top of page

MARS BOĞA BURCUNDA


9 HAZİRAN-21 TEMMUZ


Enerji ve mücadele gezegeni Mars Boğa burcundaki seyrine başladı. Mars Boğa’da astrolojik açıdan çok rahat ettiği bir burçta sayılmaz. Mars’ın sahip olduğu yüksek enerji ve stamina Boğa’ya geçince yavaşlar pasifleşir ve hareketsiz kalır. Geçtiğimiz 1.5 aylık Mars Koç döneminin yüksek temposu yerini yavaşla hatta dur ve gülleri kokla moduna bırakıyor. Kilo almak vermek konularının bu dönemde öne çıkacağı aşikar. Bedende durağan ve hareketsiz kalmak ta isteyeceğiz. Dinlenmek ve işleri yavaşlatmak hepimizin aklında olacak.


Mars Boğa geçişini yaptığı bu esnada gökyüzünde 12 Haziran’a kadar Plüton ile kare yapacak. Gergin ve yorgun hissedebiliriz. Ancak ardından Mars’ın çılgın temposu, telaşları ve agresyonu yerini yavaşlamaya bırakıyor. Atılımlarımız ve girişimlerimiz hızlı sonuç almaktan ziyade zaman içerisinde meyvelerini verecek alanlara yönelecek ve daha fazla sabırlı olmak gerekecek. Uzun vadeli planlar yapacak ve bu planların açılımında tedbirli olmaya başlayacağız. Maddi konuları birikimleri, para konularında güvence içinde olmayı isteyeceğiz. Karar alırken iyi düşüneceğiz, ipi sağlam kazığa bağlamaya çalışacağız. Adımlarımızı yavaş atacağız, enerjimizi doğru kullanmayı ve pragmatik çözümler bulmayı önemseyeceğiz , anlamsız zaman ve enerji tüketmeye hayır diyeceğiz. Bitiş çizgisine doğru koşturmanın kazanmak için tek yol olmayacağını göreceğiz. Kaplumbağa tavşanı geçebilir unutmayalım.


Kilo kontrolü yapmak şart olacak. Romantizm de bu dönemde daha keyfine ve hazlara düşkün bir hal alacak. 5 duyumuzu okşayacak dokunuşlar, tatlar ve ilişkiler hoşumuza gidecek. Erotik enerjimizi artıracak bir geçiş olacak. Şekerli ve hamur işlerine düşkünlük de artabilir. Boğalar, elbette bu dönemde daha fazla Mars’ın enerjisini hissedenlerden olacak. Daha sabırlı, sakin ve huzurlu olmaya ihtiyaç duyacaklar, pasif agresif ve inatçı tavırlar Mars’ın Boğa’daki geçişinde beklenebilecek etkilerdendir. Ancak elbette kendilerini daha etkili çekici ve  girişimci bulacaklar ve neyi nerede yapmaları gerektiğini planlayacaklar.


Koç-Terazi ekibi para konularında sağlamcı ve akılcı olacak. kazançlara yönelik sağlam kararlar almak durumundalar, para ve yatırımlara ticari kazançlara odaklanacaklar. Biriktirmek ve parayı daha dikkatli kullanmak ile ilgili önlemler alabilirler. Daha fazla gelir elde etmek için atılım planları yapabilirler.


Boğa-Akrep Ekibi ilişkileri sahiplenme elde tutma ve kontrol konularına yönelecek. İlişkilerdeki kalıplarını alışkanlıklarını be düzenlerini daha güçlü bir istekle koruma altına almaya çalışabilirler ama bir yandan da pasif agresif bir öfke ve inatla davranmanızda mümkün. Bazı şeyleri çok kafaya çok takmamaya çalışın.


İkizler-Yay Ekibi sağlık yeme içme ve günlük düzenlerini düşünecekler atalet içinde olmak isterken yapılacak işler sinir bozucu olabilir. Ruh ve beden sağlığınızı düşündüğünüz doğada huzurda olmak istediğiniz bir dönemde olacaksınız ama yine de ıvır zıvır işlerin zaman alacağını söylemek yanlış olmaz.


Yengeçler ve Oğlaklar aşk sosyal yaşam ve mutluluk konularında kararlı bir ilerleme kaydedebilir. Arkadaşlarla ve gruplarla daha fazla haşır neşir olacaklar, gelecek planları ve projeleri ile meşguller. Keyiflere ve zevklere daha fazla eğlenmeye yönelecekler.


Aslan ve Kovalar eve aileye ve kariyere çaba sarf edecekler. Yerleşimle evle taşınmazlara yatırımla ve ebeveynlerle aile içi huzurla ilgili konularla el atacaklar. İş ve kariyer konularına odaklı olacak, geleceklerine yatırım yapmak istedikleri bir konuya daha fazla enerji sarf etmeleri gerekebilir.


Balık-Başak Ekibi iletişim eğitimler ve zihinsel projelere eğilecekler, satış pazarlama, kurslar, kendilerini anlatmak ve ifade etmek üzere öğrenme ve zihinsel projelere daha fazla zaman harcayacaklar. Yakın çevrelerindeki kişilerle çok daha fazla uğraşacaklar kardeşler akrabalar öne çıkıyor yolculuklar planlanabilir yollara düşebilirler.


Mars Boğa geçişinde; Aşk konusunda şanslı burçlar; Akrepler ve Oğlaklar aşk ve ilişkilerde daha fazla uğraşacak. Bir yandan karizmatik ve çekime açık bir durumda olacaklar, bir yandan da mantıklı ve pragmatik davranmak isteyecekler. Kalıplarını değiştirmekte inat edebilirler.


Naz Bayatlı


9 HAZİRAN-21 TEMMUZ 2024
MARS BOĞA BURCUNDA

 

67 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page