top of page

BALIK’TA DOLUNAY 31 AĞUSTOS 2023ONCE IN A BLUE MOON ETKİSİ (Nadir bir lunasyon kalıbı)


31 AĞUSTOS SAAT: 04:35 7 DERECEDE


Balık burcunda gerçekleşecek bu dolunay bir Mavi Ay adı verilen bir lunasyon. Balık’ta gerçekleşecek bu dolunay Ağustos ayının 2. Dolunayı ( bir önceki Kova burcundaydı) ve normalde bir ayda 3 Lunasyon gerçekleşmesi oldukça nadirdir. En sonuncu Mavi Ay 31 Ekim 2020 de Boğa burcunda gerçekleşmişti. Mavi Ay adını İngilizcedeki “Once in a Blue Moon” ifadesinden alır. Çok nadir, arada sırada, aklına estiğinde ortaya çıkan anlamındadır. Mavi Ay ayrıca yine romantik bir akşam geçirmeyi aşığını baştan çıkarmayı da ifade eder. Blue aynı zamanda hüzünlü bir ruha da işaret eder işte tam da bu dolunaya uygun, pek aşk çağrıştırmıyor çünkü Satürn kavuşumlu.


Satürn kavuşumlu bu dolunay için çok kolay diyemeyiz. Ay ile kavuşan Satürn birçoğumuzu duygusal olarak daha hüzünlü ve duygusal bir atmosfere sokabilir. Ruh ve Beden bütünlüğümüzü iyi korumamız gereken günlerdeyiz. Bedenimiz ruh durumumuzu yansıtır, psikoloji etkilenir, biraz kapanır içe döner ve kendimizle baş başa kalmak isteriz. Daha romantik ve içli olabileceğimiz bu dolunay sürecinde kendimizi zorlamadan içsel ritmimizi yaşamaya izin vermeliyiz. Kendimizi zorlamaya gerek yok. Balık dolunayı için en iyi formül içine odaklan bedeninin ritmiyle uyumlu ol, duygularını önemse ve göz ardı etme demek olacaktır.

Diğer yandan, mistik yanımızı artıran, rüyaları güçlendiren ve sezgileri çalıştıran bir dolunay olacak. İçimizde taşıdığımız derin duyguları, hayallerimizi ve hülyalarımızı açığa çıkaracak bu dolunay bizleri acı gerçeklerle yüzleşmek ama bir yandan da bunlardan kaçmak isteği ile baş başa bırakabilir. Sert, acı, katı, canımızı acıtan veya ruhumuzun artık kaldıramadığı durumlara bir çizgi çekmek isteyebiliriz veya bu duygulardan uzaklaşmak için sinema müzik sanat veya spiritüel uğraşılara vakit ayırabiliriz.


Dolunayı zorlu yapan bir başka etki de Merkür’ün Retro olması, Neptün ile karşıtlık yaparken Kiron ile ayrık açı içinde bulunması olacak. Zihnimizde kaçmak isteyecek. Unutkanlık, kararsızlık ve yılgınlık hissedilebilir. Bir yandan da kendi dertlerimizi bir yana bırakıp, sevdiklerimizin dertlerine deva bulmak için koşturabiliriz. Bizi maddi manevi duygusal veya bedensel zayıflatan etmenleri çok daha net hissedeceğimiz bir zamandayız, çözümü görsek te adım atmakta zorlanabiliriz. Merkür’ün geri hareketini bitireceği 17 Eylül’den sonra işleri daha hızlı yoluna koyabileceğiz.


DOLUNAY 27. MENZİLDE GERÇEKLEŞİYOR: AL FARGH AL TANİ


Sanatçılara, artistik yetenekleri olanlara ve tasarımlara destek veren bu menzil Venüsyendir. Şans ve fırsat yaratmak için istekli olacağımız bu süreçte kendi şansımızı kendimiz yaratırız. İlham perilerimizi harekete geçirecek bu etki ile hayal gücümüz güçlenecektir.

Akıntıya karşı yüzmemeliyiz. Alma Verme dengemizi dengeye oturtmalıyız. Her gördüğümüze inanmamalı sözlerin çok kalıcı olamayacağını bilmeliyiz.

Yatırım yapmak, borç vermek, sözleşmeler yapmak ve uzun yolculuklar başlatmak için pek uygun değildir.


NAZ BAYATLI
31Ağustos'ta nadir bir lunasyon gerçekleşiyor.
BALIK'TA DOLUNAY MAVİ AY ETKİSİ


100 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page