top of page

2024 ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE EJDERHA YILI

Bu yıl Çin Astrolojisine göre Ejderha Yılıymış.


1952 1964 1976 1988 2000 2012 ve 2024 Yılında Doğanlar için bu yıl şanslı olacak demektir.


Ejderha Burcunda doğan kişiler; karizmatik, güçlü, zeki, şanslı, lider ruhlu, asil, sivri dilli, dikkat çeken ve parlamayı seven kişiler olurlar.


Ejderha Çin kültüründe; üstün özellikleri olan mitolojik şans getiren bir varlıktır. Yer gök ve aradaki tüm ruhani varlıklarla iletişim içinde oldukları düşünülür. İklim olaylarını yönetir, tarımı kolaylaştırır, verimi artırır, suyu bollaştırır, zenginlik getirir. Çin İmparatorları benefik ve güçlü etkiler taşısınlar diye ejderhanın soyundan gelen oğullar oldukları var sayılırmış. Ejderha burcu liderlik yeteneğini güçlendirirmiş, bu sebeple Çin'de bebek yapmak için şanslı bir yıl olarak kabul ediliyor.

Ejderha yılında doğan kişiler; Sıkı çalışan disiplinli otoriter ve gücünü kullanmasını iyi bilen kişiler oluyormuş. Liderlik özellikleri ve karizmaları ile dikkat çekici kişiler olabilirler.

Çin Astrolojisine göre 2024 tahta/ağaç Ejderi yılı. Sadakati, güvenirliği, yetenekli olmayı ve ilerici düşünceleri sembolize eder. Biraz inatçılığı ve kendini beğenmişliği içerse de gücü tartışılmaz olur.

Koruyan ve gözeten tarafı ile onu takip edenlere refah getirirken, güçlü bir rakiptir ve cömertliğini esirgemediği zaman kol kanat gerer ama Ejderhayı kendinize düşman etmek istemezsiniz. Sellerin ve yağmurların bol olacağına işaret eden bu yılda tarim alanları bereketli olabilir.

Bu yıl liderlik özelliklerinin ve liderlerin seçimlerinin önemli olacağını gösteriyor. Ejderha içeren tüm fantastik hikayelere ve filmlere düşkün biri olarak ateş püskürten ejderha sembolizminin sadece filmlerde kalması dileğiyle kendime bir Ejderyaaaa objesi almayı niyet ediyorum.


Sevgiler


Naz Bayatlı


1952 1964 1976 1988 2000 2012 ve 2024 Yılında Doğanlar için bu yıl şanslı olacak demektir.
Bu Yıl Çin Astrolojisine göre Ejderha Yılı

100 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page