top of page

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
KOÇ BURCUNDA DOLUNAY : 29 EYLÜL 2023 SAAT 12:57 6 DERECEDE


Kuzey Yarım Kürede Sonbahar mevsimine giriş yaptığımız şu günlerde mevsimin ilk dolunayı Koç burcunun 6 derecesinde ve saat 12:47 de gerçekleşiyor. Enerjimizi yükseltecek ve bizlere ileri atılma isteği yaratacak bu dolunay zamanında, cesaretimizi toplamak ve kararlılıkla hareket etmek daha kolay olacak. Elbette Koç hızlı ve öfkeli bir burç olduğundan, bir yandan da duygularımızı kontrol etmek için daha fazla çaba sarf edebiliriz. Dürüst direkt ve sözünü esirgemez bir tutumla hareket etmeye yatkın olacağız. İkilemleri bol bir zamandayız, dolunayın yönetici gezegeni Mars Terazi’de ve savaşı meydanda değil masada diplomasi yaparak kazanmak için daha fazla şansımız olduğuna işaret ediyor. Karşılıklı özveri ve anlayış göstermek şart olacak. Ay Koç’ta Mars Terazi de yer almasının yarattığı yaman ikilemin içinde biz de bir o uca bir bu uca kayabiliriz. Asıl mesele doğru zamanda nerede duracağımızı bilmek veya zamanını geçirmeden aklımızdakileri dürüstçe söylemek olacak. Bu iletişim ve duygu dengesini kurabilirsek kaybetmeyiz.


Dolunay 1. Ay menzilinde Al Sharatian de yer alıyor. Koç iki boynuzundan birinde yer alan bu yıldız, tos vurmayı yani öfke ile saldırmayı ifade ediyor. Diğer yandan, açılması gereken kapıları açabilecek güce ve cesarete de sahip olmak anlamına geliyor. Tutku ile bir hevesin fikrin peşinden koşabilme cesaretini elde etmeyi sembolize ediyor. Dolayısıyla cesur ve yürekli olursak özgür benliğimizle hareket edersek avantajlı oluruz. Değişim hızla hayata geçebilir ve benliğimizi güçlü bir biçimde ifade ederiz. Kavga savaş kabalık her şeyi bozacaktır.


Gökyüzünde bu dolunayda Venüs Uranüs karesi olacak. İlişkilerin bir saatli bomba etkisi ile elimizde patlayıverebileceğini unutmayalım. Hızlı karar değişiklikleri ve ilişkilerde beklenmedik tepkiler sonlanmalar veya soğumalar yer alabilir.


Sabreden, diplomatik davranan uyum ve denge için çaba harcayan kazanacaktır.


BURÇLARA GÖRE KOÇ DOLUNAYI ETKİLERİKOÇ:

Sevgili Koçlar dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Sahne almanın zamanıdır. Dolunay enerjisi sizi özgüven heves cesaret ve tutku ile dolduracak. Kalbinize yakın bir proje hayal veya hedefinize bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz. Geçtiğimiz Nisan döneminden beridir zihninizde planladığınız bir konu artık hayatınızda görünür olacak. Tüm çevrenize başarılarınızla kupayı kaldırmaya hazır olduğunuzu göstereceksiniz.

Dolunay esnasında aşk alanınızda Venüs yer alıyor. İlişkilere odaklanmaya aşka izin vermeye ve bağlılıkları güçlendirmeye hazırlanın. Hayatınızdaki özel kişiyle kalbinize iyi gelecek duygular yaşamak çok olası, kalbi boş olanlar bu dönemde ideallerindeki ilişkiyi düşünmek ne istediklerini bilmek ve peşinde koştuklarını yakalamak için istekli olacaklar. Koç’un yüksek enerjisi ile harekete geçecek ve atılgan davranabilecekler. Burcunuzu pırıl pırıl aydınlatacak bu dolunay sayesinde kendinizi ortaya koyacağınız başarı fırsatları kapıyı çalacaktır. İnisiyatif almanız ve hızlı harekete geçmeniz oldukça mümkün. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars Terazi burcunda ve ilişkiler alanınızda yer alıyor. Ayın başından beri ilişkileri dengede tutmak diplomasi yapmak ilişkileri onarmak bakımından bir orkestra şefi gibi hareket etmektesiniz. Bir Koç için bunca özveri ve alttan alma modu elbette fazla ama bu dolunay insan yönetimi becerileriniz işinize yarayacak ev avantajınıza olacak çünkü bu sayede hem ilişkilerde hem iş hayatında ikna etmek ve istediğinizi elde etme kabiliyetiniz olacak. . Burada göz önünde bulundurmanız gereken kim olduğunuzu gücünüzü ve yapabileceklerinizi hafife almadan özgürlüklerinize ve sizi siz yapan özelliklerinize sahip çıkın zekanızı enerjinizi ve liderlik öncülük edebilecek ruhunuzu açığa çıkarmaktan geri durmayın. Sağlığınıza özellikle baş bölgenizin korunmasına özen gösterin. Baş ağrısı migren soğuk algınlığı üşütme ve yüzle ilgili konularda ekstra bakım yapmak önem kazanıyor. İletişim kurmak yazmak anlatmak eğitimler yolculuklar ve yakın çevre iletişimi ile zihinsel projeler bu sonbahar sizleri çok meşgul edecek konulardan olacak.


BOĞA:


Bu dolunay sizlerin arka bahçenizde gerçekleşiyor. Biraz gözlerden uzak olmayı dinlenmeyi pillerinizi şarj etmeyi ve ruhunuzu sakinleştirmeyi önceliğiniz yapmalısınız çünkü kendinizi normalden daha fazla yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Normal yaşam ritminizin dengesi bozulmuş olabilir. ve günlük düzeninizi, iş temponuzu, yeme içme alışkanlıklarınızı, fiziksel sağlığınızı ve çalışma koşullarınızı gözden geçirmek sizler için önemli olacak. Her şeyden evvel dinlenin ferah ve stressiz birkaç gün geçirmek dış dünyadan uzaklaşmak bu dönemde kendinize yapacağınız en güzel iyilik olacaktır. Bu dolunay ruh ve beden bütünlüğünüzü tekrar dengeye oturtma zamanı geldiğini fark etmenizin başlangıcı olsun. Bilinçaltınızı aktif kılacak sizi hem iç dünyanızı araştırmaya hem de kolektife dair yapılacak işlere odaklayacak bir zamandasınız. Rüyalarınız artabilir terapilere ve şifa getirecek iyileştirici çalışmalara yönelebilirsiniz.

Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs eve aileye yerleşime ebeveynlere yönelik yapılması gereken işleriniz olacağına işaret ediyor. Evde özel hayatta sizi neyin gerçekten mutlu edeceğini düşünmek ve karar almak için dolunayın ışığı sizi aydınlatacaktır. Mars’ın Terazide yer alması çalışma alanının sağlığın günlük görevlerin yapılacak işlerin hep bir aciliyet modu içerdiğini ittir kaktır ilerlediğini, dolayısıyla sizi yorduğunu ve 13 Ekim’e kadar bu koşuşturmanın sürebileceğine işaret ediyor. Öfke kontrolü yapmak ve telaşlardan arınarak sakin bir meditasyonla içe dönüş yapmak için kendinize zaman ayırın. İşiniz ve günlük hayatınız arasında denge kurmak ayın en önemli teması bunu yaparken insan ilişkilerinde de diplomasi yapmak şart gibi duruyor.İKİZLER:


Bu dolunay sizlerin sosyal yaşam alanında gerçekleşiyor. Sosyal hayatınızın parlayacağı ve sizi harekete geçirecek etkilerin yer alacağı bir zamandasınız. Bu yüksek enerjili dolunay sizi duyulmak görülmek adına ateşliyor. Koç enerjisi ile vizyonunuzu tazeleyin geleceğe daha cesaretli ve özgüvenli bir yandan da hırslı bir gözle bakabileceksiniz. Kafanızda bir gelecek vizyonunun şekilleneceği günlerdesiniz. Bu sıralarda sizi heyecanladıran bir etkinlik veya organizasyona katılmak için planlar yapıyor ve gücünüzü toplamaya çalışıyor olabilirsiniz. Ayrıca başkaları ile bir takım bir ekip olarak çalışmanın dinamiklerini belirleyecek bir dönemdesiniz. Bazı çevrelerle ve arkadaşlarla daha yakın ve dinamik bir bağ kurmaya doğru ilerlerken sizi yarı yolda bırakanlarla veya kafanız uyuşmayanlarla mesafeyi koymak istediğiniz bir zamanda olabilirsiniz. Yeni gelecek projeleri ve planlarıyla ve içine arkadaşları gruplarınızı veya sosyal klüpleri, kuruluşları içine alan çevrelerde aktif olacaksınız. Etkinlikler planlama zamanındasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Başak burcunda bu dönemde ve sizleri eve ve aile ile iletişime odaklıyor. Yerleşiminiz ve özel hayatınız bu günlerde dış dünyaya nazaran daha fazla vaktinizi alıyor olabilir. Aslan burcunda geçişini sürdüren Venüs iletişim yeteneklerinizi artırıyor, eğitsel ve zihinsel konuların daha fazla ilgi alanınızda olmasını destekliyor. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar ve komşularla ilişkilerin de artış göstereceği eğlenmenin ve sohbet etmenin ön planda olacağı günlerdesiniz.


YENGEÇ:


Bu dolunay sizlerin tepe noktası adını verdiğimiz kariyer toplumsal hayat ve prestij alanınızda yer alıyor. İş hedeflerinizi ve kariyeriniz ile ilgili gelecek planlarınızı netleştirebileceğiniz bir zamandasınız. 6 aydır aklınızda olan veya üzerinde çalıştığınız bir iş planı veya yaşam projesi artık hayatınızda görünür olmaya başlayacak.


İşinize harcadığınız enerjinin ve zamanın başarıya dönüştüğünü göreceksiniz. Bu süreçte yapmak istediklerinizi başardığınız için kendinizle gurur duyabilir ve kendinize yeni bir yol planı çizmek adına kararlar alabilirsiniz. Bu esnada yapacak çok iş ve görev olacak ve bunları hızla ve beceriyle yerine getirmek için kolları sıvayacaksınız. Venüs bu esnada Aslan burcunda ve sizlerin maddi kaynaklarınızı sembolize eden alanda geçişini sürdürüyor. Maddi anlamda size kazanç getirecek veya gelir artıracak planları yapmak veya kısmetleri elde etmek için avantajlı bir zamandasınız. Değerinizi ve özgüveninizi artıracak işlere yönelebilirsiniz. Savaş ve enerji gezegeni Mars ev ve aile alanınızda geçiş yapıyor ve ev hayatınızı odak noktanıza yerleştiriyor. Ev ve iş yaşamını dengeye oturtmak yaşam alanınızda hem ilişkilerde hem konfor bakımından rahatlık yaratacak kararları almak size düşüyor. 13 Ekim’e kadar bu alanda kalmaya devam edecek. Aile içi iletişimi dengeli ve diplomatik ele almak gerekir. Evde tadilat tamirat veya evi güzelleştirmek için uğraş verebilirsiniz. Misafir ağırlamak ve aileyle sosyalleşmek oldukça mümkün. Sevdiklerinizle ve ailenizle vakit geçirmek ebeveynlik görevlerinizi yerine getirmek ve yuvanızı mutlu kılmak için inisiyatif alabilirsiniz. Ev almak satmak taşınmak yer değiştirmek veya kiralamak için de uygun bir döneme giriş yapmaktasınız.ASLAN:


Koç dolunayı sizlere bir aydınlanma ve yaşam stilinizi gözden geçirme fırsatı getirebilir. Deneyiminizi artıracak size heyecan katacak tecrübelerin yolunu açacak etkiler yansıtıyor. Yolculuklar geziler eğitimler akademik çalışmalar yaratıcı işler yaparak idealinizdeki fikirleri hayata geçirmek için ateş enerjisinden faydalanabilirsiniz. Gezmeye görmeye önem vereceğiniz bir ay sizleri bekliyor. Sonbahara girerken size enerji katacak sizi canlandıracak keyfinizi yerine getirecek bir yol çizmek zihninizi dağarcığınızı besleyecek yeni şeyler keşfetmenin adımlarını atabilirsiniz. Sanatçı ve güzelliklere açık yanınızı ve kendinizi ifade etme biçiminizi destekleyen Venüs’ün burcunuzda ilerlemeye devam etmesi sayesinde hem ilişkilerde hem yaratıcı projelerde başarı kazanmak mümkün. Sosyal hayatınızın canlı olacağı gezip eğlenip kendinizi gelişime açık tutacağınız bir dönemdesiniz. Eğitimler kurslar akademik konular uzun yolculuklar sizleri canlandıracaktır. Yeni hedeflere doğru enerji dolu adımlar atabilirsiniz. Mars bu dolunayda sizlerin yakın çevre kardeşler ve komşuluk ilişkilerini sembolize eden alanınızda geçiş yapıyor. İnsanlarla kurduğunuz ilişkilerde uyumlu diplomatik ve sıcak bir tutum benimsemek önem kazanıyor. Hedeflerinizde ilerlemek için motivasyon ile dolu olmalısınız. Ayrıca başkalarını da motive eden onlara cesaretlenmeleri için yol gösteren tarafınızla göz dolduracaksınız. Yeter ki paylaşımlar adil ve medeni olsun. Haksızlığa gelemeyeceğiniz yüzeysel insanlara tahammül edemeyeceğiniz günlerdesiniz. Hakkınızı arayacak ve dürüstlüğünüzden fedakarlık etmeyeceksiniz. 13 Ekim’e kadar yolculuklarda veya trafikte daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Güneş de iletişim alanınızda geçiş yapacağı için yoğun bir iletişim trafiğine hazır olun, özgüvenle fikirlerinizi dile getirin kişisel gelişime önem verin ve tamamlanmamış projelerin devamını sağlamak için enerjinizi toplayın. Bu dönemde tembellik eden kaybeder.


BAŞAK:


Koç dolunayı sizlerin finansal alanınızda gerçekleşiyor ve bu dönemde maddi konularda bir tık daha fazla iş halletmek zorunda kalabilirsiniz. Almak için yükseldiğiniz bir şey olabilir veya aileyi eşinizi veya iş ortağınızı almaya ikna etmek istediğiniz bir şey olabilir. Ticari işler yatırımlar alım satım kiralama veya finansal destek beklediğiniz konular varda bu dolunay döneminde bu konularla ilgili beklediğiniz gelişmeleri elde edebilirsiniz. Diğer yandan, evlilikte iş ortaklığında veya özel ilişkilerde sorguladığınız veya öfke biriktirdiğiniz bir takım konular su yüzüne çıkabilir. Karşınızdaki kişinin psikolojisi sakladıkları veya zihninden geçirdiklerini anlamak ve destek olmak için daha fazla çaba gösterebilirsiniz. Maddi konuları çözmenin yanı sıra psikolojik konuları da çözüme kavuşturmak gerekebilir.

Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür burcunuzda geçiş yapıyor, sağlığınıza baş bölgenize daha fazla önem vermelisiniz. Dış dünyada daha aktif, iletişimi yoğun ve iş bitirici olmak adına çaba sarf ediyorsunuz. Mars da finansal alanınızdan 13 Ekim’e kadar geçiş yapacağı için gelir getirecek alanlara yönelmek veya yatırım yapmak için kararlar alabilirsiniz. Para alacağınız veya beklediğiniz yerlerden gelecek paralar var olabilir bunları almak için bir fırsat olabilir.Emeklerinizin karşılığını aldığınız aşikar ancak bir yandan da dinlenmek ruhunuza ve bedeninize bakmak sakin kalmak için kendinize zaman ayırmalısınız.

Bu ay sizin veya eşinizin veya bir yakın aile üyesinin psikolojinizi etkileyen konulara el atmak gerekebilir, aile eş veya iş ortaklıkları ile alakalı maddi konularda yorulmuşsanız bu streslere zihninizde bir sınır çekmek isteyebilirsiniz. Sizi krizi ve strese sokan maddi veya duygusal paylaşımlara yönelik kendinizi güçlendirmeniz iyi olacak. bu ay krediler borçlar ödemeler tazminat vergi sigorta miras paylaşımı ile ilgili işlerle uğraşmanız veya uğraşmakta olduğunuz işler varsa bunların sonuçlarını elde etmeniz mümkün.TERAZİ:


Sevgili Teraziler Koç dolunayı sizlerin evlilik, iş ortaklığı, yakın ve özel ilişkiler alanınızı aydınlatıyor. Bu dönemde elbette güçlü Koç dolunayı, ışığı ile ilişkiler alanınızı odak noktanız haline getiriyor.Eşinizle partnerinizle veya iş ortaklarınızla alacağınız kararlarda veya iletişim kurarken orta noktada buluşmak için çaba sarf etmek zorunda kalacağınız bir tema yer alabilir. Savaş ve mücadele gezegeni Mars da burcunuzda yer aldığı için bir yandan itidalli dengeli ve diplomasi yaparak ilerlemek isterken bir yandan da içten içe sinirlendiğiniz köpürdüğünüz durumlar olabilir. Siz sakin ve kendi temponuzda ilerlemek isterken karşınızdaki kişiler tam tersi hızlı telaşlı ve heyecanlı bir ruh ve zihinle yapmak istediklerinin peşinden gitmek isteyebilir. Tahammül ve sabır sizler için bu dolunayın anahtar kelimleri olacaktır.

İlişkiler alanında istenmeyen duygusal patlamalar veya tartışma yaratacak huysuzluklar yer alabilir bunu yaşamamak adına sakin ve yapıcı davranmak ya da hay huydan uzaklaşmak faydalı olabilir. Bir yandan da aşk ve romantizm temasının hayatınızda ön plana çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. Dengeli ve aşk dolu bir ilişki yaşamak adına kalbinizin sesini dinleyebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs sosyal yaşam alanınızda geçiş yapıyor. Etkinlikler, organizasyonlar, buluşmalar ve arkadaşlarla geçireceğiniz vakit bu dönemde ön plana çıkıyor, eğlenmek ve sosyal ilişkileri canlandırmak odak noktanız oluyor. Sosyal hayat ile evlilik, özel hayat arasında denge kurmak ve herkese hak ettiği ve gerektiği kadar ilgi göstermeyi dengelemenin ve ilişkilerde alma verme dengesinin sağlanması gereken bir dönemdesiniz.AKREP:


Koç dolunayı sizlerin iş çalışma günlük hayat ve sağlık alanınızda gerçekleşiyor. Enerji depolarınızın boşaldığını kendinizi çok yorduğunuzu ve koşturmaktan dolayı bedenen ve zihnen stres yaşadığınızı fark etmenin zamanı gelmiştir belki. Yapılacak en iyi şey bu dönemde telaş heyecan hız ve sabırsızlık hissettiğiniz her anda kendinize “sakin kal, yavaşla ve sabret” demektir. Bu dolunayda burcunuzun yönetici gezegeni Mars çok da mutlu olmadığı Terazi burcunda geçiş yapıyor ve sizlerin ruh ve beden bütünlüğü alanınızda yer alıyor. Bu dönemde çok acele ve telaş size zarar getirebilir. Gerektiği zaman dinlenmeyi es vermeyi ve bedenin sesine kulak vermeyi ihmal etmeyiniz. Psikolojinizi güçlendirecek adımları atmalısınız. Dolunaydan 4 gün sonra Ekim’in ilk haftası zayıflamak diyet veya egzersiz planı başlatmak için adım atabilirsiniz. Bu dönemde iş alanında oldukça yoğun olduğunuz ve olmaya devam edeceğiniz aşikar. Bir yandan da il alanında iş arkadaşlarına veya iş birliği içinde bulunduğunuz kişilere cesaretle öncülük ederek yaratıcılığınızı öne çıkarabileceğiniz bir süreçtesiniz. Harcadığınız emeklerin karşılığını almak ve kendinizi öne çıkarmak için adım atacaksınız. Venüs şu sıralar Aslan burcunda geçiş yapıyor ve kariyer alanınızda yer alıyor, işle ilgili veya gelecekle ilgili her türlü planınızda ve projenizde sizleri başarılı kılacak etkileri yansıtıyor. Venüs bu dolunayda Kiron ile olumlu açıda kendinizi kariyer açılımlarınızda parlatmak için kendinize verdiğiniz değeri yansıtacak işler yapmalısınız hem de başkalarını mutlu edecek yaratıcı enerjiden eksiltmeden ilerlemeli ve göz kamaştıracak etkiden tasarruf etmemelisiniz.YAY: Koç dolunayı sizlerin aşk ve romantizm alanınızda yer alıyor. Ateş elementinde gerçekleşecek bu dolunay sizlere olumlu enerji verecek. Aşk tutku libido ve macera enerjisinin artacağı bu dönemde kalbinizin sesini dinleyip sizi götürdüğü yere gitmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde kalbi boş Yaylar için yeni aşk rüzgarları esebilir, bazılarınız bir ilişkinin tutku boyutuna kapılıp hızlı kararlar alabilir. Yaratıcı projelerin canlanacağı ve zihinsel anlamda kendinizi canlı hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Ancak burada yaralı şifacı Kiron’un da olduğunu unutmayalım. Tahammülsüzlük ve sabırsızlık yapmak gönül ilişkilerini zedeleyebilir. Savaşçı bir modda istediğimi alırım dürtüsü ile öne atılmak her ne kadar cesaretli olsanız da ters tepebilir. O nedenle dengeli sakin ve karşınızdakinin kararlarını da göz önüne alarak karşılıklı vals yapar gibi bir tempoda orta yolu tutturmak önem kazanıyor. Ne çok atak ve agresif ne çok pısırık ve kararsız olmadan gönül işleri teknenizi bu ay böylelikle batmaktan kurtarabilirsiniz. Elbette bir çoğunuz aşka ve ilişkilere dair keskin farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Düşünmeden öne atılmanın karşıdakini anlamdan dinlemeden sonuçlara hızla varmanın etkilerini değerlendirebilirsiniz. Bu dolunay sizlere bir çok alanda yeni hedefler tutku duyduğunuz konular ve serüvenler getirebilir. Eğlenmek sosyalleşmek yaratıcı enerjinizi açığa çıkarmak için harika bir zamandasınız. Mars bu dönemde sosyal alanınızda geçiş yapıyor, arkadaşlıklar sosyal yaşam ve etkinliklerle canlı bir dönemde olduğunuz aşikar, arkadaşlık ilişkilerinde dengeli ve diplomatik davranmak, alttan almak ve gerektiği noktalarda özverili davranmak bir çok anlaşmazlığı çözecektir.
OĞLAK: Bu dolunay sizlerin ev aile ve yerleşim alanınızda gerçekleşiyor. Ev alanında yapılacak işler, aile ile ilişkiler ve yerleşiminizle ilgili kararlar almak için bu dolunay sizleri aktif kılacak. Evde yapacak çok şeyinizin olduğunu düşünebilirsiniz. Ev işleri derlenme toparlanma veya evden çalışanlarınız varsa kendi işinizle ilgili uğraşmanız gereken temalar ile oldukça yoğun tempoda geçen bir süreçte olabilirsiniz. Taşınmak kiralamak yer değiştirmek başka bir şehre taşınmak gibi konular için karar almaya çalışabilirsiniz. Kiron’la yakın kavuşumlu bu dolunay ışığında aile ve özel hayatınızda yer alan kişi/kişilerle duygusal krizlerinize neşter atmak mümkün olabilir. Öfkeli veya nobran bit tutum işleri daha da zorlaştıracağı için sakin kalmak avantajınıza olacaktır. Bu dönemde iş hayatınızda kendinizi daha iyi temsil edeceğiniz ve prestij kazanacağınız bir zamandasınız. Para ve finansal konuları temsil eden alanınızda Venüs geçişi olduğu için maddi konularda oldukça akılcı ve kendinizi koruyan kararlar alabileceğiniz bir dönem. Venüs Uranüs karesi sebebiyle yatırımlara yaratıcı projelere ve ticari atılımlara para aktarımı artabilir ancak ne olursa olsun kariyer alanında yer alan Mars geçişi sebebiyle girişimlerinizde hızlı ilerlemek ve başarı yakalamak potansiyeliniz var ve atılımlarınızı hayata geçirecek kararları alacağınız bir dönemdesiniz.


KOVA: Bu dolunay sizlerin iletişim yolculuklar ve zihinsel konuları sembolize eden alanda gerçekleşiyor. Şu dönemde ne kapı duracaktır ne telefon arayan soran çok olacak ve siz bu iletişim bombardımanı altında işlere yetişmek için zihninizi bir hızlı tren gibi çalıştırmak zorundasınız. Yeni düşünceler zihninizi dolduracak, yaratıcı projeler eğitsel işler start alacak ve yakın çevre ilişkilerinde öncü rol üstlenerek bir çok işin planını projesini yapmak size kalacak. Eğitimler kurslar kısa ve uzun yolculuklar baskılı malzemelerle ilgili işler ve sosyal medya alanında veya herhangi bir dijital platformda yapacağınız işler odak noktanızda olabilir. Her türlü mecrada fikirlerinizi öne çıkarma şansı elde edebilirsiniz. Bu ay red ettiğiniz aklınızın yatmadığı canınızın istemediği ne varsa hayatınıza tekrar almaya denemeye farklı bir bakış açısı ile yeniden yapmaya ikna olabilirsiniz. Yurt dışı bağların yabancılarla ilişkilerin aktif olacağı bir zaman. İlişkileri daha dengeli kurmak mümkün. Hukuki ve resmi süreçleri olan sevgili Kovalarda bu türden işlerinizin artış gösterebileceği aşikar. Kardeşlerle yakın çevreyle veya komşularla alakalı sizi rahatsız eden temalar varsa bu dolunayda bunların su yüzüne çıkıp konuşulması mümkün. Sabırsız telaşlı tahammülsüz ve hızla ilerlemek isteyen tarafınızı bu 15 günlük süreçte biraz törpüleyebilir veya dizginleyebilirseniz işleriniz ve ilişkileriniz pürüzsüz ilerleyecektir. İlişkiler alanınızda geçişini sürdüren Venüs sayesinde hem ilişkiler zamanınızın çoğunu kapsıyor, hem de hayatınıza anlam ve amaç katıyor diyebiliriz.


BALIK: Bu dolunay sizlerin kendine maddi manevi anlamda kendinize güven duymanızı sağlayabilecek bir alanda gerçekleşiyor. Maddi konulara ne kadar değer verdiğiniz para yönetiminiz ve bütçe dengeniz ile ilgili olarak tutumunuzu düşünüp kendinizi dengeye oturtmak isteyebilirsiniz. Ticari girişimler yapabilir kazanç artırıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ne varsa bunları belirleyip kendinize daha fazla önem vermenin ön plana çıkacağı bir süreçtesiniz. Değerinizi ortaya koymak adına bir şeyler yapabilirsiniz. Kironla yakın kavuşumlu bu dolunay sürecinde maddi olarak sizi zora sokan yoran aileyle eşle veya iş ortağınızla aranızda yer alan maddi paylaşımın dinamiklerini değiştirecek ve sizi cesaretle kendi bütçenizi yapmak ve yönetmek konusunda kararlı kılacak bir dolunay enerjisi altındasınız. Yeni iş birlikleri yatırım ve kazanç olanaklarının ortaya çıkacağı ve bunlara enerjisi yüksek bir heyecanla el atacağınız günlerdesiniz. Yeni bir iş fırsatı veya teklifi ay başında aktif olabilir. Geçtiğimiz 6 aydır sürdürmekte veya planlamakta olduğunuz bir kazanç projesinin sonuçlarını elde edeceğiniz ve maddi bakımdan sizi güçlendirecek kararları alacağınız bir zamandasınız. Aileyle para paylaşımını kredi borç sigorta vergi miras iş ortaklıkları alanınızda geçiş yapan Mars sebebiyle bu dönemde harcamalar da artabilir , para yönetimini iyi yapmak önem kazanıyor, maddi konularda dengeli bir bütçe ve ortak kararlarla hareket etmenin önemi aşikar.


NAZ BAYATLIEnerjimizi yükseltecek ve bizlere ileri atılma isteği yaratacak bu dolunay zamanında, cesaretimizi toplamak ve kararlılıkla hareket etmek daha kolay olacak.
Koç burcunda enerjik dolunay 29 Eylül 2023 saat 12:57 de 6 derecede gerçekleşiyor.


269 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page