top of page

ASLAN DOLUNAYI 28 OCAK 2021


28 Ocak 2021 tarihinde saat 22:13 te Aslan burcunda oldukça yoğun etkide bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaya Jüpiter ve Satürn Karşıt ve Mars kare yapıyor.

Her dolunay döneminde fiziksel koşullarımızla, ruhsal ve duygusal dünyamız arasında bir çekişme ve ikilem ortaya çıkar ve isteklerimizin ışığında seçim yapma zorunluluğu ortaya çıkar. Kararlarımızı alırken duyguların ön planda olduğu ancak zihnimizin de işimize karışarak bize aklın hesaplarını yansıttığı bir dönem yaşarız.


Bu dolunay zamanı duygu alanımız ve iç dünyamız yoğun baskılara maruz kalıyor. Öncelikle Mars’tan gelen kare ile beklenenden çok daha fazla öfke birikimi olabilir. Bir yandan da yaratıcı enerjimizi yönlendirdiğimiz bir iş bir proje veya kendimizi beğendirmek onaylatmak istediğimiz bir mecra veya ilişki durumu söz konusu olabilir. Hayatınızda yer alan ilişkilerde neyin uyumsuzluk yarattığını veya zayıf halka olduğunu çok açıkça görme imkanı olacak. Bir yandan da oldukça hevesli sabırsız ve atılgan bir enerji ile hedeflerimize doğru ilerlemek istiyoruz ve ilerleyebilmek için de final kararlar almak mecburiyetinde olduğumuz bir zamandayız. Merkür de ay sonu geri harekete girmeye hazırlanıyor ve hepimizin üzerinde bir aciliyet duygusu var ve bizi oldukça gergin kılıyor. Bu dolunay gerçekten gevşemenin zor olduğu bir süreç olacak.

Fiziksel koşullarımızı anlatan Güneş’in bir tarafında Jüpiter bir tarafında Satürn var. Genişleme gelişme umudumuz çok ancak görüyoruz ki planlarımızın gerçekleşmesi zaman bağlı zaman alacak ve disipline olmadan gerçekçi olmadan yoluna girmeyecek. Unutmayalım Satürn Uranüs arasındaki kare oldukça aktif ve 17 -18 Şubatta sorunlar zirve yapacak ve 25 Şubata kadar bayağı bir yön değiştirmek durumunda kalacağımızı göreceğiz. Bu süreci elimizdeki işlerin nerede teklediğini görmek için harcayacağız. Şubat ortasında da gereken değişiklikleri yapacağız. Vazgeçtiğimiz bıraktığımız at değiştirdiğimiz bir dönem olacak. Hazır olmakta fayda var. Kafayı çalıştırın plan yapın analiz yapın net worklerinizi değerlendirin arkadaşları sosyal çevreyi harekete geçirin doğru ve anlaşılır bilgi paylaşın. Bu dolunay fırfırların değil malzemenin kalitesinin önemli olduğunu düşündürüyor bana, bu aynen insanlar için de geçerli boş lafların etiketlerin poh pohlamaların peşine düşmeyin.


Jüpiter Mars arasındaki kare ise tedbiri elden bırakmamayı gösteriyor. Fazla risk alan tutumlar elimizde patlar. Zira biraz çılgın bir büyüme hayalleri içinde olabiliriz veya çok hızlı ilerlemek zorunluluğu var. Dolunaya” Asellus Australis” sabit yıldızı eşlik ediyor ve Mars Satürn karakterinde, malefiz sayılan bir yıldızdır. Kazalara yangınlara ve yaralanmalara işaret eder. Hatta bunca sabit gezegenin kare ve karşıtlıkları deprem gibi olayları da tetikleyebilir. Aman evlerden bizlerden uzak olsun hepimiz sağ salim kalalım.

Dolunay zamanı Venüs Plüton kavuşumu ilişkilerde tutku ve sahiplenme ibresini oldukça artırıyor. Kıskançlık stalking ve sorgulama çok olur. Karşımızdakini elde etmek için karizmamız olacak ama elde tutmak için de bayağı bir zahmete girmek gerektiğini göreceğiz. Karşımızdakinin niyetini gerçekliğini görmek için şüpheci davranacağız.


Dolunay haritasında Başak yükseliyor ve dolunay çalışma evinde yer alıyor bir çoğumuzun aklında iş koşulları iş kurmak ve işle ilgili atılım yapmak var. Aşk evinde yer alan Venüs Plüton kavuşumu da tutkulu bir romantik hikaye olmadan bu dolunayı geçirmeyeceğimizi gösteriyor.


Şimdi sizlere biraz Enerjinizi korumak ve artırmak için neler yapabileceğinizi anlatayım:

Dolunayın gerçekleşeceği Aslan burcu ve yöneticisi Güneş Solar Plexus enerjisini, Ay da Kalp çakrasını sembolize eder. Solar Plexus kendine güveni karizmanı yansıtaraka rahatlıkla sahneye çıkmayı ve yaratıcılığını ortaya koymakla ilgili enerji merkezidir. Dolunayda Kalp enerjisini anlatan Ay’ın Aslan burcunda olması sebebiyle; aşk romantizm çocuksu tarafımızı yaşamak ve dürüst sadık birbirine bağlı ilişkiler kurmak için bu enerjiyi kalbimizde güçlendirmek gerekir. Ateş elementinden Aslan burcunda yer alacak bu dolunay dışa dönük ve yaratıcılık dolu bir enerjidir. Kendimizi pozitif hissettiğimiz zaman çekim yasası daha kolay çalışır ve kendimize olumlamalar ile iyimser pozitif enerjileri çekeriz. Enerjimizi yükselten olumlamalar ile kalp enerjimizi artırarak daha karizmatik hissedebileceğimiz aşikar.


BU OLUMLAMALARI YAZIN BİRİNİ VEYA HEPSİNİ OKUYARAK TEKRARLAYIN VEYA GÖZ ÖNÜNDE BİR YERE KOYUN.


OLUMLAMALARINIZ:

1. KALBİN SESİ HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLER VE İÇİMDEKİ SESİ NET DUYABİLMEK İÇİN KALP ENERJİMİ SERBEST BIRAKIYORUM. YAŞAMA SEVİNCİ VE HEVES DOLUYUM. ENGELLERİMİ AŞIYORUM VE YENİ FIRSATLARA YELKEN AÇMAYA CESARET EDİYORUM.

2. İÇİMDEKİ ÇOCUĞU UYANDIRIYORUM VE HAYALELRİMİN PEŞİNDE KOŞMAK İÇİN ONA İZİN VERİYORUM. RUHUMU CESARET ETMEK VE YARATICI ÇÖZÜMLER BULMAK İÇİN MOTİVE EDİYORUM. VAROLUŞ NİYETLERİMİN EN HAYRIMA OLACAK BİÇİMDE GERÇEKLEŞMESİ İÇİN BANA YOL GÖSTERİR VE ÖNÜMÜ AÇAR.

3. KENDİ İHTİYAÇLARIMI CİDDİYE ALIYORUM BEKLENTİLERİME ÖNCELİK VERİYORUM BEN ÖNEMLİYİM MERKEZİMDEYİM VE DÜNYA BUNU GÖRÜYOR. TAKDİR EDİLİYOR ONURLANDIRILIYOR VE ONAYLANIYORUM.

4. HEDEFLERİMDE NETİM . NE YAPMAK İSTEDİĞİMİ VE HEDEFLERİME NASIL ULAŞACAĞIMI BİLİYORUM. VAROLUŞ KARARLILIĞIMI GÖR VE YOLUMDAKİ ENGELLERİ EN HAYRIMA OLACAK ŞEKİLDE YOK ET VE İŞİMDE KARİYERİMDE GÜNLÜK YAŞAMIMDA BAŞARMAK İSTEDİĞİM HER AMACIMDA YANIMDA OLDUĞUNU BİLİYORUM.

5. AŞK KALBİME DOLSUN KARŞILIKLI OLSUN TATLI NAZİK VE SIMSICAK OLSUN. KALBİMİZ BİR ARADA ÇARPSIN VE YÜREKLERİMİZ AŞKIN KALPTEN GELEN SAMİMİ ENERJİSİ İLE DOLSUN .


ENERJİNİZİ DESTEKLEYEBİLECEK TAŞLAR: CARNELLİAN- PYRITE/ SİTRİN/ KAPLAN GÖZÜ/ AMBER VE PEMBE KUVARTZ.

AROMALAR: SANDAL AĞACI- GÜL- AMBER- VANİLYA – PEMBE VE SARI ÇİÇEKLERİN KOKULARI

MEDİTASYON RENKLERİNİZ: SARI- İNDIGO MAVİ- MOR VE YEŞİL HANGİ RENGE ÇEKİLİYORSANIZ MUTLAKA ONU SEÇİN. BEDENİN İHTİYACI OLAN ENERJİ FREKANSI ODUR.


NAZ BAYATLI

ASTROLOG DANIŞMAN/ EĞİTMEN/ GEOMANCER /HORARY MASTER VE ENERJİ PSİKOLOJİSİ VE KARMA ASTROLOJİSİ UZMANI.
533 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page