış dünyada aktif ve planlı davranacağız ancak duygusal anlamda pek de öyle olamayacağız. Dıştan yetkin, içten kırılgan bir haldeyiz. Plüton Ay karşıtlığı duygusal olarak kendimizi baskı altında hissettiğimiz konular olduğunu gösteriyor. İçimizde kendimizi yapmaya mecbur hissettiğimiz yükleri taşıyoruz ve duygusal olarak yorgun ve yıpranmış hissediyoruz ama ne olursa olsun yapmak zorunda olduğumuzu da biliyoruz.

Bu yılın ilk tutulması ile 6 ay boyunca bu dönemde hayatımıza giren temalarla uğraş vereceğiz. Oldukça değişken eskiyle yeninin iç içe girdiği eski düzene bir yenilik getirmeye çalıştığımız bazen ne yardan ne serden geçebildiğimiz bir 6 ay yaşayacağız.


YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENGEÇ TUTULMASI ETKİLERİ


KOÇ: İş ve kariyer konularında aktif olduğunuz yeni fikirlerle uğraştığınız, kariyer konusunda atılım yapmak istediğiniz ve başarılı olmak için daha stratejik davrandığınız bir dönemdesiniz. Av aile anne baba çocuklar yerleşim konularında karar vermeye çalıştığınız , nerede nasıl mutlu huzurlu ve güvende olacağınızla ilgili düşünüp karar vermek istediğiniz bir zaman diliminde olabilirsiniz. Aşina olduğunuz bildiğiniz kendinizi rahat hissettiğiniz yerde olmayı isteyeceksiniz. Aileniz sevdikleriniz, bildikleriniz, tanıdıklarınız, anılar ve özlemler nostalji bu tutulma ile ön plana çıkıyor. Evle ilgili değişimler yapabilirsiniz bulunduğunuz yerde çalışmak iş kurmak evi derlemek toparlamak almak satmak geleceğe güvenle bakmak için yatırım yapma fikri söz konusu olabilir.


BOĞA: Yakın çevreniz komşularınız kardeşleriniz eski okul ve mahalle arkadaşlarınız ile daha fazla iletişim içinde olabileceğiniz bir dönem bu. Taşınmak yer değiştirmek işleri ile uğraşabilirsiniz, eskileri atmanın veya eskileri yeni bir mekanda değerlendirmenin söz konusu olabileceği bir zamandasınız. Zihinsel projeler, eğitimler, kurslar, yazılı metinler, web siteleri, satış pazarlama ve yolculukla ilgili planların hayatınızda aktif olduğu yeni kararlar alıp uygulamaya koyulacağınız oldukça zihinsel bir dönemdesiniz. Etik olmak doğru bilgiyi aktarmak iletişimin gücü gibi konularda değerlendirmeler yapacağınız sözlerinizin ne kadar etkili güven veren bir konumda olduğunu görmekten hoşlanacağınız bir zaman dilimindesiniz.


İKİZLER: Maddi konuların harcamaların kazancın ve bütçe yapmanın önemli olduğu bir dönemdesiniz. Paranızı korumak yatırım yapmak ev almak satmak eve yatırım yapmak ve harcamak söz konusu olabilir. Bütçenizi korumak ve kendinizi maddi konularda güvende hissetmek bu dönemde sizin için en öne çıkan tema olacaktır. Gelirlerinizi artırmak, var olan paranızı değerlendirmek, iş kurmak veya müşterilerle ilgilenmek, ticari konularda girişimler yapmak ve kredileri borçları ele almak için bu tutulma sizi aktif kılacaktır.


YENGEÇ: Burcunuzda gerçekleşecek bu tutulma sizi duygusal olarak oldukça sınayacak temaları hayatınıza getirebilir. İlişkiler, iş konuları, iş ortaklıkları, evlilik, ebeveynlik gibi temalarda duygusal olarak daha hassas ve kırılgan olmanız mümkün. Öncelikle duygusal bağlarınızı nasıl kurduğunuzu fark etmek sizin için önemli olacak. Geçmişten taşıdığınız bağların ne kadar güçlü olduğunu ne kadar gerçekçi ve sizi bağlayıcı olduğunu düşüneceksiniz. Aşina olduğunuz mekanlar, tanıdık bildik ilişkiler , kişiler, yakınlar ,dostluklar ve bunlara duyduğunuz bağlılık sizin için ne ifade ediyor derinden bunu düşüneceksiniz. Birebir ilişkiler üzerinizde baskı yaratabilir. Yine de eski köye yeni adetler gelecektir. Değişime açık olmalı mecburiyetleri iyi ele almalı profesyonelce ve yetkin bir biçimde işleri ele almaya çalışmalısınız. Kariyer ve mesleki konularda bu tutulma size olumlu açılımlar getirecektir.


ASLAN: Bu tutulma sizi duygusal olarak daha fazla nostaljik özlemlerle dolu hissettirebilir. Kendinizi duygusal olarak yorgun içe dönük hissedebilir ve bir süre günlük hayatın hay huyundan uzakta kalma isteği içinde olabilirsiniz. Aile ve yakınların sağlık ve duygusal ihtiyaçları ile ilgilenmek mecburiyeti olabilir. İş hayatındaki Aslanlar bu dönemi bir araştırma geliştirme dönemi olarak düşünebilirler. Önümüzdeki 6 aylık süreçte hayatınızda neleri tutmak neleri elemek istiyorsunuz bu kararları almak için uygun bir zaman dilimindesiniz. İş ilişkileriniz bu dönemde can sıkıcı olabilir, sağlık konularına dikkat etmek gerekebilir, günlük hayat rutinlerinizin dışına çıkamadığınız veya çıkmak isteyip te mecburiyetlerden yapamadığınız sıkıcı monoton ve sizi yoran bir çalışma veya günlük hayat dönemi içinde olabilirsiniz. Sizi sıkan monoton gelen rutinleri bırakmanın zamanı gelmiştir belki.


BAŞAK: Arkadaşlıklar, gelecek planları, içinde bulunduğunuz topluluklar ve ekip çalışmaları ile ilgili konularda açılımlar yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Öncelikle kendinize yakın bulduğunuz uzun zamandır tanıdık bildik aşina gelen dostlar arkadaşlar ve çevreniz ile ilgili duygusal farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Eskiye özlem anıları yad etme eski günleri arama gibi duygular içinizde olabilir. Arkadaşlarla bir iş veya kariyer konusunda girişimleriniz olabilir. Bazı Başaklar için bir arkadaşlık daha fazla önem kazanacaktır. Duygusal anlamda kendinizi daha sosyal ve aktif görmek isteyebilirsiniz. Yeni çevrelere girmek, insanlarla kurduğunuz bağlarda daha güven verici bir rol üstlenmek, kendinizi öne çıkarmak bir topluluğa ait olmanın gerekliliklerini yerine getirmek gibi konularda düşünebilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi fikirlerinizi ortaya koymak ve göze çarpmak için neler yapmanız gerekiyor kendinize ne konuda daha fazla güveniyorsunuz ve görevlerinizi ne kadar yerine getiriyorsunuz bu alanda eksikleri gidermek gerekiyorsa ne yapılmalıdır bu yönde kararlar alabilir uygulamaya geçebilirsiniz. İlişkilerde kendinizi fark edeceğiniz ve gerekiyorsa bırakılması gereken duygusal alışkanlıkları bırakmak için harekete geçebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.


TERAZİ: Kariyer konularında sizi etkileyebilecek bir tutulma dönemindeyiz. İş konularında kararlar almak durumunda hissettiğiniz bir zamanda olabilirsiniz. İşinize ne kadar ve zaman enerji harcadığınız ne kadar sosyal ilişkiler kurduğunuz sizin için önemli olacaktır. Kendinizi ortaya koymak başarı kazanmak mesleki işlerinizi hakkıyla yerine getirmek için çaba sarf etmek bu tutulma ile öne çıkan temalardan olacaktır. Bazı Teraziler bu dönemde iş değiştirmek isteyebilir veya var olan işinizde konumunuz ve statünüz ile ilgili değişimler ortaya çıkabilir. Anne baba ile ilgilenmek kendi aile ve çocuklarınızla vakit geçirmek iş ve kariyer arasında bir denge sağlamak sizi için en önemli temalardan olabilir.


AKREP: Bu tutulma sizin uzaklar yolculuklar devletle ilgili resmi işler akademik işler basın yayın ve sosyal medya alanınızda gerçekleşiyor. Hayata bakış açınızı, fikirlerinizi, felsefelere, kültürlere yaklaşımınızı değiştirebilecek bir tutulma olabilir. Kendinizi yazarak anlatarak ifade etme arzunuz fazla olacak. Basın yayın sosyal medya gibi mecralarda yaratıcılığınızı ortaya koyma şansınız var. Yolculuklara çıkmak yurt dışına çıkmak yabancılarla bağ kurmak söz konusu olabilir. Akademik görevler sınavlar yeteneklerin değerlendirilmesi gibi konularda şanslı olacaksınız. İnsanları fikirlerle etkilemeniz mümkün. Hukuki ve resmi işleriniz olacaktır biraz bu konularda yorulabilir ve çaba harcayabilirsiniz ancak işleriniz rast gidecektir.


YAY: AY tutulması sizin maddi konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Krediler borçlar alacaklar ticari işler ve müşterilerden gelen kazançlar evinizde yer alacak bu tutulma ile mali işlerinizi yoluna koyma zorunluluğu ortaya çıkabilir. Kazancınızı ve harcamalarınızı dengeleme gerekliliğini fark edebilirsiniz. Bütçe yapmak ayağını yorganına göre uzanmak farz olabilir. Bu alan aynı zamanda eşle aileyle iş ortaklarıyla paylaştığınız parayı da sembolize ettiği için onların da maddi durumu sizi etkileyebilir sizin de maddi durumunuz onları etkileyebilir. Bu anlamda bütçe konularında dikkatli olmanız gerekmekte. Diğer yandan, psikolojik alt yapınızı da destekleyici çalışmalar yapabilirsiniz, spiritüel veya metafizik konularla ilgilenebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiler eşiniz veya aileniz tarafından kendinizi güvende hissetmek onların yardım ve desteğini almak sizin için bu dönemde önemli bir konu olabilir.


OĞLAK: Bu tutulma sizin ilişkiler, evlilik, iş ortaklıkları alanınızda yer alacak. İlişkilerde duygusal bağlarınızı sorguladığınız, daha gerçekçi değerlendirdiğiniz ve ilişkilerinizin ne kadar size güven verdiğini düşündüğünüz bir zaman dilimindesiniz. Uzun süreli aşina olduğunuz tanıdık ve bildik yerlerin, kişilerin, denenmiş ve test edilmiş konuların deneyimlerin sizin için önemli olduğu bir tutulma bu. Kariyer konusunda destekleyici etkiler var, geçmişten getirdiklerinizi kazanıma çevirebilmek için yeni bir bakış açısıyla ele alacaksınız. Size duygusal güven vermeyen kişileri ve durumları belki hayatınızdan çıkardığınız kararlar alabilirsiniz. Geleceğe kimi neyi hangi ilişkiyi taşıyıp taşımayacağınıza karar vereceğiniz bir dönemdesiniz. Bu açılımlar önümüzdeki 6 ay boyunca hayatınızda aktif olacaktır.


KOVA: Bu tutulma sizin iş ve çalışma hayatınızı sembolize eden alanda yer alacak. İş değiştirmek, yeni bir iş projesine başlamak söz konusu olabilir. İş yerindeki eleman veya iş arkadaşlarınızla ilişkileri ve duygusal bağlarınızı sorguladığınız bir dönemde olabilirsiniz. Günlük hayat ritminizi, yeme içme düzeninizi derlemek toparlamak, sağlığınızı özellikle mide göğüs ve kemiklerle ilgili bölgelerde özenli olmak isteyebilirsiniz. Bedeninizi güçlendirmek ve yapılacak işleri planlayarak kendinize zaman ayırmak, zaman yönetimi yapmak için kararlar alabilirsiniz.


BALIK: Bu tutulma sizin aşk ve ilişkiler alanınızda gerçekleşecek, hayatınızdaki kişi ile duygusal bağınızı güçlendirmek için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Eskiden gelen alışkanlıklar, bildik tanıdık aşina tutum ve davranışlar ilişkide güven ve sevgi almak vermek konuları sizin için oldukça önemli olacak. Bildik bir ilişkiyi tekrar ele almak ancak yeni bir bakış açısıyla ele almak isteyebilirsiniz. Sevgiliniz ile ilişkinizi dengeye oturtmak için 6 ayınız var. Yaratıcı konular ve hobiler bu dönemde aktif olduğunuz konulardan olabilir. Hobilerden veya yapmaktan hoşlandığınız işlerden para kazanmak deneyim kazanmak bir hobiyi işe çevirmek için bu tutulma size enerji verebilir. Bazı Balıklar için flört etmek için bu dönem elverişli olabilir yine de daha muhafazakar ve klasik yöntemlerle bunu yapmak işe yarayacaktır.


Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

1.033 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page