top of page

2023 YILI TÜM BURÇLAR

KOÇ BURCU 2023 YILI GENEL YORUMU


Sevgili Koçlar ve Yükselen Koçlar, 2023 yılının sizlere kalbinizde gerçekleşmesini dilediklerinizi eksiksiz getirmesini canı gönülden dilerim.


ŞANS VE FIRSATLAR

Bu yıl şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter 16 Mayıs’a kadar burcunuzdaki geçişini sürdürecek ve sizi hem görünüm hem sağlık hem de hayat hedeflerinizi harekete geçirmek bakımından destekleyecek. İlişkileri siz yönetebileceksiniz, liderlik, yaratıcılık, girişimcilik özellikleriniz ile öne çıkabileceksiniz. Daha atak cesur ve kararlı bir imaj çizecek ve plan ve projelerinizi daha hızlı ilerletebileceksiniz. Şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter 16 Mayıs’tan itibaren yıl boyunca Boğa burcunda kalacak ve maddi kaynaklarınızı korumayı biriktirmeyi ve kaynakları büyütmeyi sembolize eden alandan geçiş yapacak. Paranızın kıymeti bileceksiniz ve değer verdiklerinizi korumak isteyeceksiniz, sizin için neyin değerli olduğunun daha fazla bilincine vararak elinizdekilere şükretmek ve hayatın keyfini daha fazla çıkarmak için geleceğe yatırım yapabilirsiniz.


MÜCADELE VE GELİŞİM TEMALARI

Deneyime dönüşen ve farkındalık yaratan derslerimizi, bizi olgunlaştıran temaları ve kariyer konularını sembolize eden karmanın efendisi Satürn bu yıl burç değiştirecek ve 7 Mart’ta 2,5 yıl boyunca geçiş yapacağı Balık burcundaki transitine başlayacak. Sizler için bilinçaltınızı ruh ve beden bütünlüğünüzü spiritüel konuları sembolize eden alandan geçiş yapacak olan Satürn bu süreçte günlük yaşam ve çalışma temponuzla ilgili hayatınıza katmak istediğiniz neler varsa bu konuda size gerekli değişimleri yapmanız adına destek veriyor olacak. Günlük hayat içerisinde, çalışma temponuzda sağlığınız beslenmeniz ve beden bütünlüğünüz ile ilgili olarak eksikliklerinizi görmek ve bu konuda ne yapmak gerektiğini fark edeceksiniz. Hayalinizdeki ideal olana kavuşmak hayalleri gerçekleştirmek, zihinde ve ruhta sıkışmış vidaları gevşetmek ve ruhunuza iyi gelen ne varsa bunları keşfetmek için içsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Diğer yandan, sizde hayal kırıklığı yaratan kendinizi artık kandırmak istemediğiniz görmemezlikten gelmektense artık bu duruma el atayım dediğiniz ne varsa harekete geçeceğiniz bir yıl olacak. ruhunuzun ihtiyaçlarını daha net görmeye başladığınız ve bunları göz önüne alarak hayatınızdan negatif konuları elimine etmeye başladığınız bir zaman olacak.


YAŞAM DEĞİŞTİREN TUTULMALAR

Bu yıl tutulmalar iki ayrı burçta gerçekleşiyor Boğa Akrep ve Koç Terazi aksında yer alacak. 20 Nisan’da burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşecek ve Jüpiter etkili bu tutulma ile hayatınızda güçlü başlangıçlar yapacağınız bir döneme giriş yapacaksınız. Hayat hedeflerinizde yeni fırsatlar yakalamak üzere değişimlere evet diyeceksiniz, sağlığınızı, kariyer atılımlarınızı ve imajınızı güçlendirmek için kararlı ve dinamik adımlar atacaksınız. Yepyeni başlangıçlar yapmak adına kullanabileceğiniz bu güçlü başlangıç enerjisi sizleri görünümünüzü değiştirmek için, ilişkiler başlatmak, sosyal yaşamınızı ve kariyerinizi güçlendirecek yeni atılımlar yapmak için motive edebilir. 5 Mayıs’ta gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay tutulması ortak para paylaşımınızı vergi sigorta kredi borç ve ticari yatırımlar alanınızda gerçekleşecek. Mali krizleri çözmek gerekebilir. Bütçenizi dengelemek ve ödenmesi gerekenleri halledip, biriktirilmesi gerekenleri akıllı bir strateji ile ele almak için adım atabilirsiniz. Finansal konularda kendinizi daha güvende hissetmek ve krizleri çözmek adına işlerinizi ele alacaksınız. 14 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sebebiyle kariyer alanınızda başlangıçlar yapabilirsiniz. İlişkiler evlilik ve iş ortaklıkları ile ilgili konular ön plana çıkıyor. İlişkileri dengelemek ve adil çözümler bulmak işbirlikleri başlatmak evlenmek ve uzun süreli ilişkiler başlatmak için öne çıkan bir zamandır 28 Ekim’de yer alacak Boğa burcundaki ay tutulması zamanı birikimlerinizi korumak uzun vadeli yatırımlar yapmak ve paranızı güvende tutmak adına önemli kararlar alabilirsiniz. Maddi konularda değer yargılarınızı değiştirebilecek ve neyin hayatta sizin için daha değerli olduğunu düşüneceğiniz zamanlardasınız.


20 YILLIK DÖNÜŞÜM MARATONU BAŞLIYOR

Bu yıl Plüton burç değiştiriyor ve 24 Mart tarihinde Kova burcuna geçiş yapıyor. Sizlerin arkadaşlıklar grup aktiviteleri ekipler ve gelecek planları alanınızda yer alacağı uzun bir transit dönemi başlayacak. Yıl içinde gerileme hareketi ile yine bir Oğlak burcuna geçiş yapsa da bir kere ayakuçlarını Kovaya değdirmiş olacağı için kariyer yaşamınızı değişime uğrattığı 14 senelik geçişini sonlandırıyor diyebiliriz. Artık arkadaşlıklara bakış açınızı, insancıl yanınızı nasıl kullandığınızı, topluluklar içinde nasıl davrandığınızı ve sosyal yaşamdan ne beklediğiniz ile ilgili konularda sizi dönüştürecek ve yeni bir sosyal davranış tutumu geliştireceğiniz günlere giriş yapmaktasınız. Geleceğinize dair yeni planları hedefinize koyacağınız ve size bambaşka bir gelecek hedefi getirecek olan bu transite başlayacağınız 2023 yılında, artık herkesle iyi geçinen bir sosyal varlık mısınız yoksa daha seçici ve akıl fikir entelektüellik inanç ve rasyonel bakış açısı bakımından size uymayanlarla aranıza mesafe koyacağınız dikkatli bir birey misiniz bunu test etmeye başlayacağınız uzun bir zamana giriş yapmaktasınız.


VENÜS RETROSU İLE AŞK HAYATINIZ ÖN PLANDA

Bu yılın en önemli Retro hareketi Venüs Retro hareketi olacak, Aslan burcunda gerileyecek olan Venüs aşk alanınızda yer alacak, 24 Temmuz 2023 te Retro hareketine başlayacak ve 5 Eylül’de sona erecek. Bu dönemde eski sevgililer geri gelebilir, yeni ilişkilere başlayacaksanız karşınızdaki kişiden sözler almak ve uzun süreli bağlar kurmak anlamında zorlanabilirsiniz, gurur yapmak ve ego konuları ilişkilerin ana teması olabilir. 19 Haziran’da başlayacak olan Venüs’ün gölgeli günleri ile özellikle bu tarihlerde başlayacak ilişkiler için Retro dönemi önemli gelişmelere sahne olabilir. Sadakat, sahiplenme ve verilen sözlerle ilgili konular gündeminizde olabilir. Yaratıcı çalışmalar, hobiler ve organizasyonlarla ilgili başlangıçlar gerileme döneminde denk getirilmemelidir. Eskiden gelen yarım kalmış ve tamamlanmamış sanat ve estetik ile ilgili projeler tekrar start alabilir.

Sevgili Koçlar 2023 yılının bütçenize görünümünüze ilişkilere iş ortaklıklarına ve sosyal yaşamınıza dair sizleri bir çok alanda değişimlere yeniliklere ve yeni fırsatlara taşıyacak bir yıl olacağı görülüyor. Yılın en fazla aksiyona gelişime ve değişime açık olacak burcu olarak öne çıkmaktasınız.

Harika bir yeni yıl dilerim.

Naz Bayatlı
BOĞA BURCU 2023 YILI GENEL YORUMU


Sevgili Boğalar ve Yükselen Boğalar, 2023 yılının sizlere kalbinizde gerçekleşmesini dilediklerinizi eksiksiz getirmesini canı gönülden dilerim.

ŞANS VE FIRSATLAR

Bu yıl şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter yılın ilk 5 ayında sizlerin bilinçaltınızı, ruh ve beden bütünlüğünüzü ve psikolojik konuları sembolize eden alandan geçişini sürdürecek. Spiritüel konular, kolektife hizmet, insanlara ve hayvan dostlarımıza yapacağınız iyilik ve yardımlaşma sizler için önemli olacak. Kişisel gelişim konularına, ruhsal gelişiminize katkıda bulunacak konulara ve ruhunuzu besleyecek alanlara yönelmeye devam edebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerle sizi geride tutan, iş veya yaşam koşullarınızı zorlayan durum ve koşullar varsa bunları iyileştirmek için çaba gösterebilirsiniz.

Sevgili Boğalar, bu yıl Jüpiter 16 Mayıs’tan itibaren burcunuzda geçiş yapmaya başlayacak ve konfor alanlarınızı güven bulduğunuz ve değerli gördüğünüz maddi manevi tüm temaları sizler için iyileştirmek üzere sizlere destek vermeye başlayacak. Hayatın keyiflerini daha fazla çıkarmak, zenginleşmek paranızı korumak biriktirmek ve akıllı yatırımlarla değerlendirmek adına size destek vermeye başlayacak. Görünümünüzü, moda anlayışınızı ve estetik olarak yapmak istediğiniz değişimleri gündeminize taşıyacak bu transit kendinizi daha iyi hissetmeniz için size neler yapmak istediğinizi düşündürecek. Bu süreçte bir nebze kilo alınabilir buna karşın temkinli olmakta fayda var. Tatlı şekerli hamurlu yiyeceklere düşkünlüğünüz artabilir. İlişkiler alanında ve yeni başlangıçlar yapmak adına fırsatları yakalamak için daha şanslı olacağınız bir dönemde olacaksınız. Kişisel gelişiminizi hayat amaçlarınıza ilerleyişinizi destekleyecek bir etki yaratacaktır.


MÜCADELE VE GELİŞİM TEMALARI

Deneyime dönüşen ve farkındalık yaratan derslerimizi, bizi olgunlaştıran temaları ve kariyer konularını sembolize eden karmanın efendisi Satürn bu yıl burç değiştirecek ve 7 Mart’ta 2,5 yıl boyunca geçiş yapacağı Balık burcundaki transitine başlayacak. Sizler için bu transit arkadaşlık alanınızda yer alacak. Arkadaşlık ilişkilerinizde olgunlaşmak, gerçekçi davranmak ve tutum ve davranışlarınızı daha net bir biçimde fark etmenizi sağlayacak bir döneme giriş yapmaktasınız. Topluluklar içinde görev ve sorumluluklarınız artış gösterebilir. Sosyal bilinciniz ön planda olacak, gruplar ekipler ve sosyal faaliyet alanlarında yapacağınız etkinliklerde öne çıkma şansınız var ancak bir yandan da arkadaşlıklarda size iyi gelen veya gelmeyen insanlar ile aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. Bir gruba entegre olmak ve bir grubun içinde bireysel niteliklerinizi öne çıkarmak ve aidiyet duygunuzu pekiştireceğiniz deneyimler yaşayabilirsiniz. Düşünceler, hayata bakış açısı ve ilkeler alanında sizinle aynı paralelde olan ve olamayan kişilerle denge kurmak adına test edici tecrübeler edinebilirsiniz. Gelecek planları yaparken çevrenizden arkadaşlarınızdan ve içinde faal olduğunuz topluluklardan destek görmek ve bir arada aynı hedeflerle hareket edebilmek ile ilgili tecrübe edineceğiniz bir zamandasınız.


YAŞAM DEĞİŞTİREN TUTULMALAR

Hepimizin yıllık temalarının ana başlıklarını oluşturan tutulmalar bu yıl da burcunuzda gerçekleşmeye devam edecek, ancak araya iş çalışma alanınızı ve sağlığınızı sembolize eden evlerde yer alacak olan Koç-Terazi aksındaki tutulmalarda girecek. 20 Nisan’da gerçekleşecek Koç burcundaki Güneş tutulması, sizi ruhunuza iyi gelecek bir yaşam biçimine ve temposuna kavuşmak adına harekete geçirebilir. Ayrıca insanlar sizi başkalarına yardım eden bir savaşçı, hak savunucusu, iyilik ve yardım konularında inisiyatif alan, sosyal sorumluluk duygusu yüksek biri olarak görmeye başlayabilirler. 5 Mayıs’ta gerçekleşecek Akrep’teki Ay Tutulması ilişkiler evlilik iş ortaklıkları alanınızda yer alacak. Bu dönemde kurduğunuz yakın bağları ele alacağınız, ilişkilerde eğer stres kaygı ve endişe yaratan durumlar varsa bunları çözüme kavuşturmak için karşılıklı güven ve konfor alanı yaratmak adına birbirinize destek olmanız gereken bir zamanda olacaksınız. Duygusal bağlarınızı güçlendirmek önem kazanıyor. İş ortaklıkları , para paylaşımı ve aile ile maddi ilişkilerde maddi konular krizler yansıtabilir. 14 Ekim tarihinde gerçekleşecek Terazi burcundaki Güneş tutulması iş ve sağlık alanınızda yer alacak. Bu dönemde yeni iş başlangıçları yapmak iş alanında iş birlikleri oluşturmak, günlük yaşamınızı dengeye oturtmak ve tembellikten sıyrılıp hareket etmek istemeyen kemiklerinize dinamizm katmak için harekete geçebilirsiniz. İş sözleşmeleri ve görüşmeleri bu dönemde artış gösterebilir. 28 Ekim’de burcunuzda Ay Tutulması gerçekleşecek, bu Ay tutulması Ekim -Kasım 2022 tutulmalarının bir devamı niteliğinde, sağlığınıza özen göstereceğiniz, ilişkilerinize daha fazla güven ve istikrar katmak için çaba harcayacağınız ve gelecek hedeflerinize doğru hem tam gaz ilerlemek isteyeceğiniz bir dönemde olacaksınız.


20 YILLIK DÖNÜŞÜM MARATONU BAŞLIYOR

Bu yıl Plüton burç değiştiriyor ve 24 Mart tarihinde Kova burcuna geçiş yapıyor. Bu uzun transit sizlerin kariyer hedefleri alanınızda yer alacak. Yıl içinde gerileme hareketi ile yine bir Oğlak burcuna geçiş yapsa da bir kere ayakuçlarını Kovaya değdirmiş olacağı için aldığınız eğitimleri, zihin yapınızı, yaşam felsefenizi ve hayata bakış açınızı değişime uğrattığı 14 senelik geçişini sonlandırıyor diyebiliriz. Artık düşünce yapınızı, bilginizi ve hayatta ne yapmak istediğinizi eyleme geçirerek kendinize toplum nezdinde görünürlük ve prestij kazanmak adına mücadele vereceğiniz ve kendinizi ispat edeceğiniz yıllara giriş yapmaktasınız. Mesleki konulara yönelik beklentileriniz değişim gösterebilir. Yetenek ve becerilerinizi daha net objektif bilgiden ve tecrübeden yana sağlam bir biçimde ortaya koymak isteyeceğiniz yıllarda olacaksınız. Ebeveynlik sorumluluğu üstlenmek, özel yaşam veya aile yaşamı ve kariyer hedefleriniz arasında yapıcı bir denge kurmak için değişim yaşayabileceğiniz görülmekte.VENÜS RETROSU EV ALANINDA

Bu yılın en önemli Retro hareketi Venüs Retro hareketi olacak, Aslan burcunda gerileyecek olan Venüs ev ve aile yaşamı alanınızda yer alacak, 24 Temmuz 2023 te Retro hareketine başlayacak ve 5 Eylül’de sona erecek. Bu dönemde, özellikle aile içi ilişkilerde itidalli ve temkinli ilerlemekte fayda var. Evlilik planlar