top of page

KOÇ BURCUNDA YENİAY 21 MART 2023


YENİ ENERJİLERLE YENİ BİR DÖNEME GİRİŞ YAPACAĞIZ.


Bu yeniay, Kuzey Yarım Kürede Bahar mevsiminin başladığı 21 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçmesinin hemen ardından geliyor. Bir de yepyeni taze enerjileri sembolize eden 0 derece Koç burcunda gerçekleşecek. Yeni bir mevsime giriş yaparken Koç burcunun sembolize ettiği taze başlangıçları hayatımıza almak adına adım atmaya başlayabiliriz. Her yeniay yeni bir döngü başlatır ve 7 Mart’ta yer alan Başak burcundaki dolunayın etkilerinin kapanışını görüp yeni bir enerji ile başka bir duruma doğru odak noktamızı değiştirmeye başlayacağız.


0 derece Koç burcunda yer alacak bu yeniay, astrolojik sembollerin dilini okuduğumuzda oldukça güçlü etkiler altında gerçekleşiyor. Öncelikle yeniayda şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter ve Kiron kavuşum yapıyor. Kiron diğer adıyla “Yaralı Şifacı” Koç’ta pozitif bir benlik geliştirmenin kendine güvenmenin kendi yolunda ilerleme gücünü geliştirmenin önemini vurgular, ayrıca geçmişten gelen bir meseleleri ani öfkelerle ele alma alışkanlığına sahip olabiliriz. Diğer yandan Kiron Koç’ta kendimizle ve başkaları ile savaşmanın, sabırsızlığın, hızın, telaşın, öfkenin, tedbirsizce risk almanın, vurdumduymaz ve başına buyruk davranmanın ruhumuzda açtığı ve açacağı yaraları ifade eder. Bu yeniay Jüpiter ile beraber kişisel gelişimimizi yeni bir benlik duygusu ve farkındalığı ile enerjik bir biçimde hayata geçirebilecek bir dönemin başlangıcında olduğumuzu gösteriyor. Hayatımızda bir konuda kişisel savaşımızı ve mücadelemizi başlatmanın zamanı geldiğine işaret edebilir. Bir yandan da bu mücadeleyi kazanmak için yapılması gerekenleri acele etmeden telaşla ve gereksiz riskler alarak başlatmamız gerektiğini anlatıyor. Yapacağımız yeni başlangıçlarla, alacağımız yeni kararlarla geçmişten getirdiğimiz sorunlara yönelik çözümler bulmaya çalışacağız

Güneş ve Ay’ın birlikteliği ruh ve bedeni sembolize eder. Uyumlanmayı, bütünlenmeyi sembolize eden yeniaylar içimizdeki arzu ve niyetleri, dışımıza ve fiziksel koşullarımıza taşımak için yeni bir enerji ile harekete geçme zamanlarıdır. Koç’un enerjisi yüksektir, ideallerimiz için ya savaşacağız ya yenileceğiz, ayağa kalkmanın ve harekete geçmenin zamanı. Kiron’un temsil ettiği cesaret edemezsen yara alırsın, kendine güvenemezsen atıl ve pasif kalırsın etkisini unutmayarak öne atılmalıyız.


Yeniaya Kerb adlı Pegasus TK yıldızındaki bir sabit yıldız eşlik ediyor. Ayrıca bu alan 26 . Ay Menzili ve adı Al Farg Al Mukdin


Satürn ve Mars karakterindeki bu yıldız negatif tutumlara ve kendi başına açabileceğin sorunlara işaret eder. Hastalıkları, hastalıkların iyileşmesi için atılan adımları, tutsakları veya zor durumdaki kişilerin serbest kalmasını, yıkılan binaları ve etkilerini, evsizleri ve barınma problemlerini anlatır. Özellikle Kerb yıldızı sevgililer arasında yer alabilecek tartışmalara ve duygusal dengesizliklere işaret edebileceği için bu konuların gündemimizde olabileceğini gösteriyor.

Bu yeniay belki de bireyselliğimize daha fazla önem vererek, biraz içimize dönüp, kafamızı dinleme ihtiyacını da anlatıyor. Aşklar ve ilişkilerde daha fazla baş başa kalmaya ihtiyaç duyduğumuzu ve birbirimizle daha yakınlaşarak tanımak için baş başa vakit geçirmenin gerekliliğini anlayacağımızı vurguluyor. Bazılarımız bu sınırlamalar içinde geçirdiğimiz vakti belki kendini bulmak , içine dönmek, kafa dinlemek veya sevdiğiyle baş başa kalmak ve sevdiklerini tehlikelerden uzak tutarak tekrar aile olma duygusunu yaşayacağı bir sürece çevirebilir.


BURÇLARA GÖRE YENİAY TEMASI

YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE ÖNCELİKLE OKUYUNUZ. DAHA SONRA BURCUNUZU OKUYABİLİRSİNİZ.


KOÇ: Burcunuzda gerçekleşecek bu yeniay size yaşam hedeflerinizde yeniliklere doğru adım atacağınız bir başlangıç getirecektir. Taze başlangıçlar yapabilecek ve yeni bir eylem planıyla harekete geçeceksiniz. Rekabetçi ve lider ruhunuz açığa çıkabilir. Sabırsız, tahammülsüz ve öfkeli davranma dürtünüz artabilir, buna karşı kendinizi kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Jüpiter ve Kiron’un burcunuzda yer alması nedeniyle eski streslerden bazıları su yüzüne çıkabilir. Eski ilişki temaları bastırdığınız öfkeler veya ilişki bozabilecek sabırsızlıklar su yüzüne çıkabilir. Yine de bunların üstesinden gelmek için gücünüz olacaktır. Belki bu sizi rahatsız eden kişilere veya durumlara yönelik bir eyleme geçme planı yapacaksınız. Geçmişten gelen ev yaşamı ve kariyerle ilgili kalıplarınızın artık size yaramayan bir şey katmayan taraflarını görüp bir yeni tutum belirleme şansınız var. Diğer yandan, dış dünyada yaratıcı fikirlerle yeni hedeflere gidebileceğiniz, yaratıcılığınızı kullanıp gelirlerinizi artıracağınız fırsatların size doğru geldiği bir dönem olacaktır. İlişkiler alanında daha kararlı ve kendinizi ön plana alarak davranmak isteyeceksiniz. Sizi sıkan üzen durduran stres katan kişilere dur demek isteyebilirsiniz. İzole kalıp biraz kafa dinlemek de size iyi gelebilir. Venüs para alanınızdan geçiş yapmaya başladığı için maddi konularda daha sağlam mantıklı ve istikrarlı davranmanız mümkün olacaktır.


BOĞA: Bu yeniay sizin arka plan işlerinizi, bilinçaltınızı yalnız kalıp içinize çekildiğiniz alanı sembolize eden bir enerjide gerçekleşiyor. Bu yeniay süresinde daha fazla yalnız ve kendinizle baş başa kalıp dinlenme kendini bulma ve enerji toplama fırsatı yakalayabilirsiniz. Diğer taraftan, bitmemiş gecikmiş işlerinizi halledebilir, kendi alanınızda konsantre olup çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bahara adım attığımız bu yeni mevsime adapte olana kadar konfor alanınızda kalmalı bir yandan yeni bir çalışma planı yaparken, bir yandan da dinlenme ruhunu dinleme ve unuttuğunuz keyiflere geri dönüş zamanı olabilir. Eksik kalmış işleri tamamlayabilir, işlerinizin el atamadığınız bir takım eksiklikleri varsa bunlara yönelik tamamlama yapabilirsiniz. Spiritüel, manevi konularla ilgilenebilir, meditatasyon yaparak veya manevi yaşamınızı canlandırarak ruhunuzu besleyebilir, sakinleştirici disiplinlerle ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Yeniayda Jüpiter ve Kironun da Koç burcunda olması ve bu alanda yer alması sebebiyle bilinç altınızda sizi yoran içinizde tuttuğunuz öfkeleri dönüştürmek bunlara yönelik içinizi araştırmak ve bilinç altınızı rahatlatmak için bu içe dönüşü pozitif anlamda değerlendirebilirsiniz. Acıları yaraları ve stresleri fark edip dönüştürmek gelişmek ve ilerlemek için harika bir fırsatınız var. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs artık burcunuzda, cidden aşk, ilişkiler, güzelleşme, kendine bakma, keyiflere vakit ayırma, doğaya çıkma dinlenme zamanındasınız. Rahatlama, sakinleşme ve içinizde sizi huzura yer ayırma zamanıdır.


İKİZLER: Bu yeniay sizin arkadaşlıklar, grup aktiviteleri, gelecek projeleri alanınızda gerçekleşiyor. Arkadaşlarla gruplarla ve içinde aktif olduğunuz topluluklarla yeni bir projenin planını yapmaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde çok daha fazla kişiyle konuşma iletişim kurma yazma anlatma yaratıcılığınızı kullanma fırsatı bulacaksınız. İletişim gücünüzün oldukça keskin olduğu ve yeni fikirlerle dolu olduğunuz bir dönem olabilir. Diğer yandan, içinde bulunduğunuz topluluklarda, arkadaşlıklarda sizi öfkelendiren, tahammülsüz kılan durumlar varsa bu konularda eyleme geçmek ve düşüncelerinizi dile getirme fırsatı bu yeniayla gelebilir. Gruplar birlikte hareket ederken plansız hızlı ve sabırsızlıkla hareket etmenin işe yaramayacağını göreceksiniz. Bu alanda yer alan Jüpiter Kiron kavuşumu sebebiyle, bir arada hareket etmenin gereklilikleri ve bir gruba entegre olmanın önemini fark edeceksiniz, bu esnada da bireysel tercilerinizi ve benlik duygunuzu korumanın önemini görüp buna yönelik ne yapacağınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Ne olursa olsun hareketli yaratıcı ve sosyal olmakla ilgili gelişmelerin yaşandığı bir döneme giriyorsunuz. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür de artık Koç burcunda yer alıyor bu sebeple hızlı düşünüp hızlı karar alacak ve geleceğe istekli bir enerjiyle atılacaksınız. Rekabet edebilecek ve kazanma duygusu ile hareket edeceksiniz. Kazandıran formülleri bulabileceksiniz.


YENGEÇ: Bu yeniay sizin iş ve kariyer alanınızda gerçekleşiyor. İş konusundaki hedeflerinizi ilerletmek adına bu yeniay size taze başlangıç yapma fırsatı getirecektir. Jüpiter ve Kironun da burada yer alması sebebiyle yeni başlangıçlar yapmak konusunda hem isteklisiniz hem de hızlı davranmak isteyeceksiniz ancak siz acele etmek isterken sizi engelleyen geciktiren kişiler durumlar veya düzensiz giden işler yüzünden stres içinde olabilirsiniz. Bir taraftan ne kadar hızlı ilerlemek isteseniz de göreceksiniz ki sizin hızınızla başkalarının hızı eşit değil ve yavaşlamak gerekecek. Bu da size sabır etmek tahammül göstermek ve beklemek ile akışa girmenin dersini vermekte. Annelik babalık görevlerinizde sizi yoran kararlar almanız gereken bunu esnek ve tahammüllü bir biçimde yapmanın gerekliliğini görebilirsiniz. Bu dönemde iş kurmak yeni bir işe başlamak ve kariyer hedeflerini ileri taşımak isteyen Yengeçler içinde başlangıçlar yer alabilir. Önümüzdeki dönemde tutulmalar da bu alanda yer alacağı için büyük ihtimalle iş ve kariyer hedefleriniz değişiyor büyüyor ya da yenileniyor olacaktır.


ASLAN: Bu yeniay sizlere uzun yolculuklar yapmak, sınavlar, akademik çalışmalar, yurt dışı bağlantılar veya hukuki ve resmi işler için yeni başlangıçlar yapma fırsatı getirebilir. Yayınlar, kitaplar, baskılı malzemeler ile ilgili işlere el atabilir, sosyal medya veya internet üzerinden yapılacak işlerle ilgili mecralarda paylaşım yapmak, satmak pazarlamak veya bilgi ve düşüncelerinizi yaymak için güzel bir fırsat var. Hukuki ve resmi işlerinizi ele alabilirsiniz. Bu dönemde başlayacak işler hızla ilerleyecektir. Devletle veya resmi kurumlarla ilgili süreçleri başlatabileceğiniz bir zamandasınız. Farklı kültürlerle, yaşama bakış açısıyla, yeni kültürlerle haşır neşir olmak isteyebilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek entelektüel olarak sizi besleyecek konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Sertifikalar, sınavlar, ödüller, başarıların onaylanması gibi konularda yeni haberler alabilirsiniz. Bu dönem hepimiz için hızı, kararlılığı ve cesaretli davranarak atılım yapmayı öne çıkaran bir süreç olacak. Bir Aslan olarak bu güçlü ateş enerjisindeki yeniayın içinizdeki ateşi canlandırması ve eğer enerji düzeyinde raydan çıktıysanız sizi yola yeniden koyacak bir başlangıç imkanı getirebilir. Sizi motive edecek düşünceleri, eylemleri ve yaratıcı çalışmaları hayatınıza tekrar katın. İçinizdeki ateşi alevlendirmeniz bile çok büyük adımlar atmanız için yeterli olacaktır.


BAŞAK: Bu yeniay maddi konularınızı ele aldığınız, varsa borçlarınızı, kredi alma işlemlerini, beklediğiniz paraları düzene soktuğunuz bir dönem olabilir. Mali krizleri çözmek için mücadele ediyor olabilirsiniz. Hem zihinsel streslerle başa çıkmak gerekecektir hem de kendinizi psikolojik olarak güçlendirmek için çözümler üretebilirsiniz. Aileyle para paylaşımı, vergi, sigorta, tazminat benzeri işler, kredi borçlarını ödeme veya bonus alma gibi konular varsa bu süreçte harekete geçebilirsiniz. İş ve yatırımlar konusunda yeni fikirleriniz olabilir. Ticari konular aklınızda olabilir tüm bu maddi işleri planlamak içim eyleme geçmek isteyebilirsiniz. Bu alanda geçişini sürdürmekte olan Jüpiter sizlere yeni iş fırsatları veya ticari fikirler getirebilir. Kironun da bu alanda yer alması sebebiyle acele ve hızlı ilerlemek istediğiniz durumlarda beklemek veya gecikmek sizi zorluyor olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür de bu esnada Koç burcunda yer aldığı için atak kararlı ve hedefe odaklı olabilirsiniz. Ancak bir yandan da İçinizde bastırdığınız endişeleri ve kaygıları dönüştürme zamanı pasif öfkeleri yatıştırmak ve bilinçaltınızı rahatlatmak şart gibi duruyor. Aile ile ortak bütçe alanında maddi konuları halletmek ve daha fazla gelir elde etmek için harekete geçme ihtiyacı görülebilir. Bir yandan da ticaret yapan veya kendi işini yapan Başaklar için iş alanında iş birlikleri yapmak veya ortaklı işler planlamak için girişimde bulunabilirsiniz. Arkadaşlarla bir yaratıcı alana yatırım yapmak için düşünüyor olabilirsiniz.


TERAZİ: Bu yeniay ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde odak noktanız ilişkiler, iş ortaklıkları veya iş birlikleri alanında olabilir. İlişkiler alanında sizi çabuk spontane bir başlangıç kararı bekliyor olabilir. Yine de bazen ne kadar acele edersek edelim istediğimiz sonuca gitmek de zorlanabiliriz. Evlilik ve yakın ilişkilerde karşınızdaki kişinin gitmek istediği hızda ilerlemek size zor gelebilir. Ailede ev hayatında ve iş ortaklıklarında daha akılcı tedbirli ciddi ve sorumluluklarınızı yerine getirir bir biçimde yerine getirirken, bir yandan da değiştirmek istediğiniz kalıpların da var olduğunu görebilirsiniz. Jüpiter ve Kiron da Koç burcunda kavuşumda yer alıyor ve bu yeniay ilişkide olduğunuz kişi ile veya genel anlamda almanız gereken cesaretli kararlar olabilir. Çözmeniz gereken geçmişten gelen yaraların bu dönemde su yüzüne çıkması mümkün. Hem kariyer, hem iş birlikleri hem de kariyer anlamında hızlı eylem almaya yönelik davranmak durumunda kalacağınız görülmekte. Bir Terazi olarak hızlı kararlar almak size çok uygun değil biliyorum. Statükoyu değiştirmek sizler için uzun düşüncelerin sorgulamaların ve diplomatik konuşmaların sonucunda ancak gerçekleşebilir. Bununla birlikte, burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu dönemde sağlam olduğu Boğa burcunda yer alması sebebiyle, sağlam kararlar alıp, köklü pragmatik adımlar atabilirsiniz. Hatta Pozitif bir enerji ile öfkelenmeden ve sabırsızlık göstermeden tüm değişim planlarının veya yeni atılımların üstesinden gelebileceğinize eminim.


AKREP: Bu yeniay iş ve çalışma yaşamınızda yeni başlangıçların olabileceğine işaret ediyor. Yeni bir iş, çalışma düzeni, plan veya proje hayata geçebilir. Bu arada günlük hayat ritminizi değiştirecek sizi daha hareketli ve eyleme geçmeye hazır kılacak değişiklikler gündemde olabilir. Sağlığınıza bakmak, yeme içme düzeninizi değiştirmek, daha fazla egzersiz yapmak, spor yapmak diyet yapmak vesaire konularda yeni kararlar alabilirsiniz. İletişim haberleşme anlatmak yaratıcı fikirleri ortaya koymak eğitimler almak ve işte başka bir modül veya düzen ile hareket etmek mümkün. Yeni işe başlamak, iş değiştirmek veya başvurular yapmak isteyenler için bu yeniay bir harekete geçme zamanıdır. Bu alanda geçişini sürdürmekte olan Jüpiter yeniayda Kiron ile kavuşumda yer alıyor, iş alanında veya günlük hayatta sizi yoran strese sokan veya sağlığınızın dengesini bozan etmenlere karşı kendinizi korumak ve hayatınızdan elimine etmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni MARS yeniaydan 1 hafta sonra Yengeç burcuna geçiş yapacak ve sizin için maddi konularla ortaklı işlerle veya ticari atılımlarla uğraştığınız uzun dönem kapanacak. Artık daha uzak hedeflere yurt/şehir dışı planlara, basın yayın sosyal medya internet mecraları veya resmi hukuki işlerinize odaklanmaya başlayacaksınız.


YAY: Bu yeniay aşk ve romantizm alanınızda yer alıyor ve kalbi boş olan Yaylar için ilişkilere doğru yelken açmak için umut ve istek dolu bir enerjiyi açığa çıkarıyor. Ateş elementinden enerjiler sizi destekliyor ve bu dönemde daha hızlı harekete geçme imkanınız olacak. Yaratıcı olmak hobiler zevk aldığınız konulara yönelik yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir fırsatınız var. Diğer yandan, flört etmek, duygusal bağlarda ilerlemek için hızlı gelişen durumlar olabilir kararlarınızı acele veya plansız bir biçimde almak durumunda kalabileceğiniz hızda ilerleyebilir işler. Bu yeniayda Jüpiter ve Kiron Koç burcunda ve kavuşumda bu alanda yer aldığı için ilişkilerde daha sabırsız tahammülsüz ve kendi aklı ve istekleri ile ilerlemek isteyen bir tutum benimseyebilirsiniz. Yakın ilişkilerde öfke yönetimi yapmak ilişkilerinizi korumak bakımından önemli olacaktır. Önce söyleyip sonra ne söylediğinizi düşünmek size stres yaratabilir. Ayrıca sevdiğiniz kişinin de varsa streslerine yaralarına veya atılımlarına yardımcı ve destek olmak isteyebilirsiniz. Hobilerini paraya dönüştürmek isteyen ve yaratıcı alanlardan para kazanmak isteyen Yaylar için de bu dönem bir adım atma zamanıdır.


OĞLAK: Bu yeniay sizin ev aile ve ev yaşamı alanınızda gerçekleşiyor. Ev içinde hareketli hızlı ve insiyatif alarak yapmak zorunda olduğunuz işler olabilir. Evden çalışanlar için bu dönem verimli geçebilir. Yaşam alanınızda yenilikler yapmak, kendinize uygun bir çalışma alanı yaratmak, ev almak veya taşınmak üzere kararlar alabilir ve bunu ileriki günlerde hayata geçirmek üzere planlar yapabilirsiniz. Kariyer ve iş konularında yenilikler yapmak isteyen sevgili Oğlaklar da olabilir. En önemlisi anne baba ve aile büyükleri ile ilgilenmek sevdiklerinizin sorun ve sıkıntılarına çözüm bulmak için Kiron’un sembolize ettiği şifacı enerjisini kullanabilirsiniz. Evinizi tadil tamir etmek, taşınmak, yer değiştirmek, size daha geniş ve rahat imkanlar sunacak bir alana geçiş yapmak arzusu içinde olabilir hatta bunun için harekete geçebilirsiniz. Ev hayatındaki iletişimde bu dönemde daha sakin telaşsız ve toleranslı bir tutum benimseniz ilişkiler adına pozitif etkisi olacaktır. Kariyer konularında hareketli ve değişmlere açık bir dönemdesiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn iletişim eğitim ve yakın çevre alanınıza geçiş yaptığı için zihinsel faaliyetlerin iletişimin bilgi aktarımının kişisel gelişim konularının artış gösterdiği bir sürece girmiş bulunmaktasınız.


KOVA: Bu yeniay döneminde kardeşler, yakın çevre ve komşularla ilişkilerin sizin için daha önemli olacağı bir zamandasınız. Eğitimler, kurslar, zihinsel faaliyetler, kısa geziler ve yolculuklar ve ticari atılımlar odak noktanızda olabilir. Kendinizi daha güvenle ve cesaretle ifade etmeniz mümkün. Jüpiter ve Kironun da bu alanda yeniayda kavuşumda olması sebebiyle, yakın ilişkilerde ve iletişim alanında sizi yoran strese sokan konular konusunda farkındalık ortaya çıkabilir. Eski yaralar veya konular tekrar su yüzüne çıkabilir; bu temalar üzerinde iyileşmek ve şifa bulmak için kolları sıvayabilirsiniz. Diğer taraftan sözlerin iğneleyici ve yaralayıcı olmaması için özen göstermek gerekebilir. Düşünmeden planlamadan hareket etmek ve konuşmak sizi strese sokacak sonuçlar doğurabilir. Yolculuklar kısa geziler, eğitimler veya zihinsel güç gerektiren konular içini gerekli enerjiyi ve azmi bulacağınızdan eminim. Koç’un cesaretle öne atılabilecek enerjisi ile yeni planlar yapabilirsiniz. Kendinizi ifade etmenin, düşüncelerinizi aktarmanın oldukça yaratıcı yollarını bulabilirsiniz ve trend konulara eğilerek çevrenizi etkileyebilirsiniz. Yazmak çizmek öğrenmek anlatmak sunmak ve paylaşmak için güzel bir dönemdesiniz.


BALIK: Bu yeniay para kaynakları alanınızda gerçekleşiyor. Maddi konularda size yeni başlangıçlar getirebilecek fırsatlar elde etmek için harekete geçebilirsiniz. Kendi işinizle ilgilenmek, harcamaları dengeye oturtmak, birikim yapmak veya yatırım yapmak, yeteneklerinizi geliştirecek konulara yatırım yapmak ve bu konulardan iş yapmak üzere atılım yapabileceğiniz bir zaman. Aile ile maddi konularda kendinizi zorda veya stresli hissettiğiniz geçmişten gelen temalar olabilir. Aynı alanda geçişini sürdürmekte olan burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu yeniayda Kiron ile kavuşumda, bu durumda daha cesaretli, kendinizi koruyan ve kararlı bir tutumla davranıp, pasif öfke içermeyen bir tutumla davranmayı seçerseniz siz kazanırsınız. Maddi alanda gelişmek, kazançları artırmak ve eldekileri korumak için bu yeniay size yeni bir plan ve atılım enerjisi getirecektir. Aile ile para paylaşımı yapmak ve paraya dönüştürülebilecek yeteneklerinizi daha cesaretle değerlendirmek için şansınız olacaktır. Şifa içeren ve spiritüel konularda daha ileri gidebilir yaratıcı yanınızı çalıştıracak yeniliklere doğru giderek pozitif başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz güveni ve kendinize verdiğiniz değeri ortaya çıkarma zamanındasınız.

Hepinize sonsuz sağlık ve şifa, kötülüklerden korunma ve yeni başlangıçlarınızda kısmetli adımlar diliyorum.


Naz Bayatlı

178 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page