top of page

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

24 ŞUBAT 2024  SAAT 15:30  5 derecede


RUH BEDEN VE ZİHİN SAĞLIĞI ÖN PLANDA OLACAK. Bir bütün olarak kendine özen gösterme zamanı.


Balık Başak aksında gerçekleşen bu dolunay ruh ve beden bütünlüğümüzü düşünmenin ve gerekiyorsa ruhumuza ve bedenimize iyi gelecek şifa getirecek konulara ağırlık vermemiz gerektiğine işaret ediyor.

Başak burcunda gerçekleşen dolunaylar bizlere eski düzeni değerlendirme ve dağılmış parçaları toparlama gerekliliği getirecektir. Özellikle listemizde yapılması gereken ne işimiz varsa bununla ilgili bir çalışma planı ve verimlilik analizi yapabiliriz.

Kategorize etmek kontrol etmek, sadeleştirmek ve işlevselliği artırmak bakımından Başak Zodyağın en etkili burcudur. İşlerimizi net ve somut bir biçimde yoluna koyma şansımız var ancak bunu sağlamak için çok çalışıyor olacağız.


Dolunay sürecinde planlı bir biçimde çalışma düzeni oluştururken bir yandan da enerjimizi sömüren bizi verimli kılmayan engellere karşı sınırlarımızı çizmek için kararlar alabiliriz. Bu iş veya ilişkiler konusunda olabilir. Hatalarımızı görüp iyileştirme yapmak için fırsatımız var.

Sağlık konularında da bu dolunay birçoğumuz için ruhumuzu ve bedenimizi iyileştirmek için kararlar alabileceğimiz etkiler taşıyor. Daha düzenli ve sağlıklı beslenme rutinlerine geçiş yapabiliriz. Bedenimizi sağlam ve sağlıklı kılacak bir egzersiz planında karar kılabiliriz. Detoks yapmak, arınmak, diyete başlamak ve toksinleri atmak için harekete geçebiliriz.


Ay duygusal gereksinim ve itilimlerimizi taşıyan bir sembol olduğu için, dolunayın yüksek enerjili ışığında, içinde bulunduğu burcun özellikleri bir kat daha artırır ve o enerji hepimize yansımaya başlar. Biz de yaşamımızda dolunay ışığı ile aydınlanan bir alanı odak noktamıza alır ve krizleri stresleri çözmeye çabalarız. Burçlara göre dolunayı yorumlamaya geçtiğimde sizlere dikkat etmeniz gereken yaşam alanının ne olduğundan bahsedeceğim.


Dolayısıyla bu dönemde bir çoğumuz günlük hayat işlerimizde ve çalışma düzenimizde eksikliklerimizi veya düzeltilmesini istediğimiz alanları belirleyip değiştirmeye çabalayacağız. Çalışma arkadaşlarımızla verimlilik analizi yapacağız. İş hayatında bizi yoran işimizi engelleyen veya ilerlememizin önündeki engellerin ne olduğunu çok daha net bir biçimde görerek bunlara pratik çözümler bulmaya çalışacağız. Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Güneş ve Ay karşıtlığı bizleri istediklerimizi daha derinden fark ettirirken, fiziksel gerçekliğimizin şartları ile karşı karşıya bırakır. Bu ihtiyacı nasıl gerçekliğimiz ile dengeleyeceğimizi başarmak adına düşünmeye başlarız.


Başak Burcundaki bu dolunay Ruh Beden ve Zihin bütünlüğümüzü korumamız gerektiğine işaret ediyor.
Başak Burcunda Dolunay 24 Şubat 2024

 

DOLUNAYIN GÖKYÜZÜ AÇILARI


VENÜS MARS KAVUŞUMDA: Göksel aşıklar Kova burcunun 8-9 derecelerinde kavuşumdalar. Dostluğun, arkadaşlığın, ekip ve grup aktivitelerinin yoğun olacağı, zihinsel ve tasarım gerektiren çalışmaların yapılabileceği ve estetik konuların ön plana geçeceği bir görünüm bu. Topluluklar içinde olacağımız ve maddi konularımızı düzene koymak ve daha fazla para kazanmak için daha istekli ve enerjik olacağımız bir dönemdeyiz.


SATÜRN JÜPİTER SEKSTİL: İşle ilgili yolculuklar, yurt dışı seyahatleri, akademik konular, devlet ve resmi kurumlarla ilgili işler ve hukuki işlerinizi halletmek adına destekleyici bir görünüm. Bir gelecek planını geliştirmek ve işin uzmanında bilgi alarak yararlanmak bakımından size fırsat gelecektir.


MERKÜR JÜPİTER SEKSTİL: Dolunayın yönetici gezegeni Merkür bu dönemde Balık burcundaki geçişine devam ederken Güneş ile oryantal kavuşumda ve Jüpiter ile destekleyici bir açı yapıyor. Sözel, düşünsel, eğitsel ve yazınsal konularda aklımızın daha verimli çalışacağı bir 15 günlük dönem var önümüzde. Sınavlar, kurslar, baskılı malzeme ve satış pazarlama işlerinin daha net ve akıcı ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Görüşmeler ve yolculuklar daha kolay ilerleyecek ve planlanabilecek.


MARS & VENÜS İLE JÜPİTER KARESİ: Bu süreçte hevesli, tutkulu ve istediğimizin peşinden koşabileceğimiz görülüyor. Elde etmek istediklerimizi ve fırsat elde etmek istediğimiz şeylere doğru daha büyük bir iştahla atılacağız. İlişkiler daha pragmatik bir tutumla ele alınabilir ve faydacı davranmak isteyebiliriz. Maddi konularda da hem ilişkileri doğru kullanmak hem de onlardan fayda görmek niyetimiz artacaktır.


HER LUNASYON BİR SAYFA AÇAR HAYATIMIZDA, DOLUNAY DUYGUSAL İNİŞ ÇIKIŞLARI VE DALGALANMALARI ARTIRABİLİR.


 “Bir mevsim gibiyim. Bir günlük güneşlik bir kar boran,

Bir merdiven gibiyim. Bir inişli bir çıkışlı,

Bir ağaç gibiyim. Bir yanım yaprak açar bir yanım yaprak döker,

Bir köylü gibiyim. Bir gün emekçi bir gün efendi.

Tıpkı hayat gibiyim işte,

Ve bir yanım bayram,

Ve bir yanım hüzün.”

İlhan SEVİN

 


BURÇLARA DOLUNAY ETKİLERİ NASIL OLACAK ?
Koç #koçburcu

KOÇ:

Günlük yaşamınızda huzur bulmak ve düzeninizi sadeleştirmek için güçlü bir itilim hissedebilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek konulara yönelmeniz ve bedeninizi güçlendirmeniz gereken bir zamandasınız. Bu yeni döneme girerken günlük hayatınızı, çalışma düzeninizi ve alışkanlıklarınızı yeni bir bakış açısıyla ele almak isteyecek ve belki de hayal ettiğiniz şeylerin konusu değişecektir. Ruhunuzun ve zihninizin derinliklerinde yeni bir yaşam planı oluşmaya başlamış olabilir. Sağlığınıza özen göstermeye başlayacaksınız, sindirim mide boşaltım sistemi sağlıklı beslenme alanında kendinizi daha fazla koruyabilir, spor sağlıklı yaşam welness gibi konulara daha fazla eğilebilirsiniz. Bedene iyi bakmaya başlayıp ruhunuzu ihmal etmemeli elbette, spiritüel yanınızı aktive edeceğiniz günlerdesiniz. Spiritüel yanınız da bu dönemde oldukça aktif oluyor. Balık burcunda yer alan gezegenler sayesinde ruhunuz ve bilinçaltınız rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyaç duyuyor. Bazı işleri zamana yaymak sizi rahatlatabilir. İşler istediğiniz hızda ilerlemeyebilir, ilk göreviniz telaş etmemek, iş yükünü iyi organize etmek ve kendinize zaman tanımak. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde Venüs ile kavuşumda ve Jüpiter ile kare açıda yer aldığı için, sizi destekleyen güçlü bir enerji ile isteklerinizin peşinden koşabileceğiniz kalbinizin götürdüğü yere gidebileceğiniz bir dönemdesiniz. Arkadaşlar, topluluklar arasında dikkatleri üzerinize topladığınız ve çekiciliğiniz de arttığı için genel anlamda sosyal ya da özel hayatınızda istediklerinizi elde etmeniz güç olmayacaktır.

 Boğa #boğaburcu

BOĞA:

Bu dönemde mutlu olmak sevdiğiniz şeyleri yapmak aşkı flörtü romantizmi hissetmek, sevdiğinizden sizi sevdiğini daha somut jestlerle göstermesini istemek gayet doğaldır. Siz de hayatınızdaki özel kişiye gerekiyorsa yardım etmek el uzatmak için hazırsınız. Belki hayata daha fazla eğlence ve mutluluk dahil etmek için birlikte kolları sıvayacaksınız. Ancak elbette dolunaylar duygusal stresleri ortaya çıkarabilecek zamanlardır. Sevdiğiniz kişiyle sınırları çizemediğiniz hayır diyemediğiniz hizmet ve yardım bilinciyle davranıp karşılığında aşırı özverili davranmaktan yorulduğunuzu hissettiğiniz bir duyguda olabilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlara ve diğer insanlara karşı da nerede evet nerede hayır diyeceğinizi düşünmelisiniz. Dolunay zamanı sevdiklerinize karşı aşırı detaycı dikkatli ve eleştirel olmak her zaman iyi tepkilere neden olmayabilir. İlişkinizi çok detaylı irdelemek ve karşınızdakine dırdır etmekten kaçınmalıdır. Partnerinizin çocuğunuzun da sağlığı ve iyiliği için çaba gösterebilirsiniz. Ayrıca siz de yaratıcı yanınızı açığa çıkaracak el becerilerinizi veya organizasyonel yeteneklerinizi kullanacak işlere yönelirseniz başarısız olma ihtimaliniz yok. Bazı Boğalar bu dönemde bir ilişki bir arkadaşlık veya bir gelecek planı için son kararı alma aşamasında olabilirler. Bu kararı alırken dikkatli mantıklı pragmatik davranmak ve size hizmet eden çözümlere doğru adım atmalısınız. Kurban rolüne düşebileceğiniz seçimler yapmamalısınız. Ev aile ve yerleşim alanında yapılması gereken işler ve alınması gereken kararlar olacaktır.


 İkizler #ikizlerburcu

İKİZLER: Bu dolunayda ev aile yerleşim konuları sizin için ön planda olacak. Evi düzenlemek temizlemek derlemek ve toplamak işlerinizde artış olursa şaşırmayın. Aile üyelerinizle, ebeveynlerinizin iyiliği ve sağlığı için el uzatabilirsiniz. Bazı İkizler taşınmak yer değiştirmek ve başka bir yerde yaşama planı yapmak, kiralama veya satma konularında karar alabilirler. Ev yaşamınızda günlük rutinlerinizde veya evden çalışan İkizler varsa, evden çalışma düzeni ve konforunuzu sağlamak için çaba gösterebilirsiniz. Kariyer konularında atılım yapmak eğitim satış pazarlama sanat estetik ve görsellik içeren işlere el atmak ta mümkün. Toplumsal alandaki prestijinizi daha artıracak projeleriniz olabilir, bu dönemde kariyer başarısı için daha fazla çaba harcayacağınız görülüyor.  Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu dolunayda Güneş’le beraber Balık burcunda yer alıyor, Satürn’le beraber kariyer alanınızdan geçiş yapıyor, kariyerinizle ilgili hayallerinizi ve ideallerinizi gerçekleştirmek konusunda yaratıcı fikirlerinizi hayata nasıl geçireceğinizi düşüneceğiniz ve planlayabileceğiniz bir zamandasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Jüpiter ile sekstil açı yapıyor, dolayısıyla, kariyer ile ilgili gelecek planlarınızı ya da atılımlarınızı yaparken öncelikle sağlam somutlaştırması kolay ve akılıcı adımlar atmanız doğru olacaktır. Karar alırken elinizdeki verileri iyi değerlendirmeli, beklemek gerekiyorsa beklemelidir. Belirsizlikler olabilir ve süreçlerin netleşmesi zaman alabilir sabırlı davranmalı süreçlere saygı göstermelidir. Acele etmek ve sabırsızlık göstermek işleri daha çok karmaşıklaştırır. Yengeç #yengeçburcu

YENGEÇ:

Bu dolunayda kardeşler yakın çevre eğitimler ve zihinsel projeler alanınız aydınlanıyor. Kardeşler ve yakın çevrenizde yer alan kişilerle daha fazla görüşmek sorunları çözmek ve onlara el uzatmak için fırsatınız olacak. Yakın çevre iletişiminiz önem kazanıyor. Siz bilginiz ve tavsiyeleriniz ile onlara yol gösterici bir rol oynayabilirsiniz. Çevrenizin ve yakınlarınızın hayatlarını kolaylaştıracak bilgi ve yardımı verecek ve alacaksınız. Günlük işleri halletmek ve planladıklarınızı yapmak adına çok daha verimli olacaksınız. Eğitimler, zihinsel projeler ve satış pazarlama işleri web siteleri kitaplar ve elektronik aletlerle ilgili konulara eğilebilir, işinize yarayacak düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu dönemde oldukça pragmatik, pratik ve iş bitirici olacaksınız. Uzaklarla bağ kurmak, uluslararası işler eğitimler akademik konularla uğraşmak veya resmi devletle kamu kuruluşlarıyla mahkeme veya resmi evraklarla uğraşma işleriniz de olabilir, bunları derlemek toparlamak eksiksiz düzenlemek için uğraş verebilirsiniz. Uzun yolculuklar yurt içi/dışı geziler için plan yapabilirsiniz. İletişim, eğitim veya bilgi aktarımı konularında bu dönemde detaycı dikkatli ve mükemmeliyetçi olmak isteyeceksiniz. Araçlar bilgisayarlar ve cep telefonlarının tamir ve bakımı evrak işleri vb halledilebilir. Yakın çevre ilişkilerinizin önem kazandığı ve kendinizi doğru bir biçimde ifade etmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Midenize iyi bakmak, sindirim sisteminizi iyi korumak önem kazanıyor. Finansal alanınızda yer alan Mars ve Venüs sayesinde bu dönemde yatırım için para ayırabilirsiniz, yatırımlardan gelecek paraları değerlendirebilirsiniz ancak bir yandan da harcamalar artabilir. Yatırım ve kazançla ilgili bir gelişme planının son kararları bu dönemde alınabilir. Aslan #aslanburcu

ASLAN:

Bu dolunay sizlerin para ve maddi kaynaklar alanınızı aydınlatıyor. Bir süredir uğraşmakta olduğunuz kazanç artırmak üzere planlarınız varsa bunlardan gelir elde etmek adına ilk geri dönüşleri almaya başlayabilirsiniz. El becerilerinizi kullanmak, mali yeteneklerinizi ortaya koymak, düzgün hesap kitap yapmak ve düzenleme, bütçenizi kontrol etmek için uğraş verebilirsiniz. Bu dönemde işlerinizi yaparken pratik olmalı ve mükemmelleştirmek istediklerinizi detaylı bir biçimde ele almalısınız. Ayrıca var olan yeteneklerinizi harekete geçirmek için bu dolunay size enerji verecektir. Krediler borçlar ticari yatırımlar için kararlar alabilirsiniz. Ortaklı çalışmalarda veya iş birliği yaptığınız işleriniz varsa bu dönemde işleri somutlaştırmak mümkün. Aile bütçenizle ortak kararlar almak paranızı nasıl değerlendireceğinizi düşünmek , harcamaları dengelemek için adım atabilirsiniz. Harcamalarda, yatırım, ortaklıklar veya miras konularında daha dikkatli objektif ve temkinli hareket etme zamanıdır. Dolunayda Güneş ve Merkür Balık burcunda yer aldığı için hem ruhunuzu hem zihninizi rahatlatacak size daha fazla huzur getirecek konulara yönelmek isteyebilirsiniz. Sezgilerinizi , spiritüel yanınızı ve yaratıcı ilhamınızı kullanmak size iyi gelecektir. İlişkiler alanınızdan geçen Venüs ve Mars sayesinde partnerinizle daha fazla ilgilenmek sosyalleşmek ve iletişim içinde olarak duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek ilişkinize iyi gelecektir.

 
Başak #başakburcu

BAŞAK:


Sevgili Başaklar, bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor ve gelecek planları, sosyal hayatı, özel ilişkileri, evliliği ve dış dünyada kendinizi nasıl temsil ettiğinizi sembolize eden alanda yer aldığı için hem kendinize hem ilişkinize daha fazla odaklanacağınız ve her türlü bire bir ilişkileri ön plana alacağınız aşikar. Hem fiziksel anlamda hem genel sağlık alanında bir derlenme ve toparlama zamanındasınız. Sağlığınıza, görünümünüze ve ilişkilerde nasıl bir iletişim içinde olduğunuzu dikkat etmeli ve daha derinden ve detaylı düşünerek pragmatik kararlar almalısınız. Kim ne kadar faydalı kim size stres yüklüyor bu konuda  bir farkındalık yaşayabilirsiniz veya karşınızdaki kişileri ne kadar objektif ve gerçekçi değerlendiriyorsunuz bunu daha net görebileceksiniz. Hayatınızdan işe yaramayan kişileri veya gelecek hedeflerini elemek ve sadeleşmek önem kazanıyor. İlişkilerde daha yumuşak merhametli ve vicdanlı olmak ve gönlünüzün heyecanlarına kapılmak akışa girmek geldiği gibi yaşamak veya kalbinizin sesini dinleyerek hareket etmekle, mantıklı olup aşina olduğunuz bildiğiniz tanıdığınız sularda güvenle ilerlemek arasında ikilemde kalabilirsiniz. İlişkiler hizmet özen ve yardım çerçevesinde ele alınacaktır. Özgürlük ihtiyacı ile bağlanmak bağlı kalmak ve düzeni sürdürmek arasında kararlar vereceğiniz önemli bir dönemeçtesiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Balık burcunda geçiş yapıyor. Düşüncelerinizde daha yumuşak hayallerinize ve ideallerinize odaklı olacaksınız. Özel ilişkilerde yardımsever ve hizmet odaklı olacaksınız. Sevdiğiniz kişiye daha toleranslı ve anlayışlı davranmanız karşı taraftan bir talep olarak gelebilir. Diğer yandan, çalışma alanınızda yer alan Venüs Mars geçişi sebebiyle, iş hayatında kuracağınız iletişim ön plana çıkıyor. Daha neşeli objektif ve sosyal bir çalışma ortamı yaratmak size iyi gelecek. Ekipler gruplar teknik konular bilgi paylaşımı ve  gelecek projeleri ile daha fazla haşır neşir olacağınız bir dönemdesiniz. Bazı Başaklar bu dönemde iş hayatından birileri ile flört edebilir veya cazip birileri ile karşılaşabilir.

Terazi #teraziburcu

TERAZİ: 

Bu dolunay dönemi sizlerin ruh ve beden bütünlüğü alanınızda gerçekleşiyor. Zihninizin arka odalarını toparlamak ve stresleri dengelemek için harekete geçebilirsiniz.  Günlük hayat düzeninizi ele alıp, çalışma düzeninizi gerçekçi planlamak ve verimli olabilmek için neler yapabileceğinizi düşünmekle meşgul olabilirsiniz. Nerelerde mantıklı ve verimli davranıyorsunuz ne kadar düzenli ve tertiplisiniz nerelerde dağıldınız ve ipin ucunu kaçırdınız bunları fark edip el atma zamanı geldi. Günlük hayatta veya çalışma alanınızda sizi strese sokan faktörleri belirleyin, ruh ve beden bütünlüğünüzü dengeleyecek adımları bulun ve harekete geçin. Sadeleşmek arada kendinize vakit ayırmak ve ruhunuza iyi gelen şeylerle ilgilenmek için neler yapabilirsiniz düşünün. Yoga meditasyon spiritüel çalışmalar ve uygulamalar detoks yaparak ve beden egzersizleri ile sağlığınızı destekleyebilirsiniz. İş alanında veya her gün iletişimde olduğunuz kişilerle ilişkiler bu dönemde çok daha fazla yakın birbirine destek olarak ve halden anlayarak geçebilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs göksel aşığı Mars ile aşk ve romantizm alanınızdan geçiş yapıyor, bu sebeple aşk ve flört yaşamınız canlanabilir. İlişkiler alanınızı canlandıran bu görünüm sizleri hem sosyal hem özel ilişkilerde cazip ve atak kılıyor. İlişkileri başlatmak için hızlı ve hevesli olacaksınız. İş, çalışma ve sağlık alanında halledilmesi gereken işleriniz olacak elbette diğer yandan ilişkilerinizi gayet istekli ve kararlı bir biçimde ele alabilirsiniz. Yaratıcı projelere hobilere daha fazla zaman ayırıp, sizi mutlu eden konulara eğilebilir ve kendinizi daha renkli ifade etmeye başlayabilirsiniz.

 


Akrep #akrepburcu

AKREP:

Bu dolunay sizlerin arkadaşlıklar, grup çalışmaları, ekipler ve sosyal yaşam alanınızda gerçekleşiyor. Topluluklar içinde aktif olmak ve eğildiğiniz ortak konular neyse bu alanda derleme toparlama ve verimli olmak için kararlar alabilirsiniz, keza bir grupla veya bir arkadaşla ortak işbirliği ile yapacağınız bir iş varsa bu konuda detaylı ve planlı ilerlemek adına kararlar alabilirsiniz. İşin içinde yaratıcı estetik görselliği olan topluma veya topluluklara yönelik işleriniz, projeleriniz varsa bu dönemde bunları harekete geçirebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Diğer taraftan bu dönemde aşk ve flört hayatınız da canlanacak, özellikle ilişkilerde daha yumuşak toleranslı ve merhametli bir tutum benimseyebilir ve karşınızdaki kişiden de aynı tutumu göstermesini bekleyebilirsiniz. Bu dönemde,  ilişki adına kararlar vererek daha yumuşak duygu dolu ve romantik olma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bazılarınız için bir arkadaşlığın aşka veya flörte dönme aşamasında olabilirsiniz. Bununla ilgili karar vermenin tam zamanı olacaktır. Yaratıcı hobilerden el işi veya sanatla ilgili konulardan para kazanmakla ilgili girişimlerin de ön planda olabileceği bir dolunay bu. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde Venüs ile bir arada ilerliyor ve aile yaşamınızı ev hayatınızı yerleşimle ilgili planlarınızı daha ön plana çıkarıyor, bu sebeple,  Mali konularda fazla dağılmamak plansız davranmamak ve atacağınız adımlarda somut verilerle ve akılcı hareket etmelisiniz. Yaratıcı ve tasarım içeren çalışmalarda hedefinizi tutturmak için çaba sarf edeceksiniz. Plandan sapmadan objektif kalarak, somutluktan rasyonel bakış açısından uzaklaşmamalı bütçenizi iyi belirlemeli ve gerekiyorsa uzman kişilerden fikir almayı ihmal etmemelisiniz.

 
Yay #yayburcu

YAY: 

Bu dolunay sizlerin kariyer ve toplumsal duruşunuzu temsil eden alanda gerçekleşiyor. Yaptığınız işlerde veya mesleki atılımlarınız yoluyla yaptığınız girişimlerde prestij ve başarı kazanma bakımından derlenmek toparlanmak titiz ve detaylı bir çalışma yürütmek isteyebilirsiniz. Kariyer hedefleriniz ile ilgili kararlar almak aşamasında olabilirsiniz. İşinize daha detaylı ve dikkatli bir biçimde sarılmak ve verimliliğinizi artırmak için neler yapabilirsiniz bunları düşünebilirsiniz. Bir yandan da aileniz ebeveynlik rolünüz veya kendi ebeveynlerinizle ilgili ve ev hayatı arasında kalıp işleri gereken düzende ve yeterlilikte yapıp yapmadığınızı düşünebilirsiniz. Derlenme toparlanma ve sadeleşmek gerekecek konulara el atmak ve bunu pratik ve pragmatik bir biçimde ele almak için enerjiniz olacaktır. Ev alanınızda yer alan Güneş ve Merkür Balık burcunda yer alıyor ve ev yaşamında daha fazla huzur ve sükunet bulmak isteyebilirsiniz. Evden çalışanlarınız varsa bu dönemde bir nebze yorgun ve dağılmış hissedebilirler, bu nedenle, bir disipline oturmak ve işleri çalışkan bir tutumla ele almak konusunda çaba göstermelisiniz. Bu dolunay sizi verimlilik ve hedefleri doğru belirleme ve planları somut bir akılla ele alma konusunda harekete geçirecektir. İletişim alanınızdan geçiş yapan Venüs ve Mars sayesinde iletişim yoğun ve hareketli geçecek. Yeni plan projeler eğitsel ve zihinsel atılımlar, tasarım ve yaratıcılık gerektiren çalışmalar, satış pazarlama işleri dijital tasarımlar ve sosyal medya işleri bu dönemde artış gösterecektir.

 
Oğlak #oğlakburcu

OĞLAK: 

Bu dolunay sizlerin uzakları, akademik konuları, yabancılarla iletişimi, resmi ve hukuki işleri sembolize eden alanda yer alıyor. İnternet sitesi, sosyal medya, basın yayın ve baskılı malzemeleri içeren bu alanda gerçekleşen dolunay sizleri oldukça fazla iletişim haberleşme ve zihinsel konulara odaklı kılabilir. Zihinsel olarak hem planlı hem düzenli olacaksınız hem de yaratıcı yanınız harekete geçecek ve hayal gücünüz artacak. Kendinizi ifade ederken bir yandan yumuşak ve candan davranırken bir yandan da dikkatli gerçekçi ve net olma şansınız var. Zihniniz ve hayal gücünüz aynı anda yaratıcılığınıza destek vererek çalışmakta. Web siteleri, eğitimler, el becerileri ve yazılı materyaller konusunda plan ve proje içinde olabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinizi bu dönemde daha rahat ve verimli bir şekilde ele alabilir sevdiklerinizin size yardımcı olduğunu ve destek verdiğini görebilirsiniz. Eğitsel ve zihinsel işlerin artış gösterebileceği ve hedeflerinize planlı ve disiplinli bir çalışma düzeni ile ulaşacağınız aşikar. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn bu dolunayda Güneş ve Merkür’le beraber ilerliyor, sizleri zihinsel ve iletişimsel konularda yeniden yapılandıracak hayata bakış açınıza yeni bir perspektif kazandıracaktır. Zihni yumuşatmak esnetmek sizi mutlu eden konulara eğilmek belki biraz zihinsel stresleri azaltmak size iyi gelebilir. Bilgiyi nasıl kullandığınız aktardığınız ve kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve düşüncelerinizi nasıl paylaştığınızla ilgili olarak bir farkındalık elde edecek ve karar alma dönemi yaşayacaksınız.

 
Kova #kovaburcu

KOVA:

Bu dolunay sizlerin krediler borçlar aile ve eşle para paylaşımı alanınızda yer alıyor. Bu dönemde maddi konulara daha fazla odaklı olup bütçenizi dengelemek ve daha gerçekçi bir bakış açısıyla harcamalarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ailenize ve eşinize maddi konularda daha fazla fedakarlık gösteren ve yardım eden bir tutum içinde olabilirsiniz. İlişkilerde bu dönemde değerinizin bilinmesi sizin için önemli olacak. Fazla fedakar ve özverili davrandığınızı düşündüğünüz konularda veya maddi paylaşımlarda kendinizi kontrol etmek gerekiyorsa sınırlarınızı çizmek gerekecektir. Aile bütçesini dengelemek ve kontrolcü davranmak kararı alabilirsiniz. Miras vergi sigorta iş ortaklığı ve iş birliği ticari yatırımlar ile ilgili konular varsa bu dönemde dikkatle ve özenle ilerlemek detaylara önem vermek ve yapılması gerekenleri becerikli bir biçimde ele almak gerekmektedir. Beden ve ruh sağlığı bilinçaltı veya stres yönetimi ile ilgili konulara ilgi duyabilir bu konuda terapi almak veya bir uzmana danışmak isteyebilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda yer alan Güneş ve Merkür Balık burcunda ve yaratıcı zihninizi sezgilerinizi ve becerilerinizi kullanarak değer yaratabilirsiniz. Becerilerinizi daha fazla ortaya dökeceğiniz hayalinizdeki veya idealinizdeki para kazanma yollarına doğru adım atarak ulaşılabilir bir hedef koymanıza yardımcı olacak bir zamandasınız. Burcunuzda geçiş yapan göksel aşıklar Venüs ve Mars sayesinde daha canlı sosyal neşeli ve cezp edici olacaksınız. Sosyal hayatınız canlanıyor ve sizi mutlu edecek konulara yönelmeniz için size  motivasyon katıyor olacaktır.

 
Balık #balıkburcu

BALIK: 

Bu dolunay sizlerin ilişkiler evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda gerçekleşiyor. İlişkilerde merhametli vicdanlı ve yumuşak yanlarınızın biraz daha farkında olacağınız ancak bir yandan da gerekiyorsa kendinizi koruyacak sınırları çizmeniz gerekliliğini fark edeceğiniz bir zamandasınız. Karşınızdaki kişilere yardım etmek onlara manevi destek olmak bir yandan da sorunlara pratik çözümler bulmak konusunda becerikli olabileceksiniz. Kendinizi daha güzel bakımlı ve sağlıklı hissetmek için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Eş veya uzun süreli ilişkide olduğunuz kişiyle birbirinize ne kadar bağlı olduğunuzu ve birbirinize daha fazla sevgi göstermek için neler yapabileceğinizi konuşabilirsiniz. Fedakarlık etmek istediğiniz veya artık fazla özverili davranmaktan yorulduğunuz hususlar varsa bunların da bu dolunayda daha net farkına varabilir ve bu konuda gerçekçi olmaya başlayabilirsiniz. İş ortaklıkları konusu da gündeme gelecektir. İş birliği içinde bulunduğunuz kişilerle birbirinize destek olmak ve yaratıcı çözümler üretmek ve emek harcamak için şahane bir zamandasınız. Dolunayda Güneş Merkür ve Satürn burcunuzda ilerlediği için yaşam hedeflerinizde yeniden yapılandığınız hem kariyer hayatında hem de özel hayatta yeni planlar içinde olacağınız önemli değişim aylarındasınız. Sağlık ve görünüm konularında , kendinizi dış dünyada ve ilişkilerde nasıl değerlendirdiğiniz konusunda yapacağınız değişimler olacaktır. Sağlığınıza daha fazla özen gösterip, stresleri azaltarak dış dünya ve özel hayat arasında bir denge kurmak oldukça önem kazanıyor.


NAZ BAYATLI 

62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page