top of page

İKİZLER BURCUNDA YENİAY


18 HAZİRAN 2023 -26 DERECE İKİZLER - SAAT : 07:37

Yeni bir ay döngüsünün başlayacağı İkizler burcundaki bu yeniayda, her birimiz daha fazla iletişim kuracağımız, zihinsel olacağımız ve zihinsel projelerle uğraşacağımız bir 15 günlük sürece giriyoruz. Eğitimler, kitaplar, sınavlar, kurslar, geziler ve ticari bağlantılar kurmak alanında yapılacak işlerimiz olabilir. Yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler ve gıybet ül muhabbet artış gösterecektir.

Yeniay esnasında ufukta Yengeç burcu yükseliyor, yeniay ruh ve beden bütünlüğünü sembolize eden eve düşüyor. Kolektif anlamda ruhumuzu araştıracağımız, ruhumuza ve psikolojimize iyi gelen konulara eğileceğimiz, beden sağlığımızı sağlam tutmak için zihinsel anlamda bizi yoran strese sokan çok düşündüğümüz veya hakkında çok konuştuğumuz ne varsa bu konularla ilgili bir farkındalık geliştireceğimiz günlerdeyiz. Bilinçaltımızı yoran bizi geren ve strese sokan düşünceleri fark edelim ve bunları yazarak veya ifade ederek içimizden akıtalım. Bilinç akışı tekniği ile içimizden ne geliyorsa yazabiliriz. Zihninizi serbest bırakın ve bırakın zihin elinizi yönlendirsin. İllaki anlam bütünlüğü olan paragraflar kurup bir hikaye bir edebi eser yaratın demiyorum, sadece zihne odaklanın ve bilinçaltına talimat verin sizin için zihnin son dönemde meşgul olduğu konuları bir bir yazmaya başlayacaksınız. Bundan sonra zihni organize etmek ve plan yapmak kolaylaşacaktır. Neptün karesinin zihinde yaratacağı karmaşayı böylelikle bir düzene çevirebiliriz.

YENİAYA NEPTÜN karesi var. Rüyalar ve hayaller bu süreçte fiziksel gerçekliğimizden uzaklaşmak için kullandığımız kaçış alanları olabilir. Veyahut yapacağınız her hangi bir spiritüel çalışma zihinsel gerginliği ferahlatacaktır.

Bu yeniayda sekstil açılar yoğunlukta. Genel anlamda destekleyen ve çevreden bize yardım getiren bu açılar şu gezegenler arasında;

MERKÜR-VENÜS sekstili: Yeniayın yaratıcı çalışmalara, güzel sanatlara, yolculuklara ve gezilere yönelik planlarımızda bize destek vereceği görülüyor. Yapıcı bir tonda konuşarak istediklerimizi dile getirebiliriz.

JÜPİTER-SATÜRN sektili: Yeniay sürecinde kariyer alanında ve eğitsel konularda fırsat yakalamak isteyen arkadaşlar varsa bunu gerçekleştirmek ve planlamak için dışarıdan destek alabileceklerine işaret ediyor. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Akademik konular, resmi ve hukuki işler, yurt/şehir dışı ve yabancılarla ilgili işlerde planlı bir biçimde ilerleyebiliriz. Zamanı iyi kullanarak ne yapmak istediğimizi bileceğiz.

VENÜS-MARS kavuşumda: Göksel aşıklar Venüs ve Mars Aslan burcunda kavuşumda ilerliyorlar. Bu yeniayın hemen ardından Venüs artık gölgeli günlerinde olacak, zira 23 Temmuz’da Retroya başlayacak. Yaratıcı ilhama açık aşkın peşinde veya gönlünüze ne hoş geliyorsa onun peşinde olacağınız bir 15 günlük döneme giriyorsunuz. Sanat estetik tarih kültür organizasyon veya etkinlik içeren her konuda bu kombo işinize yarayacaktır.

YENİAY AL HECKA SABİT YILDIZINA yakın gerçekleşiyor. Zeta Tauri TY da yer alan bu yıldız. Mars karakterindedir. Bu sabit yıldız dilimize hakim olmamız gerektiğini öğütler. Dil ve konuşma bir silah gibi kullanılabilir. Yaralayıcı ve iğneleyici olabilir. Boğa TKY nın güney boynuzun ucunda yer aldığı için aynı zamanda fiziksel olarak ta keskin ve sivri aletlerle uğraşıyorsak dikkatli olmalıyız. Güç kullanan kişilere, sözle domine etmek isteyen kişilere ve tartışmaya hazır bireylere ateş katacak bu yıldız iletişimin dikkatle ele alınması konusunu ön plana çıkarıyor.


BURÇLARA GÖRE İKİZLER YENİAYI ETKİLERİ


KOÇ: Bu yeniay sizlerin iletişim alanınızda gerçekleşiyor. İletişiminizin, konuşma yazışma ve görüşme trafiğinizin oldukça yoğun olacağı bir döneme giriş yapmaktasınız. Neptün, yeniaya kare açı yaptığı için zihniniz hem meşgul olacak hem de arada ipin ucunu kaçırdığınız derlenmekte ve zihni toparlamakta zorlandığınız birkaç gün olacaktır. Stres yapmadan kendi alanınızda sakince kalarak ruh ve bedeni dengelemek işinize yarayacaktır. Spiritüel konulara ve yaratıcılık içeren işlere rahatlıkla odaklanabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars Göksel aşığı Venüs ile aşk ve romantizm alanınızdan geçiş yapacağı için kalp enerjiniz artıyor olacak. Sizi eğlendiren ve mutlu eden konulara eğilebilirsiniz. İlhama açıksınız ve güzellik estetik ve tasarım gerektiren işlere yaratıcılık katabileceksiniz. Aşk ve flört konularında şanslı olacağınız bu dönemde iletişimi başlatmak sizi sıcak diyaloglara taşıyabilir. Kalp enerjisinin artış göstereceği bu yeniay zamanında sizi derinden mutlu edecek şeyleri düşünüp bunları hayatınıza katmak için harekete geçebilirsiniz. Mutluluk alanlarınızın enerji dolacağı bu yeniayda kendinize öncelik tanımak iyi olacaktır. Aynı zamanda, maddi kazanç elde etmek istediğiniz ticari atılımlar, hobilerden elde etmek istediğiniz kazanç veya tanınma arzunuz varsa bu dönemde aktive edebilirsiniz.


BOĞA: Bu yeniay sizlerin maddi konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Para kazanmak veya birikimleri değerlendirmek için fikirleriniz olacaktır. Yaratıcı enerjinizi zihinsel projelere odaklayabilirsiniz. Neptün bu yeniaya kare açı yapıyor ve bu sebeple topluluklar arkadaşlar sosyal çevre veya gruplar ile yapacağınız aktivite ve etkinlikler spiritüel veya zihinsel yaratıcılık içeren konular çerçevesinde yapılabilir. İletişimin önemli olduğu bu süreçte herkesi kapsayıcı, doğru bir ifade ile, ruha da iyi gelen bir tarzda işleri ele alırsanız kazan kazan bir açılım yakalayabilirsiniz. Paranızı doğru yönetmek ve bütçe kontrolünüzü sağlam yapmak önem kazanıyor. Ev aile ve özel hayat alanında kurduğunuz düzende ilişkileri rasyonel bir bakış açısıyla ele almak , kalp enerjisi ile hareket etmek, cömert ve sevecen davranmak sizleri güçlendirecektir. Evinizi güzelleştirmek evin konforunda eğlenmek ve mutlu olmak aile ve sevdiklerinizle bir arada neşeli vakit geçirmek için planlar yapabilirsiniz. Özel hayat ve özel yaşama eğilmek ve daha fazla önem vermek bu dönemde sizler için ön planda olacak. Ayrıca ev ve yerleşim konusunda yapmak istediğiniz girişim ve değişimleri düşünmek ve planlamak için bu yeniay size enerji verebilir.


İKİZLER: Sevgili İkizler, bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor. Sizler için önümüzdeki 15 günlük bir süreçte yeni hayat hedefleri belirleyebileceğiniz ve zihinsel projelerle öne çıkabileceğiniz bir dönemdesiniz. Dış görünümünüz ve baş bölgesi sağlığınız için olumlu adımlar atabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür de burcunuzda geçiş yapmakta olduğu için ve bu yeniay döneminde Venüs ile destekleyici açı içerisinde bulunduğu için yaratıcı fikirler ile dolu olduğunuzu söyleyebiliriz. Zihinsel projeler, geziler, kültürel faaliyetler, sanat estetik ve güzellikle ilgili konularda gökyüzü sizi destekliyor. Yakın çevrenizle ve kardeşlerle iletişiminiz yoğun olabilir. Kendinizi rahat uyumlu ve özgüvenli bir biçimde ifade edebileceksiniz. Yazmak konuşmak ifade etmek ve projelendirmek için güzel enerjiler altındasınız. Neptün yeniaya kare yapıyor ve sizlerin kariyer hedefleri alanınızda geçiş yapıyor, mesleki konularda ve profesyonel yaşamınızla ilgili hedeflerinizde bir kafa karışıklığı yaşamanız mümkündür. Amacınızı net bir şekilde belirlemek ve plana sadık kalarak hedeften uzaklaşmadan gelecek planlarınıza odaklanmayı önemsemelisiniz. Yolculuklar, kültürel faaliyetler, organizasyonlar ve etkinlikler planlamak bunları satmak pazarlamak veya duyurmak için rahatlıkla harekete geçebilirsiniz. Eğitsel işleriniz yazılarınız kurslarla ve sınavlar ilgili çalışmalarınız varsa bunlar için güzel bir zamandasınız.


YENGEÇ: Bu yeniay sizlerin ruh ve beden bütünlüğü alanınızda gerçekleşiyor. Zihinsel olarak oldukça yoğun bir döneme giriş yapmaktasınız. Kolektif alana hizmet ve yardım etmek için istekli olacaksınız. İç dünyanıza ve size ilham verecek ruhsal veya zihinsel konulara odaklanıp yaratıcı yanınızı açığa çıkarabilirsiniz. Maddi alanınızda geçiş yapmakta olan Venüs ve Mars sayesinde kendinize daha fazla önem verecek ve sizi mutlu eden konulara harcama yapabilirsiniz. Daha fazla kazanç elde etmek için yaratıcı fikirlerle dolu olabilir ve sanat tasarım rehberlik koçluk danışmanlık organizasyonal ve yönetsel yeteneklerinizi kullanıp başarı yakalayabilirsiniz. Neptün yeniaya kare yapıyor ve bu nedenle özellikle başvurular hukuki ve resmi süreçlerle alakalı işleriniz varsa işler plansız ilerleyebilir. Yurt dışı gezileri, yabancılarla iletişim, akademik sınavlar ve sosyal medya işleri bu süreçte gündeminizde olabilir. Doğru seçimleri yapmak ve hayata bakış açınıza uygun adımlar atmak ve bunu yaparken günlük yaşam düzeninizi dengeli planlamak sizler için önem kazanıyor.ASLAN: BU yeniay sizlerin sosyal alanınızda gerçekleşiyor. Arkadaşlarla, gruplarla ve içinde aktif olduğunuz topluluklarla bir arada yapmak istediğiniz aktiviteler için güzel bir fırsat var. Gelecek projelerinize adım atabilir, yaratıcı yanınızı ortaya çıkaracak işlere başlayabilir ve paylaşarak eğlenerek geçirecek bir yaz planına niyet edebilirsiniz. Bu dönemde burcunuzda geçiş yapan Venüs ve Mars sizleri hem cazip kılıyor hem de güzelleşmek ve kendinize bakmak için sizi motive ediyor. Aşk ve flört yaşamınızın canlanabileceği veya hayattan daha fazla keyif almak için neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz bir zamandasınız. Neptün bu yeniaya kare açı yapıyor, finansal işleri sembolize eden alandan bu açı geldiği için büyük atılımlar yapacaksanız aile içi ortak karar alacağınız harcamalara, iş veya ticari yatırıma veya gelecek projelerine para aktaracaksanız dikkatli ilerlemekte fayda var, kör noktalarınız olabilir, her konuyu iyi araştırmadan atılmayın. Diğer yandan, metafizik, spiritüel veya bilinçaltı terapileri veya danışmanlıkları ile ilgili konularda hizmet alabilir veya siz bu konulardan gelir elde etmek için adım atabilirsiniz. Krediler , borçlar, vergi, sigorta, tazminat veya miras vb konuları bu dönemde halledilmesi gereken işler arasında olabilir.


BAŞAK: Bu yeniay sizlerin kariyer ve mesleki yetenekler alanınızda yer alıyor. İş hayatınızla ilgili yeni adımlar atmak ve yeni kararlar almak üzere sizi motive edecek bir dönemde olabilirsiniz. Mesleki yeteneklerinizi ortaya koymak, işle ilgili görüşmeler yapmak, başvuru veya atılım yapmak adına bu yeniay sizi destekliyor. Tek zorluk, yeniaya Neptün’den gelen zorlayıcı kare açı olabilir. Ev ve aile içinde, eşle veya iş ortaklığı ile ilgili sorumluluklar ve ev alanında yapılması gereken işler sizi aynı anda meşgul ediyor olabilir. Hayatın farklı farklı alanları aynı anda ilgi ve enerji gerektirirken siz koşturmaktan yorulabilirsiniz. İlişkilerin ve ilişkileri ayakta tutan unsur olan iletişimin bu dönemde iyi ele alınması önem kazanıyor. Hassas ve kırılgan olunabilecek bu yeniayda kendinizi ön plana almalı ama bunu karşı tarafa çok nezaketle iletmeli. Bazı Başaklar bu dönemde uzaktan veya platonik gönül işleri yaşıyor olabilirler. İçinizde yeni bir ateşin kıvılcımı yanmaya başlayacak. Aşk ve romantizmi arayacaksınız. Bazılarınız sanat yaratıcılık estetik güzellik ve tasarım içeren işlere odaklanacak, bazılarınız ilhamı yakalamak ve içindeki yaratıcı enerjiyi bulmaya çalışacak, çevreden arkadaşlardan ve yeni tanışabileceğiniz kişilerden destek görmek fikir edinmek ve ilham almak için güzel bir zamandasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür de kariyer alanınızda yer aldığı için iletişim konuşma görüşme yazışmalar satış pazarlama ve kuracağınız bağlantılar size yeni fırsatlar getirecektir.


TERAZİ: Bu yeniay sizlerin uzakları, yabancılarla ilgili konuları, üniversiteleri, hukuki ve resmi işleri sembolize eden alanda gerçekleşiyor. İletişimin ve bağ kurmanın sizler için önemli olduğu bir dönemdesiniz. Fikirleri aktarmak, bilgiyi paylaşmak ve kendinizi ister yazıyla, ister görsel araçlarla ifade etmeniz önem kazanıyor. Yurtdışı konuları, vizeler, pasaport veya her türlü resmi başvuru yapmak üzere adım atmanız bu süreçte mümkün. Sosyal medyada, baskılı malzemelerle, kitaplarla veya sınavlarla ilgili yapacağınız işlerde oldukça şanslısınız. Neptün bu yeniaya kare açı yapıyor ve sizlerin iş çalışma günlük yaşam düzeni ve sağlık alanınızda yer alıyor. Bu sebeple, öncelikle işle ilgili açılımlarda yer değiştirmek yurt dışına gitmek veya yabancılarla bağ kurmak gibi planlar varsa bunları dikkatli ve disiplinli bir bakış açısıyla ele almak işinize yarar. Resmi işleriniz ve hukuki görüşmeleriniz varsa evrak işlerinin tam ve eksiksiz olduğundan emin olun. Sağlığınıza özen gösterin dinlenin kafayı boşaltacak anlar yaratın ve bol su için. Sosyal hayatınızın kesinlikle canlanacağı gruplar arkadaşlar ve topluluklarla eğlenceli vakit geçireceğiniz bir 15 günlük sürece giriyorsunuz.


AKREP: Bu yeniay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşecek. Yatırımlar, ticari atılımlar, kredi, vergi veya sigorta konularında girişimler planlayabilirsiniz. Paranızı daha iyi değerlendirmek veya artırmak konusunda fikirleriniz olabilir. Yeniayın yönetici gezegeni Merkür de bu alanda yer aldığı için eğitimleri, baskılı veya yazılı malzemeleri, yolculukları, danışmanlık ve alım satım işlerinizi destekliyor, bu konulara para harcayabilir veya kazanç elde edebilirsiniz. Yeniaya Neptün kare açı yapıyor, aşkta ve flört ilişkilerinde nasıl iletişim kurduğunuza dikkat etmeli, belirsiz iletişimden kaçınmalı ve sonuca götürmeyen diyaloglara girmemeli. Ayrıca para harcayacağınız yaratıcılık tasarım veya sanat gerektiren işleriniz varsa bu alanda yapılacak işlerde ve harcamalarda dikkatli ilerlemek gerekebilir yanlış öngörü yapmanız ve evdeki hesabın çarşıya uymaması olasıdır. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde göksel aşığı Venüs ile yan yana ilerleyecek ve sizlerin kariyer alanınızda geçiş yapacak. Bu sebeple mesleki ve kariyerle ilgili konularda dikkat çekici olacağınız aşikar. Sunumlar, tanıtım, promosyon ve lansman yapmak istediğiniz işle alakalı şeyler varsa atılım yapın. Yaratıcı tarafınızı rahatlıkla ortaya koyabileceğiniz bu yeniayda sizleri yeteneklerinizle cazibenizle göz doldurur olarak göreceğiz.


YAY: Bu yeniay sizlerin uzun süreli ilişkiler ve evlilik alanınızda gerçekleşiyor. İlişkilere odaklı bir 15 günlük sürece girmiş bulunmaktasınız. İş ortaklıkları, iş birlikleri yapmak , kariyer ve sosyal yaşamda ciddi adımlar atmak üzere size enerji verecek bir zamandasınız. Göksel aşıklar Venüs ve Mars bu dönemde burcunuza destek verdiği için uzun yolculuklar, yurt/şehir dışı işler ve bağlantılar, eğitsel konular, akademik çalışmalar size fırsatlar sunacaktır. Fikirlerinizi paylaşmak ve bilgi aktarmak arzusu ile dolu olarak anlatacağınız konuşacağınız ve kendinizi ifade edeceğiniz bir zamandasınız. Yeniaya Neptün kare yapıyor, bu sebeple ev aile ve yerleşimle ilgili konular yorucu stresli ve belirsizliklerle dolu olabilir. Ev ve aileye yapılacak harcamalar, kiralama taşınma veya benzeri sözleşmeler akıl karıştırıcı olabilir. Aile üyelerinin maddi manevi ve psikolojik durumları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İlişki yaşamınızda ve özel hayat alanınızda sizi rahatlatacak sakin limana sığınmak ihtiyacınızı besleyen ve destekleyen her kişi ve duruma çekilebileceğiniz bir dönemdesiniz.


OĞLAK: Bu yeniay sizlerin iş çalışma, günlük hayat ve sağlık alanınızda gerçekleşiyor. Yeni işlere, mesleki atılımlara ve iş görüşmelerine açık ve müsait bir zamandasınız. Çalışma temponuzun artacağı ve işle ilgili yeni başlangıçlara adım atacağınız aşikar. Dileyen iş görüşmeleri yapabilir, CV yollayabilir veya mesleki alanda kendisini büyütecek ve destekleyecek projeleri başlatabilir. Sağlığınıza da bu dönemde daha fazla özen göstermeye başlayabilirsiniz. Kulak burun boğaz ve gözler alanında kendinize daha fazla dikkat edebilirsiniz. Konuşmanın ifade etmenin ve bilgi aktarımının çok önemli olduğu bu yeniay zamanında sözcükler ve anlatım en büyük destekçiniz olacak ve iyi ifade ederek başarı kazanacaksınız. Göksel aşıklar Venüs ve Mars sizlerin finansal alanında geçiş yapmakta oldukları için bütçenizi iyi yapmak dengelemek isteyeceksiniz. Bir yandan da sizi mutlu edecek şeylere para harcamak söz konusu olduğu için zevklere dair harcamalar artış gösterebilir. Yaratıcı çalışmalar sanat estetik ve tasarım gerektiren işlere yatırım yapabilirsiniz. Etkinlikler, organizasyonlar, metafizik ve bilinçaltı ile ilgili konular sizleri hem ilgilendirecek hem de belki ticari olarak atılım yapabileceğiniz konulardan olacak. Yeniaya Neptün karesi var ve bu kare sizlerin iletişim alanınızdan geldiği için yakın çevre ilişkilerinde iş arkadaşlarınızla veya günlük hayatta sık görüştüğünüz kişilerle kurduğunuz iletişimde net ve açık olmaya gayret edin. Ucu açık ifadeler veya belirsizlik içeren anlatımla kafa karışıklığına sebebiyet vermeyin. Ne istediğinizi tam karşı tarafa aktaramadığınız durumlar sonradan can sıkıcı olabilir.


KOVA: Bu yeniay sizlerin aşk ve romantizm alanınızda gerçekleşiyor. Sevgili Kovalar aşk kapıyı çalıyor, flört enerjisi yükseliyor. Kalbi boş Kovaların bu dönemi iyi değerlendirmek isteyeceklerine eminim. Konuşmak , sohbet etmek kendini iyi ifade etmek önem kazanıyor. Gökyüzünün her göstergesi ilişkileri destekleyecek konumda, zira göksel aşıklar Venüs ve Mars’ta uzun süreli ilişkiler ve evlilik alanınızdan geçiş yapıyorlar. Bu sebeple, yüksek oranda kalp enerjisi ile dolu olduğunuz ve keyifli ilişkiler yaşayabileceğiniz bir 15 günlük sürece giriyorsunuz. Aşka ve ilişkilere cesaret edip adım atmanın tam zamanı, bazı Kovalar hatta bu dönemde ilişkilerini uzun soluklu kılmaya ve gelecek planları yapmaya başlayabilirler. Yeniaya Neptün kare açı yapıyor, maddi alanınızda yer alan Neptün sebebiyle, harcamalarda ve para kullanımında dikkatli olmak avantajınıza olabilir. Kredi kartlarına online alışverişlere ve değerli eşyalarınıza dair işlerde dalgınlık yapmamak şart görünüyor. Yaratıcı işlere, aracılık gerektiren alım satım işlerine iletişim aletlerine ve tatil gibi alanlara para harcayacaksanız ne istediğinizden ve aldığınızın istediğiniz şey olup olmadığından iyice emin olmadan adım atmayınız.


BALIK: Bu yeniay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşiyor. Evinize yerleşiminize ebeveynlerinizle iletişiminize dair gelişmelerin yaşanabileceği bir dönemdesiniz. Öncelikle, evle ilgilenmek gereken işler varsa bunları bir an önce başlatmak iyi olabilir zira Venüs retrosu başlamadan 23 Temmuz’dan önce el atmalı, evden çalışmak isteyen veya ev yerleşim şehir vb değiştirmek isteyenleriniz varsa harekete geçilecek zamandasınız. Burcunuzda geçiş yapan Neptün bu yeniaya kare açı yapıyor ve sizi hem hayallerinizin peşinden koşmaya itiyor hem de bir yandan bir tembellik getiriyor ve tam anlamıyla ne zaman başlamak gerektiği ile ilgili karmaşa yaratıyor olabilir. Silkelenip ayağa kalmak şart. Göksel aşıklar Venüs ve Mars çalışma alanınızda yer alıyor, bu yapmak istediğiniz günlük hayatla ilgili değişimlerde veya çalışma düzeniniz ile ilgili almak istediğiniz kararlarda size destek olacak. Sevdiğiniz sizi mutlu edecek işlere yönelmek isteyeceğiniz, sanat estetik, yaratıcılık spor egzersiz ve organizasyonlar içeren işlerde başarı elde edebileceğinize işaret ediyor.


NAZ BAYATLI


astrolojik yeniay yorumu
ikizler burcunda yeniay ve burç yorumları
34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page