top of page

DIRDIRCI EV KADINI JUNO RETRO OLUYOR

12 Nisan Pazartesi günü Koç burcundaki yeni bir sayfa açmamıza yardımcı olacak yeniay atmosferinde, asteroit Juno Yay burcunda duraklama hareketine başlayacak ve 14 Nisan’da Retro olacak. R hareket Ağustos başına kadar sürecek.

Juno ilişkilerde nasıl bir bağlanma tarzımız olduğunu, yakın bağlar kurarken nasıl bir tutum benimsediğimize işaret eder. Tüm ortak paylaşım yaptığımız yaşam alanında bu sembolizm devreye girer.

Bu geri hareket döneminde haliyle bu tür bağlarla ilgili sorgulamaya girebiliriz. Neden bir ortaklık, ev paylaşımı, iş paylaşımı, partnerlik ve ilişki içinde durduğumuzu ve nedenlerimizi sorgulayabiliriz. Önemli ilişkilerimiz ne kadar dengede veya ne kadar bizi mutlu ediyor, karşı taraf sorumluluklarını yeteri kadar taşıyor mu, size ilgi gösteri yor mu vb gibi konularda tekrar düşüneceğiz. Özellikle Juno sadakat ile alakalıdır bu duygu ve kavram Juno için ilişkide en önemli olmazsa olmaz niteliktir. Bu durumda ilişkilerde sadakat liyakat bağlılık konusu ön plana çıkabilir.

Juno gibi kalıcı bağ kurmayı sembolize eden ve katı kuralları olan bir prensibin Yay burcunda yer alması pek doğasına uygun sayılmaz, dolayısıyla bu R dönemde belki bizler için ilişkide ne kadar birbirimize özgürlük veriyoruz, ipleri nereye kadar gevşetebiliriz, geçilmez çizgilerimiz neler bunları gözden geçirebiliriz. Ya da tersi olabilir bizi sıkan özgürlüğümüzü kısıtlayan bize artık hizmet etmeyen ve zaten tükenmiş bir ilişkiyi bitirmek için adım atabiliriz. Juno 13 Nisan’da Mars ile karşıt duracak bu tartışma enerjisi sakin kalmakta fayda var.

Demek ki bu dönemde kontratlar anlaşmalar söz verdiğimiz konular evlilik ve uzun süreli ilişkiler bir etik ilke ve prensipler testinden geçecek. Bu süreçte kıskançlık, stres ve öç alma arzusu ortaya çıkabilir ve ilişkilerde tırnaklar sivriltilebilir.

Naz Bayatlı217 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page