top of page

HAKKIMDA

naz bayatlı fotograf

19 Nisan’da İstanbul’da doğdum.  Astrolojiye başlamadan önce bir yükselen Oğlak ve Koç burcu kişisi olarak kariyer hedeflerime bağlı ve çalışmaktan ve mesleki olarak kendimi geliştirmekten başka bir şey düşünmeden kurumsal iş dünyasında kaldım. “Üniversite eğitimin ne”  diye sorarsanız İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere’de LSE ‘de İşletme Ekonomisi okudum. Yıllarca yurt dışında İngiltere ve Avusturalya’da yaşadım ve çalıştım. Farklı kültürlerle bir arada harmanlanmış ülkelerde yaşamış olmak haliyle insanın zihnini ve ufkunu geliştirmek açısından oldukça etkili oluyor. Felsefe,  metafizik , doğu dinleri ve felsefeleri,  insan Psişesiyle ilgilenmiş ve kişilerin hayat deneyimlerinden faydalanmış biri olarak astroloji bu dalların üzerine öğrendiğim tamamlayıcı ve bütünleyici bir disiplin oldu.

Şu anda Felsefe okuyarak öğrenmeye devam ediyorum. Sanırım Ay Yay olmak böyle bir şey, zihni doyurmak için ebedi öğrenci olma hali ve hep daha yüksek bilgi ve akla ulaşmak arzusunu tatmin etmekle mutlu olan bir ruh hali.

2014, 2015 ve 2016 yıllarında Doğan Novus Kitapevinden çıkan Zamanlamanın Gücü 2015  ve  Zamanlamanın Gücü 2016 ve ZAMANLAMANIN GÜCÜ 2017 ZAMANLAMANIN GÜCÜ 2018, Destek Yayınlarından çıkan ASTROLOJİ TAKVİMİ 2019 & 2020 ile ASTROLOJİYE KATKI VERDİK. Astroloji Hakkında Her şey “ adlı bir ders kitabı yazdım. Bonatus’un “146 Husus” adlı ortaçağ tekniklerini içeren ve  Soru astrolojisi alanında astrologlara yardımcı olması adına kitabı orijinalinden Türkçe’ye çevirdim. Halı hazırda yazmakta olduğum astrolojiye katkısı olabileceğini düşündüğüm çalışmalarım sürüyor. 2023 Yılında Karma Astrolojisi alanında " RUHUN SİMYASI"  adlı kitabımı astroloji severler için yayınladım.

Türkiye'de ilk defa ASTROGEOMANCY adını verdiğim kadim tekniği sizlerle buluşturdum. Tek soru cevap yöntemi olan Astrogeomancy eğitimi ve kartları ile Horary benzeri bir uygulamaya dönüştürdüm. Aynı şekilde, mitolojik tanrı ve tanrıçaların sembolize edildiği " ARKETİPLER" adını verdiğim öngörüm kartlarını ve eğitimini oluşturdum. Hem asteroitlerin astrolojide bir öngörüm yöntemi olarak nasıl kullanılabileceğini görüyorsunuz, hem de kartları tek başına oracle/kehanet amaçlı kullanabiliyorsunuz.

2017 yılında Dinçer Güner ile birlikte Türkiye'nin ilk soru cevap astroloji sitesi olan www.sorumgeldi.com'u kurduk ve hali hazırda bir çok kategoride astroloji sorularınıza cevap veren bir hizmet sitesi ile sizlere ulaşmaya devam ediyoruz. Ocak 2020 itibarıyla sorumgeldi'nin mobil aplikasyonu da sizlerle buluştu ve ardından Dükkan ve ALO SORUMGELDİ uygulamaları eklendi ve böylelikle sizlere gelişmiş astroloji hizmetleri, yazıları ve etkinlikleri sunarak yenileniyoruz ve büyüyoruz. 

2010 yılından beri her yıl astroloji sınıfları açmaya öğrenciler yetiştirmeye devam ediyorum. Temel Astroloji Eğitimleri, Horary, Karmik Astroloji ve Enerji Astrolojisi ASTROGEOMANCY VE ARKETİPLER Eğitimlerini veriyorum. 
2020 yılında çok değerli astrolog arkadaşlarımla birlikte PROFESYONEL ASTROLOJİ DERNEĞİNİ kurduk ve derneğin Genel Sekreterlik görevini halen sürdürmekteyim.


Bir gün yolumuzun kesişmesi dileğiyle,

Naz Bayatlıeposta: info@nazbayatli.com

bottom of page