MAYIS 2021 BURÇLARA ÖZEL AYLIK YORUMLARINIZ


KOÇ BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Mars Yengeç burcunda sizlerin ev aile ve yerleşim alanında geçişine devam ediyor. Evinizle ailenizle evle ilgili konularla daha fazla meşgul olacağınız temalar ön plana çıkacaktır. Aile üyelerinin iyiliği sağlığı ve bakımı ile ilgili inisiyatif alacağınız veya duygusal destek vereceğiniz konular yer alabilir. Özellikle Mayıs sonunda Mars, Plüton ile karşıtlık yapmaya başlayacağı için ayın son haftası sizler için daha yorucu tempoda geçiyor olacaktır. Hem evle hem kariyer hedefleriniz ile uğraşmak, iş temponuzun artması ile size fazladan yük bindirecek durumlar söz konusu olabilir. Evden çalışan Koçlar için iş stresi işteki insanlarla uğraşmak ve işin üzerinize boca edeceği iş yükü daha fazla hissedilebilir.

İletişim ve zihinsel konuları sembolize eden gezegen Merkür 4 Mayıs’ta ve ardından Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçerek sizin iletişim haberleşme ulaşım kardeşlerle ilişkiler ve zihinsel projeler alanıza yerleşiyor. Ay sonuna kadar sizi iletişim alanında destekliyor olacak. Bu süreçte çok daha fazla görüşme, konuşma ve yazışma yapmanız mümkün. Satış pazarlama web siteleri eğitim ve sınavlar kitaplar vb gibi konularda güçlü olacaksınız. Yakın çevre iletişiminiz yoğun geçecek ve yakınlarınızla daha fazla haberleşmek ve bağlantı halinde olmak isteyeceksiniz. Merkür 30 Mayıs’ta geri hareketine başlıyor, gölgeli süreci 15 Mayıs’ta başlayacak ve bu tarihten sonra el atacağınız zihinsel işlerin net sonucunu 7 Temmuz civarı alıyor olacaksınız. Venüs’ün de bu alanda yer alması nedeniyle iletişiminiz daha ılımlı, konuşkan ve yaratıcı olacaktır. Yakın çevre bağlarınızı güçlendirmek için iyi bir etki taşıyor.

14 Mayıs tarihinde Jüpiter Kova burcundan çıkıp Balık burcuna geçiş yapıyor ve sizlerin bilinçaltı alanınızı sembolize eden eve yerleşiyor ve bu konumda sizleri daha spiritüel iç dünyanıza odaklı ve ruhsal anlamda iyileştiren bir sürece işaret ediyor. Ruhunuzun derinliklerine ineceğiniz rüyaların ve sezgilerin daha arttığı bir iki ay olacak. Daha sonra Retro yapıp temmuz sonunda tekrar Kova burcuna gelecek ve sosyal alanda sizi eksik kalan işlere görüşmelere ve sosyal bağlara yöneltecek. Arkadaşlarla gelecek projelerini tamamlamak için size fırsat verecek.

Sorumluluk ve kariyer hedeflerimizi sembolize eden Satürn bu ayın sonunda 24 Mayıs’ta Retro yapacak ve kariyer ile ilgili gelecek planlarınızı netleştirmek ve somutlaştırmak için iyi bir plan yapmanız gerekliliğini fark edip yeniden yapılanma sürecine girebilirsiniz. Eksik gedik ve pürüzleri tamamlamak için bu süreç ekime kadar devam edebilir.

11 Mayıs Salı günü Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşiyor ve bu yeniay sizlerin maddi konuları içeren alanınızda yer alacağı için öncelikle maddi konularda sağlam adımlar atmak güven veren yatırımlar yapmak ve paranızı iyi değerlendirmek için sizi motive edecektir. Kaynakları artırmak ve yeni girişimler yapmak adına size enerji verecek bir yeniay olacak. Kendinize güvenmek ve değerinizi ortaya koymak adına sağlamlaştırıcı etkiler. Bu esnada Merkür ve Satürn arasında olumlu bir açı gerçekleşeceğinden yeni girişimler için destek veren bir görünüm yer alıyor. Neptün Güneş’le sekstil yani destekleyici bir açı yapacağı için hayal gücü gerektiren ve yaratıcı yönünüzü kullanmanız gereken işlerde iyi olacaktır. Merkür Retro’ dan önce son çıkış gibi görünen bu tarihe bir çok iş sıkıştırılabilir.

26 Mayıs Çarşamba Günü 5 derece Yay burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek etkilerini Mayıs ortalarından itibaren daha güçlü hissedebilirsiniz. Basın yayın sosyal medya hukuki işler ve resmi süreçleri sembolize eden alanınızda yer alacağı için daha zihinsel süreçlere işaret ediyor ve yeni fikirlerle yeni bakış açısıyla hayata bakmak ve hedefler belirlemek için kararlar alabilirsiniz. Kültürler felsefeler baskılı malzemeler yazılar web siteleri uzaklarla bağlar, eğitsel işler ve akademik konular ön plana çıkacak. Neptün bu defa Venüs ve Merkür’e kare yapacağı için açıkçası yolculuklar elektronik aletler ve araçlarla haberleşme ve iletişim konuları sıkıntılı olmaya başlayabilir. Olası arızalara karşı negatif etkilenmemek için şimdiden önlem almakta fayda olacaktır.


Mutlu ve sağlıklı bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


BOĞA BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ

Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçiş yapacak ve yanında iletişim gezegeni Merkür ile İkizler de geçişini sürdürürken ay boyunca yakın kontakta olacak. Para konularını sembolize eden Venüs’ün maddi konularınızı sembolize eden alandan ay sonuna kadar geçiş yapacak olması, bu ayın odak noktasını gelirlerinize, kaynak yaratan işlere ve maddi konuların yönetilmesine yönelteceğinize işaret ediyor. Merkür 30 Mayıs’ta geri hareketine başlayacağı için önemli alım satım ve harcama planınızı bu tarihten önce yapmakta fayda olabilir. Mayıs ayı içinde güzellik sanat estetik edebiyat ve sizi mutlu edecek konulara dair alışverişler yaparak geçirebilirsiniz. Ayrıca kazancınızı artıracak hedefler içinde olabilirsiniz.

Mücadele gezegeni Mars ay sonuna kadar Yengeç burcunda kalacak ve sizlerin iletişim haberleşme eğitimler taşınma ve kardeşlerle ilişkiler alanınızdan geçiyor olacak. Dolayısıyla kısa yolculuklar haberleşme araçları ve her türlü araç alet edavat ve bilgisayarları kullanırken azami dikkat göstermek gerekebilir. Yakın çevre iletişimi kardeşlerle komşular ve yakına akrabalarla ilişkiler normalden daha hassas geçebilir. İlgi bakım tolerans ve sevgi görme ve gösterme konuları gündeminizde olabilir. Taşınmak ve yer değiştirmek isteyen Boğalar bunu Merkür Retro olmadan ay sonundan önce hallederlerse işleri daha kolay ilerleyebilir.

11 Mayıs günü burcunuzda bir yeniay gerçekleşecek ve bu yeniay sizler için birçok bakımdan toparlayıcı olacak etkiler taşıyor. Hedeflerinize hem maddi anlamda hem de zihnen daha odaklı olacaksınız ve somutlaştırmak istediğiniz konularda ileri atılmak için size enerji verecek. İlişkilerde güven arayışı olacaktır veya siz daha güvenli hissetmek için çaba sarf ederken, iletişim yetenekleriniz size yarar sağlayacaktır. Çözümler bulmaya alternatif yollar keşfetmeye her zamankinden daha açık olabilirsiniz, yeni ilişkiler başlatmak, geleceğe doğru sağlam adım atmak, bir ilişkiyi veya ortak çalışmayı daha güvenle ilerletmek için istekli olacaksınız.

14 Mayıs’ta şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve sizlerin arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve sosyal projeler alanınızda geçişine temmuz sonuna kadar devam edecek. Bu transit size arkadaşlıklar arasında iyilik yayma, yardımlaşma ve tolerans göstermek adına destek verecek. Arkadaşlarla veya topluluklarla yaptığınız çalışma faaliyet ve gelecek projeleri için oldukça iyi etkiler yansıtıyor olacak.

24 Mayıs’ta Sorumluluklarımızı sembolize eden gezegen Satürn geri harekete başlayacak ve sizlerin kariyer alanınızda Ekim ayına kadar R hareketi sürdürecek. Bu yeniden planlama yapmak eksik gedik ne varsa tamamlamak ve kariyer planlarınızı yeni temellere oturtmak için size fırsat verecek. Ekipler grup faaliyetleri teknik konular hak hukuk ve eşitlik temaları bir şeyleri modernize etmek ve işinize yeni teknikler kullanarak ilerlemek adına istekli olabilirsiniz. Otorite figürleri ile sıkıntı çıkabilecek bir dönem veya işle ilgili resmi işler varsa bu alanda gecikmeler ve ertelenmeler gerçekleşebilir. Bazı iş ve kariyer hedeflerinize sınırlama gelebilir veya siz kısıtlamalardan kurtulmak için daha özgür olabileceğiniz bir plana doğru ilerlemek isteyebilirsiniz.

26 Mayıs’ta 5 Derece Yay burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek ve bu tutulma sizlerin krediler borçlar aileyle eşle veya iş ortaklarıyla para paylaşımınızı sembolize eden alanda yer alacak. Bu tutulma ile bütçenizi korumak ve gereksiz harcamaları dengelemek aile ve ev ile ilgili harcamaların ele alınması bir kredi veya borcu ödemekle ilgili konular gündeminizde olabilir. Vergi sigorta tazminat bonus gibi gelir gider temaları içinde kararlar almak ve bu alanda varsa krizleri yönetmek için bu tutulma size farkındalık getirecektir.


Mutlu ve sağlıklı bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


İKİZLER BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Venüs’le beraber ay sonuna kadar burcunuzda geçişte olacak. İletişim ve ilişkiler gezegeninin burcunuzdaki ziyareti boyunca oldukça hareketli ve iletişimi bol bir ay geçireceğinize eminim. Bu ay kendinizi hem oldukça enerjik ve sosyal bulacaksınız hem de zihinsel anlamda sizleri meşgul edecek bir çok konu ile uğraşacaksınız. İletişim becerileriniz ortaya çıkıyor olacak ve ilişkileri kuran yöneten ve yönlendiren taraf siz olacaksınız. Fikirler ve yeni projelerle belki kendinizi ön plana çıkartacağınız fırsatları da yakalama şansınız olacak. Kendinize bakacağınız, güzelleşmek için çaba harcayacağınız ve çekici hissedeceğiniz bir süreç.

11 Mayıs’ta Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşiyor ve bu yeniay size iş alanında arka bahçenizi derlemek toparlamak adına yeni adımlar atmanız için enerji verecek. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür bu yeniayda Satürn ile iyi açıda olacağından özellikle iş ve çalışma alanınızda yeni planları harekete geçirebilecek etkiler taşıyor. Bir yandan da sağlığınız beslenmeniz ve günlük ritminizle ilgili planları sizin için daha verimli ve somut hale getirecek kararları alabilirsiniz. Kolektife hizmet, yardımlaşma gibi ruhunuza iyi gelecek konulara da eğilebilirsiniz.

Mars bu ay sizin para alanınızda geçişine devam edeceği için maddi konularda biraz daha gayret göstereceğiniz kaynaklarınızı korumak ve artırmak adına çabalayacağınız görülüyor. Krediler borçlar veya aileyle iş ortaklıkları ve çalışma işbirlikleri size kaynak getirecek imkanlar sunabilir. Bir yandan da yeni kazanç kapıları açmak adına girişimlerde bulunmak için de motivasyonunuz olacaktır. Harcamalar bir nebze artacaktır. Ev aile sağlık ve yerleşim konularında harcamalar yer alabilir.

Jüpiter 14 mayıs ta Balık burcuna geçiyor ve sizlerin kariyer alanına yerleşiyor, temmuz sonuna kadar burada kalacak olan Jüpiter kariyer hedeflerinize destek olacak. Daha fazla kendinizi ortaya koyabileceğiniz ve görünür olacağınız bir 2,5 ayınız var. Kariyerle ilgili açılımlar yapmak isterseniz bu dönemde atılım yapmak iyi olabilir.

Bununla birlikte ay sonunda Merkür geri hareketi yer alacağından önemli kararları sözleşme ve anlaşmaları hatta ortak çalışmaları nihai kararlarla mayıs ayı bitimine kadar ele almak akıllıca olacaktır.

Satürn de 24 Mayıs’ta R harekete başlayacak ve bu gerileme Ekim ayına kadar sizlerin uzaklarla, yabancılarla ilişkileri iletişimi, akademik konuları, basın yayın ve baskılı işleri hukuki süreçleri ve resmi işler alanınızda yer alacağı için eğer bu konularda bir takım işleriniz varsa bu işlerin gecikebileceği erteleneceği ve tekrar yapılanmak ve sağlam temellere oturmak için ele alınabileceğine işaret ediyor. Sorumluluklarımızı ve görev duygumuzu test edecek bu süreçte emek nakit ve vakit dengenize gerçekçi bir bakış açısı ile odaklanmak yararlı olacaktır.

26 Mayıs’ta 5 derece Yay burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ilişkiler alanınızda yer alacağı için bu dönemde , aslında ay genelinde ilişkiler teması ön planda olacak. Buna her türlü ilişki dahildir. Evlilik, uzun süreli birliktelikler, iş ortaklıkları ve sosyal hayat arkadaşlıkları mercek altında olacak. Duygusal bağlarınızı nasıl kurduğunuzu, ilişkilerde ne kadar özgür veya bağımsız hareket edebildiğinizi, hayata bakış açınız, ilkeler , prensipler ve etik anlamda birlikteliklerinizin size ne kadar destek olduğu konusunu düşünebilirsiniz ve kişileri bu anlamda değerlendirmeye alabilirsiniz. Ay tutulması elbette aile kurmak ve bir ilişkiyi geleceğe taşımak adına size gerçeklerin ne olduğuna dair bir içsel araştırma da getirecektir. İdeal ilişkinizi yaratmak ve sürdürmek bakımından karar değişiklikleri yapılabilir bazı ilişkilere tamam bazı ilişkilere devam etme kararları alacağınız bir süreçte olacaksınız.


Mutlu Sağlıklı bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


YENGEÇ BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Ay, 11 Mayıs Boğa yeniayı ve 26 Mayıs Yay’daki Ay tutulması ile size yeni kararlar ve adımlar getirecek.

Bu ay arkadaşlıklar ve arkadaşlarla yapacağınız gelecek planları oldukça ön planda olacak. Sosyal hayatta veya kişisel olarak sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini görmek ve rahat huzur ve sükunet için hayatınıza neleri katabileceğinizi somut bir biçimde düşünerek pratik değişiklikler yapmak üzere adım atabilirsiniz. Bunun içinde yaza dair gelecek planları da var. Ancak bu esnada Merkür ve Venüs İkizler burcunda yer alacak ve sizlerin bilinçaltını ve içe dönmeyi sembolize eden alanda geçiş yapacağı için kendi başınıza kalmak yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebileceğiniz konuları bulmak yazmak içmek okumak anlatmak bilgiyi toplamak ve işinize yarayacak bilgileri kullanmak adına düzenlemek üzere çalışmalar yapabilirsiniz. Evden çalışan yengeçler için bu dönem zihinsel olarak oldukça verimli geçebilir. Ya da evden iş yapmak isteyen Yengeçler bu dönemde daha başarılı olacaklardır. Merkür ay sonunda geri harekete başlayacağından, özellikle işle ilgili konular sizleri meşgul edecek yarım kalan tamamlanmamış ya da eksik kalan işleri düzenlemek için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. İşle ilgili kararları 30 mayıs-24 haziran aralığında bekletmek akıllıca olacaktır başlangıç yapmak için çok uygun zamanlar değildir.

Burcunuzda geçişini sürdüren Mars sizi normalden daha fazla aktif ama bir o kadar da yorgun hissettirebilir. Normalden daha fazla insanla uğraşmak dert anlatmak durumunda olabilirsiniz. Baş bölgenize midenize ve beslenmenize daha özen göstermek yararınıza olacak. İlişkilerde daha savunmacı veya agresif olmak veya böyle insanlarla karşılaşmak ta mümkün. Hassasiyetlerinizi ve hassas çizgilerinizi belirleyebilirsiniz . ay sonunda özellikle Plüton ile karşıtlık yapacağından ilişkilerde azami dikkat göstererek ilerlemek ve sakin kalmak en iyisi.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay tutulması iş ve çalışma günlük düzen ve sağlık alanınızda yer alacağı için bu konularda azami özenli gitmekte fayda var. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını daha fazla düşünebilir ve günlük hayatın monoton halini değiştirmek için düzen değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Ev yerleşim aile ve sağlık konuları ay tutulmasında hep ön plana çıkar ve kurduğumuz duygusal bağların bizi rahatsız eden tarafları daha fazla gözümüze çarpar. Yay’ın neşeli iyimser ve enerjik yanını kullanmak bu durumda avantajınıza olacaktır.

Ay sonunda 24 Mayıs’ta yine bir Retro daha var Satürn retrosu , Ekim ayına kadar sürecek olan bu gerileme sizlerin maddi konularda akılcı davranmanız gerektiğini gösteriyor akılcı maddi kararlar almayı ihmal etmeyiniz ve bütçenizi korumaya almak akıllıca olacak.

14 Mayıs şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve burcunuza destek veriyor. Uzaklar yabancılar hukuki ve resmi işler eğitim akademik çalışmalar uzun yolculuklar basın yayın baskılı işler ve web siteleri sosyal ağlar alanında geçiş yapacak Jüpiter bu konularda işleriniz varsa size destek verecektir.


Mutlu sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim.

Naz Bayatlı


ASLAN BURCU İÇİN MAYIS ETKİLERİ


Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Güneş iki önemli etkileşim alacak. İlki 11 Mayıs’ta gerçekleşecek Boğa burcundaki yeniay. Bu yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. İş ve kariyer hedefleriniz için sağlam kalıcı adımlar atmak üzere bu yeniaydan yararlanabilirsiniz. İş görüşmeleri yapmak, işle ilgili hedeflere doğru girişim yapmak ve kendinizi ön plana çıkaracak sizi topluluklar önünde görünür kılacak ne hedefiniz varsa bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Aile ve anne ile ilgili işleriniz varsa elbette iyilik sağlık ve bolluk için Boğa yeniayı her zaman işe yarar. Yeniayın yönetici gezegeni Venüs sosyal alanınızda ve arkadaşlıklar grup etkinlikleri ve gelecek projeleri adına konuşmalar ve planlar yapabileceğiniz bir dönemdesiniz.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek ay tutulması Yay burcunda ve sizler için aşkı romantizmi çocukları ve hobileri sembolize eden alanda yer alacağı için, duygusal bağlar, aşk ihtiyacı, çocuk yapmak veya çocuklarla ilgili konular sizin için çok ön planda olacaktır. Aşk ve romantizm yaşamak için güçlü bir fırsatınız var, tutulma tam kapanmanın sonrasında yer alacağı için şansınız yüksek diyebilirim. Sosyalleşmek ve sizi mutlu eden şeylerin peşinde koşmak için fırsatınız olacak. Hobiler yaratıcı çalışmalar yeni hedef ve ideallerinizi hayata geçirmek için sizi sıkan bağlardan kurtulup yeniliklere yelken açabilirsiniz. Artık zamanını doldurmuş ve size bir yarar sağlamayan duygusal bağları koparmak için de elverişli bu tutulma. Sizi özgür kılacak ve iyimser enerjisi ile seçimler yapmanıza yardımcı olacak. Aynısı 2020 Haziran’da gerçekleştiği için bu dönemde ortaya çıkan bir ana tema varsa bu tutulma o konunun devamını veya çözümünü de getirebilir.

Mars bu ay Yengeç burcunda ve sizlerin bilinçaltını sembolize eden alanınızdan geçiş yapıyor. Mars bu alanda içsel olarak huzursuzlukları ve yetişmek durumunda olduğunuz işlere dair telaşları sembolize eder, dolayısıyla iş veya günlük hayatta üstlendiğiniz görevlerle ilgili enerjinizi toparlamak ve hızlı hareket etmek konusunda stres yaşayabilirsiniz. Enerjinizi tüketen bazı işler olabilir. Çalışma düzeninizi sağlığınızı ruh ve beden bütünlüğünüzü dengelemek zorunda hissedebilirsiniz.

14 Mayıs’ta şans ve fırsatlar yıldızı Jüpiter Balık burcuna geçiş yapıyor ve sizlerin krediler borçlar ve para işleri alanınızda Temmuz sonuna kadar geçişini sürdürecek. Ticari girişimler, kredi almak, borçları ödemek ve iş ortaklıkları başlatmak için size fırsatlar getirebilir. Özellikle 14-28 Mayıs arası bu konularda daha elverişli gökyüzü etkileri var. Ama en azından elinizi rahatlatacak maddi kolaylıklar Jüpiter Balığın 2 aylık geçişi ile mümkün olabilir. Satürn’de 24 Mayıs’ta ilişkiler alanınızda geri harekette bulunacağından önemli bir iş ortaklığı yatırım veya yüklü miktarda borç alacaksanız beklemek daha akıllıca olabilir. Yeşil ışık aslında Kasım 2021 de yanacak ama elbette şahsi haritalara bakmak daha net bilgi verir.

İletişim gezegeni Merkür ile İlişkiler gezegeni Venüs sizlerin arkadaşlıklar alanınızda geçiş yapacağından takım veya ekiplerle yapacağınız faaliyetler, bir dernek klüp veya sosyal ağ içinde her zamankinden daha aktif olabilir, yazacak, anlatacak ve kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz çok şey olacaktır. Eğitim, satış pazarlama, bilgi aktarımı yapmak ve internet ortamında paylaşımlar yapmak için size enerji verecektir.


Mutlu bir ay dilerim.

Naz BayatlıBAŞAK BURCU MAYIS ETKİLERİ


Bu ay burcunuzun yönetici gezegeni Merkür 4 Mayıs