top of page

MARS İKİZLER YOLCULUĞU VE RETRO SERÜVENİYAŞAM DİNAMİKLERİMİZİ DEĞİŞTİRECEK ETKİLER ALTINDAYIZ.

Güncelleme tarihi: 5 Eki 202220 AĞUSTOS 2022 DE MARS İKİZLERDE

30-31 EKİM DE DURAĞAN KONUMDA

MARS 1 KASIM 2022 25 DERECE İKİZLER’DEN RETRO YAPMAYA BAŞLAYACAK.

14 OCAK 2023 DE 8 DERECE İKİZLER’DEN İLERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK.

MARS YENGEÇTE 26 MART


Enerjimizi nereye ve nasıl bir tutumla yönlendirdiğimizi sembolize eden Mars, bulunduğu burçta hayata tutunma şeklimizden tutun, öfkemizi nasıl ifade ettiğimize kadar bir çok alanda nasıl mücadele verdiğimizi ifade eder. Mars 1 Kasım 2022 de İkizler burcunda gerilemeye başlayacağı için her şeyden evvel zihinsel olarak bizi oldukça yoracak bir sürece gireceğimiz ortada. Birçok seçenek arasında kalmak, seçeneklerimizi doğru değerlendirmek, ikilemleri çözmek ve düşüncede sadeleşmek için bayağı çaba sarf edeceğiz. Bir konuya odaklanmak ta zorlanacağız veya odaklanmak zorunda kaldığımız birden fazla konu olacağı için farklı cephelerde mücadele vereceğiz. Sinirlerin gergin olacağı ve stres katsayımızın artacağı kesin. İkizler kolay uyum sağlayan ve araziye uyan bir burçtur, ancak Mars bu burçta Retro yaptığı zaman içsel süreçlerimizde uyum sağlamak gereken durumlara stresli bir adaptasyon dönemi geçirebiliriz. Farklı koşullara uyum sağlamak ve düşünce yapımızı eğip bükmek durumunda kalabiliriz.

Bu Retro döneminde kelimeler, düşünceler ve bilgi akışı oldukça önem kazanıyor. Kendimizi nasıl ifade ettiğimiz, konuşurken hangi kelimeleri seçtiğimiz ve agresyondan uzak kalmak önemli olacak. Zihinsel konularda bir nevi tatbikata maruz kalacağımız aşikar. Eğitimler, iletişim ve yolculuklar yumuşak karnımız olacak.

Bu dönemde güçlü sorular sorarak bir durumun analizini yapmayı deneyebiliriz. Kelimler ve sözler çok daha kolay eyleme dönüşebileceği için zihnimizi ve sözlerimizi kontrol ederek ve filtrelerden geçirerek dile getirmek bizi koruyacaktır. Tartışmaların, münakaşaların ve beyin fırtınalarının artacağı bu süreçte hangi bilgi ışığında veya düşünce formunda hareket edeceğimizi netleştirmek zor gelebilir. Ortalıkta kesif bir bilgi kirliliği yer alacak ve biz neye inanacağımızı ve güveneceğimizi bilmek konusunda ikilemde kalabiliriz. Bekleme süreçleri uzayabilir, sık sık sözünü ve kararını değiştiren birileri olabilir. Dedikoduya kanmamak ve dahil olmamak akıllıca olacaktır.

Mars İkizlerde iken yalan dolan ve yanlış yönlendirme yapmak isteyen birilerine rast gelebileceğimiz için dikkatli olmalıyız. Çok konuşacak yazacak anlatacak ve seçeneklere maruz kalacağız ve beyin yakıtı harcayacağımız günlerde olacağız. Sakin olmak rahatlamak ve net bir akılla karar almak bizler için ön planda olmalı. Eller kollar kulak burun ve boğaz bölgelerinin de hassas ve rahatsızlanmaya açık olabileceğini düşünerek hareket etmeliyiz.


BURÇLARA GÖRE MARS İKİZLER GEÇİŞİ VE RETROSU NASIL GEÇECEK


KOÇ: Burcunuzun yönetici gezegeni olan Mars’ın yaklaşık 7 ay İkizler’de geçiş yapacak olması elbette hayatınızı değiştirecek kararları alabileceğinize işaret ediyor. İletişim, haberleşme, yolculuklar, kardeşler ve yakın çevre ilişkilerini sembolize eden bu alandan transit yapacak olan Mars sizleri zihinsel olarak çok aktif kılacak. Aslında yorulacaksınız demek daha doğru olacak. Çok fazla yazmak anlatmak konuşmak plan yapmak gerekecek. Bol bol gezip dolaşabilir kültür turları yapabilirsiniz. Eğitsel konularda başarı yakalamak ve projeleri hayata geçirmek için harika bir fırsattır. Bu 1 Kasım-14 Ocak arasında yer alacak Retro döneminde kararlarınızı alırken seçeneklerinizi bol tutmak isteyebilirsiniz. Veyahut fazla seçenek arasında kalabileceğiniz için seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Zihinsel anlamda yorulduğunuz işleri tamamlamak geçmişten getirdiğiniz bitirmediğiniz işler varsa onları halletmek için bu Retro dönemini değerlendirebilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinde iletişimi zorlaştırabilecek etkiler taşıyan bu Retro sizleri daha tartışmacı yapabilir. Diğer taraftan, diğer kişilerin de gergin münakaşa çıkarmaya hazır stresli yanlarına maruz kalmak ta sizleri yorabilir. Bu dönemde araç gereç bilgisayarlar, ulaşım ve haberleşme araçları başınıza daha fazla sıkıntı çıkarıyor olabilir. Özellikle tamir bakım tadilat işleriniz de artış olabilir. Yollarda ve yolculuklarda daha dikkatli hareket etmekte fayda olacaktır. Kitaplar, baskılı işler, web siteleri, bilgisayar programları , okul işleri, sınavlar ve kurslarla ilgili işlerinizde eksik tamamlamak, zihinsel olarak mental enerjinizi toparlamak, kelimeleri doğru kullanmak ve sözlere dikkat etmek kendinizi doğru ifade etmek ve yanlış anlaşılmaları önlemek için daha fazla çaba harcayacağınız bir Retro olacak.


BOĞA: Mars İkizler burcunda yaklaşık 7 ay boyunca geçiş yapacak, bu uzun transit sizlerin para kaynakları alanınızda yer alacak. Maddi konularda harcamaları arttırabilecek ve bütçenizi dengelemek konusunda sizi yoracak etkiler yer alabilir. Diğer yandan, iki farklı kaynaktan gelir elde etmek için atılım yapabilirsiniz. Var olan yeteneklerinizi geliştirmek ve geçmişte edindiğiniz bilgi birikimini maddi kazanç elde etmek için somutlaştırmak üzere atılım yapmak isteyebilirsiniz. Mars Retro olduğu süreçte 1 Kasım -14 Ocak tarihleri arasında geçmişte el attığınız ama sonuca varmamış işleriniz varsa bunlarla ilgili ikinci bir fırsat kapınızı çalabilir veya siz yapmakta olduğunuz işleri farklı bir biçimde ele almak , başka detaylar eklemek ve işinizi çeşitlendirmek size avantaj sağlayabilir. Mars Retro olduğu dönemde özellikle mali işlerde para transferlerinde kredi kartları vb gibi elektronik ödemelerde dikkatli olmak işinize yarayabilir. Elektrikli ve elektronik aletlere yatırım yapacaksanız, eni konu bilgi sahibi olarak alımlarınızı yapın. Vergi sigorta kredi borç ve yatırımlarda dikkatli ilerlemek gerekir. Bütçenizi dengeli bir planla oluşturmak önem kazanacak. İkilemlerin ve yanılsamaların bol olacağı bu enerji altındayken harcama yatırım ve alım satım işlerinde ekstra temkinli davranmakta çılgınlık yapmamakta yarar var. Zaten bana öyle geliyor ki, seçenekleri değerlendirmek ve neyi seçeceğinize karar vermek için normalden daha fazla çaba harcayacağınız için hızlı hareket etmekte zorlanabilirsiniz.


İKİZLER: Sevgili İkizler ve yükselen İkizler arkadaşlar yaklaşık 7 ay boyunca Mars sizlerin burcunda geçiş yapacak ve bu uzun geçiş sırasında sizler tahmin ediyorum yaşamınızda elle tutulur gözle görülür bir biçimde değişiklikler yapmak üzere harekete geçeceksiniz. İletişim kurmak alanında sizleri daha fazla uğraştıracak bir döneme giriş yapmaktasınız. Çok fazla konuşacağınız yazacağınız ve bilgi aktarımı yapacağınız etkiler altındasınız. Kendinizi ifade etmek için çaba harcayacağınız zihinsel olarak derlenmek toparlanmak için uğraş vereceğiniz bir dönemdesiniz. Baş bölgesine kulak burun boğaz ve gözlere dikkat etmek gerekecektir. İlişkiler alanında tartışmalara fikir ayrılıklarına ve karşılıklı seçimler yaparken ikilemlere yol açabilecek zorlayıcı etkiler yer alabilir. İletişim alanında yaşanabilecek zorluklar olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak kendinizi net ifade etmeye ve olabildiğince daha az detaylara dalarak konuşmak avantajınıza olacaktır. Bu dönemde iki işle ilgilenmeye başlayabilir, iki farklı alandan kazanç elde etmeye yönelebilirsiniz. Hayatınızda eğer süregelen bir ilişki varsa bu kişi ile aranızda uyum ve denge sağlamak için konuşmalar yapabilirsiniz. Retro döneminde özellikle fikirlerde uyum sağlamak ve farklılıkları dengelemek konusunda zorluklar yaşanabilir. Eskiden gelen yarım kalmış ya da tam anlamıyla çözülmemiş ilişki sorunları tekrar gündeme gelebilir ve üzerinde konuşmak gerekebilir. Genel olarak ikili durumların ve o mu bu mu kararlarının alınacağı bir zaman dilimi olacak. Hayat hedeflerinizde ve kariyer planlarınızda seçimler yapmak seçenekler yaratmak çeşitlilik elde etmek ve bunlar arasındaki dengeyi kurmak bu mars ikizler geçişinin konuları olabilir.


YENGEÇ: Enerji ve mücadele gezegeni Mars 1 Kasım-14 Ocak arası Retro harekette yer alacak. Bu gerileme sizlerin bilinçaltını, ruh ve beden bütünlüğünüzü ve arka planda kalmış konuları sembolize eden alanınızda gerçekleşecek. Bu dönemde sizi iş hayatında veya günlük hayatınızda yoran, psikolojinizi bozan size stres yükleyen konuların farkına varmanız mümkün. İş ve çalışma ortamınızda bir atılım girişim veya enerjinizi kanalize etmek durumunda kaldığınız bir konu olacak. Bu bir proje olabilir, iş aramak veya yeni bir işe uyum sağlama süreci olabilir. Enerjinizi daha fazla zihinsel olarak kullanacağınız, iletişimin oldukça önemli olduğu ve kelimelerin sözlerin ne ifade etmek istediğinizin değerli olduğu bir zaman dilimindesiniz. Diğer yandan, bedeninizi nasıl kullandığınız, enerjinizi nasıl aktardığınız, spor egzersiz ve günlük hayat koşturması içinde kendinize ne kadar zaman ayırdığınız önemli olacaktır. Oldukça koşturmalı, hem bedensel hem de zihinsel anlamda hareketli bir zaman olacak. Bedeninizde kulak burun boğaz eller kollar gibi bölgelerde ve mental anlamda zihinsel yorgunluklara karşı kendinize korumalı ve mutlaka dinlenme vaktini kendinize ayırmalısınız. Günlük ve iş hayatınızda elde olmayan durumların ortaya çıkabileceği ve planlarınızı değiştirebilecek aksaklıklar söz konusu olabilir. Spiritüel ve bilinçaltıyla ilgili konularda yapacağınız çalışmalar olabilir. Daha önce başladığınız veya tamamlayamadığınız eğitimler varsa bunlara tekrar el atabilir veya kişisel anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz konulara el atabilirsiniz. Burası kolektif işlerle alakalı bir alan olduğu için topluluklar arasındaysanız veya tanımadığınız kişilerle bir arada işler yapacaksanız iletişime tartışmalara ve bilgi paylaşımlarına daha fazla dikkat etmelisiniz.


ASLAN: Enerji ve mücadele gezegeni Mars İkizler burcunda 7 ay geçiş yapacak ve 1 Kasım-14 Ocak arası Retro harekette yer alacak. Bu hepimizin hayatında iz bırakacak geçiş sizlerin sosyal alanınızda yer alacak. Mars; Arkadaşlıkları, içinde bulunduğunuz grupları, gelecek projelerinizi ve ekip çalışmalarını sembolize eden bir alandan geçecek olması sebebiyle sizleri sosyal yaşamınızda kuracağınız ilişkilerde ve iletişimde etkileyecek. Bir bakıma, gelecek hedeflerinize ve arkadaşlarla girişeceğiniz işlere ve projelere hız kazandırırken, diğer yandan farklı düşüncelere ve bakış açılarına uyum sağlamak için çaba sarf edebilirsiniz. Tartışmaların ve fikir ayrılıklarının görülebileceği bu süreçte, insanlara biraz daha fazla kendinizi anlatmak ne demek istediğinizi ifade etmek ve fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraş verebilirsiniz. Yeni bir gruba entegre olmak veya bir topluluk faaliyeti organize etmek veya bir sosyal çevrenin içine dahil olmak ve orada kendinizi ortaya koymak için emek harcayabilirsiniz. Bu dönemde zihinsel faaliyetler eğitimler ve yolculuklar, online ve dijital platformlar hepimiz için ön planda olacağı için siz de insanlara ulaşabileceğiniz her hangi bir benzer konu çerçevesinde kendi sınırlarınızı zorlamak veya potansiyelinizi güçlendirmek isteyebilirsiniz. İnsanlara daha fazla bilgi aktarmak, bilgi paylaşmak, satmak pazarlamak için çaba sarf edebilirsiniz. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız aracılığı ile ağınızı genişletmek olasılığı var. Mars Retro yapacağı dönemde özellikle bazılarınız bir grupla veya bir arkadaşla sözel anlaşmazlıklara maruz kalabilirsiniz, bazıları ile aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. Dedikodudan ve doğruluğu ispatlanmamış afaki bilgilerle hareket etmemek ve bu konuşmaları baz alarak kalıcı kararlar almamak akıllıca olacaktır. Arkadaşlıkları korumalı ve plan ve projeleriniz varsa net ve objektif olanla olmayan arasındaki ayrımı iyi yapmayı ihmal etmemeli ki daha sonra Retro bitince sil baştan başlamak zorunda kalmayasınız. Retrolar bildiğiniz gibi geçmişten gelen tamamlanmamış sonuca varmamış işleri tamamlamak için ayrıca işe yarar, bu açıdan bakarsak yapamadığınız başlayamadığınız veya tamamlayamadığınız projeleriniz varsa bu dönemde tekrar ele alabilirsiniz. Geçmişte küstüğünüz veya araya soğukluk giren birileri veya arkadaşlar varsa Retro zamanında bu kişilerden tekrar haber alabilir veya netleşmek istediğiniz konuları tekrar gündeme gelebilir.


BAŞAK: Enerji ve mücadele gezegeni Mars İkizler burcunda 7 ay geçiş yapacak ve 1 Kasım-14 Ocak arası Retro harekette yer alacak. Bu geçiş sizlerin kariyer hedefleri alanınızda yer alacağı için mesleki konularda 7 ay boyunca iş konularında bir mücadeleye girmek veya dinamik bir iş yaşamı içinde olmak oldukça mümkün. İçinde iletişim, haberleşme, sosyal medya, satış pazarlama online veya dijital platformların olduğu işlerde faal olabilir veya bu tip işleri halletmek konusunda uğraş verebilirsiniz. Kendinizi daha agresif bir bakış açısıyla iş hayatınıza kanalize edeceğiniz görülüyor. İş değiştirmek veya iş aramak bakımından Mars size enerji verecektir. Zihinsel konularda oldukça aktif olacaksınız ve yeteneklerinizi ortaya dökmek konusunda kararlı bir biçimde hareket edebilirsiniz. Özellikle Retro döneminde geçmi