top of page

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY


SÖZÜNÜ TARTMADAN SÖYLEYEN ALDIĞI CEVAPTAN İNCİNMESİN.


27 KASIM 2023 SAAT: 12:16 4 DERECEDE


Her dolunay bir karar zamanıdır. Güneş ve Ay karşıtlığı akıl ile duygular arasında yer alan bir ikilemi veya çözüm ihtiyacını sembolize eder. Ay’ın en parlak olduğu bu zamanda duygularımızın oldukça farkında oluruz. Duygusal gereksinimlerimizi karşılamak üzere derin bir istek duyarız. Dolunay aynı zamanda, öncesinde yer alan yeniay sürecinde başlamış olan konuları ve durumları bir analiz etme sonuca varma ve yeni bir eyleme geçme fırsatı yaratır.


Dolunay bir diğer bakışla, gölge tarafımızla yüzleştiğimiz bir dönemdir. Başkalarının da gölge taraflarının farkına varabiliriz. İkizler’in gölge tarafı; yüzeysellik ve çocuksu ve olgun olmayan çıkışlar veya davranışlardır. Sevimlilikle sizi baştan çıkarıp istediğini elde etmektir, bazen de beyaz yalanlara baş vurmak veya demagoji yapmaktır. Sadece konuşmak ve dürüst olmak istemediğin bir konuda laf kalabalığı yaparak konuyu boğuntuya getirmek isteyen yön şaşırtmak isteyen insanlar karşımızda olabilir. Tartışmayı kazanmak için konuşmak yapıcı olmaktan bizi uzaklaştırabilir.


Dolunay sürecinde eğitsel konular, ticaret, sosyal medya paylaşımları, yolculuklar ve baskılı malzemelerle ilgili işler hakkında kararlar alabilirsiniz. Duyguları dile getirmek isteyeceğiz ama bunu rasyonel zihin kullanarak yapacağız ve istemeden de olsa katılık içeren bir tarz yansıtabiliriz. Karşımızdakinin duygularından emin olamayabiliriz. Sözlere odaklanıp kişinin belki gerçekten söylemek istediklerini veya alt metni anlamakta zorluk çekebiliriz.

*Bu dolunayda sakin mantıklı ve çözüme odaklı davranmalıyız.

*Sözler önemli olacak. Söylemek istediklerinizi net objektif ve empati diliyle yapmayı önemsemelisiniz. Yoksa boş yere tartışmalar çıkabilir ve incinmeler yer alabilir.

*Bu dolunay duygusallıktan çok zihinsellik içeriyor. İletişim sözel anlamda güçlü olacak ancak dürtüsel kararlar almak reaksiyonel olmak ve hızlı alınacak kararlar nedeniyle hatalar yapmak ihtimali de var. Sözleri geri alamayacağımız ve dilin kemiği olmayacak bir zamandayız.

Bu dolunayda Prima Hyadum sabit yıldızı aktif olacak. Satürn Merkür karakterinde bu yıldız düşüncelerde stres karamsarlık veya zihinsel yorgunluk ve tükenme duygusu getirebilir.  Diğer taraftan, yolculukların, konuşmaların, ticari ve zihinsel faaliyetlerin artacağı bir zamana işaret eder.

Bu dolunay 6. Ay Menzilinde yer alır. Al Hanah adı verilen bu menzil küçük yıldız ama büyük ışık anlamına gelir. Aşk yaşamak romantik olmak ve sözcüklerle flört etmek için idealdir. Yazın işlerine de elbette yarar. Sosyalleşmek ve anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak için iyidir ancak kredi borçlanma ve büyük yatırımlar yapmak için iyi değildir.

 

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY VE BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ: Bu dolunay sizlerin iletişim alanınızda gerçekleşiyor. Aklınızı ve mantığınızı kullanmak isteyeceğiniz, boş konuşmalara dalmak istemeyeceğiniz ve aktarılması gerekeni bir an evvel karşı tarafa iletmek isteyeceğiniz bir dolunay enerjisi bu. Tartışmacı olabileceğiniz veya tartışmaya müsait insanlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Trafikte yollarda veya günlük hayatta dürtüsel ve ani hareketlerden kaçınmalısınız. En avantajlısı sakin açık bir zihinle planlı hareket etmek olacaktır. Yoksa ani kararlar ve reaksiyon gösterdiğiniz çıkışlar anlaşmazlıklara sebebiyet verebilir. Önerilere açık olun, bir çok seçenek arasından seçim yapmak durumunda da kalabilirsiniz, seçim yapmak için telaş ta etmeyin hatalara sebebiyet verebilecek kararlar almanıza yol açabilir. Eğitsel konular, yazılı sözlü işler, yolculuklar bilgi aktarımı veya paylaşımı yapacağınız her konuda işlerinizin yoğun olacağı bir dolunay, başarılı olmaya açık bir dönem. Sadece net bir planla ilerlemek şart gibi. Kardeşler, yakın akrabalar ve yakın çevrenizdeki insanlarla iletişimi aklı selim seviyede tutmak gerekebilir ki tartışma enerjisi aktive olmasın. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars artık Yay burcunda ve dolunayda oldukça aktif olacak. Zihinsel olarak çok yoğun olacağınız ve mesaj bombardımanı altında kalacağınız aşikar. Uzun yolculukların, yurt dışı veya uzaklarla bağlantıların, akademik işlerin basın yayın sosyal medya ve hukuki konuların ön plana çıkacağı bir dönemdesiniz. Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs’ün ilişkiler alanınızda transit yapıyor olması sizleri ilişkiler alanında şanslı ve fırsatlara açık kılıyor. Gönül işleri sıcak olacak, iş birlikleri ve sosyal yaşam canlanacak.

 

BOĞA: Bu dolunay sizlerin maddi kaynaklarınızı, finansal işleri ve ticari atılımları sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Maddi konularda belirleyici kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Mars kavuşumlu bu dolunay harcamaları artırabilir ve bütçenizi kontrol etmek adına size biraz kemerleri sıkma kararı aldırabilir. Diğer taraftan, eğitsel, zihinsel, bilgi aktarımı ve ticari işlerde para kazanmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Sizleri hırslı atak ve eyleme geçmeye hazır kılan bu enerji hızlı kararlar almaya götürebilir. Dürtüsel alım satım alışveriş ve yatırım yapma eğiliminin fazla olacağı bu dönemde dikkatli davranmakta ve gereksiz risk almamakta çok fayda var. Gelmesi beklenen paralar veya ödenmesi gereken paralar konusunda gelişmelerin yaşanabileceği bir dönemdesiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Terazi burcunda ve iş ve çalışma alanınızda geçiş yapmakta olduğu için iş alanında kuracağınız ilişkiler sizler için önem kazanıyor. İlişkileri dengeli ve adil bir düzeyde tutmak şart olacak. Aynı zamanda yaratıcı ve estetik tarafınızı da işinize katabilirsiniz. Yolculuklar yapmaya eğitsel alana para harcamaya vergi sigorta miras ve kredi borç konuları ile sizi uğraştırmaya yöneltiyor olabilir. Değerlendirmek istediğiniz bir beceri bir yetenek paraya çevirmek istediğiniz bir proje varsa detayları bu dönemde ortaya çıkabilir. En iyisi cepteki parayı korumak gereksiz harcamaları kontrol altına almaya çalışmaktır. Yoksa ipin ucu kaçacak gibi görünüyor.

 

İKİZLER: Sevgili İkizler bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Kimlik duygunuzu güçlendireceğiniz, isteklerinizi ve hedeflerinizi yazıyla anlatarak sözel ifade ederek ve tutumunuzla belli ederek güçlü bir iletişim kuracağınız bir zaman. Net objektif ve açık bir zihinle tartışmacı olmadan sakin kalarak hedeflerinize odaklanmalısınız. Eğitsel konuların yolculukların sosyal medya ve uzaklarla bağların ön plana çıkabileceği bir dönemdesiniz. Bu dolunay fazla seçenekler arasında kaldığımız ve işin özünden çok gereksiz detaylarda boğulabileceğimiz bir zaman olduğu için seçimleri yaparken dikkatli olmalı ani dürtüsel ve plansız kararlar almamaya özen göstermeli. Marsın ve burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’ün bu dönemde Yay burcunda olması sebebiyle, Atılgan davranmak, hırslı ve hedefe odaklı olmak mümkün. Zihninizde altından kalkabileceğinizden fazla yük düşünce plan ve hedef taşıyor olabilirsiniz. Plan ve projeleri tamamlamak için zihinsel enerji ve zamanın iyi kullanımı gerekecek ve tutarlı bir planla ilerlemek önem kazanıyor. Elbette Güneş Merkür ve Mars’ın ilişkiler alanınızda geçiş yapması sebebiyle, dış dünyadaki hedeflerinize hevesle odaklanırken partnerinizin desteğini almak önemli olacak. Anlam bulamadığınız yüzeysel veya boşa kürek çektiğiniz ilişkilerin de farkına varabilir ve bunları elimine etmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Karşınıza çıkan insanlar size heves ve motivasyon yükleyebilir. Siz de çevrenizdekilere yeni bir vizyon bakış açısı ve felsefe kazandırmak açısından yardımcı olabilirsiniz. Sosyal yaşam ve ilişki arenasının canlı olacağı bu dolunay süresince çok düşünmeden ve ne istediğinizi tam belirlemeden başlayacağınız ilişkilere dikkat etmek avantajınıza olacaktır.

 

YENGEÇ: Bu dolunay sizin ruh ve beden bütünlüğünüzü sembolize eden koşulsuz hizmet ve sevgi alanınızda gerçekleşiyor. Ruhunuzu dile getirmek ve içinizde sizi yoran ve engelleyen ne varsa özellikle sağlık günlük hayat koşturmacası ve yapılması gereken işler alanında ne varsa bunu ele almalı, gerekiyorsa derdinizi dile getirmeyi ihmal etmemelisiniz çünkü bu dolunayda sanki içiniz biraz şişecekmiş gibi görünüyor. Ruh ve beden bütünlüğünüzü ele almak ve gerekiyorsa sakin kalmak ve dinlenmek önem kazanıyor. Geçtiğimiz Akrep yeniayın da daha fazla keyiflere ve sizi mutlu eden konulara aşka ve yaratıcılığa yönelmişken bu dolunayda daha yorucu koşturmalı halledilecek işlerin çok olduğu günlerde olacaksınız , evde veya iş yerinde uğraş vermek ve emek sarf etmeniz söz konusu. Mars bu dolunayda oldukça aktif olduğu için enerjinizi iyi kullanmak arada dinlenmek zihninizi sakinleştirmek ve telaşlarınızı yarıya indirmek avantajınıza olacaktır. Bu arada spiritüel veya manevi konulara yönelmek rahatlamanıza yardımcı olabilir, sezgilerinize kulak vermek, sanat müzik resim fotoğraf edebiyat gibi iyileştirici alanlara eğilmek, ilham bulduğunuz konularda konuşmak anlatmak ve ruhunuzu dile getirmek için kendinize zaman ayırmayı ihmal etmemelisiniz.

 

ASLAN: Bu dolunay sizlerin sosyal alanınızda gerçekleşiyor. Bu dolunayda sizler için sosyalleşme yaratıcılığınızı ortaya koymak, topluluklarla ve arkadaşlarla etkinlikler yapmak bakımından etkin olduğu için, artık yüzünüzü eğlenceye gezmeye arkadaşlıklara ve öğrenmeye çevirebilirsiniz. Bu dolunay gelecek hedeflerinize doğru hızla ilerlemek isteyeceğiniz bir dönemde olduğunuza işaret ediyor. Yapılacak çok iş var ve siz bir yandan eldeki işleri bitirmeye çabalarken bir yandan da yakın gelecekte yapmak istediklerinizi planlamaya başladınız bence. Mars dolunayda oldukça aktif olacak. İnsanlarla yoğun bir iletişim içinde olacaksınız ve bu hızlı iletişim içinde zihinsel anlamda bir tık yorgunluk hissedebilirsiniz. Diğer yandan, aşk romantizm tensellik yeni heyecanlar, keşfetmek istediğiniz konulara yönelmek için güzel bir fırsatınız var. Becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz, yaratıcı zihninizi harika çalıştıracağınız aşikar. Gezmek eğlenmek flört etmek ve hareket etmek için bol fırsatınız var.   Kolektifte tartışma enerjisi de aktif olacağı için arkadaşlarla dostlarla gereksiz boş tartışmalara girmeye gerek yok.. Bu dönemin diğer bir zor tarafı birçok seçenek arasından tercih yapmaya çalışmaktır. Hem seçenekleri bol tutmak istiyorsunuz hem de seçenekler arasından en iyisini seçmeye çalışıyorsunuz. Bunu yapabilmek için arkadaşlarınızın veya sosyal çevrenizin de fikirlerini duymak ve ortak karar alabilmek için seçiminizi net yapmak önemli olacak. Her kafadan bir ses çıkacağı bu dönemde doğruyu bulmak ta zor olabilir.

 

BAŞAK: Bu dolunay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Her dolunay bir karar zamanı olduğundan, sizler de bu dönemde işinizle kariyerinizle ilgili gelecekte bu konularda neler yapmak istediğiniz konusunda bir karar alma aşamasında olabilirsiniz. Kariyer alanınızda burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ve ayrıca Mars ve Güneş te yer aldığı için iş hayatı ve toplumsal/ailevi sorumluluklar ön planda olacaktır. Bu dönemde İş kurmak, başladığınız bir işi tamamlamak veya eldekini revize etmek gibi bir kararınız olabilir ya da var olan işinizi daha iyi yönetmek bu işi geliştirmek için neler yapabileceğinizi düşünmek isteyebilirsiniz. Mesleki yetenek ve becerilerinizi geliştirmek ve mesleğinize katkısı olacak adımları atmak üzere karar alabilirsiniz. Mars savaş ve enerji gezegeni bu dolunaya yakın açılar yapıyor ve savaşçı kişiliğini daha fazla ortaya çıkaracak olan Yay burcunda bulunuyor. Bu yerleşim sizi aktif hevesli biraz maceracı ve düşündüğünüze atılmak isteyen bir enerjiye sokuyor. Kendinizi öne çıkarmak aklınızdaki fikirleri hayata geçirmek ve başarı kazanmak için hırslı olabilirsiniz. İş alanında çok fazla iletişim gidiş geliş yoğunluğu yer alabilir iş yeri trafiğiniz artış gösteriyor. Diğer yandan, ailede anne bana ve eş ile iletişimde hararetli konuşmalar ve ilişkilerde bu dolunay bir telaş bir aciliyet veya koşturma yapmak gerekecek işler ortaya çıkarabilir. Aile içinde veya kariyer alanında görüş farklılıkları veya tartışmalar söz konusu olabilir. Tüm bu yüksek iletişim enerjisi ve tartışma atmosferi içinde sakin aklı başında ve cool kalmaktan başka yapacak bir şey yok.

 

TERAZİ: Bu dolunay sizlerin uzakları yabancıları uzun yolculukları akademik çalışmaları ve eğitsel konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşiyor. Bilgi toplamak bilgi aktarmak ve paylaşmak bu dönemde en güçlü olduğunuz konulardan biri, fikir alışverişi yapacağınız insanlarla yoğun bir iletişim içinde olacağınız bir dönemdesiniz. Bunun yanı sıra Mars ta bu dolunaya yakın açılar yapıyor ve tartışma yaratacak enerjiler açığa çıkıyor. Fikirleri hayat görüşünüzü ve inançlarınızı daha güçlü bir biçimde ifade etmek isteyeceksiniz veya böyle yapmak isteyen kişilerle karşılaşacaksınız. Fikirleri duymaya açık olmak konuları net objektif ve cool bir tarzda tartışmak akıllıca olacaktır. Yoksa gereksiz tartışmalar yoktan yere alevlenebilir. Yolculuklar geziler eğitsel konular ilgi alanlarınız içinde olacak. Zihinsel faaliyetler sosyal medya ile ilgili veya dijital işler ve baskılı malzemeler tanıtım kampanya ve promosyonlar ile uğraş verebilirsiniz. Yabancılarla iletişim kurmak, uzaklarla ticari veya duygusal bağlar ile ilgili gelişmeler yaşamak mümkün. Bu dönemde yüzeysel boş ve kaypak bilgi ve insanlardan haz etmeyeceksiniz. Hayatın anlamını bir yaşam felsefesi ile yaşamanın önemini ve kendi fikirlerinizi doğru aktarmak renklerinizi belli etmek sizin için oldukça önemli olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs 1 hafta daha burcunuzda geçiş yapacağı için, kendinizi güzel çekici sosyal ve ilişkilerde başarılı hissetme potansiyeliniz yüksek olacaktır. Aşk flört güzellik ve estetik gibi konularda Venüs size destek vermeye devam ediyor.

 

AKREP: Bu dolunay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşiyor. Paranızı nasıl yönettiğiniz ve bütçenizi nasıl dengelediğiniz önem kazanıyor. Harcamalar ödemeler artabilir ticari faaliyetlerden gelecek paralar beklemede olabilir. Bu dönemde iş sözleşmeleri veya iş ortaklıkları ile ilgili işleri tamamlamak ve maddi anlamda sizi neyin nasıl güçlendireceği ile ilgili seçimleri yapmak durumunda olabilirsiniz. Paranızı sağlama almak adına yatırım yapma kararları almak isteyebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars’ ın da aynı alanda geçiş yapması sebebiyle risk alacak yatırımlardan kaçınmak akıllıca olacaktır. Eğer yatırım veya girişim yapmak istediğiniz birden fazla alan varsa fazla dağılmamakta fayda var, en mantıklı ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun seçeneği seçmek önem kazanıyor. Bu dolunay döneminde ruhsal anlamda biraz daha gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz belki bazı eski kaygılar veya korkular da tetiklenebilir. Dolunayda ve sonrasında sakin kalmak sizi çok yoracak insanların ve durumların içine girmeden hareket etmek akıllıca olabilir. Kredi almak borçlar borç ödemek, vergi sigorta ve aile ile para paylaşımı yapmak gibi harcamaların bu yönde artabileceği bir zamandasınız.

 

YAY: Bu dolunay sizlerin ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde ilişkiler, iş birlikleri ve sosyal yaşam alanınızda yoğun gezegen toplaşması olması sebebiye, sizler için ilişkilerin evlilik ve iş ortaklıkları konusunun yoğunlukla gündeminizde olacağı aşikar. Mars’ın bu dolunaya yakın açılar yapması sebebiyle ilişkiler arenası hem dolu dolu hem de daha huzursuz ve gergin geçebilir. Sözel iletişimin yoğun olacağı bu süreçte tartışmacı bir tutum benimseyebilirsiniz. Karşınıza gelen insanlarda size yüzeysel ve boş konuşmalar yapan kişiler olarak yansıyabilir. Tartışma enerjisi gökyüzünde aktif olacağı için yoğun geçecek bu günlerde daha sakin cool ve aklı selim kalacağınız bir tutumla ilerlemek akıllıca olacaktır. İlişkilerle ilgili kararlar alacağınız ve zihninizde kendi kendinizle tartışacağınız hangi yolu seçmenin doğru olacağını düşüneceğiniz bir zamandasınız. Hem ilişkilerde hem de yaşamla ilgili kariyer iş ortaklıkları ve resmi işlerle ilgili konularda seçenekleri değerlendirip mantıklı seçimler yapmak isteyeceksiniz. 8 kere yutkunup derin bir nefesle ağzınızdan sözlerin çıkmasına çabalayın. Diğer yandan, bu dönem seçenekleri bol tutmak istediğiniz bir zamana işaret edebilir, gelecek hedeflerinizde, sosyal yaşamınızda veya ilişkilerde sıkılmadan daralmadan özgür ve ferah olmanın peşinde koşacağınız için, dar alanlardan kaçış yapmak istediğinizde aktif olacak A B C planlarınızı yapmaya başladığınıza eminim

 

OĞLAK: Bu dolunay sizlerin günlük hayat, sağlık, iş ve çalışma alanınızda yer alacak. Günlük hayatı, günlük yaşam temposunu sembolize eden bu alanda gerçekleşecek bu Mars etkili dolunay sizi yoğun bir koşturma ve iş halletme enerjisi altına sokacaktır. Ruhen ve bedenen yorgun hissedebilirsiniz. İş alanında yoğun bir yazışma konuşma ve proje hazırlama döneminde olabilirsiniz. Yapılacak birçok ıvır zıvır işin olacağı bu süreçte bir iş planı yapmak, yapılacak işleri listelemek ve gerekiyorsa işleri başkasına delege etmek gerekebilir. Bu yoğunlukta her işi kendiniz yapmaya kalkışırsanız kendinizi tüketeceğiniz aşikar. Elbette kendinizi koruma altına almalı ve fiziksel olarak fazla yorulmamaya gayret etmelisiniz. İş konusunda yapılacak yazışmalar ve görüşmeler artacaktır. İşleri halletme biçiminiz çalışma düzeniniz ve günlük hayat temponuz mercek altına girecek ve gerekli düzenlemeleri yapmak üzere harekete geçeceksiniz. Geçmişten gelen tamamlanması bitmemiş yarım kalmış işler de bu dönemde üzerinize boca olabilir. Sağlığınızı korumak önceliğiniz olmalı, gereksiz ve boş konuşan yüzeysel bilgiyle hareket eden ve boşuna vaktinizi çalan kişilere karşı sabırsız olabileceğiniz ve anlamsız işlerden daha kolay sıkılacağınız günlerdesiniz, bir yandan da çevrenizde çok gevezelike den birileri olabilir. En iyisi dolunay ve ertesinde daha az iletişime maruz kalmaya çalışmak. Kulak burun boğaz ve nefes kaslar ve kalça bel bölgenizde kendinize dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

KOVA: Bu dolunay sizlerin aşk ve romantizm alanınızda gerçekleşiyor. Sizi mutlu eden şeylere yönelmek hayattan keyif almak ve sizi hobilerinize odaklanmak konusunda motive eden bir dolunay enerjisi altındasınız. Zihinsel yaratıcılığınızı kullanacağınız öğrenmek yazmak anlatmak ve kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Aşk ilişkilerinde konuşmak birbirinizi dinlemek ve ne ifade etmek istediğinizi iyi aktarmak önem kazanıyor. Savaş ve mücadele gezegeni Mars’ın bu dolunaya yakın açılar yapması ve Güneş ve Merkür’ün de bu alanda yer alması gönül işlerini yoğun bir biçimde mercek altına alabilir. Diğer taraftan, zihinsel eğitsel kültürel konuların ilgi alanınızda olacağı aşikar. Gezmek eğlenmek keşfetmek ve sizi meraklandıran konulara eğilmek isteyeceksiniz. İlişkilerde sohbet, gevezelik etmek size güzel gelebilir, bununla birlikte sevmediklerinizden gelecek gereksiz konuşmalardan ,boş konuşanlardan ve anlamsız tartışmalardan uzak durmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarla ve sosyal çevrenizle daha sıkı iletişim içinde olabilirsiniz. Yaratıcı enerjinizi sevdiğiniz konulara yöneltin, bu dönemde enerjinizin düşmeyeceğini ve sizi yapmak istediklerinize rahatlıkla kanalize edecek enerjiye sahip olduğunuzu unutmayın. Kendinizi net sakin ve cool bir tutumla ifade etmeniz en akıllıca tutum olacaktır. Yaratıcı yeteneklerinizi ve becerilerinizi artırmak için kurslar eğitimler alabilirsiniz, ayrıca iletişim becerilerinizi ortaya dökmek için istekli olabilirsiniz.

 

BALIK: Bu dolunay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda yer alacak. Ev içinde ve aile arasında iletişim hem çok yoğun olacak, evde gidiş geliş hareet bereket misafir vb akışı yoğun olabilir.  Aile içinde iletişim ve ne demek istediğinizi aktarmak önemli olacak. Basit yolu kestirme yolu seçmekle, size en uygun gelen akılcı yolu seçmek arasında karar almak üzere çaba sarf edebilirsiniz. Aile ve iş hayatı arasında koşturmakla geçecek günlerdesiniz. Evde ve işte karşı karşıya olduğunuz kişilere kendinizi ifade etmek ve düşüncelerinizi doğru aktarmak için çaba gösterebilirsiniz. Tartışmaların çıkmaması için çaba sarf etmelidir. Birbirinize anlayış göstermek ve birbirinizi iyi dinlemek önem kazanıyor. Ev ve yerleşim konularında alınacak kararlar olabilir nerede yaşamak nereye taşınmak vb gibi. Ailenin sorunlarına dertlerine çözüm bulmak için çaba gösterebilirsiniz. Ayrıca ebeveynleriniz ile net sakin ve aklı selim bir iletişim içinde olmak yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Evden çalışan veya çalışmak isteyen Balıklar bu süreçte evde çok yoğun bir hareketlilik olacaktır. Mesleki işlerde veya ev ile ilgili yapılacak işlerde birçok şey halletmek zorunda kalacağınız aşikar. İnternet elektrikli ve elektronik aletlerin kullanımında dikkatli olmalıdır. Taşınmak veya kiralamak kontrat imzalamak vb işlerin de artış gösterebileceği bu dönemde ailenize evinize ve özel hayatınıza daha fazla eğileceğiniz ve önem vereceğiniz aşikar. Sizler için bu dönemde anne olmak, annelik sorumluluğu,  ebeveynlerle ilgilenmek birincil önem taşıyor olabilir.


NAZ BAYATLI

 Her Dolunay bir karar zamanıdır. Eğitim, yolculuk, satış pazarlama zihinsel projeler ve alternatif çözümler bulmak için kararlar alacağız.
İkizler'de Dolunay 27 Kasım 2023

 

180 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page