top of page

BOĞA BURCUNDA YENİAY & CAPUT ALGOL


8 MAYIS 2024

18 DERECEDE SAAT: 06:22

 

Boğa yeniayı ile birlikte somutlaştırmak istediğimiz konular hakkında ilerleme kaydedebileceğimiz bir 15 günlük döneme giriş yapıyoruz.


Boğa’nın sembolize ettiği maddi konuların, kalıcı sağlam adımların, konfor duygusunun ön plana çıkağı bu 15 günlük süreçte, yemeye içmeye ve keyifleri yaşamaya odaklanacağız. 5 duyu organının en gelişkin olduğu Boğa burcunda tat, koku, doku, aroma, doğal olan doğada olan her şeye duyulan sevgi ön plana çıkar. Baharın tüm renklerinin görüleceği, dokunma duygusunun artacağı, lezzeti ve kokusuyla hissedileceği bu yeniay bizler için refahın ve ferahlığın simgesi olsun. Ancak ilginç gezegen yerleşimlerinin yer aldığı bir yeniay bu. Haydi aşağıda anlatayım.

Yeniay haritasında 26 derece Boğa yükseliyor. Bu derecede bildiğiniz gibi Caput Algol adında melun bir sabit yıldız var ve etkilerinin sert olduğu aşikar olan bu yılan saçlı kadın, göz göze geldiği herkesi taşa çeviren huyuyla çok sevilesi bir sembolizm değildir. Caput Algol antik Yunan’da bizdeki nazar boncuğu gibi kullanılıyordu. Kötü gözle bakanları, nazar edenleri taşa çevirsin diye evlerin binaların kapı üstlerine Caput Algol görseli yapmışlar.


Boğa yeniayında Jüpiter ve Caput Algol Etkisi
CAPUT ALGOL

Yeniayın yükselen derecesine Jüpiter ve şans noktası kavuşum yapıyor. Şans ve fırsatlar yıldızının Boğa burcunda olması ve aşk ve para gezegeninin de Boğa’da geçiş yapıyor olması ekstra bonus elbette, maddi fırsatların ve şansların önümüze çıkabileceğine işaret ediyor. Ancak bunlara ulaşırken mücadele vermeden başarılı olamayacağımızı söyleyebiliriz, Algol’ün nazarına gelmemeye dikkat etmeli. Algol derecesine denk gelen gezegenler için külliyatta şöyle yazar, önce yükselirsin sonra düşersin, önce sevilirsin, sonra terk edilirsin, önce kazanırsın sonra kaybedersin. Demek ki maddi manevi tüm kazanım planlarımızda dikkatli ve analitik davranmalıyız. Boş vizyonlara kapılıp hayalperest davranmamalıyız. Boyun, boğaz, ense ve tiroid alanında rahatsızlanma durumunuz varsa kendinizi korumayı ihmal etmeyiniz.

Yeniay zamanı bolluk bereket ve yeni fırsatların hayatımızda yerini alacağı ve buna yönelik plan ve projelere odaklanabiliriz. Toprak arsa ve emlak alanında yatırımlarımız artabilir, paramızı kalıcı ve sağlam araçlara yönlendirebiliriz ve uzun vadeli planlara yönelerek kendimizi sağlama alacağız.

 

BURÇLARA GÖRE YENİAY ETKİLERİ

 

KOÇ: Bu yeniay sizlerin maddi alanınızda gerçekleşiyor. Şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter ve para gezegeni Venüs’ün de finansal alanınızdan geçiş yapıyor olması sizi maddi konularda akıllı pragmatik ve şanslı kılıyor. Bu bereketi bol dönemde kazançlarınızın artması mümkün. Kazançlarınızı artıracağınız ve yatırımlar yaparak büyüyeceğiniz adımlar atabileceksiniz. Ev arsa veya diğer yatırım araçlarına yatırım yapabilirsiniz. Ailenize ve sevdiklerinize yardım etmek ve destek olmak için yapabilecekleriniz olacaktır. Spiritüel tarafınız güçleniyor ve ruh ve beden bütünlüğünüzü koruyacaksınız. Önümüzdeki günlerde yaratıcı yanınız canlanacak ve enerji dolu hissedeceksiniz. Kendinize ruhunuza ve bedeninize daha fazla önem vererek hayatın güzel yanlarını deneyimlemeyi daha fazla hedefinize koyacaksınız.

 

BOĞA: Bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor. Hayat hedeflerinizde ve gelecek planlarınızda yenilikler yaparak ve büyüme hedefleri belirleyerek yeni adımlar atabileceğiniz bir 15 güne giriş yapmaktasınız. ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs’ün de burcunuzda geçiş yapıyor olması sebebiyle, fırsat bu fırsattır gelişme sağlamak istediğiniz her alanda adım atabilirsiniz. İlişkilerde şans yakalayabilirsiniz, sağlam temeller atmak istediğiniz ne varsa girişimde bulunabilirsiniz. Planlarınızı somutlaştırmak için bu dönemde size destek olacak etkiler altındasınız. Acele etmeden dürtüsel davranmadan hesaplı kitaplı ilerlemelisiniz. İstikrarlı ve kalıcı büyüme için bu zamanı iyi değerlendirmeniz dileğiyle. Maddi konularda, hem de sosyal yaşamda kendinize iyi gelen şeyler yapacaksınız. Sağlık ve güzellik kazanacağınız, yaşam konforunuzu artıracağınız, ilişkiler ve maddi alanda güçleneceğiniz görülüyor. Kendinizi mutlu etmenin tam zamanıdır.

 

İKİZLER: Bu yeniay ruh ve beden bütünlüğü alanınızda gerçekleşiyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün de düze dönmesi sebebiyle işlerinize kaldığınız yerden ileri vitesle ilerlemeye başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek ve bedeninizi koruyacak kararlar alıp eyleme geçeceğiniz sağlığınızı bütünleyeceğiniz bir dönemdesiniz. ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs’ün de bu alanda geçiş yapması sebebiyle, iç dünyanızı zenginleştirmek, kendi alanınızı yaratıp o alanda mutlu olmak için çaba sarf edeceğinizi görüyorum. Zihinsel projelere el atıp, ilham dolu olacağınız, kolektife hizmete ve yaratıcı çalışmalara yöneleceğiniz aşikar. Uzun yolculuklar yapmak size maddi manevi rahatlama getirecek alanlara gitmek üzere kararlar alabilirsiniz. Yaratıcılığınızın oldukça artacağı bu dönemde özellikle sanat estetik güzellik ve yardım hizmet gerektiren konularda başarınız üst düzeyde olacaktır. Kilo kontrolü ve sağlık bakım işlemlerinizi özenle planlayabilirsiniz.

**

YENGEÇ: Bu yeniay sosyal alanınızda gerçekleşiyor. Topluluklarla, arkadaşlarla ve sosyal çevrenizle çok daha fazla iletişim içinde olup bir arada etkinlikler düzenleyip gelecek projelerine karar vereceğiniz bir 15 gün var önünüzde. ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de bu alanda geçiş yaptığı için sosyal yaşamınız canlanıyor, yeni insanlarla tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir ve size yeni ufuklar açacak organizasyonlara dahil olabilirsiniz. Gruplar, dernekler, ekip veya klüpler içine dahil olabilir ve bu tip alanlardan şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Kültürel faaliyetleriniz artacaktır. Gelecekle ilgili mutlu edici sizi heyecanlı beklentilere taşıyacak kararlar alabileceğiniz görülmekte. Bereketli sağlam yatırımların ve projelerin bu dönemde başlatabileceği aşikar.

 

ASLAN: Bu yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşecek. İş ve kariyer konularında sağlam ve somut başlangıçlar yapmak adına size güç verecek 15 günlük bir döneme giriyorsunuz. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için mesleki konularda size yeni fırsatlar getireceğini söyleyebiliriz. İsteyenler iş değiştirebilir, yeni bir mesleki atılım yapabilir, terfi edebilir, iş kurabilir veya iş hayatında prestij kazanacağınız gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Anne Baba ilişkileri, annelik veya ebeveynlik görevlerinizi sevgiyle yerine getirmek üzere motive olacaksınız. Evden çalışmak için adım atabilirsiniz. Kişisel gelişim konularında kendinize pozitif hedefler belirleyebilirsiniz veya mesleki yeteneklerinizi geliştirmek için başlangıç yapabilirsiniz. Mesleki alanda somut projelerle girişimde bulunmak için doğru zamandasınız. Evim evim güzel evim deyip, aileye yatırım yapmak için en güzel yeniay dönemindesiniz.

 

BAŞAK: Bu yeniay sizlerin uzakları akademik çalışmaları ve resmi işleri sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde yazarak konuşarak anlatarak bilgi aktararak ve eğitsel işlerde daha aktif olacağınız görülmekte. Akademik alanda, sınavlar ve eğitimle ilgili konularda somut ve sağlam ilerleme şansınız var. Resmi işlerinizi halletmek için devlet dairelerinde veya hukuki süreçlerle uğraşabilirsiniz. Uzun yolculuklar yapmak, yabancılarla iletişim kurmak veya şehir dışı seyahatler yapmak için oldukça elverişli bir dönemdesiniz. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de  geçiş yaptığı için hayata bakış açınızı değiştirebileceğiniz veya yeni bir kültüre ve yaşam felsefesine uyum sağlayacağınız bir dönemde olacaksınız. Hak hukuk aramak için harekete geçebilirsiniz. Sosyal yaşamınızın arkadaşlarla ilişkilerin ve topluluklarla beraber yapacağınız etkinliklerin artış göstereceği, yeni bir gelecek planı ve projesi ile yeni umutlara doğru yelken açacağınız bir döneme giriş yapmaktasınız. Hayat amacınızı sağlam bir gelecek planına oturmak için en güzel zamandasınız.

 

TERAZİ: Bu yeniay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşecek. Maddi konularda, yatırım ve ticari atılımlarda şans elde edeceğiniz bir döneme giriş yapmaktasınız. Boğa burcunun kalıcı uzun vadeli somut ve sağlam olmaya yönelik niteliklerini kazanç ve birikimlerinizi sembolize eden alanda sizleri destekliyor olacak. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için kazançlarınızı artıracak gelişmeler ve fırsatlar elde edeceksiniz. Kendinize ticari bir işletme kurabilir, ş ortaklığı yapabilir veya birikimlerinizi uzu vadeli yatırımlarda değerlendirebilirsiniz. İş ve kariyer alanınızda kendinizi daha çok güvende hissedebileceğiniz sağlam gelişmeler olabilir ve yerinizi sağlamlaştıracak adımlar atabilirsiniz.

 

AKREP: Bu yeniay sizlerin evlilik ve iş ortaklıkları alanınızda yer alıyor. Evlenmek, yuva kurmak, iş ortaklığı yapmak veya hukuki süreçlerinizde pozitif gelişmeler elde etmek adına somut adımlar atabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için ilişkiler konusunda oldukça şanslı ve bereketli bir zamana giriş yapmaktasınız. Evli Akrepler ilişkilerinde daha güvende ve refah olmak konusunda rahat hissedecekler. Bekar Akrepler uzun vadeli ilişkiler kurmak bakımında yeni fırsatlar elde edecekler. Yurt dışı seyahatleri, yabancılarla ilişkilerde, hukuki ve resmi süreçler ve akademik çalışmalarda olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Basın yayın sosyal medya ve baskılı malzemeler konularında atılımlar yapabilir, fikir ve görüşlerinizi daha fazla paylaşmak ve yaymak adına şanslı olabileceksiniz. Kampanyalar tanıtım ve promosyonlar yapabilir, zihinsel projelerde ve eğitsel konularda başarı elde edebilirsiniz.

 

YAY: Bu yeniay sizlerin iş ve çalışma alanınızda gerçekleşiyor. Boğa burcunun sembolize ettiği sağlam somut kalıcı nitelikleri iş alanınıza yansıyacaktır. Çalışma hayatı dinamiklerinizin daha rahat konforlu ve güvenli bir konuma gelmesi bakımından bu yeniay sizlere destek olacak. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için mesleki konularda yeni fırsatlara yelken açacağınızı söyleyebiliriz. Aynı zamanda işle ilgili yeteneklerinizi geliştirebilir, yeteneklerinizi ortaya dökebileceğiniz şanslı fırsatlar elde edebilirsiniz. İş bulmak iş aramak ve iş kurmak için güzel bir döneme giriş yapmaktasınız. Bunun yanı sıra, sağlık konularında kendinize daha fazla özen gösterip bakım yapmak için istekli olacaksınız. Evcil hayvan sahibi olabilirsiniz. Ruh ve beden bütünlüğü konusunda pozitif bir döneme giriş yapmaktasınız.

 

OĞLAK: Bu yeniay sizlerin aşk romantizm yaratıcılık ve hobiler alanınızda gerçekleşiyor. Yeni bir aşk bulmak, flört etmek, çekici hissetmek, romantizm yaşamak için bu dönemde oldukça şanslı olacağınız aşikar yeniayla birlikte Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için aşk ve flört işlerinde bu dönemde en şanslı birkaç burçtan birisiniz. İlişkilerin daha sağlam kalıcı ve uzun vadeli olması için güçlü bir adım atabilirsiniz. Yaratıcı yanınızı rahatça açığa çıkarabileceğiniz, umutlarınızın artacağı ve sosyal yaşamınızın oldukça canlanacağı bir dönemdesiniz. İlişkiler alanınızdan geçmekte olan bu şanslı gezegenler sayesinde ikili ilişkilerin yumuşayacağı güven ve şefkat bakımından size olumlu yansıyacağı aşikar. Bu dönemde yeni hobiler edinebilir, var olan hobileri işe dönüştürmek için adım atabilirsiniz. Hayatın zevklerine keyiflerine tatlarına ve eğlenceli zamanlarına daha fazla eğileceğiniz ve yaşamdan neşe bulacağınız güzel bir zamandasınız.

 

KOVA: Bu yeniay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşiyor. Ailenizle ve özel hayatınızla ilgili bereketli gelişmeler elde edebileceğiniz bir yeniay sürecine giriyorsunuz. Ev almak taşınmak yerleşmek kiralamak arsa vb gibi uzun vadeli yatırımlara adım atmak üzere verimli bir dönemdesiniz. Bu alana ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için evlenebilir, yuva kurabilir, çocuk sahibi olabilir ve anne babanızla daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Evden çalışmak veya kendi işinizi kurmak adına girişimde bulunabilirsiniz. Maddi anlamda ve mesleki konularda şanslarınızın artabileceği bir zaman ve yeteneklerinizi kullanarak kazanç elde etmek açısından fırsatlar elde edebilirsiniz. Bazı Kovalar bu yeniay etkisiyle ve Jüpiter Boğa’nın gelecek hedefleri sembolize eden etkisiyle yer değiştirmek şehir/ülke değiştirmek, ev veya arsa almak konusunda olumlu etkiler altındalar.

 

BALIK: Bu yeniay sizlerin iletişim alanınızda gerçekleşiyor. Zihinsel konuların, eğitimlerin, kursların ve her türlü satış pazarlama ve reklam işlerinin kolay ilerleyeceği ve sizlere bu konularda şans ve fırsatların gelebileceği bir dönemdesiniz. Bu alanda ayrıca ŞANS VE FIRSATLAR YILDIZI JÜPİTER ve aşk ve para gezegeni Venüs de geçiş yaptığı için kardeşler yakın çevre dostları ve komşularla ilişkilerin ve iletişimin daha pozitif ilerleyeceği günlere giriş yapıyorsunuz. Yolculuklar seyahatler kültür gezileri ve bilgi paylaşımı alanında bereketli ve verimli bir zaman olacaktır. Bazı Balıklar taşınabilir yer değiştirebilir şehir dışına yerleşmek için harekete geçebilir. Araç arabalar cep telefonları ve bilgisayarlar almak ve yenilemek için güzel bir dönemdesiniz. Artık Merkür de Retro hareketini bitirmiş olduğu için oldukça rahat ve akışta hareket edebilirsiniz. Eğitsel konuların, zihinsel projelerin, kurs ve satış pazarlama işlerinin sizlere geliştirici destekleyici etkisi olacaktır. Atılım yaparken dürtüsel değil planlı hareket etmek en önemlisi olacaktır.

 

NAZ BAYATLI


8 NİSAN 2024 JÜPİTER VE CAPUT ALGOL ETKİLİ YENİAY
BOĞA BURCUNDA YENİAY

 

123 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page