top of page

MAYIS 2021 BURÇLARA ÖZEL AYLIK YORUMLARINIZ


KOÇ BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Mars Yengeç burcunda sizlerin ev aile ve yerleşim alanında geçişine devam ediyor. Evinizle ailenizle evle ilgili konularla daha fazla meşgul olacağınız temalar ön plana çıkacaktır. Aile üyelerinin iyiliği sağlığı ve bakımı ile ilgili inisiyatif alacağınız veya duygusal destek vereceğiniz konular yer alabilir. Özellikle Mayıs sonunda Mars, Plüton ile karşıtlık yapmaya başlayacağı için ayın son haftası sizler için daha yorucu tempoda geçiyor olacaktır. Hem evle hem kariyer hedefleriniz ile uğraşmak, iş temponuzun artması ile size fazladan yük bindirecek durumlar söz konusu olabilir. Evden çalışan Koçlar için iş stresi işteki insanlarla uğraşmak ve işin üzerinize boca edeceği iş yükü daha fazla hissedilebilir.

İletişim ve zihinsel konuları sembolize eden gezegen Merkür 4 Mayıs’ta ve ardından Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçerek sizin iletişim haberleşme ulaşım kardeşlerle ilişkiler ve zihinsel projeler alanıza yerleşiyor. Ay sonuna kadar sizi iletişim alanında destekliyor olacak. Bu süreçte çok daha fazla görüşme, konuşma ve yazışma yapmanız mümkün. Satış pazarlama web siteleri eğitim ve sınavlar kitaplar vb gibi konularda güçlü olacaksınız. Yakın çevre iletişiminiz yoğun geçecek ve yakınlarınızla daha fazla haberleşmek ve bağlantı halinde olmak isteyeceksiniz. Merkür 30 Mayıs’ta geri hareketine başlıyor, gölgeli süreci 15 Mayıs’ta başlayacak ve bu tarihten sonra el atacağınız zihinsel işlerin net sonucunu 7 Temmuz civarı alıyor olacaksınız. Venüs’ün de bu alanda yer alması nedeniyle iletişiminiz daha ılımlı, konuşkan ve yaratıcı olacaktır. Yakın çevre bağlarınızı güçlendirmek için iyi bir etki taşıyor.

14 Mayıs tarihinde Jüpiter Kova burcundan çıkıp Balık burcuna geçiş yapıyor ve sizlerin bilinçaltı alanınızı sembolize eden eve yerleşiyor ve bu konumda sizleri daha spiritüel iç dünyanıza odaklı ve ruhsal anlamda iyileştiren bir sürece işaret ediyor. Ruhunuzun derinliklerine ineceğiniz rüyaların ve sezgilerin daha arttığı bir iki ay olacak. Daha sonra Retro yapıp temmuz sonunda tekrar Kova burcuna gelecek ve sosyal alanda sizi eksik kalan işlere görüşmelere ve sosyal bağlara yöneltecek. Arkadaşlarla gelecek projelerini tamamlamak için size fırsat verecek.

Sorumluluk ve kariyer hedeflerimizi sembolize eden Satürn bu ayın sonunda 24 Mayıs’ta Retro yapacak ve kariyer ile ilgili gelecek planlarınızı netleştirmek ve somutlaştırmak için iyi bir plan yapmanız gerekliliğini fark edip yeniden yapılanma sürecine girebilirsiniz. Eksik gedik ve pürüzleri tamamlamak için bu süreç ekime kadar devam edebilir.

11 Mayıs Salı günü Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşiyor ve bu yeniay sizlerin maddi konuları içeren alanınızda yer alacağı için öncelikle maddi konularda sağlam adımlar atmak güven veren yatırımlar yapmak ve paranızı iyi değerlendirmek için sizi motive edecektir. Kaynakları artırmak ve yeni girişimler yapmak adına size enerji verecek bir yeniay olacak. Kendinize güvenmek ve değerinizi ortaya koymak adına sağlamlaştırıcı etkiler. Bu esnada Merkür ve Satürn arasında olumlu bir açı gerçekleşeceğinden yeni girişimler için destek veren bir görünüm yer alıyor. Neptün Güneş’le sekstil yani destekleyici bir açı yapacağı için hayal gücü gerektiren ve yaratıcı yönünüzü kullanmanız gereken işlerde iyi olacaktır. Merkür Retro’ dan önce son çıkış gibi görünen bu tarihe bir çok iş sıkıştırılabilir.

26 Mayıs Çarşamba Günü 5 derece Yay burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek etkilerini Mayıs ortalarından itibaren daha güçlü hissedebilirsiniz. Basın yayın sosyal medya hukuki işler ve resmi süreçleri sembolize eden alanınızda yer alacağı için daha zihinsel süreçlere işaret ediyor ve yeni fikirlerle yeni bakış açısıyla hayata bakmak ve hedefler belirlemek için kararlar alabilirsiniz. Kültürler felsefeler baskılı malzemeler yazılar web siteleri uzaklarla bağlar, eğitsel işler ve akademik konular ön plana çıkacak. Neptün bu defa Venüs ve Merkür’e kare yapacağı için açıkçası yolculuklar elektronik aletler ve araçlarla haberleşme ve iletişim konuları sıkıntılı olmaya başlayabilir. Olası arızalara karşı negatif etkilenmemek için şimdiden önlem almakta fayda olacaktır.


Mutlu ve sağlıklı bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


BOĞA BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ

Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçiş yapacak ve yanında iletişim gezegeni Merkür ile İkizler de geçişini sürdürürken ay boyunca yakın kontakta olacak. Para konularını sembolize eden Venüs’ün maddi konularınızı sembolize eden alandan ay sonuna kadar geçiş yapacak olması, bu ayın odak noktasını gelirlerinize, kaynak yaratan işlere ve maddi konuların yönetilmesine yönelteceğinize işaret ediyor. Merkür 30 Mayıs’ta geri hareketine başlayacağı için önemli alım satım ve harcama planınızı bu tarihten önce yapmakta fayda olabilir. Mayıs ayı içinde güzellik sanat estetik edebiyat ve sizi mutlu edecek konulara dair alışverişler yaparak geçirebilirsiniz. Ayrıca kazancınızı artıracak hedefler içinde olabilirsiniz.

Mücadele gezegeni Mars ay sonuna kadar Yengeç burcunda kalacak ve sizlerin iletişim haberleşme eğitimler taşınma ve kardeşlerle ilişkiler alanınızdan geçiyor olacak. Dolayısıyla kısa yolculuklar haberleşme araçları ve her türlü araç alet edavat ve bilgisayarları kullanırken azami dikkat göstermek gerekebilir. Yakın çevre iletişimi kardeşlerle komşular ve yakına akrabalarla ilişkiler normalden daha hassas geçebilir. İlgi bakım tolerans ve sevgi görme ve gösterme konuları gündeminizde olabilir. Taşınmak ve yer değiştirmek isteyen Boğalar bunu Merkür Retro olmadan ay sonundan önce hallederlerse işleri daha kolay ilerleyebilir.

11 Mayıs günü burcunuzda bir yeniay gerçekleşecek ve bu yeniay sizler için birçok bakımdan toparlayıcı olacak etkiler taşıyor. Hedeflerinize hem maddi anlamda hem de zihnen daha odaklı olacaksınız ve somutlaştırmak istediğiniz konularda ileri atılmak için size enerji verecek. İlişkilerde güven arayışı olacaktır veya siz daha güvenli hissetmek için çaba sarf ederken, iletişim yetenekleriniz size yarar sağlayacaktır. Çözümler bulmaya alternatif yollar keşfetmeye her zamankinden daha açık olabilirsiniz, yeni ilişkiler başlatmak, geleceğe doğru sağlam adım atmak, bir ilişkiyi veya ortak çalışmayı daha güvenle ilerletmek için istekli olacaksınız.

14 Mayıs’ta şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve sizlerin arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve sosyal projeler alanınızda geçişine temmuz sonuna kadar devam edecek. Bu transit size arkadaşlıklar arasında iyilik yayma, yardımlaşma ve tolerans göstermek adına destek verecek. Arkadaşlarla veya topluluklarla yaptığınız çalışma faaliyet ve gelecek projeleri için oldukça iyi etkiler yansıtıyor olacak.

24 Mayıs’ta Sorumluluklarımızı sembolize eden gezegen Satürn geri harekete başlayacak ve sizlerin kariyer alanınızda Ekim ayına kadar R hareketi sürdürecek. Bu yeniden planlama yapmak eksik gedik ne varsa tamamlamak ve kariyer planlarınızı yeni temellere oturtmak için size fırsat verecek. Ekipler grup faaliyetleri teknik konular hak hukuk ve eşitlik temaları bir şeyleri modernize etmek ve işinize yeni teknikler kullanarak ilerlemek adına istekli olabilirsiniz. Otorite figürleri ile sıkıntı çıkabilecek bir dönem veya işle ilgili resmi işler varsa bu alanda gecikmeler ve ertelenmeler gerçekleşebilir. Bazı iş ve kariyer hedeflerinize sınırlama gelebilir veya siz kısıtlamalardan kurtulmak için daha özgür olabileceğiniz bir plana doğru ilerlemek isteyebilirsiniz.

26 Mayıs’ta 5 Derece Yay burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek ve bu tutulma sizlerin krediler borçlar aileyle eşle veya iş ortaklarıyla para paylaşımınızı sembolize eden alanda yer alacak. Bu tutulma ile bütçenizi korumak ve gereksiz harcamaları dengelemek aile ve ev ile ilgili harcamaların ele alınması bir kredi veya borcu ödemekle ilgili konular gündeminizde olabilir. Vergi sigorta tazminat bonus gibi gelir gider temaları içinde kararlar almak ve bu alanda varsa krizleri yönetmek için bu tutulma size farkındalık getirecektir.


Mutlu ve sağlıklı bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


İKİZLER BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Venüs’le beraber ay sonuna kadar burcunuzda geçişte olacak. İletişim ve ilişkiler gezegeninin burcunuzdaki ziyareti boyunca oldukça hareketli ve iletişimi bol bir ay geçireceğinize eminim. Bu ay kendinizi hem oldukça enerjik ve sosyal bulacaksınız hem de zihinsel anlamda sizleri meşgul edecek bir çok konu ile uğraşacaksınız. İletişim becerileriniz ortaya çıkıyor olacak ve ilişkileri kuran yöneten ve yönlendiren taraf siz olacaksınız. Fikirler ve yeni projelerle belki kendinizi ön plana çıkartacağınız fırsatları da yakalama şansınız olacak. Kendinize bakacağınız, güzelleşmek için çaba harcayacağınız ve çekici hissedeceğiniz bir süreç.

11 Mayıs’ta Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşiyor ve bu yeniay size iş alanında arka bahçenizi derlemek toparlamak adına yeni adımlar atmanız için enerji verecek. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yeniayda Satürn ile iyi açıda olacağından özellikle iş ve çalışma alanınızda yeni planları harekete geçirebilecek etkiler taşıyor. Bir yandan da sağlığınız beslenmeniz ve günlük ritminizle ilgili planları sizin için daha verimli ve somut hale getirecek kararları alabilirsiniz. Kolektife hizmet, yardımlaşma gibi ruhunuza iyi gelecek konulara da eğilebilirsiniz.

Mars bu ay sizin para alanınızda geçişine devam edeceği için maddi konularda biraz daha gayret göstereceğiniz kaynaklarınızı korumak ve artırmak adına çabalayacağınız görülüyor. Krediler borçlar veya aileyle iş ortaklıkları ve çalışma işbirlikleri size kaynak getirecek imkanlar sunabilir. Bir yandan da yeni kazanç kapıları açmak adına girişimlerde bulunmak için de motivasyonunuz olacaktır. Harcamalar bir nebze artacaktır. Ev aile sağlık ve yerleşim konularında harcamalar yer alabilir.

Jüpiter 14 mayıs ta Balık burcuna geçiyor ve sizlerin kariyer alanına yerleşiyor, temmuz sonuna kadar burada kalacak olan Jüpiter kariyer hedeflerinize destek olacak. Daha fazla kendinizi ortaya koyabileceğiniz ve görünür olacağınız bir 2,5 ayınız var. Kariyerle ilgili açılımlar yapmak isterseniz bu dönemde atılım yapmak iyi olabilir.

Bununla birlikte ay sonunda Merkür geri hareketi yer alacağından önemli kararları sözleşme ve anlaşmaları hatta ortak çalışmaları nihai kararlarla mayıs ayı bitimine kadar ele almak akıllıca olacaktır.

Satürn de 24 Mayıs’ta R harekete başlayacak ve bu gerileme Ekim ayına kadar sizlerin uzaklarla, yabancılarla ilişkileri iletişimi, akademik konuları, basın yayın ve baskılı işleri hukuki süreçleri ve resmi işler alanınızda yer alacağı için eğer bu konularda bir takım işleriniz varsa bu işlerin gecikebileceği erteleneceği ve tekrar yapılanmak ve sağlam temellere oturmak için ele alınabileceğine işaret ediyor. Sorumluluklarımızı ve görev duygumuzu test edecek bu süreçte emek nakit ve vakit dengenize gerçekçi bir bakış açısı ile odaklanmak yararlı olacaktır.

26 Mayıs’ta 5 derece Yay burcunda gerçekleşecek o