top of page

MARS BALIK BURCUNDA 23 MART-30 NİSAN 2024


Enerji savaş ve mücadele gezegeni Mars artık Balık burcunda huyuna suyuna çok da uygun olmayan sularda yüzmeye başladı. Mars Balık’ta Savaşın ateşi ruhta spiritüel bir ateşe ve ruhani bir savaşçıya dönüşür. Kişi inançları güçlü, iç görüsü ve sezgileri ile hareket etmeyi bilen ve bunu becerebilen bir enerji bükücüdür. İç dünyasında oldukça yumuşak hassas romantik rüyaları ve hayallerı fantastik zihni ilham dolu renkli rüyalara ve sanatın renklerine sahip biridir.  Bu çekici sevimli merhametli bir canlıyı incitmekten nefret eden Mars, inandığı bir amaç veya dava uğruna gözü kara bir savaşçıya dönüşebilir. Mars bu burçta kendini gözünü kırpmadan feda edebilecek bir şehit bilinci taşımak demektir.


Birçok bakımdan, esnek ve ritmi yakalayabilen kıvrak bedenleri ile harika bir yüzücü, sporcu, judo karate, jiu jitsu vb gibi savaş sanatları ustası, dansçı ve görsel sanat yaratıcıları ve tasarımcılar olabilirler. Mars hep dediğim gibi ancak bir amacı ve hedefi olduğu zaman içindeki ateşi açığa çıkaran bir prensiptir, Mars onu bulamadığı zaman geri çekilir sosyalleşmez insanlar arasına karışmaktan hoşlanmaz, kendi başına kalabilir ve kendini oyalayabilir. Mars Balık burcunda bu mizacı çok daha kolay öne çıkar. Kişi istediği zaman kendi zihninde yarattığı dünyada, dünyadan kopmaktan çekinmez. İşler sert ve kalp acıtıcı olmaya başladığı zaman Mars Balık kişileri güvenli limanlarına kaçar ve kendi duyguları ile başa çıkabilmek için ortadan toz olabilirler. Hüzün ve acıları derinden hisseden ve kolay kolay ruhlarından atamayan Mars Balıklar, stresi acıyı ve dertleri melankolik bir ruh hali ile yaşayabilirler. Sevdikleri zaman kolay kolay sevdiklerinin hatalarını görmek istemezler,  gerçekliği inkar etmeyi ve olanı kabullenmemeyi ve kendi algısı neyse onu benimsemeyi seçse de, bir çoğu başlarına gelenler karşısında anlayışla ve merhametle davranmayı tercih eder, elbette kırılgan ve küskün olurlar ama olgunlukla akışta kalıp kendini zamana bırakıp öfkelerinin yatışmasını veya yaraların iyileşmesini beklerler. Zayıflara ve çaresizlere yardım eli uzatırlar, idollerine sonsuz hayranlık duyarlar, Kalplerinin ifadesini çok duygulu bir biçimde yansıtabilirler bu nedenle ya spiritüel konularda çok iyi olurlar ya da sanatın her alanında başarı kazanabilirler. Sporu da ekleyebiliriz buna elbette.


Mars Balık kadını da, erkeği de aşkta verici ve romantiktir. Seksüel enerjileri yüksektir. Erkekleri sevgilerini aşklarını direkt ve düşüncesizce dile getirmekten hoşlanmazlar, jestler ve düşünceli planlarla bunu yaparlar. Romantik ortamlarda sizi sarar sarmalar ve rahatlatırlar. Kadınları bağlandıkları zaman tam bağlanırlar ve kalplerindeki sevgiyi size boca ederler. Her iki cinsinde tek sıkıntılı tarafı istikrarlı olmamalarıdır. Bir akşam konuşkan esprili neşeli ve cap canlı olurlar, bir bakarsınız gece yaşamında bir kaplanlasınız, uyumadan gezerler eğlenirler sizi balonlarla uçururlar, bir gün sonra bakarsınız enerjileri tamamen değişmiş üşengeç belirsiz, suskun ve muallak olmuşlar.


Sanattan müzikten edebiyattan sinemadan şiirden fotoğraftan modadan kozmetikten konuşurlar ve bu alandaki bilgileri ile sizi etkilerler, estetik güzelliklere karşı içten gelen bir yetenekle yatkındırlar ve sizleri de güzel olana aşık olmak için motive eden bu hassas insanlara siz de zarif ve incelikli davranmayı ihmal etmeyin.


Diğer yandan, şunu da unutmamak gerekir, denizde bin bir türlü balık var; köpek balığı da vaar, balina da vaar, yunus ta vaaar, melek balığı da var. Bu nedenle fiziksel görünüm olarak çok farklı özelliklere sahip MARS Balıklarla karşılaşabilirsiniz. Bazısı pötit bazısı battal formda olabilir. Bazısı bale pabuçlarıyla yürümeyi severken bazısı postalları ile ses çıkararak yürür. Maçta amigodur gürültülü fanatik bir taraftardır. Sizin ki hangisi bunu keşfetmek te size kalmış tabii ki.


MARS BALIK GEÇİŞİ ÖNEMLİ TARİHLER


3-12 NİSAN: MARS SATÜRN KAVUŞUMDA: Enerjinizi ve zamanınızı doğru kullanmanız gereken günlerdesiniz. Bu dönemde daha fiziksel güç harcamak durumunda kalacağınız çalışmalar yapabilirsiniz dolayısıyla yorgunluk artabilir. iradeyi ve istemi güçlendirmek gerekebilir zira Mars ve Satürn Balık bir nebze pesimist ve melankolik hissettirebilir. Spiritüel derinliklerinizi keşfetmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Ayak bölgenize, kemiklere ve dişlere özen gösteriniz.


13-21 NİSAN MARS SEKSTİL JÜPİTER VE URANÜS: Girişimler, atılımlar ve tutkuların peşinden gitmek için ii bir zaman, özellikle müzik dans tasarım ve hayal gücü gerektiren işlerde etkilidir. kazanç artırmak için yapacağınız atılımlarda yaratıcı fikirlerle öne çıkabilirsiniz.


23-30 NİSAN MARS KAVUŞUM NEPTÜN: Bilen bilir hayatta en sevmediğim açı kalıplarından biri Mars Neptün açılarıdır. Bu zaman aralığında dolandırılmaktan aldanmaktan yanlış anlamak yorum yapmaktan muzdarip olunabilir bu nedenle azami dikkatle hareket edin. İyice araştırmadan veya emin olmadan bir şeye girmeyin söz vermeyin veya büyük kararlar almayın. benden söylemesi. Bir yandan da oldukça platonik romantik ev tutkulu hissedilebilecek bir açıdır. Aşkın gözünü boyamasına kör etmesine izin verme. İdealize etmenin idolleştirmenin ve kör noktalara sahip olmanın sembolizmini taşıyan bu açıda gözü 4 açmak önemlidir.


Naz Bayatlı


Savaş ve Mücadele gezegeni bu burca geldiğinde, Savaşın ateşi ruhta spiritel bir ateşe ve ruhani bir savaşçıya dönüşür.
MARS BALIK BURCUNDA 23 MART-30 NİSAN 2024

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page